[ NEW_one @ 23.12.2009. 13:19 ] @
Problem je sledeći, kada kucam mail u Outlooku 2007 i otkucam neko od slova č, ć, š, đ, ž Outlook često ne odreaguje. Problem rešavam tako što se vratim na mesto gde je slovo preskočeno otkucam bilo koje slovo pa zatim kucam neki od pomenutih znakova i tako ga prihvata. Problem je vrlo specifičan, kao da nema nikakvo pravilo, nekad prihvati slovo nekad ne.

Odmah da naglasim da nije greška u kucanju, zato što kada pozicioniram kursor na to meto gde znak fali i stiskam neki od znakova č, ć, š, đ, ž na tastaturi ništa se ne dešava, kao da ne kucam ništa. Problem takođe nije ni hardverske prirode pošto sam zamenio tastaturu i ništa se nije desilo.

Ovaj problem traje već duže vreme, i stvarno mi mnogo smeta pošto mi je priroda posla takva da moram dnevno da pošaljem stotinak mailova. Zamislite kako je kada moram svaki od tih mailova ponovo da pregledam i ispravljam greške.

Unapred zahvalan na eventualnoj pomoći.
[ NEW_one @ 27.01.2010. 11:39 ] @
Nema mi pomoći?
[ Catch 22 @ 27.01.2010. 12:22 ] @
Ako su ti u Control Panel / Reginal Settings sve postavke pravilno podešene(?!), onda probaj još i ovo:

Pokreni registry editor: Start / Run: regedit

Kada se otvori Registry Editor kucaj: [Ctrl]+F (ili na glavnom meniju Edit / Find)

Unesi string za pretragu: oemcp



Kada pronađe zadati string
Sve pronađene instance editovati kao na slici



[F3] - za nastavak pretrage, ponoviti postupak editovanja gde god je to potrebno (pojaviće se otprilike na 3 različita mesta u registriju)

Nakon završetka pretrage i ispravljanja restartuj računar...