[ mls @ 23.12.2009. 20:11 ] @
Hteo bi da uzmem domen u host kod go daddy pa posto nisam sa njima petljao ranije zanima me prvo da li mogu da navedem svoje ime a platim ortakovom karicom? Da li proveravaju podatke jer, iskreno, za jedan domen bih naveo neko levo ime i telefon, samo jedan.. drugi normalno na moje ime pravo ime.
Drugo, vidim nesto "search engine visibility". Koliko je to korisno i na sta se konkretno svodi? Mislim... sajt je vidiljiv za pretrazivace i bez te usluge??

Mail koji koristim pri registraciji... kazu da je bolje ako nije gmail, yahoo, msn... nego od provajdera ili njihov? Da li je neko imao cimanja ako je koristi gmail, yahoo, msn... ?

Na kraju, ako uzmem na tri meseca economy paket pa mi se svide hteo bih da produzim sa unlimited bez prekida u radu sajta. Da li tu ima nekih zavrzlama ili ide normalno bez nekih dodatnih placanja, cekanja itd? btw kad sam kod toga, koliko je lose imati vise sajtova na istom hostu? Citao sam nesto da zbog pretrazivaca kao nije dobro...

A zanima me i opterecenje tj. koliko resursa imam na raspolaganju (sa prvim economy paketom), u broju korisnika nakacenih na sajt u istom momentu u slucaju da je recimo joomla sajt (jednostavan, optimizovan lepo bez puno modula i sl.) i phpbb forum?


Hvala puno unapred na odgovorima. ;)
[ Stefan Jocic @ 23.12.2009. 21:35 ] @
Preporučljivo je da ime koje staviš u nalogu, bude isto ime kao i na kartici. Neki su se žalili da im nije prolazila kupovina zbog toga. Registracija je moguća bilo kojim email-om. Koristio sam i gmail i prolazio je bez problema. Što se tiče ostatka pitanja (deo o hostingu), pretraži naš hosting forum, bilo je puno diskusija na ovu temu.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 23.12.2009. 22:04 ] @
Meni ni jedna od tri kartice nije prošla na tuđem nalogu, stavi svoje ime. Ili neka drugar otvori nalog na sebe, registruje domen i prebaci tebi u tvoj Godady nalog.
[ Stranger2 @ 19.02.2010. 11:47 ] @
Citat:
Drugo, vidim nesto "search engine visibility". Koliko je to korisno i na sta se konkretno svodi? Mislim... sajt je vidiljiv za pretrazivace i bez te usluge??

Cim otvoris novi domen kod njih, ako zelis automatski ti ubace u root folder verifikacioni kod koji googleu potvrdjuje da si ti vlasnik sajta. Inace svako moze putem "submit url" prijavi sajt na google ali ovim se potvrdjuje da si vlasnik. I na dosta drugih stvari imaju dobru saradnju sa googleom, i neke popuste za google usluge...

Pretpostvaljam da na to misle pod "search engine visibility"
[ OK Comp @ 01.03.2010. 21:48 ] @
Citat:
mls: Hteo bi da uzmem domen u host kod go daddy pa posto nisam sa njima petljao ranije zanima me prvo da li mogu da navedem svoje ime a platim ortakovom karicom? Da li proveravaju podatke jer, iskreno, za jedan domen bih naveo neko levo ime i telefon, samo jedan.. drugi normalno na moje ime pravo ime.

Ja kada sam registrovao domene kod GoDaddy bilo je potrebno da je ime onoga ko registruje domene i ime na kartici isto, nije se moglo ici dalje sa registracijom ako nisu ista imena.
[ Stranger2 @ 04.03.2010. 13:15 ] @
Citat:
Ja kada sam registrovao domene kod GoDaddy bilo je potrebno da je ime onoga ko registruje domene i ime na kartici isto, nije se moglo ici dalje sa registracijom ako nisu ista imena.

Ako se placa preko PayPal-a onda ima manje zahteva ovog tipa.
[ mihac92 @ 17.02.2012. 15:45 ] @
Jeste malo stara tema ali pitacu ovde ako neko vidi pa mi odogovori.

Zanima me da li na godaddy moguce platiti mastercard erste banke? U pitanju je debitna internet karica. Trebalo bi da moze ali bolje da pitam?
[ view @ 17.02.2012. 16:05 ] @
ne verujem,pogledaj da li na poledjini ima trocifreni cvv broj ako ima pokusaj a ako nema onda sigurno ne moze.U erste banci mozes uzeti erste poklon karticu koja se placa nekih 50 dinara i odmah je dobijes.mozes je samo tri puta dopuniti sa kesom i posle opet moras da uzimas novu jako dobro resenje za one koji nemaju poverenje u placanje preko interneta.
[ mihac92 @ 17.02.2012. 16:08 ] @
Citat:
view: ne verujem,pogledaj da li na poledjini ima trocifreni cvv broj ako ima pokusaj a ako nema onda sigurno ne moze.U erste banci mozes uzeti erste poklon karticu koja se placa nekih 50 dinara i odmah je dobijes.mozes je samo tri puta dopuniti sa kesom i posle opet moras da uzimas novu jako dobro resenje za one koji nemaju poverenje u placanje preko interneta.


Pa kao rekli su da sa njom mogu da placam po netu. Da ima 3 broja. Znaci da probam? Nista ne gubim?