[ Miroslav-BL @ 25.12.2009. 09:55 ] @
Pozdrav!

Imam video zapis sa nadzorne kamer koji mogu jedino da pregledam preko TPPlayer-a. Video zapis se sastoji od mnostva fajlova sa ekstenzijama dat.

Postoji li nacin da izvrsim konverziju u neki drugi format, koji dozvoljava isecanje?

Mogu li bar da isecem samo ono sto mi je od interesa, bez obzira na format?

Ima li neko iskustva sa ovim?
[ Stranger2 @ 27.12.2009. 14:38 ] @
Ako je utim fajlovima video u MPEG-2 formatu verovatno ces moci da uradis to sto ti treba sa programom MPEG Streamclip. Besplatan je. Koristi pretragu foruma, spominjao sam na nekoliko mesta kako se koristi.

Ali ako su ti fajlovi enkriptovani na takav nacin da ih cita samo taj player onda najverovatnije ne moze nista da se uradi. Kod nadzornih kamera namerno se koriste jedinstveni formati fajlova zato da te snimke ne mozes izmontirati. Tako se sprecava zloupotreba. Na primer, nadzornikov prijatelj nesto ukrade pred kamerama ali nadzornik izmontira snimak da se to ne vidi... Kada bi ih se moglo izmontiratti u obicnim programima onda bi takvi snimci bili jako slab dokazni materijal.
...tako da se ne nadas mnogo da ces to moci izvesti. Ali nista te ne kosta da probas.
[ Miroslav-BL @ 28.12.2009. 09:21 ] @
Na zalost nista od MPEG-2 fajlova.

Hvala na odgovoru.

[ Stranger2 @ 29.12.2009. 01:18 ] @
probaj jos u programu MediaInfo da otvoris neki ot tih snimaka pa ce ti prikazati informacije o tom fajlu. Prekopitraj tekstualne informaciej iz MediaInfo-a ovda pa cem ovideti da li se nesto moze uciniti.
[ Miroslav-BL @ 02.01.2010. 09:45 ] @
Odlicno, cim prodju praznici odradicu to, jer mi snimci nisu kod kuce.
[ Miroslav-BL @ 11.01.2010. 13:50 ] @
Ne vredi!

Program MediaInfo mi samo kaze velicinu fajla i lokaciju, bez icega drugog. Kolone za format, audio i video kodek su prazne. :(
[ Stranger2 @ 13.01.2010. 13:17 ] @
Najverovatnije su kao sto sam vec rekao, namerno enkriptovani na takav nacin da budu jedinstveni i da ih cita samo njihov plejer.