[ Fac Ut Vivas @ 27.12.2009. 12:32 ] @
Zamenili su mi danas STB za kablovsku...

Prvi utisak pozitivan. Ništa specijalno. Radi kako treba, slika je OK. Receiver je možda malo sporiji, ima onaj lag... Kažu da je to STB za ugrađenim HDD od 320 GB ali da je potrebna nova verzija software-a kako bi snimanje funkcionisalo. Takođe mi je rečeno da u martu mogu da očekujem VOD i snimanje sadržaja.

Evo slika:




[ Fac Ut Vivas @ 27.12.2009. 17:38 ] @
Ispravka vezana za HDD. Rečeno mi je da ovaj uređaj poseduje hard od 320 GB i da mu treba novi software kako bi snimanje radilo. Kada sam malo bolje zagledao STB i daljinac shvatio sam da ovaj model nema HDD. Na daljincu nema dugmeta za snimanje a kako je gornja maska rešetkasta, lepo se vidi da unutra nema HDD. Izvinjavam se na dezinformaciji.

[ Slobodan Milivojevic @ 27.12.2009. 17:52 ] @
Kad bi D3 ponudili jos naprimer u Nisu i drugim gradovima, bilo bi odlicno...
[ lancia88 @ 27.12.2009. 17:57 ] @
Pozdrav,

izvini, sta tacno znaci "nista specijalno"?

Ukoliko 720p nije nista specijalno u odnosu na standardni program, onda ja nesto ne poimam kako treba, a kamoli Fullres, a ako je rec samo o utiscima o receiveru kao HW-u, onda OK, to mozda i nije nista specijalno. Dakle, slika me interesuje, odnosno slika na svim kanalima koje imas dostupne.

Ja koristim HD program sa satelita, i jako me interesuje kablovski HD.
[ Fac Ut Vivas @ 27.12.2009. 21:16 ] @
Kvalitet slike je... hmmm. Dok ne staviš dva ista TV-a jedan pored drugog i pustiš isti kanal sa ovog Cisco-a i npr. sa satelita ne možeš da budeš siguran.
Sećam se kada sam prvi put gledao LŠ na Suisse HD-u da sam bio u fazonu vauuu... Danas sam malo gledao na ES Rendžers - Zenit finale iz 2008. i daleko od toga da sam bio oduševljen, jeste to HD i dobro izgleda ali ne znam.
Možda sam se i ja navikao, svaki dan gledam BluRay ripove od po 10 giga pa mi je ovo onako, samo dobro.
[ lancia88 @ 28.12.2009. 00:08 ] @
Pozdrav,

bravo, skroz mi odgovara poredjenje sa Swissview naprimer (na Suisse HD najceci deo programa), ako mi to mozes reci, jer sa utakmicama ni ja nisam previse siguran sta mi je OK a sta mi nedostaje, i to sa sve SD rezimom kakav sada imam. Hajde se dopisi po tim pitanjima cim budes imao neke sabrane utiske, bas bi mi znacilo da steknem nekakav uvid od strane nekoga sa kim mogu i ovako "naslepo" da usaglasim repere za ocenjivanje.
[ lancia88 @ 28.12.2009. 13:56 ] @
Snimio sam danas malo History-a sa 15° W pa ću da uporedim kada dođem kući.
Na ovoj stranici možete videti koji je čip u STB-u. Zanimljivo je šta kažu za ovaj čip: "Low-cost HDTV set-top box decoder for H.264".

Link
[ radetatic @ 28.12.2009. 15:34 ] @
kao i sve sto se inace deli bez razlike telekom sbb
sto bi rekli prodavci racunara
jeftino i upotrebljivo
[ Fac Ut Vivas @ 29.12.2009. 08:23 ] @
Stim što se ovo skupo plaća. Priključenje je 2.000 dinara i mesečno 200 dinara...
[ lancia88 @ 29.12.2009. 09:07 ] @
Pozdrav,

da, uz ugovor na 24 meseca, sto je prihvatljivo samo za one koji znaju da se odatle nece seliti, inace je mesecno malko skuplje ;)
[ ljubmilo @ 30.12.2009. 11:25 ] @
Vidim da nema jasnog utiska da li je bolji HD sa satelita ili kablovske, tako da pretpostavljam da je kvalitet slican, a ostalo su nijanse.

Kada su promovisali DigiTV (D3) ja sam iz SBB-ovih reklama pogresno shvatio da se radi o HD slici, pa kad su mi postavili risiver bio sam malo razocaran. Nadam se da je sada HD koju uvode prava, a ne neka softverski izvedena (kao D3). Na Sbb sajtu o svemu postoje samo 3 recenice tako da sam malo sumnjicav, pa bi mi znacilo da neko ko vec ima HD kaze jeli to zaista HD ili neka njihova (ne bi bilo prvi put) fora.

Kada sam u radnjama gledao da kupim LCD, pustali su HD kanale (pretpostavljam sa satelita) i slika je bila izuzetna. Ako je preko SBB-a takva onda je to prava stvar.

[ Miladinovic @ 31.12.2009. 18:56 ] @
Trebalo bi je HD, bilo je testova 720p i 1080i...

Inače, mene iteresuje da li su kanali lokalizovani? Za History Ch znam da ima titlove na satelitu, kao i ESP sinhronizaciju?
[ Fac Ut Vivas @ 01.01.2010. 21:19 ] @
Samo History i ESP 2 HD, ESP 1 još uvek sa engleskim. NG i Discovery nemaju tilove a FTV i nema šta da lokalizuju.
[ voyager @ 01.01.2010. 22:37 ] @
Kakva je brzina promene kanala u odnosu na D3 SD? Meni sporost IPTV-a nikako nije odgovarala i nisam mogao da se priviknem na to. Kada sam se preselio i dobio mogucnost da se pretplatim na D3 bio sam odusevljen brzinom promene kanala koja je za nijansu sporija od promene na analognoj teeviziji.

Nadam se da D3 HD nije sporiji od obicnog D3-a previse tj. nadam se da je po brzini blizi D3 SD nego IPTV-u! Sve drugo mi ne bi odgovaralo!
[ ljubmilo @ 03.01.2010. 14:52 ] @
Sad shvatih da cu mozda imati jedan problem: meni je LCD HD Ready, tj. 1366x768, a signal koji cu dobiti je 1920x1080. Da li neko ima slicno iskustvo, tj.da li slika ima "testeraste" ivice oko objekata ?


[ Fac Ut Vivas @ 03.01.2010. 23:16 ] @
@voyager

U odnosu na stari Echolite receiver samo menjanje kanala nije toliko sporije, ako je uopšte sporije.
Sam receiver je dosta sporiji, svako stiskanje dugmeta ima taj lag. Ulazak u meni je bolan i traje večno, šaltanje kanala meni nije problem...


@ljubmilo

Ja imam plazmu od 42" sa 1024x768 rezolucijom i ne vidi se toliko. Kažem, kod mene se vidi kod logo-a televizije ako pogledaš iz blizine ali sa tri metra se ne vidi.... Sve zavisi od TV-a tj. kako radi skaliranje.
[ boki99 @ 06.01.2010. 16:39 ] @
Jel moze bili koji risiver sa digitalnim tjunerom da radi kad se štekne kabal od sbb ili su kanali skremblovani?
[ Fac Ut Vivas @ 09.01.2010. 21:35 ] @
Zaključani su kanali. Trenutno ima par kanala koji se mogu gledati ali niko ne može da ti garantuje da će tako biti za par dana.
[ Milan307 @ 13.01.2010. 13:07 ] @
Da li si uspeo da saznas radi li to snimanje na HDD??
Cemu sluzi USB na prednjoj masci, cita li MP3 ili neke divx filmove?
[ dejande @ 14.01.2010. 20:50 ] @
pozdrav svima :)

danas sam povezao ovaj cisko sa lap topom LAN kablom i laptop je dobio
IP adresu 192.168.100.10
default gateway 192.168.100.1

pokusao sam da otvorim 192.168.100.1 ali iskoci prozor gde trazi user i pass ...
pa ako neko zna te podatke bilo bi super da ih podeli ovde na forumu

inace ovaj uredjaj moze da zameni i modem , bar mi je tako rekao momak koji je instalirao ovo kod mene .
[ dejande @ 15.01.2010. 08:25 ] @
Kako si povezao dekoder na TV? Koji port ima tvoj tv?

Uskoro treba da mi donesu dekoder pa me zanima da li mogu povezati spravu sa HDMI -> DVI kablom? Ili Component kablovima?

Koja je tachno oznaka dekodera? Imash li link do njega, ili mozhda uputstvo u PDF ili nekom drugom online formatu? Zanimaju me opcije za podeshavanje video izlaza, rezolucije, osvezhavanja itd?
[ Miladinovic @ 15.01.2010. 12:17 ] @
Taj prijemnik je isključivo napravljen za SBB i Telemach u Sloveniji, tako da ćeš teško naći išta na netu kao uputstvo!
[ NemanjaM021 @ 19.01.2010. 00:24 ] @
Pozdrav ljudi!
Cemu sluzi ethernet port na reciever-u? Da li to znaci da SBB-ov modem i ovaj STB, mogu da komuniciraju preko coax-a i preko onog cisco protokola za coax, pa shodno tome i mreza sa jedne i druge strane (voleo bih da mogu da strimujem sa LAN-a, ako je moguce) ili samo kako je neko ranije rekao da radi kao modem? Dosta bi mi znacilo ako neko moze da pojasni ili da da neki link. USB manje vise...
Hvala unapred
[ NemanjaM021 @ 23.01.2010. 02:16 ] @
OK, u medjuvremenu mi je stigao STB, tako da mogu sa ljudima podeliti i svoja iskustva.

Poshti imam prilichno star HiSense LCD (1280x768) koji nije HD ready, HDMI port sam mogao da iskoristim samo putem HDMI -> DVI kabla. STB je prepoznao TV, ali mu je zakljuchao izbor rezolucija iskljuchivo na 576i, shto je dovelo do toga da se razlika izmedju obichnih kanala i HD ponude vidi, ali ako se chovek bash potrudi da je vidi.

Provre radi povezao sam sprave i uz pomoc komponentnog YPbPr trozhilnog chinnch kabla, i na moje iznenadjenje, ova kombinacija je ZNATNO bolje proradila u 1080i rezoluciji. Chudno je da jedino u toj rezoluciji radi sa komponentnim prikljuchkom, mada po logici stvari ne bi trebao da ide preko 720p, dok u uputstvu za TV pishe da maximum prepoznaje 576p signal.

Slika je na obichnim kanalima gotovo ista kao i preko HDMI, ali HD kanali dobijaju punu oshtrinu i izgledaju fenomenalno. Pogled na logoe najvishe pokazuje kvalitet, linije od jednog pixela su vidljive bez skoro i malo ghostova i blura okolo (za razliku od 576i rezulucije u kojoj se oko linija pojavljuje blur od 2-3 pixela).

Voleo bih da vidim ove kanale u full hd 1080p na 1080p tv-u, kapiram da bi se kvalitet josh bolje video...

[ pericp @ 28.01.2010. 08:39 ] @
Vidim da si probao da povezes sa componentnim kablovima. Interesuje me zato sto su mi SD kanali preko hdmi losijeg kvaliteta nego ranije na starom echolite koje je bio povezan scartom. Slike mi nisu glatke kao ranije. I boje su losije cini mi se. Pa me zato zanima da li je neko ko ima i hdmi i componentni na TV probao da uporedi kvalitet SD kanala?
[ igor.g @ 06.04.2010. 22:52 ] @
Pozdrav.

Dali može neko da mi objasni kako da umesto oznake kanala na displeju uteđaja bude sat kao kod echolite-a.
[ nenadpaic1989 @ 16.04.2010. 18:17 ] @
Citat:
Pozdrav.

Dali može neko da mi objasni kako da umesto oznake kanala na displeju uteđaja bude sat kao kod echolite-a.

Mislim da takva opcija ne postoji
[ MilanK90 @ 13.05.2012. 19:12 ] @
Cemu sluzi USB port na prednjoj strani,niko nije odgovorio?
[ Fac Ut Vivas @ 14.05.2012. 13:42 ] @
^^
Služi za: "future use". Kako kaže upustvo.
[ MilanK90 @ 16.05.2012. 14:47 ] @
To znam i ja da pise za buducu upotrebu,sta mu to dodje dal neki update ili sta nemam pojma...:D U svakom slucaju hvala...
[ Fac Ut Vivas @ 18.05.2012. 21:44 ] @
Ja sam to shvatio kao da trenutno nije u funkciji, osim ako punjenje telefona ne računarš u funkciju, a da nekim sledećim update-om software-a može da služi recimo kao USB host za neki eksterni storage. Mislim da je to klasičan USB port na kompu i da zavisi od SBB-a da li će dobiti neku funkciju.