[ wwsshockwave @ 29.12.2009. 11:41 ] @
interesuje me sta mislite o SOLID STATE DRIVE (slicno sto i hard disk, ta funcija xD ) Kingston SSDNow V Series 64GB.
da li je brzi od obicnih HD i da li je pogodan za instalaciju OS?
( cena je oko 12000 din )

takodje misljenje o SATA II WD Caviar Black 640 GB, 3 Gb/s, 32 MB Cache, 7200 RPM ( cena je oko 6500 din )

planiram da kupim oba posle nove god.
[ Binary Mind @ 29.12.2009. 17:14 ] @
V series Kingston SSDNow SSD-ovi su u svakom slucaju brzi od bilo kojeg danasnjeg hard diska, manje trose i naravno da su pogodni za instalaciju operativnih sistema. Ljudi koji su do sad izvrsili upgrade svojih sistemskih hard diskova na Kingstonove SSD-ove iz V serije su zadovoljni po mojim dosadasnjim saznanjima. I ja planiram uskoro da se ponovim sa nekim Kingstonovim SSD-om...

WD Caviar Black hardovi su OK mainstream hard diskovi. Imam jedan WD1001FALS iz te serije i za sad se dobro drzi. Naravno ovi WD hardovi nisu nista bolji od ostalih serija WD-a sto se tice crkavanja, jer se vec odredjen broj vraca na reklamacije. Naravno to nije razlog da ne kupis ovaj hard disk.
[ boki @ 28.01.2010. 00:33 ] @
Btw ti SSD-ovi koriste neslavni JMicron kontroler koji je pravio mnogo problema i najlosiji je po performanasama.
Dosta bolje resenje je kingstonov 40GB SSD koji koristi intelov kontroler koji je mnogo bolji ali ne podrzava TRIM. Kod nas moze da se nadje za 9-10kDin
[ icemanbg @ 31.03.2010. 22:16 ] @
Meni
64GB SSD Kingston SSDNow V Series
izgleda sasvim ok za te pare trenutno
http://www.tomshardware.com/re...ws-ssd-performance,2518-2.html
[ dejanet @ 31.03.2010. 22:50 ] @
Cisto info:

postoji SSDNow v- i SSDNow v+ serija, ova druga bije 230/180 mb/s R/W na papiru, a u praksi toliko i pokazuje..