[ vuki68 @ 03.01.2004. 09:59 ] @
Moze li neko da mi objasni princip rada ADSL u slucaju primene PPPoE.Naime, dali se u tom slucaju takodje pruza mogucnost always on (olnyne 24h/7), odnosno, mogucnost automacke uspostave konekcije sa paljenjem PC i podizanjem Windowsa, ili primena PPPoE iskljucivo podrazumeva manuelnu uspostavu konekcije, nalik na Dial-up ?
[ markom @ 03.01.2004. 10:40 ] @
Ako imaš ruter, onda ruter uspostavlja fizičku i PPPoE vezu sa koncentratorom na drugoj strani. Naravno, da li je always-on, zavisi po malo i od koncentratora, ne samo od klijentske strane.

Marko.
[ vuki68 @ 03.01.2004. 11:01 ] @
Ajde ni malo pojednostavi
[ Dzivdzan @ 11.01.2004. 12:49 ] @
Router koji moze da regulise PPPoE ce da se brine o uspostavljanju veze u pocetku ili ako je prekinuta.

Takav router u svojoj konfiguraciji ima mesto gde se unese kombinacija racun/lozinka i sve ostalo se desava automatski.....

[ vuki68 @ 14.01.2004. 10:26 ] @
Citat:
Dzivdzan:
Router koji moze da regulise PPPoE ce da se brine o uspostavljanju veze u pocetku ili ako je prekinuta.

Takav router u svojoj konfiguraciji ima mesto gde se unese kombinacija racun/lozinka i sve ostalo se desava automatski.....




Router sigurno podrazumeva spajanje vise racunara.Ja imam samo jedan, a sta u tom slucaju ? Postoji li Router koji ima samo 1 LAN ili 1 USB port ?
[ Dzivdzan @ 18.01.2004. 23:52 ] @
Zasto se brines o tome koliko portova ima router? Nema veze ako koristis samo jedan, zar ne?