[ AleXys @ 03.01.2010. 11:59 ] @
Ranije sam se sa mojima čuo preko skype-a, ali posle dve godine, skype je počeo da blokira, to jest, nismo mogli više da se vidimo.
Samo je jedan video drugog.
Nigde nije pisalo koja je greška zastupljena.

Prešli smo na msn.
Dva meseca je radilo, ali odjednom smo mi njih prestali da vidimo.
Oni su videli i nas u većem prozoru, i sebe u manjem, a ja sam video samo sebe u većem, a na njihovom prozoru je, valjda, neka kamera, iza je crna pozadina, ili nešto slično.

Malo sam čačkao oko firewall-a, ali ništa nisam našao.
Najgore od svega je što ne piše koja je greška.

Kako ovo da rešim?
[ abitbp6 @ 10.01.2010. 14:26 ] @
Ako ti nešto znači, trenutno pišem program za video konferencije i imao sam dva problema sa prikazom videa iz više izvora, slična ovome što si opisao.


Prvi problem je da jednostavno nema slike i njega sam rešio. Ako imaš firewall, isključi blokiranje fragmentiranih IP datagrama.

Drugi je ozbiljniji - nekad i negde mogu da se vide svi snimci, a nekad i negde ne mogu. Konkretan uzrok je što DirectShow graf koji dekompresuje i dekodira video, u filteru kodeka jednostavno stane i prestane da prosleđuje podatke dalje. Nisam našao nikakvo rešenje do sada i mislim da je u pitanju neki problem na nivou DirectShow-a ili implementacije kodeka, i ako sam u pravu, nema leka, ostaje jedino čekanje da se pojavi neka zakrpa.
[ BBS @ 16.04.2010. 18:54 ] @
Hajde malo detaljnije pogotovu oko ovoga:

"isključi blokiranje fragmentiranih IP datagrama"
[ abitbp6 @ 24.04.2010. 22:31 ] @
IP datagrami se koriste za prenos podataka prilikom video streaminga.
Operativni sistem ima podešavanje koje se odnosi na najveću veličinu datagrama koji može da prenese (npr 2kb).
Ako je podatak koji se šalje veći od ove vrednosti (npr 5 kb), onda se ovakav datagram deli u delove, i od jednog prevelikog datagrama, nastaju 3. Firewall-ovi su često konfigurisani da ovakve datagrame ne propuštaju.
Za slučaj Comodo Firewall-a, pogledaj prilog.
[ BBS @ 28.04.2010. 02:20 ] @
Hvala ti na informaciji i znaš li možda konkretno kako podesiti Microsoft Firewall?

p.s.
računar je i iza rutera ali neverujem da je to problem jer se audio komunikacija odvija bez problema

[Ovu poruku je menjao BBS dana 28.04.2010. u 07:07 GMT+1]