[ Toni @ 04.01.2004. 09:02 ] @


Sendo X smartphone

http://www.sendo.com/smartphones/

mali fini, sa s60 nokijinim symbianom ali u mnogo lepo kucistu i sa odlicnim karakteristikama. Koliko sma video na netu izaci ce u prvom kvartalu 2004 i bice oko 500€ u Nemackoj.

SendoX_Extended_Specifications.pdf

Tri-Band EGSM 900, 1800 & 1900, auto switching between bands

GPRS Class 8 ( 4+1)

Symbian OS / Series 60 with Sendo enhancements

Size: 110.5mm x 48.5mm x 22.8mm

Weight & Volume: 120g and 108cc

Standby Time: up to 100-170 hours

Talk Time: up to 4-7 hours

Battery Capacity: Lithium Polymer 1050 mAh

Voice Codec Support: FR, EFR

Antenna:- Integral

SIM: 3V & 5V

176x220 pixels, up to 65,536 colour TFT display

120Mhz ARM 9, ARM 7, DSP and graphics coprocessor

VGA still camera with flash, "red eye" reduction, 4x digital zoom and self timer

Integrated Camcorder

RealOne Player

MP3 Player

Multimedia sound support: AMR, WAV, MIDI, SP-MIDI, XMF, Real, SMF and more

64 voice polyphonic ringtones

Dual port SoniXTM sound speakers

PC Email synchronization

PC PIM synchromisation - Contacts, Calendar, Tasks and more

SyncML OTA contacts/calendar synchronization

Operator option: Wireless Village instant messaging

SMS, NSM, MMS messaging, video MMS and Email ( IMAP, POP3 and STMP)

Multimode browsing (HTML 4.01, WAP 2.0, XHTML MP, SSL Security, WTLS support)

Document viewers (Word, Excel, PDF, PowerPoint, ZIP and others)

Built-in Bluetooth, Infrared & USB support

Built in modem data & Fax support - 14.4Kbps CSD & Fax

The Now! Screen - customisable user desktop and themes

64MB flash, with up to 32MB free space

MMC/SD memory expansion

Speaker independent voice recognition and memo

Games: Pinball, Funny Farmer

operating system: Microsoft Windows? XP (Professional and Home Editions), 2000, ME, or 98SE

internet: any internet browser

documentation: Adobe Acrobat Reader® (included on the Companion CD)

graphics: VGA or compatible video graphics adapter

CD-ROM drive: software is supplied on CD

storage: 65MB of available hard disk space
connection: available infrared port, USB port or BlueTooth ? (serial port profile)

compatible personal information managers: Microsoft Outlook™ 98/2000/XP, Microsoft Outlook Express™, Windows Address Book™ WAB), Microsoft Schedule+™, Lotus Organizer™ 5.0/6.0/97/97GS/4.0GS/4.1,Lotus Notes™ 4.5/4.6/5.0/6.0









[Ovu poruku je menjao Toni dana 13.01.2004. u 23:17 GMT]
[ Toni @ 13.01.2004. 19:47 ] @
[ Toni @ 13.01.2004. 19:50 ] @


[Ovu poruku je menjao Toni dana 13.01.2004. u 21:54 GMT]
[ Toni @ 13.01.2004. 19:53 ] @
[ Toni @ 13.01.2004. 19:59 ] @
[ Toni @ 13.01.2004. 20:08 ] @
[ ssteva @ 16.01.2004. 09:41 ] @
Jel podrzava Javu ili ne, nikako mi nije jasno
[ Nemanja Dubravac @ 16.01.2004. 11:25 ] @
podrzava..
http://www.sendo.com/news/newsitem.asp?ID=74
[ ssteva @ 16.01.2004. 15:35 ] @
Kako je dobar telefon, ne mogu da verujem...

http://www.threegmobile.net/international/index.html
[ Toni @ 17.01.2004. 01:35 ] @
ne znam dal ce uspeti da napravi neki zapazen bum na trzistu

ali ja se nadam da neko prati ovo iz SE i NOKIE pa ce da se zamisli :)
[ cigla @ 18.01.2004. 14:55 ] @
gde ce kod nas moci da se kupi sendo x ?
[ Toni @ 19.01.2004. 22:02 ] @
Citat:
cigla:
gde ce kod nas moci da se kupi sendo x ?


pa verovatno u prodavnicama i po oglasima :)
naravno kada se pojavi u svetu ;)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.01.2004. 21:57 ] @
Ne rece koja je rezolucija kamere? :)

Pricalo se pre par meseci o Sendou..ljudi su se prvo palili na SX1, pa on nikako da izadje, onda su videli Sendo X, pa su se lozili na njega..onda su ugledali ko zna sta :)
[ cigla @ 07.03.2004. 14:24 ] @
dali se konacno sendo x negde pojavio...cuo sam da ga kao ima u Italiji al ne vide nigde tacnu cenu i sl.
Vec je vreme da dodje kod nas - narocito sto siemens sx1 ima tolko bagova...
[ SE freak @ 11.03.2004. 05:28 ] @
Najnovija vest:
"The English Handy manufacturer Sendo presents on the CeBIT in Hanover (18 until 24 March 2004) the High end Handy Sendo X. Beside an integrated video and photo camera with lightning the Sendo X a large color display possesses as well as a MP3-Player. The Sendo X should be available starting from at the end of March for 529 euro."
Kratko i jasno!
[ Bad Habbit @ 04.04.2004. 18:25 ] @
Cija je sendo fabrika uopste? Sta mislite koliko je bezbedno kod nas kupovati ovako nesto egzoticno, s'obizrom da se na trzistu vrti maksimalno 5 brandova i posto samo te telefone ljudi po servisima manje vise znaju da poprave. Da pojasnim, sta raditi u Beogradu ili jos gore negde u unutrasnjosti sa telefonom SENDO X, za koga niko ziv nije cuo, ako mu recimo crkne display? Drugo, sta mislite o tome sto telefon ima symbian s60, kada nokija recimo u 6600 ugradjuje s80? Koliko je to bitno u praksi?


---
momsab: O cenama se ovde ne raspravlja. Zahvaljujem na razumevanju.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.04.2004. 12:04 ] @
Ajde da malo pojasnim stvari oko Symbiana i s60 (serija).

Kao prvo, 6600 nema s80 (more over, s80 ne postoji..postoji s40, s60 i s90), vec s60, a to opet ne znaci da ima Symbian 6 (jer to dvoje nisu uslovljene

kategorije).

s40, s60 i s90 su GUI za mobilne telefone i razlikuju se u logici pristupa i kontroli nad podacima (to put it simple), tako da se slicnost zaista moze videti

izmedju 2 razlicita proizvodjaca, npr. Nokia 6600 i Siemensov SX1 (malo preradjena 66ica :) Stavio sam pre neki dan defalt SX1 temu i odmah je

izbrisao..ruzna:). Naravno, svaki proizvodjac modifikuje ugradjeni OS (u oba slucaja Symbian), pa u SXu imas interni mp3 player imogucnost postavljanja

shortcuta na tastere na tastaturi, dok npr. Nokia to nema, tj. nikad nije ni imala, za razliku od Siemensa.
s40 uredjaji su npr. N7210, pa pretpostavljam i 7250..6800..

s90 je za sada jedino 7700..da..ono sto lici na kornjacu :) Symb 7.0s.

E sad sam Symbian..moze biti 6(.1), 7 i UIQ.

Sesticu imaju 7650/3650/SX1, pa mislim cak i Sendo X, a 7icu ima 6600. UIQ imaju P800/P900. UIQ je ujedno i obelezje za njihov GUI.
[ Bad Habbit @ 10.04.2004. 08:00 ] @
Hvala ti bas na oovm seminarskom radu iz oblasti symbian-a. Medjutim niko mi nije odgovorio na moje pitanje. Cija je SENDO fabrika i koliko je bezbedno kupovati jednu takvu egzoticnu marku telefona kod nas, gde nema zvanicnog servisera i tako dalje?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.04.2004. 09:54 ] @
Pa lepo ti gore pise "english handy manufacturer". A ko kaze da se kod nas ekran za npr. 6600 moze nabaviti u istom danu? Cena ce mu pasti,kao i svakom mobilnom,ali je bzvz nagadjati za koliko i kada.
[ cigla @ 20.04.2004. 09:57 ] @
sa sendo x foruma - citat iz fabrike sendo :
We are now manufacturing and I expect that we ship in the next couple of weeks. :D
- SIM free without subsidy for approx. 500 Euros.
- We will start in the UK, Italy, Spain and France. The US is planned for the 2nd
quarter of this year.
- We have made some minor changes to the plastics.
[ crews_adder @ 12.07.2004. 18:28 ] @
Za *.mobtel.co.yu (za -V-O-Y-A-G-E-R- i NAROCITO Bad Habbit):

Sendo je osnovao covek koji je do tada bio glavni inzenjer u Philipsu, a pre toga u jos jednoj kompaniji, u Motoroli cini mi se.

I ne brinite, gospodo iz Mobtel-a, za kvalitet ovih telefona. Sigurno je da su kvalitetniji od 95% aparata koji se prodaju na trzistu SCG. A to sto vi ne znate da ih popravite, to je vas problem. Samo, znajte da se i ne kvare toliko koliko vi mislite.

A tek kako se u Srbiji prodaju mobilni telefoni i odakle stizu, to svi znaju, osim "nadleznih". A vi zapitajte svoje pretpostavljene u Mojoj Mrezi (isto se odnosi i na 064) zasto se nose najrazlicitiji modeli mobilnih telefona sa oznakama T-D1, O2, A1, ONE, Vodafone, TIM, E-Plus, itd., a ne sa oznakama domacih "operatera". Probajte u Nemackoj, na primer, da kupite mobilni telefon na kojem je oznaka recimo A1. Ili, da se neko oglasava i reklamira da pruza usluge "DEKODIRANJA" mobilnih telefona!? Pa za par dana bi vec odlezavao svoju visegodisnju robijicu!

Kad smo vec kod inostranstva, pogledajte sajt bilo kojeg od gore navedenih operatera, pa valjda i naucite nesto. Prepisite slobodno, nije sramota. Jos da i nasi-vasi korisnici to znaju... Ali ne bojte se, nicija nije gorela do zore, pa necete ni vi biti monopolisti jos dugo. Unistice vas konkurencija. (Ziveli!!!) Zato se ne dozvoljava ulazak treceg (citaj "STRANOG") operatera u Srbiju.

Da Bog da da se promenite (ili da vas promene)!
[ Lekic @ 28.01.2005. 02:20 ] @
Ti mislis da kod nas ima ovlascen serviser za bilo koju marku telefona kod nas???

Hehehehe

Interesantno jako...

Odavno sam se probudio iz takvog sna...
[ Nikola Maravic @ 28.01.2005. 03:06 ] @
Ma kod nas je sve "ovlasceno i legalno" a pogotovo servisi ;) A i ako nemaju sertifikat, verovatno su ga sami sebi izdali, tako da nema sta da se brine :)
[ Pici man @ 30.01.2005. 23:43 ] @
crews_adder@ "Pa za par dana bi vec odlezavao svoju visegodisnju robijicu"!
Covece ja ovo napisao pre par meseci na ovom forumu a takozvani eksperti za dekodiranje telefona kod nas samo sto me na noz ne docekase. Tj. objasnjenje je bilo vise nego zanimljivo "za dekodiranje ne sledi smrtna kazna"....itd.

Zanimljivo glediste nego rec je ovde o telefonu. Morao sam da se ukljucim u diskusiju cisto radi pohvala urucenih "slici" ovog uredjaja koji ruku na srce predstavlja sam vrh estetskog izgleda mobilnih aparata danasnjice i jos symbian.
Fenomenalno. Uzevsi u obzir da je na prvom mestu cena odlucujuci faktor, mogucnosti ravnopravno sa dizajnom, mozda (uzimajuci u obzir da kod nas cene aparata padaju vec posle par meseci) uspem i da dodjem do ovog aparata.

Pozdrav!

[ vokus @ 25.01.2006. 19:40 ] @
Prodaje li se kod vas Sendo X (http://www.gsmarena.com/sendo_x-560.php). Kod nas (Makedonija) upravo se pojavio i masovno se prodaje. Cena mu je 130 EUR u prepaid paket i 30 EUR u postpaid.

Ima li neko iskustva sa ovim telefonom?

Čudi me zašto mu je cena toliko niska. Njegov Nokijin, recimo ekvivalent, 6600 košta otprilike 200 EUR, samo telefon.
[ p_sasko @ 30.01.2006. 11:42 ] @
Dali neko moze da mi pomogne oko Sendo SND620 modela.
Naime, izbrisao mi virus IMEI. To moze da se uradi uz pomoc Delok-ovog programa, ali ja nemam Dongle niti mi se isplati da kupim.

Ovaj tel je redak na nasim prostorima pa bih Vas zamolio da mi se javi onaj ko ga ima i ako zeli da mi pomogne.
Sve sto treba da uradi je da Uloguje tel. tj. konektuje dok je aktivan PortMon program, i posalje mi log fajl.

Za uzvrat dobija moj program...

Pozdrav...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.03.2007. 21:42 ] @
Jesi siguran da ti je virus pojeo IMEI? :)
[ p_sasko @ 07.03.2007. 10:56 ] @
Jeste bio virus, IMEI je bio sve ??????....
Ali ovo je bilo davno. Tad mi je trebao tel pa sam ga uzeo od jednog coveka da ga oporavim ako mogu jer je imao dva ovakva.
Uspeo sam jedino da malo izspijunira protokol i da napisem moj software za konekciju ali me mrzelo da razbijam dalje kripciju.\
Uspeo sam da mu upisem neki bezveze IMEI ?6h66??73865... (tako nesto) I svakim novim upisom drugi broj.

To je bilo to...
Pozdrav...