[ nobody60025 @ 08.01.2010. 17:23 ] @
Daj te neke pametne ideje ,sta bi to moglo biti.neki proizvod,trgovina.nesto sto je jeftino i sitno a sto ce svima privuci paznju i sto bi svako voleo da ima.blaaa i tako dalje....da dam primer jednog kubanca koji je osmislio privezak sa slikama tompusa i nekakvi inicijala kube.glupo zvuci ali je uspeo da proda 3 000 000 primeraka za manje od godinu dana.mahom su kupovali turisti a i gradjani kube.sta god,privezak je prodala lepo osmisljena slika koja je privukla paznju u ovom slucaju maltene svakog prolaznika.
[ toplim @ 08.01.2010. 18:30 ] @
Mozes da probas da prosis. Ili da udjes u vladu pa odrepis porez na licna dokumenta i uzmes 1 din od svakog gradjanina.
Ili da postavis sajt na netu. I svako ko udje na sajt i ukuca svoj broj mobilnog telefona, ti mu skines 1 dinar sa racuna. A sve pod imenom besplatno slanje poruka, i izvinjenje servis trenutno nije u funkciji.
[ nobody60025 @ 08.01.2010. 18:35 ] @
Veoma mudro...to sa telefonom i vladom je najjjjjjace,bas si inovativan lik.he he,predlozi jos nesto.mogu da prodajem pokvaren kupus i na svakoj glavici da zaradim po dinar pod izgovorom da uvozni ima cudnu boju i malo smrdi za razliku od domaceg
[ Marko_L @ 08.01.2010. 19:13 ] @
Uzmi prodaj mobilne telefone po dinar. Što bolji telefon, to veća šansa da ga prodaš. Istina, tako nećeš zaraditi ništa, već ćeš biti udebelom minusu, ali nisi ni pitao kako da zaradiš, nego kako da od svakog građanina izvučeš po dinar. Evo, moj dinar je već spreman, samo donesi fon.
[ toplim @ 08.01.2010. 19:26 ] @
mozes i da isprebijas neko malo dete pa trazis pare za operaciju :)
[ Catch 22 @ 08.01.2010. 19:42 ] @
Postoji i ona prastara priča o realizovanom nagradnom konkursu za najveći krompir...
A postoje i brošure sa sličnom tematikom, jedan od saveta je i da objaviš knjigu "Kako da... "


Budući da je narod sve zatucaniji nije ti ni loša ideja, evo skorašnji primer koji je upalio

[att_img]
[ Miroslav Jeftić @ 08.01.2010. 19:43 ] @
Mislim da je prošenje za sada najrealniji predlog.
[ abitbp6 @ 08.01.2010. 19:46 ] @
A zašto misliš da bismo takvu ideju podelili sa tobom, čak i kada bi je imali?
[ nobody60025 @ 08.01.2010. 20:10 ] @
Znam za tu foru....na kraju testa traze da posaljes sms koji naravno kosta.u pitanju je simbolicna suma ali sobzirom
da danas naleti na hiljade "pametni" novo testirani i nije tako zanemarljivo.svasta ljudima dune u glavu.
[ nobody60025 @ 08.01.2010. 20:17 ] @
Zasto da ne.u svakom slucaju ko bi mi dao dobru ideju i pritom je ja ostvario bio bi lepo nagradjen.Recimo ja mogu tebi da dam ideju. u srbiji je sad aktuelno otkupljivanje staklene ambalaze.sve sto treba je da obidjes vise deponija i naskupis koji milion flasa "da ti ljudi zavide" samo tako.mogu te pomoci i sa kojim telefonskim brojem gde ih mozes prodati, ako hoces?
[ nobody60025 @ 08.01.2010. 20:21 ] @
abitbp6 bilo bi lepo kad nebi pricao u mnozini,pricaj za sebe.nemoras da pricas u ime ostali ,nije lepo.
[ Shadowed @ 08.01.2010. 20:51 ] @
Citat:
lukspet: Zasto da ne.u svakom slucaju ko bi mi dao dobru ideju i pritom je ja ostvario bio bi lepo nagradjen.

Ali mu je svakako bolje da uzme sve pare sam nego nagradu od tebe.
Jbt, sta ja uopste pricam, zar je zaista potrebno objasnjavati nekom to... Pa tri i po neurona je potrebno da se to ukapira...
[ acatheking @ 08.01.2010. 22:27 ] @
Odavno nisam video besmisleniju temu.
[ bobito @ 09.01.2010. 00:42 ] @
Evo dacu ti ja jednu dobru ideju za posao u kome ne mozes da propadnes. Kupis kafemat za samoposluzivanje koji bi nudio npr. 11 - 18 napitaka (kafu - duzu, kracu, espreso, toplu cokoladu, caj...). Za to ti treba od 1000 do 2000 evra. Zatim nadjes prijatelja koji drzi dobro posecenu kladionicu u kojoj bi se dnevno popilo od 30 - 50 napitaka po ceni od 20 - 30 dinara, sto ce reci odprilike nekih hiljadu napitaka na mesecnom nivou. Ako ti je prosek 1000 napitaka po 30 dinara to mu dodje 30000 dinara mesecno, od toga odbijes 10000 na troskove casa, kafe, caja, secera... cista zarada ti je 20000 dinara. Ako ne mozes da nadjes kladionicu raspitas se po srednjim skolama npr. E sad problem predstavlja uvodjenje tog biznisa u legalne tokove, sto ce reci placanje poreza i slicno a to sve ide preko registrovane firme.
[ nobody60025 @ 09.01.2010. 08:12 ] @
Bravo slobo,ideja je stvarno ok.Realna i izvodljiva i nije veliko ulaganje.Veliko hvala , cenim takve ljude
[ osmania @ 09.01.2010. 08:47 ] @
moj kolega radi sa tim aparatima ali oni profi veliki gdje ubacivas po pola marke i imas kafu cajeve itd... cak imas i aparate sa hranom, sendvici itd...
mjesecno aparata pravi na Universitetu u Sarajevu 140 000 kafa....
ali kad nema faxa nema ni tolike prodaje...
a u sarajevu je kafa 50 feninga (pola KM) 140 000 /0,5 = 70 000 maraka = 35 000 eura... ali to je obrnuto sad odbi koliko kafa kosta i koliko kosta rashod... ali neka mjesecno ostane 1000 eura ubilo se...
al svaki dan punis aparat... cak na dan mora se dva puta...ima posla ali ima i kesha...

inace aparati ovi profi veliki kostaju oko 8 do 10 000 eura...
[ deki77 @ 09.01.2010. 11:08 ] @
@osmania
Posalji mi kontakt tog tvog prijatelja da granamo posao i u Srbiji...
Nešto sam i ja o tome razmišljao pre par meseci...
treba imati samo dobre veze pa na "dobra" mesta stavljati automate..
a ja imam
[ peka @ 09.01.2010. 13:08 ] @
Citat:
bobito: Zatim nadjes prijatelja koji drzi dobro posecenu kladionicu


Genijalno. "Nadji prijatelja koji je toliko lud da se odrekne zarade koji ima ili bi mogao da ima od prodaje kafe i ostalih pica."

Evo ti bolji savjet: nadji neku bogatu tetku i sacekaj da umre i naslijedi njene pare.
[ milanbrainbug @ 09.01.2010. 13:20 ] @
Sibnes jedan ispred univerziteta bog da te vidi :)
[ nobody60025 @ 09.01.2010. 16:05 ] @
Jos kad bi taj automat mogao da toci alkohol bio bi prava rajska oaza za alkoholicare posle fajronta kafica .
[ osmania @ 09.01.2010. 16:26 ] @
te aprate u studentskim domovima sam vidio, u biti su to coca cola aparati ali ljudi ih filuju pivama... sto da ne...

evo kao ovo
http://www.snackplusco.at/
[ newtesla @ 09.01.2010. 16:34 ] @
@pokretač teme:

A da pričaš ljudima na ulici viceve, i naplaćuješ po dinar???

...slično kao prosjačenje, samo možeš svoje zanimanje da nazoveš "regionalni menadžer šale i razonode"

[ Citizen Kane @ 09.01.2010. 18:56 ] @
Evo jedan predlog stoprocentno će da upali. Iskodiraj OS, da bude lijep, siguran i da na njega možeš istovremeno instalirati win/lin/mac softver. Pukni mu cijenu 9.99$ ima da se ukakiš od novaca. Ova fora sigurno pali, samo je malko teža za realizaciju.
[ fanfon @ 10.01.2010. 02:50 ] @
Mozda je bolja varijanta da manjem broju ljudi pokusas uzeti po 200 din npr...
[ tdusko @ 10.01.2010. 09:01 ] @
E narode, el ste videli onog lika amerikanca koji svaki dan reklamira drugu firmu tako sto nosi majcu sa njenim logoom/natpisom, a to naplacuje onoliko koliko je dana u godini proslo. Proslu godinu je celu rasprodao, a ovu zadnji put kada sam gledao je rasprodao do oktobra samo sto ove godine naplacuje duplo. Uz sve to, baja je postao toliko popularan da je njegov sajt posecen do bola tako da sada uzima kesh i od banera, a i od prodaje majica.

http://iwearyourshirt.com/

E, to je za mene genijalna ideja.
[ volodja_mos @ 10.01.2010. 09:11 ] @
Lepo to zvuci sa OS,naravno dok neka inspekciji nazakuca na vrta,mislim na te iste ciji si softer preradio.a onda ces da se ukakis od kazni i sudova....tako da hhhhhhhmmmmmmmmmmmmmmmmm
[ deedee5 @ 10.01.2010. 09:34 ] @
Ili nesto ovako sa malo ulaganja :) :)
http://www.youtube.com/watch?v=53BwnN2Nrh4&feature=related
[ volodja_mos @ 10.01.2010. 10:59 ] @
Mogu da ti predlozim aparate za varenje koji mogu da se koriste i za grejanje objekata sa malim dodacima kao sto
je gasni gorionik.inace rade na vodonik,tj elektrolizom se oslobodja iz vode.To bi bio pravi BUM tamo u yugi.nebi izvukao od svakog gradjanina dinar ali bi zaradio na svakom kupcu recimo po 30$.vidi samo recimo koliko ima tamo naprimer profesijalni varioca
,svaki bi od njih kupio jer je daleko jeftinije i cisteje od klasicnog varenja.Razmisli pa javi da krecemo u akciju.
[ Citizen Kane @ 10.01.2010. 11:59 ] @
@volodja_mos

hm...pitanje je kako da se čovjek opari, što bi se reklo.....a sad što to nije do kraja legalno.....to je druga priča....eto npr. neko je spomenuo prosijačenje, koje takođe nije legalno....pa onaj fantomski servis koji naplaćuje što primiš poruku, takođe nije legalan....pa idemo dalje, fin biznis je dekodiranje mobitela, legalno???, ondak recimo, ja plaćam tv pretplatu a ne posjedujem ni tv ni radio primjenik, LEGALNO??? (umorio sam se ubjeđujući se sa njima, pustio kraju)...ili recimo da otvori konkurentnu prodavnicu bilo čega, recimo tehnike, pa ako hoće da bude konkurentan na tržištu mora da uvozi žnj klasu i lijepi naljepnice A class...opet legalno....ili da se učlani u partiju pa da dobije dobar posao u administraciji preko štele....LEGALNO???...da otvori servis za računare kakvih je 99% pa da instalira windoze LEGALNO SA SVE ISTIM SERIJSKIM BROJEM.....(koliko ih je tako radilo poslednjih 15ak godina, 120%), da otvori neku uslužnu djelatnost pa da prikazuje pola pazara, pola gura direkt u džep.....


kod nas se još uvijek isplati raditi ilegalno, a kada dođe inspekcija i odere te punom kaznom, pa kada podvučeš crtu ti opet debelo u plusu....nadam se da će doći neko bolje vrijeme....za sve nas.....

samo da dodam, ne otvaram raspravu ni sa kim, samo primjećujem neke stvari.... dobri mi budite
[ volodja_mos @ 10.01.2010. 12:32 ] @
@Citizen Kane

Nesporim ja nista sto ti kazes i upravu si sve sto govoris.Samo znam kad je upitanju falsirane,prepakivanje,zloupotreba softera od veliki progamerski kuca da su u tom slucaju veoma rigorozni jer su veliki i jaki i placaju milijarde na zastitu patenta i licence.a drugo je sitno muvarenje,nalepnice,plagijati i sta znam sta jos.
[ Citizen Kane @ 10.01.2010. 13:38 ] @
u principu.....što poštenije radiš, prijavljuješ sav promet, plaćaš sve namete i poreze, veće su šanse da propadneš....ako ništa zbog toga što će ovi polulegalci da pružaju usluge dosta jeftinije jer ne plaćaju sav porez.....
[ bobito @ 10.01.2010. 15:31 ] @
Postoje hiljade i hiljade ideja da se legalno zaradi novac, ali je problem sto se mora uloziti mnogo rada i truda. Svi bi hteli da se obogate preko noci, ne kazem da je nemoguce ali moze i skupo da kosta. Kladionice, aparati, rulet, u globalu kocka, ne moze da bude nikako isplativo i nije isplativo. O nelegalnim poslovima ne zelim da pricam i to ne bi trebala da bude tema i razmisljanje bilo kog postenog coveka. Definitivno se svako treba osnloniti prvo na pronalazenje ideje za dobar posao, a onda uloziti izuzetno veliki rad i znanje nebili se od toga moglo ziveti i dobro zaraditi, ili na kraju obezbediti neki dodatni prihod. Problem u legalnom biznisu je uglavnom drzava, placanje taksi i poreza. Samo otvaranje i registrovanje firme dace vam na papiru cifru od oko 100000 dinara sto u danasnje vreme nije nimalo zanemarljivo ni za koga. Dakle, ako nemate ideju koja ce vam ulozeni novac vratiti u dogledno vreme, pod tim smatram najduze godinu dana, koja ce vam nakon toga omoguciti da od tog posla na mesecnom nivou zaradjujete bar 300 eura nemojte se zavaravati i pocinjati nesto sto ce vam u najboljem slucaju stvoriti velike glavobolje. Trudite se da radite ono sto najbolje umete i u cemu se najbolje snalazite, nisu svi rodjeni da vode poslove i budu sefofi i gazde iako se na prostorima balkana u zadnjim decenijama to pokazalo kao netacno. Cak je i ulaganje u znanje, odnosno u skolovanje i zavrsetak fakulteta postalo u neku ruku "neprofitabilno". Ja sam licno odbio nekoliko jako dobro placenih poslova iskljucivo zato sto bi mi ti poslovi onemogucili redovno pohadjanje nastave na fakultetu a vreme ce mozda dokazati i da nisam bio u pravu.

Citat:
Genijalno. "Nadji prijatelja koji je toliko lud da se odrekne zarade koji ima ili bi mogao da ima od prodaje kafe i ostalih pica."


Kad bi znao koliko su ljudi neupuceni i nemaju pojima kakve su zarade od pojedinih poslova ne bi tako pricao. Narod je u globalu neinformisan i to treba iskoristiti. Da li je moja ideja genijalna ili ne, ne znam, ali mozda proverim, posto imam dovoljno prijatelja koji bi mi omogucili realizaciju ove ideje.

Pozdrav.
[ milosnikolic @ 10.01.2010. 22:35 ] @
Zanimljiva tema....

Ja mislim da neki treba prvo da postanu pismeni, pa onda da traze posao...

p.s. Iz subjecta...."Dali" se pise odvojeno = "Da li"

Pozdrav svima,
Milos
[ deki77 @ 11.01.2010. 10:22 ] @
Citat:
milosnikolic: Zanimljiva tema....

Ja mislim da neki treba prvo da postanu pismeni, pa onda da traze posao...

p.s. Iz subjecta...."Dali" se pise odvojeno = "Da li"

Pozdrav svima,
Milos

Ja znam dosta NEpismenih koji su se "oparili" poprilično.I '90 za vreme sankcija,pa naravno i sad.
Daću ti primer mog komšije koji je '90 prodavao lubenice i voće na traktorskoj prikolici.Sada ima objekat koji vredi 2mil€.naravno proširio čovek delatnost pa iz traktora prešao u Kamion(e).
DA LI mu je bio bitan pravopis...ne znam!!!
Ali ovde se postavljaju konkretna pitanja..kao i na dosta sličih tema na ES-u."Kako zaraditi novac...u šta uložiti"!!!
Pošto ovde ima poprilično pismenih..a bez odgovora...bolje da se posavetujete negde..npr. kao kod mog komše..
pozz
[ nobody60025 @ 11.01.2010. 11:34 ] @
@milosnikolic

Zbog takvi pismenjaka,teoreticara i fiolzofa srbija i jeste propala tj. prodavaca magle.mnogo je bitni smisao necega nego gramaticka pravilnost. Takvi kao ti obicno nadju posao tipa administracija,birokratija i td. i prodaju maglu,nista konstruktivno i to sve na grbaci naroda.Pun mi je k..... takvi ....
[ nobody60025 @ 11.01.2010. 11:43 ] @
@bobito i @deki77....

Volim takve ljude...ziveli takvi ljudi i da bog da ih bude sto vise.cenim ljude koji barataju cinjenicama,logikom koji neser..
dal treba odvojeno.....?ne...ser
[ Zeleni zub @ 11.08.2012. 23:53 ] @
Skroz bajata tema, ali problematika deluje sveze kao da je jutros smisljena

Evo ovako:
Postoji sjajan, legalan i proveren u praksi nacin kako od svakog coveka koji udje u Maxi ili koji na NISu toci gorivo, ili u Tehnomaniji kupuje tehniku itd... ne da uzmes dinar, nego 0.5% od svega onoga sto on tamo kupi. Racunaj da je promet NIS-a prosle godine bio nekoliko milijardi evra (da ne lupim cifru, ali mislim 5 milijardi), a NIS konkretno nudi, daje, poklanja 3% od toga. Ma kakav da je taj NIS, on dakle nudi 150 miliona dolara ali, banalizovano receno - narod ne zeli da uzme te pare.
Problem je sto ljudi ne zele da se organizuju pa da svi imaju korist od tog kolaca, a narocito oni koji se medju prvima pokrenu bi imali (i vec imaju) i te kakve prihode. Sve je to o cemu pricam bez dinara ulaganja, bez ikakve clanarine i troskova - samo je potrebno nauciti ljude tom nacinu kupovine. Ja se tim poslom bavim, ali ne bih ovde stavljao nikakve linkove i slicno, koga zanima moze na PP.
[ Miroslav Jeftić @ 12.08.2012. 00:12 ] @
Da pogađam, multi-level marketing?
[ Lavlja_Jazbina @ 12.08.2012. 00:17 ] @
Citat:
Postoji sjajan, legalan i proveren u praksi nacin kako od svakog coveka koji udje u Maxi ili koji na NISu toci gorivo, ili u Tehnomaniji kupuje tehniku itd... ne da uzmes dinar, nego 0.5% od svega onoga sto on tamo kupi.

Citat:
a NIS konkretno nudi, daje, poklanja 3% od toga

Daj pojasni mi to uzimanje 5%(kako),i u kom vidu se to poklanja 3%(kome).
[ 3way @ 12.08.2012. 00:24 ] @
Zvuci kao Lyoness...ili kako se vec zove.
[ ventura @ 12.08.2012. 00:47 ] @
Verovatno je Lyoness u pitanju.

U celoj toj priči je meni neverovatno da jedan diplomirani matematičar ne ume da koristi kalkulator.. ili možda pre svega ne ume da koristi ono što ima između dva uveta...

P.S. Pardon, pogledao sam sajt dotičnog matematičara i u pitanju je neki klon Lyoness-a, tamo neki Shopping Center Network (SCnet), tako da ako je on smislio taj SCnet i navuče suckere u to, onda to može da bude profitabilno po njega...
[ Zeleni zub @ 12.08.2012. 01:01 ] @
Jeste MLM, nije Lyoness, jeste SCnet.

PS
Kad sam bio mali, planirao sam kad porastem da budem ventura, ali eto zastranio sam. My fail.
[ ventura @ 12.08.2012. 01:08 ] @
Pazi, ne znam šta je taj SCnet, ali sa Lyoness-om sam imao prilike da se upoznam pošto mi je drugar iz detinjstva priredio 45minutno gledanje nekog njihovog promotivnog videa gde pare lete u 3D-u na sve strane i samo se slažu neke cigle i kockice, a on nikako da uzme kalkulator u ruke pa da vidi gde taj novac u stvarnosti ide... On je čak toliko ušao u to da je spucao nekih 10 hiljada evra u neke bonove u Argentini ili tako neku glupost, ma haos...

A što se tiče ovog tvog SCnet-a, ako si ti to smislio, onda ti treba malo ozbiljniji pristup... Trebalo bi da nađeš nekog lika na koga prosečna tetkica ovlaži, i koji će da obuče sako, stavi svilenu maramicu u džep i zaseni ih sve (šupljom) pričom, a ti sedi sa strane i broji šuške... A ako je pak neko drugi izmislio taj SCnet, a ti si samo pridružni član... Šta da ti kažem, baš i nisi imao sreće na genetskoj lutriji...
[ Zeleni zub @ 12.08.2012. 07:41 ] @
Taman si lepo poceo da pises poruku i stvarno sam pomislio da ti odgovorim.
Ali posto ti ne umes da poruku na kraju ne zacinis nekom uvredom, nema veze, necu odgovoriti na tvoje pretpostavke.
Poz.
[ ventura @ 12.08.2012. 08:58 ] @
Nema šta da mi odgovaraš jer sam malo proguglao, i nažalost po tebe, ti si samo jedan od suckera koji se upleo u nečiju tuđu mrežu...

Pazi, ideja mojih poruka je da te toliko iznerviraju da sedneš još jednom i da preispitaš te svoje odluke, kako bi se eventualno spasao bede na samom početku... Taj moj drugar iz detinjstva je od mene otišao potpuno sjeban. Prvo, bio sam iznerviran jer je poziv na naše (vrlo retko, jer živi u drugoj državi) druženje iskoristio da mi pitchuje tu MLM prevaru, a onda sam bio još više iznerviran kad sam čuo da je u to upucao 10 hiljada evra, da je pozajmio pare od brata i roditelja, i da zaista iskreno veruje u to da radi pravu stvar... Samo mi je bilo žao što kod mene nije došao 4 meseca ranije, možda ne bi napravio tu glupost koju je napravio.

Što se tiče generalno tih MLM prevara tipa Lyones, SCnet i sličnih klonova. Ta tvoja priča milijarde, milioni koji samo stoje a niko neće da se sagne da ih pokupi, je blago rečeno imbecilna (nemoj da misliš da je ovo uvreda, zaista to je adekvatna reč za taj tvoj spin). Saslušao sam kompletan pitch tih lyoness idiota i bacivši ovlaš pogled na taj Mađarski SCnet čiji si ti član, mogu da zaključim da je to generalno ista stvar. Dakle sam taj koncept da lova leži u popustima može da zvuči interesantno neukim domaćicama i nekome ko ne uključi mozak 5 sekundi da razmisli o tome. Ali upravo ideja tih MLM prevaranata je da ciljaju na priglupe ljude, a onima malo pametnijima da ne dozvole da uključe mozak na 5 sekundi već da im misli skrenu ka ogromnoj lovi, milionima, da im pokažu kakva će auta voziti, koliko šuški će leći svakog meseca na račun, pokazaće im neko tropsko ostrvo gde će da letuju, kuće, brodove, avione... Sve će da urade samo da ti skrenu pažnju sa osnovne premise da je ispod svega toga jedna najobičnija prevara...

Sigurno su ti pričali kako prosečna porodica u Srbiji troši 500 evra što mu godišnje gođe ne znam koliko.. Pa su ti pričali da ti sigurno znaš još 10 ljudi koji toliko troše.. Pa zamisli da ih ti sve uvučeš u to, pa da trošite preko SCnet-a pa ostvarite te popuste pa to mu dođe par hiljada evra godišnje ni prstom da mrdneš... To je osnovna premisa tih prevaranata, a posle krenu sa klasičnom otimačinom keš love od onih najvećih naivaca.

Prvo, ta premisa je teoretski tačna, a praktično je čista glupost. Čak da tvoja prodica svaki dinar potroši preko MLM programa, i svi tvoji prijatelji, ti te hiljade evra nećeš videti jer su one progurane kroz program, kroz neke obračunske jedinice, kroz cigle koje se slažu, tako da ako je sistem sličan lyonessu tebi kao krajnjem korisniku će od svih tih ušteda leći eventualno nekih 10% (iliti 0.6% od ukupno potrošene cifre), a ostatak ide u džep organizatorima prevare. Dalje, ako stvari sagledamo realnije, ti nikada ne možeš da trošiš neki značajniji procenat preko tih MLM prodavaca, iz prostog razloga što kupujući na drugom mestu možeš ostvariti mnogo veću uštedu pa i od tih fantomskih 6%, a da ne pričamo o tome da tu uštedu dobijaš odmah, na licu mesta, a kupovinom isključivo kod MLM trgovaca koji će često imati veću maržu ili jednostavno skuplju cenu od nekog ne-MLM trgovca, ti u startu ne praviš nikakvu uštedu, već naprotiv bacaš svoje pare.

A ako nekoga zaista zanima da uštedi novac kupujući, to može da uradi vrlo lako tako što će u svojim radnjama gde inače kupuje zatražiti popust ili se učlaniti u njihov klub kupaca ako eventualno postoji (a većina radnji ga ima), i tako ostvariti mnogo veći popust od tih fantomskih 6% koje preko MLM-a neće nikada videti, već će uštedu imati mnogo veću, odmah i direktnu. Istina, imaćeš 10 kartica u džepu, za svakog prodavca po jednu, ali ako nekoga zanima da uštedi nešto novca godišnje, onda je to isključivo jedini način da to ostvari.

Zato ti je moj savet da se maneš te prevare dok nisi duboko zagazio u sve to, a ako si već toliko duboko zagazio da si shvatio da je prevara ali da je jedini način da se izvučeš iz toga da uvučeš još nekoga, moj ti je savet da odustaneš istog trenutka, a već ako si takav čovek da ti nije problem da ljudima svesno navučeš bedu na vrat, onda osmisli i osnuj kompletno svoju MLM prevaru, pa bar da vidiš neke koristi od toga..

[ Lavlja_Jazbina @ 12.08.2012. 09:46 ] @
Pa Zeleni zub,ti nisi mogao ovako da mi objasnis kao VENTURA,nego mi trolujes mozak tom virtuelnom matematikom.
[ Ivan Dimkovic @ 12.08.2012. 11:44 ] @
@Zeleni zub,

Edukativno stivo za tebe:

http://www.youtube.com/watch?v=sXnEXXVG8u4

Yep... "easy mony" je... sorry, bullsh*t.

Sto pre to ukapiras, bolje po tebe i tvoje finansije.

Postoji samo jedan izuzetak, koji je Ventura vec pomenuo - a to je ako si TI autor same prevare. U tom slucaju posao moze biti vrlo profitabilan, u zavisnosti od broja naivcina koje ces navuci na pricu. U tom slucaju poslovni model je prost - ti skupljas kajmak tako sto im valjas neke knjige, kurseve ili, najjednostavnije, trazis im da ti plate kako bi usli u "posao veka".

Samo, to trziste je vrlo vrlo zasiceno, posto je ideja vrlo matora, i vrlo veliki prevar... pardon, "igraci" odavno "posluju". Mada, kontam da uvek ima nacina da se iznadje nova fora za ekonomski neobrazovane (domacice, nkv radnike - pa cak i za visoko obrazovane koji su bezali sa nekih casova)... ako nemas problem da izgubis prijatelje, izmuzes domacice za kes iz slamarice, itd... go for it :)
[ cika dacha @ 12.08.2012. 11:48 ] @
ti mlm oko finansija su stvarno prevare! aj ono kad kupis neki proizvod bar nesto i imas u ruci a ovo ostalo sa parama je stvarno mazanje ociju!
[ Ivan Dimkovic @ 12.08.2012. 11:54 ] @
I ako kupis proizvod, opet je prevara - jos gora prevara, posto je legalna za razliku od cistih MLM sema bez "proizvoda".

Prevara se sastoji u tome da vlasnik programa ne zaradjuje na consumerima vec na samim prodavcima. Problem je u tome sto je isplativost svega toga nikakva posto se buducem prodavcu pitchuje nemoguca prica (o regrutovanju gomile "agenata" koje ce on da navodno muze), a onda se taj prodavac izmuze za "proizvod" (sales-kit, ovo ono) - koji je gotovo uvek precenjen. Na tome profitira vlasnik "seme" i prvih par nivoa prevare.

Sve u svemu - totalno bizaran model gde je sam "proizvod" nebitan, i sluzi samo kao fasada kako bi program izgledao legit. Da nema proizvoda, to bi bila najobicnija ilegalna piramidalna sema koju bi policija vrlo lako zatvorila. Medjutim, dodatkom secret-sosa zvanog "produkt" odjednom cela stvar izgleda legitimno, iako je glavni izvor profita navlacenje naivcina da "uloze" u biznis kupovinom "proizvoda".

Problem sa tim je vrlo jednostavan - kolicina naivcina je konacna, i bilo ko osim par nivoa na vrhu lanca vrlo verovatno nece regrutovati ni dovoljno da oporavi svoje "ulaganje" u "proizvod" ili "ulaznu taksu" ili stagod. To je sustina te prevare - i svako ko bi uzeo digitron u ruke bi to ukapirao u roku od minut-dva max.
[ ventura @ 12.08.2012. 11:58 ] @
Pa i kad kupiš taj proizvod preko MLM-a gotovo je sigurno da si ga ne preplatio, nego platio sumanutu cenu baš zbog toga što je MLM način prodaje takav da može da trpi takav prevarantski sistem prodaje... Evo ti primer onaj Kirby usisivač.. Mislim, super je to usisivač, verujem i da je kvalitetan, ali budimo realni - 3000 evra za usisivač!?!? WTF?

Takvi sistemi mogu da prođu jer inicijalni prodavci to ne gledaju kao na kupovinu usisivača, već kao na cenu ulaska u jedan vrlo profitabilan posao koji će im rešiti sve životne probleme (jedna vrlo ljigava karta na koju ti prevaranti najviše igraju). Taj mučenik prodavac pre nego što je kupio taj usisivač, on sigurno ima u glavi bar jednu osobu kojoj to može garantovano da uvali (makar to bili i roditelji-prijatelj-bliža-dalja rodbina), ali u svakom slučaju svaki prodavac je jedna garantovana kupovina za Kirbi jer će on kupiti usisivač za sebe. Dakle njima je u interesu da imaju što više prodavaca, a ako taj prodavac i uspe da proda još nešto, to je samo sucker bonus...

E sad, zašto MLM-om možeš progurati proizvod sa tako prevarantskom cenom - pa taj mučenik koji se uplete u to, kada ukapira da je upravo bacio 3000 evra na fakin usisivač, on će pokušati na sve načine da se izvuče iz toga, a to znači da će pokušati da uvali što više ljudi u problem u koji se on sam uvalio... To često podrazumeva i direktne prevare tipa da se starijim ljudima potura pod nos da potpišu nešto što ne znaju da potpisiju, ili ih iskorištavaju igrajući upravo na te najljigavije karte...
[ the_tosic @ 12.08.2012. 11:59 ] @
@cika dacha
I "proizvod" koji kupis je obicno glupost iz supermarketa po znatno visoj ceni...

kad je vec ventura pomenuo kirby
http://www.kirby.com/Portals/Serbia/kirby_opportunity.html
Citat:
“Umesto posla, ovo je mogućnost. Umesto ustajanja svakog jutra zbog posla, ustajete da biste pobedili.” Kirby distributer Serhio Kraveiro, Aveiro, Portugalija

Citat:
"Imao sam inžinjerski posao, ali bio je prizeman i nije vodio nikuda. Iskoristio sam priliku i postao Kirby trgovac. Od tada, moj život se potpuno promenio. Kao Kirby distributer, bio sam u prilici da putujem u Pariz, Australiju, Italiju, na Havaje… po celom svetu.” Kirby distributer Leon Tomas, Duram, Severna Karolina
[ Marko_L @ 12.08.2012. 13:11 ] @
Nažalost, Lyoness i SCNet su malo perfidnije prevare od Kirbija i sličnih, jer u Kirbiju imaš tu grupu (preskupih) proizvoda za čišćenje koje moraš i sam da kupiš kao prezentacioni materijal da bi ušao u igru, pa nije toliko teško zaključiti o čemu se tu radi, osim ako je neko totalno bez mozga (nije da takvih nema). Međutim, SCNet ima par kečeva u rukavu kojim može da upeca i malo obrazovaniji sloj stanovništva.

Recimo, prvo što nisi obavezan da uplatiš ne znam ni ja kakav iznos, nego možeš da počneš sa npr. 500 ili 1000 din, pa se stiče utisak da sam kontrolišeš koliko će tvog novca ući u to. A drugo, što su u igri renomirane kompanije kao što su NIS, Maxi, Tempo, Tehnomanija, Lilly... itd., pa se stiče utisak da to ne može biti prevara čim tolike kompanije učestvuju, a uostalom, ionako već kupuješ u tim kompanijama, pa što onda ne bi dobio taj povrat od 1%, po sistemu, nije mnogo, ali opet bolje nego ništa.

E tu dolazi i do prvog problema. To što navodno možeš da počneš sa 1.000 kinti je glupost, zato što niko ne obavlja kupovine od 1.000 din. Mislim, sigurno ne ideš u Tempo da bi kupio hleb i mleko, a i na pumpama nećeš sipati gorivo za 500 din. To u startu znači da ćeš u to uložiti mnogo više para. Ali ajde i to, ako već kupuješ kod njih, naizgled, ništa ne gubiš time. Međutim, ništa ni ne dobijaš. Sa povratom od 1%, treba da potrošiš 100.000 EUR da bi zaradio, uštedeo, nazovi kako god... 1.000 EUR, a na tu količinu potrošenog novca, mogao si uštedeti i mnogo više od tih 1.000 EUR bez korišćenja nekakve SCNet kartice i vaučera, već bi bilo dovoljno da si ispratio akcije po supermarketima i pumpama na primer, a ima ih stalno.

No, nebitno to, evo glavne kvake, tu ulazi u igru i taj nekakav akumulacioni račun u koji odlazi 6% valjda od svake kupovine, i plus dobijaš procenat od onih koje uvučeš u mrežu. Samim tim, vremenom prestaješ da obraćaš pažnju na tih 1% povrata, nego se koncetrišeš na big money, što znači da ćeš sve više para da upumpavaš u to i sve više ljudi da uvlačiš u igru. Međutim, pošto nije dovoljno da oni samo uđu u igru da bi ti zaradio, nego moraju da kupuju dosta, onda ćeš da počneš da ih huškaš na to. A kako ćeš to da uradiš nego tako što ćeš da im pričaš o avionima i kamionima, o tome kako si ti uložio 1.000 EUR, a za 4 meseca kupio novi automobil, pa mogu i oni, itd., ali što je najbolje, ne moraju da ulože 1.000 EUR, dovoljno je 1.000 din, a ko to nema 1.000 din da uloži u nešto.

Tu se naravno lanac nastavlja, jer onda i oni skontaju da tu ima nekih para, tj. ono čuveno "ima tu nešto", ali da bez većeg ulaganja i uvlačenja drugih ljudi od toga nema ništa, tako da i oni počinju da upumpavaju sve veći novac i uvlače što više ljudi. Međutim, problem nastaje onda kada nema više ko da se uvuče, jer se piramida širi geometrijskom progresijom, a broj ljudi je ograničen. I onda piramida krene da se urušava, prvo se uruši onaj poslednji sloj, jer nemaju koga da uvuku dalje, pa onda kada se oni uruše, nestaje i sloj iznad njih, jer nema od koga da se naplati, pa dalje sloj iznad i tako do vrha piramide. Do tada, nekolicina u vrhu je već dobro profitirala, verovatno zaradili par miliona, dok su svi ostali ostaju da se češkaju po glavi jer su ili zaradili jako malo, ili ništa, ili su čak u debelom minusu, sa gomilom izgubljenog vremena iza sebe, ali i uz verovatno brdo izgubljenih prijatelja koje su pokušali, ili još gore, uspeli da uvuku u sve to.
[ mr. ako @ 12.08.2012. 16:00 ] @
Znam dosta pametnih ljudi koji su nazalost slepo usli u to... mada je to uglavnom iz razloga gubitka posla ili neke "neizlazne" situacije, ali o5 ih to ne opravdava nikako da ne koriste mozak... No, to je tako sa ljudskom psihom, hvataju se za poslednju slamku spasa u teskim situacijama. Kao kad je neka teska ili neizleciva bolest u pitanju, ljudi ce u tom trenutku probati sve... i logicno i nelogicno.
Naravno ima i onih kojima zine boolja na slike aviona, kamiona i rajskih ostrva, pa iskljuce mozak na prezentaciji i prepuste se mastanju o sweet sweet moneyz.

SCnet sam imao prilike prvi put da vidim da ljudi pocinju da rade pre vise od godinu dana, cak sam sedeo sa jednim od njih koji je valjda to pokrenuo u Srbiji pa mu je trebao neko da iskodira sajt i citav sistem, ozbiljan covek u pitanju, ozbiljno usao u pricu. Zao mi je sto se tada nisam vise zainteresovao za to i zapamtio ime MLM prevare, pa da spasem par ljudi koji se zamlacuju time sada i gube vreme umesto da rade nesto stvarno. :) ...Ili bar da sam usao u pricu na pocetku i na vrhu, mozda bi pokupio deo kajmaka. :D

offtopic:
@ventura
3k e za usisivac jeste mnogo pa makar bio i Kirby, al' Dysonove bi kupio bez razmisljanja, samo da mi stoje kao ukras. :) Pored toga sto je inovativna tehnologija i dizajn je odlican. Cak su i drugi proizvodi koje prave nesvakidasnji, recimo ventilator je bez propelerskog dela... bar ne vidljivog na prvi pogled.
EDIT: kad sam gledao Dysonove proizvode pre ~2god. bili su reda velicina 3k e... manje vise svi modeli usisivaca. Sad cene bas dosta pale ~500e...


[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 12.08.2012. u 17:36 GMT+1]
[ morihei ueshiba @ 12.08.2012. 16:48 ] @
Citat:
kolicina naivcina je konacna

Ovde s vremena na vreme nailaze k'o u talasima ... http://www.elitesecurity.org/t454188-0#3151662 , pre par minuta.
Da hoce bar jedan iskren da se javi posle avanture sa tim semama u bilo kom obliku, pa da isprica sta mu je bilo u glavi kad je naseo i usao u igru, cisto da olaksa dusu - posle novcanika koji je prosao tu katarzu olaksanja
[ Miroslav Jeftić @ 12.08.2012. 17:24 ] @
Citat:
morihei ueshiba: Ovde s vremena na vreme nailaze k'o u talasima ... http://www.elitesecurity.org/t454188-0#3151662 , pre par minuta.
Da hoce bar jedan iskren da se javi posle avanture sa tim semama u bilo kom obliku, pa da isprica sta mu je bilo u glavi kad je naseo i usao u igru, cisto da olaksa dusu - posle novcanika koji je prosao tu katarzu olaksanja


Šta može biti, čuo si - 150 miliona evra koje samo neko treba da se sagne i podigne sa zemlje
[ Marko_L @ 12.08.2012. 17:40 ] @
Pa to i jeste tako, samo je pitanje ko će da ih pokupi :) 100 milki će da uzme onaj što je na vrhu piramide, 49 milki će da uzmu oni što su neposredno ispod njega, a preostali milion će da se izdeli između ovih u sredini piramide tako da se svako ogrebe za koju destinu, eventualno stotinu EUR. Svi ostali (najveći broj) mogu da uzmu šerpu i da se lupaju po glavi :)
[ Miroslav Jeftić @ 12.08.2012. 18:43 ] @
^^To možda ako učlane 100 miliona ljudi Pre će biti da će ti sa vrha izdeliti koji milion, a svi ostali će da se udaraju šerpom
[ cika dacha @ 12.08.2012. 19:39 ] @
Citat:
the_tosic:
@cika dacha
I "proizvod" koji kupis je obicno glupost iz supermarketa po znatno visoj ceni...

kad je vec ventura pomenuo kirby
http://www.kirby.com/Portals/Serbia/kirby_opportunity.html
Citat:
“Umesto posla, ovo je mogućnost. Umesto ustajanja svakog jutra zbog posla, ustajete da biste pobedili.” Kirby distributer Serhio Kraveiro, Aveiro, Portugalija

Citat:
"Imao sam inžinjerski posao, ali bio je prizeman i nije vodio nikuda. Iskoristio sam priliku i postao Kirby trgovac. Od tada, moj život se potpuno promenio. Kao Kirby distributer, bio sam u prilici da putujem u Pariz, Australiju, Italiju, na Havaje… po celom svetu.” Kirby distributer Leon Tomas, Duram, Severna Karolina



ja ti kirby manijaci su ko neki sektasi :-) oni i jehovni svedoci su mi isti smaraci!
jedino sto sam kupio od mlm je bio zepter posudje! sigurno je preplaceno al dobro me sluzi :-)
[ Shadowed @ 12.08.2012. 20:28 ] @
Ne javlja se Zeleni Zub nesto...
[ morihei ueshiba @ 12.08.2012. 22:29 ] @
Citat:
Shadowed: Ne javlja se Zeleni Zub nesto...

Pa dobio antidop terapiju lopatom od venture, a da se jos cestito nije ni navukao Bar se nadamo da nije...i da ga je prosla uvredjenost, pa sad malo razmislja i racuna.
Jbg, desava se i trezvenim ljudima da se zalete ponekad na neku navlakusu, valjda sticaj okolnosti, ko zna sta je u pitanju. Ne treba ismevati coveka sad doveka. Javice se kad se preracuna malo.
[ Miroslav Cvejić @ 12.08.2012. 22:33 ] @
Venturu da puste na pola sata u udarnom terminu na par TV stanica, posledice bi bile nesagledive. :)
[ newtesla @ 12.08.2012. 22:39 ] @
Za Kirby ste debelo omašili: sad malo ja, iz iskustva, kao nosilac Ice Breaker diplome, od pre 5-6 godina ;)

Kirbi se ne kupuje, ako si prodavac: prođeš trening od nedelju dana, dobiješ tutora još nedelju dana, ideš s njim/njom po terenu: komplet koji si dobio zadužuješ, filtere (one okrugle, mehaničke i elektrostatičke) plaća firma - tada su koštali 2 dinara svaki, bar mi tako rekao The Šef.

Većina nudi mesečnu platu,. ako postigneš normu: 60 prezentacija mesečno (dakle samo 60 pokušaja!), što je više od dve dnevno, jer se nedeljom ne radi. Za prvu prodaju se dobija procenat (nešto oko 40 jura), za svaku sledeću malo više (možda oko 50) odozgo plate naravno. Posle ostvarene 12-te se bira - prelazak na mesto vođe tima - procenat od svake prodaje, ali i veća odgovornost, ili povećanje procenta - ako se ne varam povećanje je negde na preko 100 po aparatu - ili da pređeš na mesto onoga ko drži treninge za nove prodavce, za fiksnu platicu, koja je ok, nešto oko 400+ mesečno.

Postoji sistem od 66 pitanja koje se postavljaju potencijalnom kupcu, na koja dotični jasno i glasno izgovara logičan i željeni odgovor: ukoliko se ispoštuje procedura, ljudi kupuju tu napravu samo tako :) been there, done that.

Moj problem sa svime time je bio što se radi preko 12 sati dnevno, i što je nomadsko-prašinarski posao: nikad kuću ne vidiš da bi doneo neku kintu, koja prvih par meseci i nije neka nedostižna. Takođe me je žešće mrzelo da smaram ljude po NBGD-u, kojima Kirbijevci, jehovini svedoci, cepterovci i prosjaci kucaju svaki dan po X puta na gajbu.
====

O mašini: osnovna verzija je i dan-danas 1990 evra - a to njesra stvarno traje po 30+ godina bez kvara: pošto troši 585W, samo na računu za struju isplati deo sebe... takođe, jednom kad vidim šta je u stanju da izvuče iz predmeta na kojima knjavam i seksam... Nije jeftin, ali ga daju na rate svi što ga valjaju, samo treba biti dobar pregovarač: na moje oči otišao za 200 keš i po 80 mesečno.
====
Ne propagiram, samo iznosim činjenice: pa i na onom postavljenom linku piše "bez početnog ulaganja" - nekada, pre 15+ godina su to naši dovlačili iz Mađarske da valjaju ovde, pa su morali tamo da ga keširaju da bi ga valjali ovde. Isključivo se prodaje ovom psiho-upad-na-gajbu metodom, fabrika je matora preko 80 godina, vlasnik Voren Bafet, milioner, poseduje palatu i jahtu :)))
[ Zeleni zub @ 12.08.2012. 22:46 ] @
Evo me, nisam ceo dan bio uz racunar i malopre se ulogovah. Ajmo prvo da razjasnimo ovo moje pisanje.
1. Nisam imao nameru da ovde pricam o detaljima SCnet-a, jer jos od Amway-a pre 40 godina pa na ovamo niko nije uspeo da uradi MLM akciju ni preko TV-a, ni preko BBS-ova, ni preko foruma i znam da necu to raditi ni ja, jer ovaj posao se tako ne radi !
2. Vecinu vas koji ste ovde odgovorili znam sa foruma kao zrele ljude i siguran sam da svako od vas ima formirano misljenje. Ne zelim da vas ubedjujem, to bi bilo skroz amaterski, svako ima pravo da misli i veruje u sta god zeli.
3. Ovo sto cu sad napisati je zbog onih koji ce sutradan izguglati ovu temu, a ja se ovim poslom bavim i moram da ga branim. Naravno ne po svaku cenu, samo cu navesti cinjenice koje je lako moguce proveriti i iz drugih izvora.

- SCnet nije madjarski vec srpski, krenuo je iz Beograda 01. februara 2010. godine kao akcionarsko drustvo. Zove se Shopping Center Network. Za dve i po godine registrovan je u 11 zemalja, medju kojima su Nemacka, Rusija i Holandija i u toku septembra se otvara i Austrija i u svakoj zemlji je registrovan prema zakonima te zemlje.
- Nisam gledao marketing plan Lyoness-a veujem da je ideja slicna, ali ne mogu da sudim o njemu, kao ni o tim ciglama koje se slazu.
- Previse je pomenuta rec prevara, ovo nije to, ne zelim da ubedjujem. Na netu ima preko 400 sati materijala pa ko voli neka gleda.
- Niti je ovo trolovanje mozga, niti virtuelna matematika, ali ako neko to tako dozivi - OK.
- Easy money - ovo sve moze biti samo ne to. Ovo je posao, ovo je borba sa vetrenjacama. Ljudi su s pravom smunjicavi i ogorceni, svasta se tokom proteklih godina desavalo i sa piramidama i sa raznim tasna-masna-kravata firmama. Sta mislis, sa koliko ljudi obavim razgovor i cujem sve te prigovore koje sam i ovde procitao. To je sastavni deo ovog posla. Zbog tih prigovora ljudi jednog trenutka odustanu, lakse im je da nemaju novca nego da objasnjavaju (ne da ubedjuju, vec da objasne koga zanima) ljudima. Nikakva uplata nije obavezna, enma clanarine, nema obavezne kupovine, nema NIKAKVIH troskova. Kartica je skroz besplatna i vazi u svim tim zemljama gde na firmi postoji nalepnica SCnet-a.
- Nisam autor ovog projekta, autori su nasi ljudi, a sama ideja zarade iz kupovine je patentom zasticena jos 1999. godine, zastitili su je Dragan Fratric i ruski profesor Ganin. Zato se, u svakoj zemlji gde se ovo otvori firma obavezno zove SCnet_pa_naziv_te_zemlje_ .
- Niti je ovo prodavanje magle, niti mazanje ociju. Naravno, opet nikog ne ubedjujem, samo odgovorno tvrdim.
- Piramida je i u nasem krivicnom zakonu definisana. Ja licno se ne bih igrao sa takvim stvarima.
- O tome kako novac tece jasno govori kompenzacioni plan koji se takodje moze skinuti sa neta, dacu linkove ispod.
- Mozda Maxi jeste najskuplji, mozda je NIS najskuplji, ali oni svakako ostvaruju svoj promet i bez SCneta i bez da daju bilo kome bilo kakav popust.
- Imao sam prilike da 3 sata slusam prezentaciju jednog usisivaca. Naravno nisam ga kupio jer nisam imao novca, ali da sam imao kupio bih ga bez ukljucenja u bilo kakvu dalju prodaju.
- Ne pocinje se sa 500 ili 1000 dinara, mozes poceti ili sa 0 dinara ili u koracima po 4500 dinara (od 15. avgusta to jedno PP koje se kupuje kostace 5000 dinara). To sto uplacujes se zove kapara buduce potrosnje, o tome govori marketing plan kako se to trosi (bice linkova kasnije). Tesko je da se shvati, ali ONAJ KO UPLATI BILO KAKAV NOVAC, TIM NOVCEM RASPOLAZE U NAREDNE TRI GODINE, TAKO STO NE MOZE DA GA PODIGNE, ALI MOZE DA GA POTROSI KAO DEO VECE KUPOVINE kod bilo koje firme partnera, za bilo koje proizvode. Tim novcem se covek obavezuje da ce u naredne tri godine napraviti promet kod tih firmi, e to je njihov interes da daju popuste.
- Videh iznad 'urusavanje piramide' - tacno je to receno za piramidu. Samo sto je piramida 'Daj novac za nesto sto ne vredi toliko i nadji jos 4 coveka da daju takodje ni za sta i onda dobijes svoj novac natrag i od onih koji dalje daju ni za sta itd' i stvarno se to posle urusi, pukne, znamo sta se desi. Ovde novac koji das (ako uopste das posto nije obavezno) licno ti trosis u naredne tri godine. A ako pravis odjednom veliku kupovinu mozes odmah da ga potrosis. Primer: dao si 4500 dinara i kupio to neko malopre pomenuto PP. Hoces da kupis robu u vrednosti od 75000 dinara kod firme koja daje 10% popusta. Uplacenih 4500 su gore pomenutih 6% od te sume, ti dodajes iz dzepa jos 70500 dinara i kupis robu od 75000 dinara. Kaparu si iz cuga potrosio, a to PP ti ostaje trajno. U praksi su ovakve kupovine retke, pa se ova kapara 'krcka' vremenom, a najvise u roku od tri godine.
- To PP se smesta u binarnu matricu i zaradjuje ti novac. Binarna matrica ide u beskonacnost, a zaradjen novac mozes delom da podignes, a delom da potrosis kod firmi partnera ILI da sve potrosis kod firmi partnera. To kako binarka zaradjuje ostavicu da pogleda ko zeli, jer je binarka drugi vid zarade u SCnetu (od ukupno 7 vidova zarade). Ovo je programerski forum, binarka je ono sto je mene opredelilo da malo bolje zagrebem po povrsini i pogledam unutra.
- Covek koji je kodirao sajt se zove Robert Pausic. Tada je to bila predmreza, nije bilo nijedne firme partnera, delile su se besplatne kartice, a ljudima se na pomen davanja bilo kakvih para dizala kosa na glavi i odmah su ovo stavljali u kos sa prevarama. Evo to u praksi funkcionise kao sto su tada pricali.
- "150 miliona evra koje samo neko treba da se sagne i podigne sa zemlje" da je tako ja bih za ovih nekoliko meseci koliko se bavim SCnetom bio bogat covek ali kao sto rekoh ovo je posao, i to krvav - upravo zbog svakodnevnog sretanja sa ovakvim prigovorima, ali svako ima izbor cime se se baviti u zivotu.
- Bice ovde i milijarda ljudi. Zasto ? Zato sto se registracijom dobije kartica koja nikad nikom nece uzeti dinar iz dzepa, samo moze da donese natrag. A svakih par meseci se otvori nova drzava, trenutno ih ima 11 (27. april je otvorena Nemacka, do 1. oktobra ce biti i Austrija). Fora je sto u svakoj zemlji postoji binarka i ja kad se ulogujem u svoj ofis (takodje besplatan) iako nikad nisam usao u Rusiju ili Holandiju mogu da pratim svoju binarku u tim drzavama i da zaradjujem od onoga sto neko u Austriji kupuje, a zaradjen novac da konvertujem u dinare i da podignem. To ce biti sad sa Austrijom, posto je u preksi provereno sa binarkama ostalih drzava.

Ne bih stvarno vise o ovome, ali ono sto sam napisao stoji: da je potrosacka mreza najrazvijenija u Novom Sadu i Paracinu, dobri su Valjevo, Subotica i Becej. Vec ima ljudi koji su karijere u ovom poslu i koji od ovoga zaradjuju, prvenstveno od binarke. O ostalih 5 vidova zarade ne zelim ni sada ni ovde.
Ko zeli vise, evo par linkova sa preko 400 sati materijala i neka trazi bilo kakav trag o necemu nelegalnom, o prevari ili bilo kakvoj steti koja moze da se nanese coveku osim loseg objasnjenja ovog posla.
http://scnetsrbija.com/uploads_hu/srb/
http://scnetsrbija.com/down/

Ne bih vise o ovome, odgovaracu samo ako dodje neko pitanje koje nisam pomenuo.

Poz drustvo.
[ milanpa9 @ 12.08.2012. 23:03 ] @
Moze li mi neko reci misljenje o sadrzaju i istinitosti ovog sajta http://budisvojrs.blogspot.com ?
Par mojih drugara je uplatilo neke pare, pa me zanima da li to ima smisla, posto mi sajt i cela prica za razliku od svih ostalih deluje prilicno ozbiljno.
to je jos jedan posrednik za sajt justbeenpaid, koji je jos jedan od hiljada vidova internet "zarade", ali me je zainteresovala samo jedna cinjenica, evo citiram sa sajta:

"Nakon toga, sajt raste neverovatnom brzinom i danas ima oko 2 MILIONA registrovanih korisnika. Tako, po posećenosti sajta, U OVOM TRENUTKU ZAUZIMA 189. MESTO od svih sajtova koji postoje u svetu(216. mesto računajući prosečni protok za poslednja 3 meseca)! Ovaj podatak možete proveriti na nezavisnom, najpoznatijem meraču internet protoka u svetu www.alexa.com/topsites (trenutno strana 8. u top500 sajtova), ili direktno, klikom ovde (http://www.alexa.com/siteinfo/justbeenpaid.com). Sajtovi koji su opšte poznati, a blizu mesta Justbeenpaid-a u top-500 su recimo: skype.com (186. mesto), myspace.com (174. mesto) rapidshare.com (193. mesto), isohunt.com (242. mesto), 9gag.com (268. mesto). Ceo profit, koji se stvori ovim putem, ulaže se u kompaniju i funkcionisanje programa!"

Ako neki sajt ima milione i milione poseta dnevno, samim time znaci da se probio i da ima i profit, pa me zanima da li postoji sansa da se te ulozene pare vrate?
[ ventura @ 12.08.2012. 23:05 ] @
Citat:
newtesla:
Većina nudi mesečnu platu,. ako postigneš normu: 60 prezentacija mesečno (dakle samo 60 pokušaja!), što je više od dve dnevno, jer se nedeljom ne radi. Za prvu prodaju se dobija procenat (nešto oko 40 jura), za svaku sledeću malo više (možda oko 50) odozgo plate naravno. Posle ostvarene 12-te se bira - prelazak na mesto vođe tima - procenat od svake prodaje, ali i veća odgovornost, ili povećanje procenta - ako se ne varam povećanje je negde na preko 100 po aparatu - ili da pređeš na mesto onoga ko drži treninge za nove prodavce, za fiksnu platicu, koja je ok, nešto oko 400+ mesečno.

A šta je sa onim silnim prodavcima koji za prvih 20 dana ostvare 59 prezentacija, a onu jednu poslednju koja je uslov za platu, šef nikako da im nabaci? :)

Nemam nešto iskustva sa tim sistemom, ali to je prva stvar koju bi uradio kad bi našao budale koje će da rade po tom principu... I po tom principu nikome nikada ne bi platio ni dinara... Samo tweakujem ko koliko prezentacija odradi i milina...

Citat:
newtesla:
Postoji sistem od 66 pitanja koje se postavljaju potencijalnom kupcu, na koja dotični jasno i glasno izgovara logičan i željeni odgovor: ukoliko se ispoštuje procedura, ljudi kupuju tu napravu samo tako :) been there, done that.

Ma sigurno :)

Ljudi su samo čekali da im se na vratima pojavi neko da im proda usisivač za 3000 evra, ili filter za vodu od 2000 evra i sl. prevaranti...

Citat:
newtesla:
O mašini: osnovna verzija je i dan-danas 1990 evra - a to njesra stvarno traje po 30+ godina bez kvara: pošto troši 585W, samo na računu za struju isplati deo sebe... takođe, jednom kad vidim šta je u stanju da izvuče iz predmeta na kojima knjavam i seksam...

Niko ne spori da Kirby nije kvalitetan usisivač. Međutim usisivači tog ranga, npr. Dyson, Rainbow i sl. koštaju reda veličine 400-500 evra što je 5 puta manje od Kirbyja a kvalitet je verujem sasvim uporediv.

Ja imam neki usisivač koji troši 2400W, što mu dođe nekih 1815W više od tog Kirbyja, a platio sam ga nekih 200-300 evra... Nakon što budem usisavao 31000 sati, onda će se razlika u potrošnji zaista primetiti i bilo bi mi pametnije da sam kupio Kirby... 31 hiljada sati znači da apsolutno svaki dan usisavam po 2 sata, da bi trebao usisavati naredne 42 godine kako bi mi se isplatila ta razlika u ceni.. Dobar deal, nema šta :)

Ali ajmo realno... Koliko prosečna osoba potroši godišnje sati na usisavanje? Ajde da kažemo da se usisava jednom nedeljno i da to traje 40min za neki prosečan stan.. To mu dođe nekih 35 sati godišnje... Ušteda u potrošnji električne energije je čitavih €3 (tri evra) na godišnjem nivou! Taman da si kupio Kirby u 11-tom veku za vreme krstaške opsade Jerusalema, otprilike bi ti se danas bi ti se isplatila investicije, što mu dođe nekih 900 godina kasnije :)

Citat:
newtesla:
Nije jeftin, ali ga daju na rate svi što ga valjaju, samo treba biti dobar pregovarač: na moje oči otišao za 200 keš i po 80 mesečno.

Vrhunski pregovor :)

Još malo dodaš mesečno na to i eto ti rata za auto :)
[ ventura @ 12.08.2012. 23:27 ] @
Citat:
Zeleni zub:
1. Nisam imao nameru da ovde pricam o detaljima SCnet-a, jer jos od Amway-a pre 40 godina pa na ovamo niko nije uspeo da uradi MLM akciju ni preko TV-a, ni preko BBS-ova, ni preko foruma i znam da necu to raditi ni ja, jer ovaj posao se tako ne radi !

Zato što preko net-a ne možeš da iznajmiš kristalnu dvoranu u Hajatu za hiljadu-dve evra, da parkiraš 10 dobrih automobila ispred i okačiš na njih tablice "Moja MLM prevara.com", i ne možeš da kontrolišeš kako, koliko i kakve informacije upijaju ti kojima pričaš priču... Kada ljudi nisu u takvom okruženju, onda obično vrlo trezvenije upijaju informacije i ne prihvataju ih zdravo za gotovo jer su pod utiskom i pritiskom celokupne atmosfere...

Citat:
Zeleni zub:
- Nisam gledao marketing plan Lyoness-a veujem da je ideja slicna, ali ne mogu da sudim o njemu, kao ni o tim ciglama koje se slazu.

Aha, a mi se kopčamo na leđima :)

Pazi, cela ta SCnet priča, povrat od kupovine, koraci 4500din (lyones je beše 45 evra), binarni sistemi, ne možeš da podigneš novac al možeš da kupiš kod partnera, besplatno učlanjenje, office (moj najomiljeniji deo) je bukvlano, ali bukvalno od reči do reči identičan sistem Lyonessu. Ako je vaš sistem osnovan 2010 a lyoness nekih 6 godina pre toga, može se zaključiti ko je koga iskopirao.

Citat:
Zeleni zub:
- Nisam autor ovog projekta, autori su nasi ljudi, a sama ideja zarade iz kupovine je patentom zasticena jos 1999. godine, zastitili su je Dragan Fratric i ruski profesor Ganin. Zato se, u svakoj zemlji gde se ovo otvori firma obavezno zove SCnet_pa_naziv_te_zemlje_ .

I Lyoness ima patent isto :) Kao verujem i svaka druga MLM prevara na ovom svetu :)

Šarlatani iz nekog razloga obožavaju patente... Još uvek nisam dokučio zašto, ali ima nešto mistično i magično u tim patentima izgleda...

Citat:
Zeleni zub:
- Mozda Maxi jeste najskuplji, mozda je NIS najskuplji, ali oni svakako ostvaruju svoj promet i bez SCneta i bez da daju bilo kome bilo kakav popust.

Za maxi ne znam jer ne kupujem tamo, ali ako Vero, Merkator i Idea imaju neke kartice, sličice i vaučere za lojalne kupce, ne vidim razlog zašto to maksi ne bi imao..

A što se tiče NISa, pre 2 nedelje sam nabavljao neku veću količinu goriva baš od NIS-a, i poslovođa mi je bez problema odobio 4% popusta na licu mesta, a nisam bio nikakav drug član, niti pokazivao bilo kakvu karticu. Samo sam tražio popust - i dobio.
A da prosečan vozač automobila traži tih 4%, koliko je to na godišnjem nivou? 10-20-30 evra? Pa još kad ide preko SCnet/Lyoness sistema, jel možeš bar detetu sladoled da kupiš od te uštede?
A šta ćemo sa onim gorivom i dodatnim novcem koji si potrošio neplanirano jer ne možeš da sipaš gorivo na najbližoj, najzgodnijoj i najjeftinijoj pumpi u tom trenutku već moraš da juriš samo jedan brand, pa bio to NIS/OMV/MOL ili ko god?

Citat:
Zeleni zub:
- Imao sam prilike da 3 sata slusam prezentaciju jednog usisivaca. Naravno nisam ga kupio jer nisam imao novca, ali da sam imao kupio bih ga bez ukljucenja u bilo kakvu dalju prodaju.

Jednom sucker, uvek sucker :)

Citat:
Zeleni zub:
- Ne pocinje se sa 500 ili 1000 dinara, mozes poceti ili sa 0 dinara ili u koracima po 4500 dinara (od 15. avgusta to jedno PP koje se kupuje kostace 5000 dinara). To sto uplacujes se zove kapara buduce potrosnje, o tome govori marketing plan kako se to trosi (bice linkova kasnije). Tesko je da se shvati, ali ONAJ KO UPLATI BILO KAKAV NOVAC, TIM NOVCEM RASPOLAZE U NAREDNE TRI GODINE, TAKO STO NE MOZE DA GA PODIGNE, ALI MOZE DA GA POTROSI KAO DEO VECE KUPOVINE kod bilo koje firme partnera, za bilo koje proizvode. Tim novcem se covek obavezuje da ce u naredne tri godine napraviti promet kod tih firmi, e to je njihov interes da daju popuste.

Ako već voliš da daješ beskamatne kredite nekome, onda bar stavi te pare u banku i za tri godine ćeš zaraditi mnogo više na kamatama od tih par procenata 'uštede' na popustima... Plus sa parama raspolažeš slobodno i možeš ih odneti kod kog god hoćeš prodavca, ne mora da bude nikakav partner...


Citat:
Zeleni zub:
- Bice ovde i milijarda ljudi. Zasto ? Zato sto se registracijom dobije kartica koja nikad nikom nece uzeti dinar iz dzepa, samo moze da donese natrag.

A koji je interes nekome da uzme tu karticu?

U čemu je interes kada taj 'popust' koji će 'dobiti' neće ni videti, već će oni biti provučen kroz neki sistem, kroz neke imaginarne binarne matrice, spratove, rasporede, i koga sve i da hoće ne može da izvuče osim ako se ne uplete dublje u taj prevarantski sistem, a i tada ne može da dobije ceo popust već samo jedan mizeran deo... Zar nije logičnije da batali tu prevarantsku karticu i uzme ono kartonče na koje lepi sličice, pa kad zalepi 10 sličica bar će dobiti fizički u ruke set posuđa ili neki mikser.


[Ovu poruku je menjao ventura dana 13.08.2012. u 00:41 GMT+1]
[ ime.prezime @ 12.08.2012. 23:36 ] @
krajnje je vreme da drzava napravi neku akciju i pohapsi ove mlm piramidalne prevarante ...

em ce malo da napune budzet , em da olade gomilu usijanih glava koje se pecaju na ovo ...
[ Miroslav Jeftić @ 13.08.2012. 00:40 ] @
Lol, uplaćuješ novac koji ne možeš da podigneš... na koju foru odrasle ljude navedu na ovako nešto?
[ DusanSukovic @ 13.08.2012. 08:09 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić:
Lol, uplaćuješ novac koji ne možeš da podigneš... na koju foru odrasle ljude navedu na ovako nešto? :)



Pohlepa ;)
[ jnk @ 13.08.2012. 08:44 ] @
+genetska lutrija.
[ morihei ueshiba @ 13.08.2012. 08:54 ] @
Citat:
milanpa9: Moze li mi neko reci misljenje o sadrzaju i istinitosti ovog sajta http://budisvojrs.blogspot.com ?
Par mojih drugara je uplatilo neke pare, pa me zanima da li to ima smisla, posto mi sajt i cela prica za razliku od svih ostalih deluje prilicno ozbiljno.
to je jos jedan posrednik za sajt justbeenpaid, koji je jos jedan od hiljada vidova internet "zarade", ali me je zainteresovala samo jedna cinjenica, evo citiram sa sajta:

"Nakon toga, sajt raste neverovatnom brzinom i danas ima oko 2 MILIONA registrovanih korisnika. Tako, po posećenosti sajta, U OVOM TRENUTKU ZAUZIMA 189. MESTO od svih sajtova koji postoje u svetu(216. mesto računajući prosečni protok za poslednja 3 meseca)! Ovaj podatak možete proveriti na nezavisnom, najpoznatijem meraču internet protoka u svetu www.alexa.com/topsites (trenutno strana 8. u top500 sajtova), ili direktno, klikom ovde (http://www.alexa.com/siteinfo/justbeenpaid.com). Sajtovi koji su opšte poznati, a blizu mesta Justbeenpaid-a u top-500 su recimo: skype.com (186. mesto), myspace.com (174. mesto) rapidshare.com (193. mesto), isohunt.com (242. mesto), 9gag.com (268. mesto). Ceo profit, koji se stvori ovim putem, ulaže se u kompaniju i funkcionisanje programa!"

Ako neki sajt ima milione i milione poseta dnevno, samim time znaci da se probio i da ima i profit, pa me zanima da li postoji sansa da se te ulozene pare vrate?


Moze. Prevara.
A kad se ti registrujes ovde samo da bi pokusao da uvuces ljude u tu igranku, pa ti obrisu postavljenu temu, pa se ti uvuces na mala vrata u drugu temu da bi probao to isto, pa jos naivno citiras baljezgarije sa sajta misleci da ce neko da se navuce....onda si promasio crkvu u kojoj ces da se molis.
Zato sinko, odustani na vreme. Pre svega zbog svog mentalnog zdravlja koje ces ozbiljno narusiti ako nastavis da se zamlacujes sa tim glupostima, a mozes da izgubis i dosta novca. O prijateljima i rodjacima da ne govorim.
Ako ipak hoces da nastavis, nemoj ovde, ne vredi ti. Ovde su ljudi malo vise obavesteni i ne mozes da proguras te fore.
Amen.
[ Miroslav Jeftić @ 13.08.2012. 09:12 ] @
To je ono iz Simpsonovih

Citat:
First, let me assure you that this is not one of those shady pyramid schemes you’ve been hearing about. No sir. Our model is the trapezoid!
[ newtesla @ 13.08.2012. 09:35 ] @
Citat:
ventura:A šta je sa onim silnim prodavcima koji za prvih 20 dana ostvare 59 prezentacija, a onu jednu poslednju koja je uslov za platu, šef nikako da im nabaci? :)


Ha, vidiš: cela priča je da sam sebi nabacuješ prezentacije: šef ti ne nabacuje ništa. Zato sam i napisao da je problem odraditi više od dve dnevno, koliko je potrebno; zato sam i napisao da je posao nomadski i prašinarski - stvarno mislim da je prodaja kirbija na taj način skoro pa nedostojna čoveka-prodavca; i zato oni toliko puta zvone na gajbe ljudima: ne bi li neko ubo neku prezentaciju.

Citat:
ventura:Ma sigurno :)

Ljudi su samo čekali da im se na vratima pojavi neko da im proda usisivač za 3000 evra, ili filter za vodu od 2000 evra i sl. prevaranti...


Ne bi verovao: kada sam ja radio (2006... ček da vidim diplomu... aha, mart 2007.) je otvoren kirbi ofis u Pančevu: 126 komada za mesec dana: recimo da je tada tog meseca u celom Beogradu otišlo nešto preko sto: ja sam bio ubeđen da je većinski krivac za to što kirbijevci smaraju ljude po nbg-u.

Sad, da li ljudi jedva čekaju da im u gajbu ušeta neko sa lažnim osmehom, ili neko ko bi po godinama mogao da im bude unuk koji im ne navraća godinama - jbm li ga. Znam da bakute padaju na to što ovaj ima servo-pogon, pa usisavanje može i sa dva prsta.

Citat:
ventura:Niko ne spori da Kirby nije kvalitetan usisivač. Međutim usisivači tog ranga, npr. Dyson, Rainbow i sl. koštaju reda veličine 400-500 evra što je 5 puta manje od Kirbyja a kvalitet je verujem sasvim uporediv.)


Pazi, ne poznajemo se lično, ali ja jesam neviđeno sumnjičav, a zbog povišene inteligencije i paranoik: jedna od prvih stvari koju sam pitao na treningu je "šta da radim kad batica/sekica izvuku nekog Zmaja od usisivača, tipa Rainbow, Sakura i slično"? Mislim, šta ako oni odvale kirbi na testu??? Da podvijem rep, ili...?

Postoji nešto što nazivaju kirbi derbi: kad neko izvadi zmaja od usisivača, ti staviš kirbi cevke na sred tepiha, i pozoveš čoveka da on sa jedne strane cevki pređe sto puta sa njegovim zmajem gore-dole, dok ti isto to uradiš sa druge strane, dakle 100x gore-dole, pa mu kažeš nešto tipa "pa da vidimo koji bolje usisava" - kad završiš sve to, staviš nov filter na kirbija, i povučeš samo jednom gore-dole na polovini gde je usisavao čovekov usisivač, pa pokažeš čoveku na filteru šta je kirbi izvukao pošto je on sa tim svojim zmajem prešao 100x u mestu: uvek, ali uvek je izašla još gomilica crna kao ponoć u tunelu. Jbg, Rainbow nije tresač tepiha, kirbi jeste.
====

Kirbijevci su sekta: za sve imaju prefiks kirbi, grle se ujutru i aplaudiraju jedni drugima, tapšu uz kirbi pesmicu (ne šalim se: nešto kao "kirby in my heart - jedan od razloga što sam zapalio odatle!)(malo gugla i evo ga: http://wiki.answers.com/Q/What...m_salesman_sings_every_morning - JBT: to je taj šitić!!!), žive gore nego psi, i svi puknu sa živcima - pre ili kasnije; pošto sam se svega toga nagledao za moje 3 nedelje, a i pošto se ostvario jedan od moja dva cilja zbog kojih sam i ušao u tu priču (da naučim kako da čoveku zavalim nešto za dva-tri soma ojra - nešto što pre samo dva sata nije uopšte želeo da kupi iz milion razloga; i da zveknem sekretaricu šefa; na moju žalost, samo sam uspeo da zavalim Kirbi, ne i Danijelu ;))) - potpisao sam raskid ugovora, uzeo tu sitnu kintu, i otišao bogatiji za jedno iskustvo odatle.
=====

Inače, kad kažeš da usisivač ne vredi 3 soma ojra: pa jbg - da li telefon vredi osamsto? Nešto što i nokija 3310 završava - sa veoma lepim zvukom u slušalici - na drugoj strani košta osamsto, pozlaćena verzija preko 2 soma - a realno ima samo više šareniša... i lepu priču, prodavca/prodavačicu u jabučastoj uniformici, finu muzikicu u salonima prodaje, nasmejanu tehničku podršku, i priču da je njihov fon najbolji, najlepši, najmagičniji... čak pojedine stvari radi automagično...

Skup fon, skup auto - skup usisivač; skupa švalerka, skupa žena, skup stan.... skupa Danfuss klima, mogla je Midea, itd, skupe cipele, skupe patike, skupa Tom Hilfiger majica, skupe tapete...
====

Samo sam hteo da opovrgnem gore navedeno da su prevaranti prema prodavcu, i da je potrebno veliko ulaganje u startu: od ulaganja u kirbi potrencijalni prodavac ima sledeće troškove: odelo, košulja, kravata i cipele.
[ morihei ueshiba @ 13.08.2012. 09:54 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: To je ono iz Simpsonovih

Lololo daj link neki da pogledam epizodu, bas me zanima kako je Homer prosao

Ideje za ove navlakuse su izgleda nepresusne, samo se vremenom apgrejduju u skladu sa napretkom tehnologije... Poznajem, kao verovatno i svi, nekoliko ljudi koji su se navukli na ove fazone i bilo je zastrasujuce gledati ih u pocetnoj fazi navlacenja. Totalna okupacija mozga, ni o cemu drugom ne misle nego o sistemu, apsolutno je uzaludno ubedjivati ih da grese, ukazivati na cinjenice i racunati ispred njih koliko je nemoguce zaraditi ukoliko niste osnivac seme.

Izgleda da je neka hemija u pitanju, nesto se desava u organizmu sto rezultira istim efektima kao i pri konzumiranju jacih opijata koji brzo izazivaju zavisnost. A i posledice mogu da budu slicne. Nadam se da ce jednog dana neki naucnici otkriti sta je u pitanju i da je mozda moguce pronaci lek, blokator neki jbm li ga.

@Zeleni zub
brate, navukao si se. Procitaj jos jednom sta si napisao i koliko si vremena izgubio racunajuci seme po kojima dobijas....mozda. Uz to,treba da ubedjujes odrasle ljude da uloze u tako nesto, koliko je to energije uzalud baceno. Pa ako naletis na jos dvojicu ventura i to jos uzivo,koji ce da te istresu iz gaca sa racunicom, razboleces se. Nije to vredno zdravlja,batali. Aj srecno.

[ powersz @ 13.08.2012. 09:55 ] @
Nisu prema prodavcu, ali idu na to da usisivac uvale nekom njegovom poznaniku ili rodjaku.
[ reiser @ 13.08.2012. 10:03 ] @
Kakva je bre ovo Kirby pesmica, WTF?
[ Miroslav Jeftić @ 13.08.2012. 10:04 ] @
Citat:
newtesla: Postoji nešto što nazivaju kirbi derbi: kad neko izvadi zmaja od usisivača, ti staviš kirbi cevke na sred tepiha, i pozoveš čoveka da on sa jedne strane cevki pređe sto puta sa njegovim zmajem gore-dole, dok ti isto to uradiš sa druge strane, dakle 100x gore-dole, pa mu kažeš nešto tipa "pa da vidimo koji bolje usisava" - kad završiš sve to, staviš nov filter na kirbija, i povučeš samo jednom gore-dole na polovini gde je usisavao čovekov usisivač, pa pokažeš čoveku na filteru šta je kirbi izvukao pošto je on sa tim svojim zmajem prešao 100x u mestu: uvek, ali uvek je izašla još gomilica crna kao ponoć u tunelu. Jbg, Rainbow nije tresač tepiha, kirbi jeste.


Tepih servis će izvući sigurno još više, a za te pare možeš ih plaćati narednih xx godina... ili još bolje možeš kupovati novi tepih jednom godišnje narednih xx godina Ali dobro, neko voli skup auto, neko skup usisivač
[ ventura @ 13.08.2012. 10:06 ] @
Citat:
newtesla:
Ha, vidiš: cela priča je da sam sebi nabacuješ prezentacije: šef ti ne nabacuje ništa.

Hmmm... A šta te onda sprečava da postaneš najbolji prodavac Kirbyja ikada? Tipa da upišeš dnevno da si držao 500 prezentacija?


Citat:
newtesla:
Sad, da li ljudi jedva čekaju da im u gajbu ušeta neko sa lažnim osmehom, ili neko ko bi po godinama mogao da im bude unuk koji im ne navraća godinama - jbm li ga. Znam da bakute padaju na to što ovaj ima servo-pogon, pa usisavanje može i sa dva prsta.

To je upravo ono o čemu govorim... Takvi prodavci namerno ciljaju na starije ljude, nude im društvo za razgovor, lepu reč, ko zna sve šta, a taj usisivač je samo neki sporadičan delić koji treba da plate da bi ih jedan tako fin i vaspitan mladić posećivao i ulepšavao im dane... To je ono što ja smatram da je ljigavo...

Citat:
newtesla:
Postoji nešto što nazivaju kirbi derbi: kad neko izvadi zmaja od usisivača, ti staviš kirbi cevke na sred tepiha, i pozoveš čoveka da on sa jedne strane cevki pređe sto puta sa njegovim zmajem gore-dole, dok ti isto to uradiš sa druge strane, dakle 100x gore-dole, pa mu kažeš nešto tipa "pa da vidimo koji bolje usisava" - kad završiš sve to, staviš nov filter na kirbija, i povučeš samo jednom gore-dole na polovini gde je usisavao čovekov usisivač, pa pokažeš čoveku na filteru šta je kirbi izvukao pošto je on sa tim svojim zmajem prešao 100x u mestu: uvek, ali uvek je izašla još gomilica crna kao ponoć u tunelu. Jbg, Rainbow nije tresač tepiha, kirbi jeste.

Moguće. Ali da li to zaista vredi 3000 evra? Da li je logičnije da jednom u x nedelja/meseci pozoveš nekog mučenika sa tim Kirbijem koji će ti za 20 evra usisati kompletno čitav stan, ili da daješ tri hiljade evra i da se sam bakćeš sa tim?

Citat:
newtesla:
Inače, kad kažeš da usisivač ne vredi 3 soma ojra: pa jbg - da li telefon vredi osamsto? Nešto što i nokija 3310 završava - sa veoma lepim zvukom u slušalici - na drugoj strani košta osamsto, pozlaćena verzija preko 2 soma - a realno ima samo više šareniša... i lepu priču, prodavca/prodavačicu u jabučastoj uniformici, finu muzikicu u salonima prodaje, nasmejanu tehničku podršku, i priču da je njihov fon najbolji, najlepši, najmagičniji... čak pojedine stvari radi automagično...

Skup fon, skup auto - skup usisivač; skupa švalerka, skupa žena, skup stan.... skupa Danfuss klima, mogla je Midea, itd, skupe cipele, skupe patike, skupa Tom Hilfiger majica, skupe tapete...

3000 evra za usisivač nije skupo, već je prevara. Taj (ili bilo koji drugi) usivač ne bi mogao da prodaš po toj ceni van MLM prodaje. To je glavna razlika.

Skup auto, skup stan, skupa klima, telefon, patike šta god... Imaš ti mnogo skupe stvari u svakom dijapazonu života. Imaš telefon za 10 evra i telefon za 1000 evra. Ali je osnovna razlika što prodavcu telefona od 1000 evra nije životno stalo da on taj telefon proda po svaku cenu, bez obzira na ikakve moralne okvire pa bilo to i direktnom prevarom.. Prodavac telefona od 1000 evra neće otići kod tvoje babe i dede i prodati im priču kako će ih unuci posećivati svaki dan ako kupe ovaj telefon a uz to će i manje da zrači unuke pa će biti zdraviji, jer baba rizikuje da joj unuk zbog starog telefona dobije rak, ili otići kod tvog brata u osnovnoj školi i prodati mu taj telefon jer će biti glavni baja među drugarima, samo zato što mogu. Ili vršiti pritisak na ne baš inteligentne i snishodljive ljude koji će uraditi sve, pa i potpisati nešto što si im poturio, samo da im izađeš i stana i ostaviš ih na miru..

Kod normalne i skupe robe kupac će sam prepoznati kvalitet (ili nešto drugo šta mu je bitno), ušetati u radnju i kupiti sam tu stvar, bez ikakvih direktnih pritisaka. To je osnovna razlika između skupog proizvoda koji se prodaje normalno na tržištu, i prevarantski skupog proizvoda koji se prodaje MLM taktikama.
[ Miroslav Jeftić @ 13.08.2012. 10:16 ] @
^^Tačno tako:

Citat:
The Kirby is included by Lon Fuller and Melvin Eisenberg, Professors of Contract Law at Harvard Law School and UC Berkeley School of Law/Columbia Law School, as a textbook example of unconscionability.[13] Kirby has been subject to relentless criticism by consumer protection agencies.[2] As of 1999, of the 22 state consumer protection agencies, 15 had received a total of more than 600 complaints in just a few years.[2] Between 1996 and 1999, the Wisconsin Department of Agriculture, Trade and Consumer Protection received 50 complaints regarding Kirby dealers, and concluded from its investigation that Kirby, through its distributors, engaged in a "statewide pattern of trade practices" violation of state consumer-protection laws.[2]

Many of the complaints involve "older customers who lack the will to stand up to grueling sales pitches."[2] The Wall Street Journal records examples where an elderly couple was unable to remove three Kirby salesmen from their home for over five hours; in another example, a disabled woman who had been living alone in a mobile home on $1000/month in Social Security payments and suffering from Alzheimers was discovered to own two Kirby vacuum cleaners, having paid $1,700 for the second one.[2] In 2002, the Florida Agriculture and Consumer Services Commissioner obtained $13,000 in refunds for 13 senior citizens.[
[ scoolptor @ 13.08.2012. 10:28 ] @
Fascinira me gramzivost nasih domacih Kirbijevaca.

U Americi, gde je platezna moc porodica/pojedinaca bar za red velicine veca nego u Srbiji, Kirbijevci pokusavaju da uvale svoje usisivace sa pocetnom cenom od $1800-$2200, a cenu postepeno spustaju do $1200, tako sto navodnim telefonskom pozivima od sefa traze odobrenje da kupcu daju "special deal", kada vide da od prodaje nema nista.

Koliko sam upucen, kod nas je praksa da se cena drzi, a da kupcu "izlazi u susret" jedino "povoljnijim uslovima placanja".
[ milanpa9 @ 13.08.2012. 13:02 ] @
Citat:
morihei ueshiba:
Citat:
milanpa9: Moze li mi neko reci misljenje o sadrzaju i istinitosti ovog sajta http://budisvojrs.blogspot.com ?
Par mojih drugara je uplatilo neke pare, pa me zanima da li to ima smisla, posto mi sajt i cela prica za razliku od svih ostalih deluje prilicno ozbiljno.
to je jos jedan posrednik za sajt justbeenpaid, koji je jos jedan od hiljada vidova internet "zarade", ali me je zainteresovala samo jedna cinjenica, evo citiram sa sajta:

"Nakon toga, sajt raste neverovatnom brzinom i danas ima oko 2 MILIONA registrovanih korisnika. Tako, po posećenosti sajta, U OVOM TRENUTKU ZAUZIMA 189. MESTO od svih sajtova koji postoje u svetu(216. mesto računajući prosečni protok za poslednja 3 meseca)! Ovaj podatak možete proveriti na nezavisnom, najpoznatijem meraču internet protoka u svetu www.alexa.com/topsites (trenutno strana 8. u top500 sajtova), ili direktno, klikom ovde (http://www.alexa.com/siteinfo/justbeenpaid.com). Sajtovi koji su opšte poznati, a blizu mesta Justbeenpaid-a u top-500 su recimo: skype.com (186. mesto), myspace.com (174. mesto) rapidshare.com (193. mesto), isohunt.com (242. mesto), 9gag.com (268. mesto). Ceo profit, koji se stvori ovim putem, ulaže se u kompaniju i funkcionisanje programa!"

Ako neki sajt ima milione i milione poseta dnevno, samim time znaci da se probio i da ima i profit, pa me zanima da li postoji sansa da se te ulozene pare vrate?


Moze. Prevara.
A kad se ti registrujes ovde samo da bi pokusao da uvuces ljude u tu igranku, pa ti obrisu postavljenu temu, pa se ti uvuces na mala vrata u drugu temu da bi probao to isto, pa jos naivno citiras baljezgarije sa sajta misleci da ce neko da se navuce....onda si promasio crkvu u kojoj ces da se molis.
Zato sinko, odustani na vreme. Pre svega zbog svog mentalnog zdravlja koje ces ozbiljno narusiti ako nastavis da se zamlacujes sa tim glupostima, a mozes da izgubis i dosta novca. O prijateljima i rodjacima da ne govorim.
Ako ipak hoces da nastavis, nemoj ovde, ne vredi ti. Ovde su ljudi malo vise obavesteni i ne mozes da proguras te fore.
Amen.


Nisam postavljao nikakvu temu ovde, a registrovao sam se da bih pitao i dobio odgovor...
Citirao sam iskljucivo zato sto znam da niko ovde zapravo nece procitati tekst sa sajta, a u citatu stoje podaci koji su stvarno tacni, jer sam alexa.com koristio mnogo pre nastajanja ove internet navlakuse...

Apsolutno ne nameravam nikoga da navlacim na ovo, nego da ulozim svoje pare, gledajuci na ovo kao da sam stavio na pokeru ili kladionici...
I nisam dosao ovde da me pokopas ili religijski usmeris, nego da neko ko ima iskustva bas sa sajtom justbeenpaid kaze nesto korisno. Hvala unapred
[ cika dacha @ 13.08.2012. 19:04 ] @
za ove prodavce i korisnike mlm bih se mogla stara poslovica primeniti

Dala baba dinar da udje u kolo a dva da izadje!

:-)
[ Lavlja_Jazbina @ 13.08.2012. 20:04 ] @
Zelenizub,ozbiljan sam.Na koji nacin te ubede(hipnotisu) na toj prezentaciji i ubede te u bolji svet u kome ti imas gomilu para.
Predpostavljam da nisi mali (klinac u 8 razredu)pa ta prica prodje.

Slusaj sada ovo.Pozove me drugar,ima kartu vise za partizan i apolo,apel kako se vec zovu Kiprani,to znam da su.Eto koliko me zanima.
Popnemo se skroz do vrha,piri vetric i sve ostalo.Alkatraz vodja(strasno)urla sve vreme,ajmo navijajmo,ostavi cvikere i patike najk,idemo,
uuuuaaaa smradovi,down uprava.NAJBITNIJA STVAR.KAZE KAKO JE CUO OD FIFE ( smeh ) DA ZBOG PALJENJA BAKLJI NEMA VEZE STO SMO IZGUBILI
IDEMO DALJE.
Dolazi klinac od drugara na dogovoreno mesto,i kaze nema veze idemo dalje zbog baklj,rekla fifa.To je mislio i sutradan.8 razred.To i mogu razumeti ali you.

Za kirbi ko ga ima,kazite zeni da ako usisa kliker,oprostite se od turbine.Dobar,ali toliko o njemu.

p.s.Dafina priredjivala takvu prezentaciju za kupovinu aparmana na tenerifima,kada putjes imas svoj termin bla bla.Kada je to bilo a tada mi je bilo smesno.
[ ivan.mojsilovic @ 13.08.2012. 21:12 ] @
'oce neko da prodaje softver? Napravicemo MLM u beskonacno nivoa, koliko do nove godine porse isped kuce! Samo treba da se skupi nekih 10K korisnika sto i nije tako puno...
[ Lavlja_Jazbina @ 13.08.2012. 21:20 ] @
Ivane,ivane.Pravi si lisac.Osetio si MLM Moogoocnost zarade.E kada si vec tu.Ima tip koji ima neki softver za osiguranja.Rece mi sekretarica,
neka,da ima 5k korisnika po 100€.samo to radi,naravno za sebe.Mislio si na tu cifru po komintentu ili vise.Licno me zanima postto si postavio broj od 10k.
[ mr. ako @ 13.08.2012. 21:54 ] @
Citat:
ventura:
3000 evra za usisivač nije skupo, već je prevara. Taj (ili bilo koji drugi) usivač ne bi mogao da prodaš po toj ceni van MLM prodaje. To je glavna razlika.

Mislim da je Dyson svoje pre 2god.+ zavaljivao po toj ceni, regularno, na sajtu... :)





Citat:
Lavlja_Jazbina:
p.s.Dafina priredjivala takvu prezentaciju za kupovinu aparmana na tenerifima,kada putjes imas svoj termin bla bla.Kada je to bilo a tada mi je bilo smesno.

Ne znam sta je Dafina radila svojevremeno, ali posedovanje termina u apartmanu na poznatim letovalistima je prilicno ustaljena praksa - Timeshare. Naravno, ne bi me cudilo da je bila neka prevara bila u pitanju kod nje, ali sam taj princip ne mora da bude. :)
[ ivan.mojsilovic @ 14.08.2012. 06:41 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Ivane,ivane.Pravi si lisac.Osetio si MLM Moogoocnost zarade.E kada si vec tu.Ima tip koji ima neki softver za osiguranja.Rece mi sekretarica,
neka,da ima 5k korisnika po 100€.samo to radi,naravno za sebe.Mislio si na tu cifru po komintentu ili vise.Licno me zanima postto si postavio broj od 10k.


Ako taj lik ima 5000 firmi koje placaju 100e mesecno taj je pravi lisac! Mi cemo uskoro imati novu verziju pa cemo pokusati sa drugacijim cenovnim modelom (po korisniku) pa cemo videti kako ce ici. Te stvari nikad ne znas dok ne probas.

Ali evo ti racun, nek je 5e korisnik/mesec, ako je samo jedan nivo tvoje je 50% od svakog kojeg dovedes i koji plati (dobijas dokle god placa). Ako skupis 1000 korisnika (recimo 20 firmi po 50) to je mesecno 2500e za tebe.

E sad sa dubinskom semom bilo bi malo drugacije, ali ne znam cifre jer se nisam bavio time. Jeste jedan lik za kojeg smo radili ali se ne secam njegovih procenata.
[ Lavlja_Jazbina @ 14.08.2012. 07:09 ] @
Uvek sam za takve stvari.Kada budes imao projekat gotov ti PP,ako neces javno.Malo sam rastrkan u ovih mesec ipo (gr.radovi)
pa kada budem svoje zavrsio,paralelno mogu pripojiti u ponudi.Jes da je moja cifra 100 po glavi,ali ce se projekat siriti u srodnom sa ostalim delovima.
Zelja je jedno,a realna slika kada pocne da se naplacuje.U minusu necu biti,to je sigurno,pa cu videti kakva ce 2013 biti.
Tvoj projekat me potseca na pekaru.Kifla,kifla a na kraju dana dzak para.Nadam se (ne sumnjam)da ce taj posao biti posteno odradjen jer u svakom koji
sam sa strane slusao je bilo-od svakog tvojeg ti dobijas 20%.Ti dovedes komintenta,ali nemas kontrolu uplate-saradnje pa na kraju i izvisis.
To je isti slucaj i po veleprodajma.Dovede komercijalistu sa BAZOM,krene da radi i pocinje saradnja,ali fakture nose i ime firme pa je komercijalista sazvakan
za mesec dana.Posle moze i da napusti firmu,niko se ne vezuje za njega nego za profit,tako da.....
Isto se desava sa nekim radom u stvaranju baza u nekoj firmi,bilo cega korisnog.Tu bi savetovao da sami finansiraju svoj program koji samo oni koriste
pa bi bili i zasticeni bar u vidu intulektualne svojine.
[ ivan.mojsilovic @ 14.08.2012. 08:42 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Uvek sam za takve stvari.Kada budes imao projekat gotov ti PP,ako neces javno.Malo sam rastrkan u ovih mesec ipo (gr.radovi)
pa kada budem svoje zavrsio,paralelno mogu pripojiti u ponudi.Jes da je moja cifra 100 po glavi,ali ce se projekat siriti u srodnom sa ostalim delovima.
Zelja je jedno,a realna slika kada pocne da se naplacuje.U minusu necu biti,to je sigurno,pa cu videti kakva ce 2013 biti.
Tvoj projekat me potseca na pekaru.Kifla,kifla a na kraju dana dzak para.Nadam se (ne sumnjam)da ce taj posao biti posteno odradjen jer u svakom koji
sam sa strane slusao je bilo-od svakog tvojeg ti dobijas 20%.Ti dovedes komintenta,ali nemas kontrolu uplate-saradnje pa na kraju i izvisis.
To je isti slucaj i po veleprodajma.Dovede komercijalistu sa BAZOM,krene da radi i pocinje saradnja,ali fakture nose i ime firme pa je komercijalista sazvakan
za mesec dana.Posle moze i da napusti firmu,niko se ne vezuje za njega nego za profit,tako da.....
Isto se desava sa nekim radom u stvaranju baza u nekoj firmi,bilo cega korisnog.Tu bi savetovao da sami finansiraju svoj program koji samo oni koriste
pa bi bili i zasticeni bar u vidu intulektualne svojine.


Taj rizik postoji, i tu se ljudi razlikuju. U Srbiji je to sasvim normalno i prevareni budu open prevareni, varalice opet varaju i svi tako zive u toj cudnoj simbiozi. Kod internet poslovanja postoji mali problem, vrlo brzo se procuje pa posle niko nece da radi sa tobom jer ima gomila alternativa.
[ newtesla @ 14.08.2012. 11:02 ] @
Citat:
ventura:Hmmm... A šta te onda sprečava da postaneš najbolji prodavac Kirbyja ikada? Tipa da upišeš dnevno da si držao 500 prezentacija?


Jbg, glavni šef obavezno zove na kraju svake prezentacije, da ponudi "dil stoleća", sporedni šef - vođa tima ti obavezno dolazi na 3/3 prezentacije, da krcka potencijalnog.

Misliš da mi nije palo na pamet da organizujem društvo? ;)


Citat:
ventura:To je upravo ono o čemu govorim... Takvi prodavci namerno ciljaju na starije ljude, nude im društvo za razgovor, lepu reč, ko zna sve šta, a taj usisivač je samo neki sporadičan delić koji treba da plate da bi ih jedan tako fin i vaspitan mladić posećivao i ulepšavao im dane... To je ono što ja smatram da je ljigavo...


A nije ljigavo:
-varati narod u izbornoj kampanji
-prodavati prašak koji tera veš da svetli belo kao neonka
-targetirati alkohol sa voćkicama under-age publici
-držati kladionice odmah pored škola

...da se ne lažemo - svet marketinga je odavno as ljigav as it gets.

Citat:
ventura:Moguće. Ali da li to zaista vredi 3000 evra? Da li je logičnije da jednom u x nedelja/meseci pozoveš nekog mučenika sa tim Kirbijem koji će ti za 20 evra usisati kompletno čitav stan, ili da daješ tri hiljade evra i da se sam bakćeš sa tim?


Isto kao što ajfon sa pozlatom košta ko nokija 1200 za celu generaciju u jednoj osnovnoj školi... vrednost stvorena ljigavom reklamom na ljigavom TV-u, ili vrednost koju ti stvore dva ljigava prodavca, koja je razlika?

Inače se slažem da je logičnije - pogotovo ako imaš stan do 70-tak kvadrata - pozvati povremeno nekoga sa tim aparatom, nego kupiti isti.

Citat:
ventura:Skup auto, skup stan, skupa klima, telefon, patike šta god... Imaš ti mnogo skupe stvari u svakom dijapazonu života. Imaš telefon za 10 evra i telefon za 1000 evra. Ali je osnovna razlika što prodavcu telefona od 1000 evra nije životno stalo da on taj telefon proda po svaku cenu, bez obzira na ikakve moralne okvire pa bilo to i direktnom prevarom.. Prodavac telefona od 1000 evra neće otići kod tvoje babe i dede i prodati im priču kako će ih unuci posećivati svaki dan ako kupe ovaj telefon a uz to će i manje da zrači unuke pa će biti zdraviji, jer baba rizikuje da joj unuk zbog starog telefona dobije rak, ili otići kod tvog brata u osnovnoj školi i prodati mu taj telefon jer će biti glavni baja među drugarima, samo zato što mogu. Ili vršiti pritisak na ne baš inteligentne i snishodljive ljude koji će uraditi sve, pa i potpisati nešto što si im poturio, samo da im izađeš i stana i ostaviš ih na miru..

Kod normalne i skupe robe kupac će sam prepoznati kvalitet (ili nešto drugo šta mu je bitno), ušetati u radnju i kupiti sam tu stvar, bez ikakvih direktnih pritisaka. To je osnovna razlika između skupog proizvoda koji se prodaje normalno na tržištu, i prevarantski skupog proizvoda koji se prodaje MLM taktikama.


Sve što si naveo odavno se radi u svetu marketinga.
-sa našom mrežom i našim telefonima si srećniji, a i manje zračimo
-pivo te čini većim mužjakom, a i poraste ti barem 48%
-šminka te čini boljom ribom u krevetu, a od silikona jačaju mišići karlice - dokazano kod 89% žena
-auto ti produžava pišu, barem za broj nula pomnožen brojem auspuha
-nepostojeći vitamini te podmlađuju, testovi pokazuju za bar 35 godina kod 47%
-prašak za veš ti neonizuje i fluoroscentizuje gaće i posteljinu - CRT ekrani crkavaju od te beline
-mlečna čokolada sadrži više mleka nego samo mleko - pa deca onda nisu krezava, i bolje voze bajs
...i naravno - različiti računi za ADSL, TV i još ponešto izazivaju svađe na radnom mestu. Zajednički račun omogućava da digneš noge na sto.
=========

Za kraj mi objasni, ako te ne mrzi: šta to Breitling ima, a Timex nema?

@lavlja-jazbina: eh, da sam znao za kliker :) mada sam iskreno usisavao srču od pivske flaše. Ja inače na treningu pitao " a što ne može da usisava vodu"? ;)

@scoolptor: Tačno tako. To sam inače čuo još dok sam prodavao, dakle 2007-me: da je kirbivoje duplo+ jeftiniji u AmeriKi nego ovde. I da, ovde je cena fiksirana, tamo nije.

@reiser: Pa da, Kirby Song :) svako jutro - jutarnji sastanak, i Prenos Pozitivne Energije: svi u krug, pevamo pesmicu, a oni koji su juče prodali jedan po jedan ulaze u krug i tapšu se i grle sa svakim ponaosob, ukrug :))) ja sam samo čekao trenutak kad će neko da vikne "Skidanje!!!", praćeno sa "Ko koga - START" :)))))

@Miroslav Jeftić: da znaš koliko puta su mi ljudi tutnuli pod nos tepih koji je pre dan-dva-tri stigao iz tepih-servisa: njihov izraz na licima je neprocenjiv, kad shvate koliko je ustvari ostalo... Inače ću se složiti sa venturom da jeste pametna solucija da jednom mesečno zovneš nekog rent-a-kirbi čovečuljka, i platiš lepo. BTW, kirbivoje može i da pere tepihe.
[ Miroslav Jeftić @ 14.08.2012. 11:10 ] @
Onda su trebali da nađu bolji tepih servis Uzgred, prašak koji svetli kao neonka ne košta 3000 dolara i niko te u samoposluzi neće smarati da ga kupiš
[ Lavlja_Jazbina @ 14.08.2012. 11:10 ] @
Citat:
mada sam iskreno usisavao srču od pivske flaše.

Ha,sa ovom izjavom me pravis lazovom.Nema veze,smatram i ja tebe.
[ ivan.mojsilovic @ 14.08.2012. 11:33 ] @
@tesla, steta sto ti nisu uspeli preneti bar malo te pozitivne energije, ovako mracis li mracis :)
[ DaliborP @ 14.08.2012. 11:46 ] @
Citat:
Inače ću se složiti sa venturom da jeste pametna solucija da jednom mesečno zovneš nekog rent-a-kirbi čovečuljka, i platiš lepo. BTW, kirbivoje može i da pere tepihe.

A jos pametnija solucija je nemati tepihe.
[ ivan.mojsilovic @ 14.08.2012. 12:41 ] @
^pa moze i tako, ali lepo je imati manje lepe tepihe koji ne prekrivaju ceo stan vec samo delove. Plus se ubija u eho, plus skupljaju prasinu pa ne moras svaki dan da brises pod :)
[ newtesla @ 14.08.2012. 15:11 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
mada sam iskreno usisavao srču od pivske flaše.

Ha,sa ovom izjavom me pravis lazovom.Nema veze,smatram i ja tebe.

OK, ako se osećaš prozvanim: ja rekoh srču, misleći na ono što ne pokupiš rukom parče po parče - i tvoja izjava vezana za kliker mi zvuči vrlo verodostojno, jer znam kako je konstruisano ono čudo, i koliko je kliker tvrd. A ti pročitaj opet.

A ostali: pa šta ste se primili, ne prodajem i ne nudim usisivače, ne morate da budete u frci za svoje evre... svašta. Razmena znanja - to beše cilj foruma: pali ste redom u zabludu da su Amway/SCnet i slični isto što i Kirbi - ja vam samo stavio do znanja - iz prve ruke - da nisu: ovi se bitno razlikuju; prvi uzimaju pare za članarinu da bi dalje nudio neke popuste ostalima za članarinu - ovi drugi ti daju ultranaporan, vrlo ljigav i prašinarski-cipelocepajući posao. A onda ste redom krenuli o vrednosti, ljigavom marketingu, pravdi i moralu...

Ja samo kažem da, iako ne odobravam kirbi metode prodaje - nisu naročito ljigaviji, u proseku, od ostalih.
====

Prostatin - za pojačanje muškosti: jer znaš da će ti pasti kad-tad ....

*i ovo kao nije ljigavo?
====
[ milooskv @ 24.08.2012. 02:59 ] @
Kasno sam se uključio u temu, ali nebitno sad...

Primetio sam da se ovde dosta često pominju zaluđenici u toj prodaji što ide od ruke do ruke, i mislim da se u tu grupu mogu svrstati i oni koji se bave distribucijom Herbalife proizvoda, tj. praška koji se pije sa čašom mleka umesto doručka i večere ne bi li se izgubio koji kilogram (verujem da bi efekat bio isti kada bi se pilo samo mleko bez praška)... U suštini, šminka je drugačija, ali je sistem isti - piramida. Sreća je samo što ne idu od vrata do vrata... :P
[ cika dacha @ 24.08.2012. 11:26 ] @
Citat:
milooskv:
Kasno sam se uključio u temu, ali nebitno sad... :)

Primetio sam da se ovde dosta često pominju zaluđenici u toj prodaji što ide od ruke do ruke, i mislim da se u tu grupu mogu svrstati i oni koji se bave distribucijom Herbalife proizvoda, tj. praška koji se pije sa čašom mleka umesto doručka i večere ne bi li se izgubio koji kilogram (verujem da bi efekat bio isti kada bi se pilo samo mleko bez praška)... U suštini, šminka je drugačija, ali je sistem isti - piramida. Sreća je samo što ne idu od vrata do vrata... :P


Herbalife je americki proizvod pa u sebi sadrzi gmo sto je bilo na svim medijima na zapadu pre 2 god! otrov! al nas narod radije jede strano nego domace!
[ 3way @ 24.08.2012. 11:29 ] @
Iz te Amerike nam samo neke otrove posalju.
Umesto da posalju sira i putra, oni tamo neke gmo.
[ marko.dj @ 24.08.2012. 13:02 ] @
Evo vam jedne proverene ideje, pocetna investicija je od 100 do 300 dinara, zarada od 1000 do 5000 dinara dnevno zavisi od toga koliko radite. U pitanju je pranje stakala na kolima na semaforu, jedini problem su klanovi koji drze odredjene semafore, ali za pocetak nadjite neki odgovarajuci semafor u komsiluku gde nemate konkurencije. Niko vam nece dati manje od 10 dinara garant ;-) Naravno ukoliko ste zensko i imate pozamasne obline vasa zarada ce se vrtoglavo popeti u skladu sa vasim "sposobnostima". Mislim da genijalnije ideje od ove necete naci;-)
[ ivan.mojsilovic @ 24.08.2012. 13:08 ] @
Vidis, nije to losa ideja. Ima semafora gde nema nikoga od klanova pa moze da se zauzme busija sasvim lepo! A ako je cica u pitanju, meni su sva stakla prljava! (parkiracu pored nije problem :) )
[ Branko Santo @ 24.08.2012. 13:39 ] @
Najbolje da otvoris poresku upravu i moze da bude i vise od jednog dinara :)
[ Boyka @ 24.08.2012. 22:14 ] @
Da se setiš neke genijalne ideje i predložiš linux OS. :)