[ vlastislav1985 @ 10.01.2010. 15:01 ] @
Gledao sa mnogo tema ali ovaj slucaj nisam nasao... znaci imam usb flash 4Gb cruzer i dva kompa i sad sa jednog kompa ubacim bilo sta na taj flash i sve lepo prebaci ali kad ubacim u drugi komp da prebacim sadrzaj a ono nema nista a to se desava i u obrnutom slucaju sa drugog kompa na prvi, jedino znam da nije do flash memorije zato sto sam probao da prebacim sa mp3 player i isto se desava....dal neko zna u cemu je problem puno hvala ...
[ vlastislav1985 @ 11.01.2010. 18:07 ] @
Zar niko nezna za ovaj problem??? :-(
[ lancia88 @ 11.01.2010. 18:39 ] @
Pozdrav,

pa, ja nisam siguran da sam razumeo: u kom tacno slucaju, ako mozes postupak-po-postupak, mozes da vidis sta je na flash memoriji?
[ JOJO847 @ 11.01.2010. 19:09 ] @
Koliko shvacam, vlastislav ima dva racunala, i ni jedan ne vidi podatke na sticku.

Preporucio bi da pregledas racunalo protiv virusa i slicnih programa. Za dijagnostiku, uzmi neki liveCD (ubuntu, miniPE...) digni sustave na oba racunala i probaj tako testirati.
[ vlastislav1985 @ 11.01.2010. 19:59 ] @
Znaci ovako, naprimer i ovo se desava kad odem do druga prebacim neki file na stik moj novi racunar nevidi nista na stiku a stari racunar vidi... i isto kod mene sa novog racunara prebacim file na stik, stari racunar nevidi i obrnuto ... sto se tice antivirusa imam kasperski i neki autorun remover probao sam i stime ali nista... hvala JOJO847 pokusacu da vidim sa liveCD mada sam amater sto se tice resavanja problema, javicu sta sam uradio... hvala za odgovor
[ JOJO847 @ 11.01.2010. 21:08 ] @
znaci, ocito su podaci ipak fizicki prisutni na sticku, a samo je stvar sto ih tvoj komp ne vidi. Reci mi samo dali sam dobro shvatio: Ti usb stick vidis u my computeru i njemu je dodjeljen drive letter (npr E:\) ?
Ako ne, prvo odi u disk managment (desni klik na my computer i manage)i od tamo provjeri dali se stick vidi i ima li drive letter
[ lancia88 @ 11.01.2010. 22:23 ] @
Pozdrav,

ko me tera da se mesam pa ispadnem blesav:

Citat:
vlastislav1985: ....jedino znam da nije do flash memorije zato sto sam probao da prebacim sa mp3 player i isto se desava....dal neko zna u cemu je problem puno hvala ...


moje pitanje se odnosilo na taj deo u kome autor izjavljuje da sigurno nije zbog flash memorije i zanimalo me, korak-po-korak, sta uradi da bi se uverio da nije do flash memorije. Tipujem na neki virus na flash memoriji pa me zanimalo u kojim je to slucajevima proveren taj flash.
[ vlastislav1985 @ 12.01.2010. 15:59 ] @
Pozdrav, juce sam se mucio trazeci taj program liveCD ali bez uspecha, nigde nisam nasao download ....
Citat:
JOJO847: znaci, ocito su podaci ipak fizicki prisutni na sticku, a samo je stvar sto ih tvoj komp ne vidi. Reci mi samo dali sam dobro shvatio: Ti usb stick vidis u my computeru i njemu je dodjeljen drive letter (npr E:\) ?
Ako ne, prvo odi u disk managment (desni klik na my computer i manage)i od tamo provjeri dali se stick vidi i ima li drive letter
Jeste prisutni su ali drugi komp nevidi te podatke... Ovako posto imam dve particije na kompu jedna je C a druga je E pa kad ubacim stik on je tada H ili I ... win ga vidi i ja mogu da udem u njega ali nema nista na njemu...
Citat:
lancia88: Pozdrav,

ko me tera da se mesam pa ispadnem blesav:



moje pitanje se odnosilo na taj deo u kome autor izjavljuje da sigurno nije zbog flash memorije i zanimalo me, korak-po-korak, sta uradi da bi se uverio da nije do flash memorije. Tipujem na neki virus na flash memoriji pa me zanimalo u kojim je to slucajevima proveren taj flash.
Imam 4 stika ... mp3 player, mp4 player, 4 GB cruzer stik i usb citac kartica micro sd i svaki od njih radi isto probao sam format i ista stvar dali je to dovoljno sto sam ovako ispitao sva 4 stika nemoguce da su bas sva pokvarena ili imaju isti problem... ja sam pogledao sa kasperskim i nekim autorun remover ali ne znam dali je to dovoljno ...
[ vlastislav1985 @ 13.01.2010. 22:07 ] @
U svakom slucaju hvala, nadam se da cu nekako resiti ovaj problem Pozz.....
[ zekarodzer22 @ 29.01.2010. 15:33 ] @
Imao sam i ja tih problema, virus je u pitanju ali da bi pristupio fajlovima moras da otvoris taj "prazan" flash i tamo gde pise npr :" E:\" da dodas ime foldera u kom su ti fajlovi i pritisnes enter. Pokusaj tako, meni je na taj nacin otvarao... Ocisti racunar od virusa...
[ vlastislav1985 @ 14.02.2010. 23:05 ] @
Eto sad radi bez problema, al ne znam u cemu je bio problem... nista nisam radio i radi samo od sebe, koristim kaspersky antivirus. Hvala na odgovoru u svakom slucaju :)