[ kopex @ 10.01.2010. 18:59 ] @
Kako da sačuvan poštu iz outlook expresa u nekom folderu na računaru ???
[ Aleksandar Vasic @ 10.01.2010. 19:04 ] @
File->Export->Messages
[ kopex @ 10.01.2010. 19:22 ] @
Probao sam ali mi javlja sledeću poruku.





Gdje će sačuvati poruke?
Koji je po Vama najbolji program za poruke?Provodim dosta vremena na terenu pa mi treba pouzdan program za poruke kako bih mogao i kući i na terenu biti u kontaktu sa ,,porukama"
[ X Files @ 10.01.2010. 19:36 ] @
Ako koristis OE, dobra strategija je premestiti default folder za smestanje emaila, negde na D disk, tako da pri reinstalacijama uvek imas sacuvane poruke i lako ih je backupovati, premestati, 'podmetnuti' svezoj instalaciji.

Ovde premestas:
OE > Tools > Options > Maintenance > Store folder


Ako imas pristup Internetu, onda je verovatno najbolja solucija da se manes Desktop resenja (OE) i predjes na neki Web mail sistem, na primer: mail.google.com.

Poruke ces uvek imati na njihovom serveru, mozes im pristupiti bez dodatnih podesavanja odakle god hoces: s mobilnog telefona, s tudjeg racunara, iz Internet kafea, ... Uz to stepen sigurnosti je veci nego na lokalnom disku, koji moze svakog casa da rikne, ali ovo je sad neka druga tema.


[ Aleksandar Vasic @ 10.01.2010. 19:37 ] @
Pa sacuvaj gde god hoces, posle samo koristi File->Import da ih ucitas...

Ja koristim Windows Live Mail, ali mogu reci da je Mozilla Thunderbird dobar e-mail klijent
[ kopex @ 10.01.2010. 19:39 ] @
Dali je ovo što si napisao postupak za čuvanje pošte ili za povratak pošte?
Hvala
[ Aleksandar Vasic @ 10.01.2010. 19:42 ] @
ili uradis ovo sto je kolega @X Files napisao, pa samo kopiras folder po potrebi ili koristi File->Export da eksportujes poruke negde, a zatim kasnije na mestu gde zelis da ucitas poruke uradis File->Import i izaberes fajl koji si prethodno export-ovao
[ kopex @ 10.01.2010. 19:58 ] @
Pokušao sam to da uradim ali mi s javila sledeća poruka.
The export could not be performerd.
Your default MAPI store could not be opened
[ hjasko @ 10.01.2010. 21:11 ] @
Potrazi malo po netu softver Genie Soft Outlook Express Backup ... Ja ga koristim dugi niz godina,sa razlicitim verzijama,i prilicno sam zadovoljan,pogotovo ako koristis nakon reinstalacije istu verziju OE ... Znaci pravi backup svih foldera i poruka u OE,mozes napraviti i samoraspakirajucu arhivu i slicno ... Vjerovatno ces biti zadovoljan ...


HJasko
[ kopex @ 17.03.2010. 08:58 ] @
Bio sa dugo odsutan pa po ovom pitanju nisam ništa radio.
Možeš li mi reći u kratkim crtama kako se koristi ovaj bek-up?
Nemam iskustva sa računarima pa da nešto ne zeznem.
Hvala
[ Catch 22 @ 17.03.2010. 12:27 ] @
U kratkim crtama:



[ Ivek33 @ 23.03.2010. 15:18 ] @
Uz ovaj super video koji je postavio @Catch 22 evo u nekoliko rečenica ( za one koji ne žele downloadati video ;)

Za Win XP
NAPOMENA: folder "Local settings" je vjerojatno skriven ( ima atribut HIDEN ), morate ga "otkriti" skinuti mu taj attribut i onda će Vam biti dostupan.
Otvorite Windows Explorer i aktivirajte "Show Hiden Files" ( ako radite sa Total Commanderom uključito ovu opciju )
KAKO? Pokrenite Windows Explorer, TOOLS => FOLDER OPTIONS => VIEW => Show hiden file and folders

Pronađite path stazu (ako su postavke po defaultu za e-mail u OE)
C:\Documents and Settings\User_name_acount\Local Settings\Application Data\Identities\{654E889F-D54B-4HGC-A202-123456BFDE45}\Microsoft\Outlook Express\
User_name_acount = Vaš korisnički račun ( ime ),
Ovaj dugački broj u vitičastim zagradama kod Vas je drugačiji

Kada ste pronašli Vaše datoteke sa nastavkom *.dbx, jednostavno ih sve iskopirajte na disketu ( USB, HDD i slično ), u stvari iskopirajte cijeli folder Outlook Express.

Nakon reinstalacije sistema ili eventualnog backupa vratite ih u istu mapu ( ne baš istu, broj je možda drugačiji ako ste reinstalirali OS) ali u biti mjesto vaših datoteka sa nastavkom *.dbx je na istom položaju ( opet ne baš istom jer ako ste odredili "Store folder" na D:\???? onda će biti tamo )

U tom novo-instaliranom folderu "Outlook Express" imate svježe datoteke Inbox.dbx, Sent Items.dbx, Outbox.dbx itd.... ( koristite Search za files sa extenzijom DBX
Jednostavno ih obrišite i kopirajte one Vaše arhivirane na isto mjesto.
Kada pokrenete Outlook Express u njemu bi se trebale nalaziti Vaše arhivirane poruke ( sve one koje ste imali na dan arhiviranja).
[ kopex @ 25.03.2010. 20:36 ] @
Ponovo sam na putu.
Probaću kada se vratim kući
Hvala svima
[ kopex @ 14.02.2019. 13:35 ] @
Evo me ponovo posle dužeg vremena sa sličnim problemom.

Opet imam OE ali ne znam da podesim to za čuvanje poruka.