[ classiclinepc @ 11.01.2010. 20:09 ] @
Imam MAc iBook ( neki ). Kada sa Alt+Apple+O+F udjem u Firmware pise APPLE POWERBOOK 4 , 1 4.2.7f1 ( nekome ce to znaciti). Na racunaru ne moze da se podigne sistem jer neki bata obrisao svasta sa HDD-a. Interesuje me mogu li podici UBUNTU 9.04 ili WinXP na tu BESNU makinu i KAKO? Jedino sto sam uspeo je da dodjen do odzivnog znaka 0> i izlistam sadrzaj HDD-a i CD-a. Kako ovu masinu naterati da butuje sa CD-a? sve sto sam provitao na net-u mi nije pomoglo. Pomagajte drugovi ...
[ jablan @ 11.01.2010. 21:03 ] @
Drži Option taster dok ga pališ, trebalo bi da ti prikaže listu butabilnih uređaja, tu klikneš na cdrom i butuješ šta već sa diska.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.01.2010. 21:22 ] @
Znači nemaš Intel Procesor, već Motorolin PPC, neke od prvih G3 generacija na 500/600MHz.
Pošto nemaš Intela, ne možeš instalirati Windows. Ono što bih ti preporučio je da uganjaš kod nekoga Tigra, možeš staviti 10.4.11 (posle njega je došao Leopard 10.5).
Ukoliko ostaješ pri tome da stavljaš neki Linux, moraš naći Linux za PPC procesore. Svojevremeno je bio YellowDog aktuelan, a u međuvremenu ne znam šta se održalo, a šta je novo došlo.
[ Dachaz @ 11.01.2010. 21:45 ] @
3aje6u* YellowDog (koji verovatno nije updateovan godinama), postoji Ubuntu za PPC.

* KVALITETNO I OZBILJNO™