[ Ivan Tanasic @ 18.11.2001. 17:33 ] @
C++ za 21 dan, odlicna knjiga (kako moze biti odlicna, kad primeri nerade)...

nego, zna li neko kako da ispravim ovo da lepo radi

#include <stdio.h>
#include <fstream>

int fd;
char buff;
char letter;
char putanja;
char fileName;

int main()
{
printf (" \n Unesi ime fajla:");
scanf ("%s \n", fileName);

ifstream fin(fileName);
printf ("Evo ga ceo sadrzaj fajla: ");
char ch;

while (fin.get(ch))
cout << ch;

fin.close();
return 0;
}
[ depilacija @ 18.11.2001. 18:33 ] @
da i ja sam imao problema jos kod 2 dana kod dodavanja funkcija VC++ nece da dodaje funkcije kako tamo pise kad ceo onaj primer sledis
[ Milan Aksic @ 18.11.2001. 22:54 ] @
Iskreno ovaj primer nisam nasao u knjizi (doduse nisam je detaljno pregledao). Knjiga je odlicna, ali sada... kako kome lezi.
Prvo nije mi jasno zasto koristis printf i scanf u C++ ??
Drugo trebao si za promenljivu fileName da obezbedis mesta. Sada kako je velicina je 1 bajt ili jedan znak. Da je u pitanju pokazivac onda bi situacija bila drugacija ovako nemozes da uneses ime (osim ako nije 1 slovo ;) ) u fileName. Deklarisi ga kao string, a string je niz karaktera (char). Najzad napisi npr. char fileName[30];
Trece kada koristis scanf onda ako je u pitanju jedan znak (u ovom slucaju fileName, mada nije ispravno stavljas operator adresa od & ispred promenljive) u ispravnom slucaju, znaci kada bi to bio char niz a ne char promenljiva, onda u pozivu funkcije scanf ne bi morao da stavljas operator & jer je ime niza konstantni pokazivac na prvi element.
Cetvrto mnoge promenljive koji si deklarisao su beskorisne, mada one ne mogu da budu uzrok problema samo zato sto su deklarisane a nisu upotrebljen, naravno ako je program kao ovaj mali.
Mozda postoje jos neke greske, ali sada stvarno nemam vremena. Mogao bi da napises koje ti greske prijavljuje.
[ unlimited @ 19.11.2001. 14:10 ] @
#include <stdio.h>
#include <fstream.h>

char fileName[256];

int main()
{
printf("\nUnesi ime fajla: ");
scanf("%s", fileName);

ifstream fin(fileName);
printf ("Evo ga ceo sadrzaj fajla:\n");

char ch;
while (fin.get(ch))
cout << ch;

fin.close();
return 0;
}

[ Ivan Tanasic @ 22.11.2001. 22:10 ] @
Ovaj, ne znam kako da vam kazem... moja greska


Izvinjavam se svima na uznemiravanju, lose sam nesto preradio (ko je citao c++ in 21 day, sigurno nije naisao na scanf i printf tam ).

Jos jednom svima se izvinjavam i uskoro cu obrisati temu.

p.s. passanger javi mi na icq sta ti imas protiv printf u c++
[ Milan Aksic @ 24.11.2001. 22:10 ] @
Svasta. Nemam ja nista protiv printf() i scanf() funkcija u C++ programima, ali znam da u toj knjizi (koja mi je inace pri ruci) nema ni pomena o tim funkcijama u listinzima u knjizi.
[ MoHicAn @ 25.11.2001. 18:12 ] @
Ne da nema
nego nema ni pomena ni o cemu iz klasicnog c-a

osim ako me secanje dobro sluzi
nesto tamo kad pocinjes class da radis pa nesto pominju struct nisam siguran ...
[ Milan Aksic @ 25.11.2001. 21:28 ] @
Ne, ima malo C-a u toj knjizi. Na primer, u listingu String klase. Tu se koristi strlen() i strcmp(). Ali da se koristi printf() i scanf(), stvarno nisam video.

Poz.