[ Bleya2 @ 14.01.2010. 16:15 ] @
Pozdrav. Imam problem sa zaobljenim ivicama u photoshopu. Nikako ne mogu da otklonim ove bele delove . Da li zna neko gde grešim?

[ koska @ 14.01.2010. 16:34 ] @
Kako si dosao do ovoga?

Deluje mi kao da si nacrtao zaseceni pravouganik, a onda selektovao i obrisao pozadinu oko njega.

Probaj da nacrtas ovaj objekat na posebnom layeru koristeci vektorske elemente.
[ Bleya2 @ 14.01.2010. 17:11 ] @
Koristio sam rounded rectangle tool i napravio dva objekta u zasebnim layerima. A dokument sam otvorio sa transparentnom pozadinom. Sve je delovalo ok dok nisam postavio sliku na tamnu pozadinu.
[ koska @ 14.01.2010. 20:43 ] @
hajde ako ti nije problem baci na sendspace fajl, pa da vidimo sta je u pitanju....
[ Bleya2 @ 14.01.2010. 21:17 ] @
Snašao sam se nekako .. Evo ukratko kako sam pobedio :)

Napravio sam malo veći fajl sa normalnim oštrim ivicama pa sam selektovao sa marquee toolom 1px od svake ivice od prilike. Posle sam išao na select/modify/smooth i stavio radius7 piksela. Tako sam dobio ivice bez onih belih kockica.

Normalnim putem sam pokušavao ceo dan danas da to sredim i nisam uspeo. Izbrisao sam taj fajl što me je namučio, ali ako želiš mogu opet da ga uradim i opet će biti isti problem.
[ pajaja @ 16.01.2010. 02:10 ] @
Da li si tu tamnu pozadinu ubacivao u Photoshopu ili pravis neki sajt?
Ovo mi lici kao da si snimio transparentni gif i postavio ga na stranu sa tamnom pozadinom.

Ako sam u pravu, pri snimanju (u save for web dijalogu) imas combobox "Matte" u kome mozes da biras boju pozadine (posto gif ne podrzava alfa transparenciju).