[ stedok @ 17.01.2010. 21:58 ] @
Da li iko ima iskustva sa PLOTER-CATTER-om CJV30-160 bs?
[ netman @ 21.01.2010. 07:39 ] @
Kupi bolje JV33 160 cm i neki Mimaki cutter u toj sirini, mozes da dobijes dobru cenu za komplet.
[ stedok @ 21.01.2010. 18:52 ] @
Hvala,
Već sam mislio da se niko neće oglasiti. Koristim Mimaki JV3-160SP već skoro 3 godine i Cutter Roland camm-1 cx-24. Pošto često treba nešto da štampam pa 'ricujem' mislio sam da je dobro da imam integrisan ploter i cutter, da bez prebacivanja iz uređaja u uređaj i mnogo podešavanja (nije optički cutter) završim posao. Sa Mimaki-jem sam, što se tiče štampe, zadovoljan mada je model koji imam znatno sporiji od ovog koji nameravam sa uzmem. Hteo sam da čujem iskustva prvenstveno što se tiče sečenja na mimakiju, preciznost, brzina, i naravno nedostaci i problemi koji se javljaju pri radu, mediji koji se preporučuju i sl. Hvala Netmane.
[ aviza @ 21.05.2010. 22:54 ] @
Secenje na Mimakiju CJV30/160 je dobro. Kada to kazem, mislim na to da mozes da seces i npr. preko 10m duznih odjednom, a da nemas vece
odstupanje od npr.0.1mm. Kod losijih stampaca ovo odstupanje se javlja, bas cesto. Brzina je do 18mkv po casu, tako se prica, realno 12mkv po casu . Medij imas u Sitotehnici, npr, LG PVC folja za nalepnice, kada vec govorimo o print&cut resenju. Ideja Netmana je dobra mozes da ides na varijantu Mimaki JV33 i kater sa optikom, ali ovde se postavlja pitanje da li i cesto seces tj. ricujes, ako je to slucaj onda obavezno Mimaki CJV30-160. Ova oznaka BS je za boje i one se sada posebno isplate, ko je iskusniji u stampi zna da je ovde sustina, upravo u ova dva slova. Tu se ostvaruje profit. Ali otom potom, to je prica za sebe.
[ aviza @ 23.07.2010. 15:02 ] @
Video sam otisak sa ovom masinom i BS bojama i zadovoljan sam.
Imam jedno pitanje, da li boje idu u kertridzima kao original boje ili je to refil sistem
sa dolivanjem sa kojima ljudi kod nekih drugih stampaca imaju problema?
Da li ova LG folija ima mogucnost za stampu na automobilima?

Hvala.
[ netman @ 23.07.2010. 17:20 ] @
BS je boja koja dolazi u kesama, koje se na kraju bacaju, tj. nema dosipanja u kanistere.
Ima jedan problem sa ovim bojama, a to je da je zabranjena u EU! Na samoj nalepnici, sitnim slovima, pise "may induce cancer" ili tako nešto! Da li ima neko preteranu želju da radi sa ovim bojama? Jeste da ni ostale boje nisu dobre po zdravlje,
ali retko koja boja je zabranjena za uputrebu na nekom uređenom tržištu, i retko na kojoj piše ovako nešto.
[ aviza @ 24.07.2010. 23:21 ] @
Hvala Netman.Znaci original kertridz sa kesom, tj. original boja. To mi izgleda vrlo vazno.
Znam da su kod drugih refil sistema muke Tantalove. Valjda boja nije original, pa problemi.
A sto se tice EU, ma kakva EU, sta tu sve nije zabranjeno, i ko zna kad mi idemo tamo.
Slozices se, ovde nama je bitna sto niza cena i sto bolji kvalitet.
[ zona c @ 29.07.2010. 20:40 ] @
Citat:
aviza: Video sam otisak sa ovom masinom i BS bojama i zadovoljan sam.
Imam jedno pitanje, da li boje idu u kertridzima kao original boje ili je to refil sistem
sa dolivanjem sa kojima ljudi kod nekih drugih stampaca imaju problema?
Da li ova LG folija ima mogucnost za stampu na automobilima?

Hvala.


Lg folija je sada dosta pristupacna, imam utisak da polako preuzima primat u odnosu na oracal, jeftinija je, a istog kvaliteta. Podrazumeva se da mozes da je koristis i za lepljenje automobila i izloga. Ali to su dve razlicite LG folije. Naravno moraju da budu pripremljene za solventnu stampu.
[ aviza @ 17.02.2011. 21:58 ] @
Pa definitivno bi pre kupio 3M komercijalnu foliju nego Oracal.
Tacno je da je LG pvc folija daleko povoljnija, nesto je svilenkastiji pa daje lep izgled. Ko prodaje 3M ?