[ Java Beograd @ 26.01.2010. 14:02 ] @
Dakle, razmišljao sam da počnem proizvodnju "nečega" u pomoćnim prostorijama moje kuće. Nešto bih da pravim, tj. proizvodim, pa da to prodajem i naravno zaradim kintu.

- Što se ulaganja tiče, spreman sam da uđem u biznis sa oko 5.000 EUR, svojih para.
- Za početak, ako ne moram, ne bih ni registrovao firmu/radnju već bez toga
- Spreman sam da uložim do 4 sata dnevno, a bogami i članovi familije bi se ti našli
- Ja bih najradije da kupim neku mašinu, kupim repormaterijal i onda krenem sa proizvodnjom
- Imalo bi smisla praviti samo nešto što ima garantovan plasman, zar ne ?
- Visina zarade, bar za početak nije mnogo bitna. Ne bih davao otkaz u firmi u kojoj radim, a ovo bi bio dodatni prihod A kasnije - videćemo.
- Nisam zainteresovan za bilo koji oblik uslužne delatnosti: vulkanizer, dućan, knjižara, servis za elektroaparate i slično. Jok.
- Možda bih mogao da budem kooperant nekoj većoj proizvodnoj firmi - da za njih sklapam, tj. proizvodim neki deo koji se kasnije ugrađuje u celinu.

Samo, nikako da se dosetim - šta bih ja to mogao da radim, tj. da proizvodim - a da je lak početak i da je plasman manje-više siguran. Baš bih voleo da čujem vaše ideje.
[ profesorel @ 26.01.2010. 14:39 ] @
Kod nas u Arilju mnogi tako rade sa šivenjem. Uz par mašina i jedan sto za krojenje treba ti samo neko ko ume da šije. Što se plasmana tiče roba se može prodavati na buvljaku ili prodavnicama.
[ anakin14 @ 26.01.2010. 16:31 ] @
po tvojim kriterijumima jedino resenje je da mi skupimo pare, nadjemo resenje za biznis, ulozimo nase vreme, i tebi posle damo procenat od zarade,
[ websurfer @ 26.01.2010. 18:41 ] @
Profesorel ti je dao dobar predlog ali "samo" treba da znas da dobro sijes. Razmisljao sam sta bi to moglo da se proizvodi a da mnogima treba... Ambalaza! Sklapanje kartonskih kutija raznih velicina (ili par standardnih velicina) eventualno sa odradjenom stampom mozda nije lose resenje. To treba mnogima. Eto, to ti je moj predlog za razmisljanje. Inace, u proizvodnju ambalaze se uopste ne razumem tako da nisam siguran da li je to bas tako jednostavno.
[ S A J A @ 26.01.2010. 19:12 ] @
Koju god delatnosti da izabereš, ne verujem da će ti biti dovoljno 4 sata rada dnevno. Početak svakog biznisa je najgori period. Osim ako nemaš veliki kapital (a nemaš) tešto da možeš da uspeš ako nisi snalažljiv i ako ne radiš po 15 sati dnevno. Sa stanovišta nekoga ko je zaposlen, možda ti se čini da je 4 sata dovoljno ali ko želi da uspe a pri tom kreće od nule, mora da radi punom parom.
[ Sc0rp10 @ 01.02.2010. 12:50 ] @
Proizvodi toalet papir, to definitivno svima treba (pogotovo sad kad se cokovi koriste za grejanje ).
[ Jovans@ @ 24.06.2018. 21:40 ] @
Citat:
Java Beograd:
Dakle, razmišljao sam da počnem proizvodnju "nečega" u pomoćnim prostorijama moje kuće. Nešto bih da pravim, tj. proizvodim, pa da to prodajem i naravno zaradim kintu. :)

- Što se ulaganja tiče, spreman sam da uđem u biznis sa oko 5.000 EUR, svojih para.
- Za početak, ako ne moram, ne bih ni registrovao firmu/radnju već bez toga
- Spreman sam da uložim do 4 sata dnevno, a bogami i članovi familije bi se ti našli
- Ja bih najradije da kupim neku mašinu, kupim repormaterijal i onda krenem sa proizvodnjom
- Imalo bi smisla praviti samo nešto što ima garantovan plasman, zar ne ?
- Visina zarade, bar za početak nije mnogo bitna. Ne bih davao otkaz u firmi u kojoj radim, a ovo bi bio dodatni prihod A kasnije - videćemo.
- Nisam zainteresovan za bilo koji oblik uslužne delatnosti: vulkanizer, dućan, knjižara, servis za elektroaparate i slično. Jok.
- Možda bih mogao da budem kooperant nekoj većoj proizvodnoj firmi - da za njih sklapam, tj. proizvodim neki deo koji se kasnije ugrađuje u celinu.

Samo, nikako da se dosetim - šta bih ja to mogao da radim, tj. da proizvodim - a da je lak početak i da je plasman manje-više siguran. Baš bih voleo da čujem vaše ideje.


Druže, da li si počeo sa nekom proizvodnjom ?
[ Djordje123 @ 08.12.2019. 16:21 ] @
Zanima me , da li si nešto uradio po pitanju ovoga.
[ eeestablishment @ 08.12.2019. 17:35 ] @
Temu je pokrenuo pre 10 god a i dalje je redovan posetilac foruma tako da cisto sumnjam .
[ SASA M. @ 08.12.2019. 22:58 ] @
Mozda i jeste, al nece da prica
[ Java Beograd @ 09.12.2019. 07:45 ] @
Tako ti je to u životu.
Nekako, brzo posle ovog posta, promenio sam posao, našao novi, bolji. I nisam više ni posećivao podforum "vodič za posao"
I eto, interesovanje za proizvodnju u garaži spalo "na nulu".
[ Java Beograd @ 09.12.2019. 07:46 ] @
Ali garaža je i dalje tu! Rado bih pročitao nečije iskustvo.
[ Predrag Supurovic @ 09.12.2019. 07:49 ] @
Sredi garažu i izdaj.
[ sneguljko @ 09.12.2019. 08:12 ] @
Ja predlažem da garažu zamrači, malo da je vodom osveži da bude memljivo i tu posadi počurke shitake, skupe su ko đavo a prosta proizvodnja.