[ windMan7 @ 28.01.2010. 15:10 ] @
Pozdrav svima, posto sam pocetnik u instalaciji servera potrebna mi je pomoc od iskusnijih korisnika. Uzeo sam jedan server iz nemacke koji zelim da koristim za game hosting. Instalirao sam CentOS 5.3 - LAMP preko menija u admin panelu i problem nastaje kada zelim da instaliram swift game panel (besplatan software jos neko vreme) jer za njegovu instalaciju je potreban ftp nalog i pristup njemu preko browsera da bi se pokrenula skripta za instalaciju. Pokusavao sam juce preko nekih free cpanela ali su jako konfuzni i nisam uspeo da sredim problem. Sa webaminom sam uspeo da kreiram ftp nalog i da se ulogujem na njega ali nemam link za web browser pokusavao sam sve moguce kombinacije i nece da pristupi, pretpostavljam da je to iz razloga jer nisam nesto podesio. Znaci, potreban mi je ftp nalog na koji mogu da uploadujem instalacione fileove i link do njega preko browsera da bih isti instalirao. Hvala unapred, pozdrav
[ misk0 @ 31.01.2010. 08:48 ] @
FTP je protokol i kao takav njemu nije vazno kako mu pristupas. Da bi nekom serveru pristupio iz browsera putem FTP-a trebas koristiti URL u slecedoj formi:
ftp://username:[email protected]