[ tahiya @ 30.01.2010. 17:45 ] @
Ili sam ja toliko dugo oklijevao da napravim novi gmail racun, jer stari mi je pun spamova, a vise i ne koristi ni za sta, ili sam stvarno bio sreckovic da medju prvima naletim na potvrdu licnosti preko sms-a. Pametno od Google-a. S ovime ce dosta smanjiti broj gmail racuna koje prave roboti..

Koga dalje interesuje, neka pokusa registrovati novi gmail racun.

Nadam se da tema nije dupla..
[ vlada1970 @ 05.02.2010. 11:11 ] @
Istina. Pre dva dana me zamoli kolega, koji nema net kuci, da mu otvorim email na gmailu i bas me iznenadilo da su trazili broj mobilnog da posalju kod.

Ali sto kaze tahiya, i neka. Bice manje spamera. Bilo bi mozda dobro kad bi po broju telefona uveli da se moze samo par emailova registrovati. To bi jos vise umanjilo spamere.
[ Horvat @ 10.02.2010. 23:30 ] @
jupi ,google pravi novi red u bazi podataka korisnika...

sreca pa mi ne treba novi nalog na gmail-u
[ mmmilan @ 11.02.2010. 02:32 ] @
Primetih ja to pre nekih mesec dana.
Sledece je da traze da im se dostavi otisak prsta i koja kap krvi, takodje zbog spama...
[ agasoft @ 11.02.2010. 10:00 ] @
Ajde molim te, vama sve smeta, a kad vam se napune inboxi kojekakvog đubreta
i virusa, onda kukulele.

I Neka su uveli tu kontrolu.
Znate li kakvu sam proceduru morao da prođem da bi se registrovao na jedan
američki sajt?
Prvo email verifikacija, i to da ne bude free email service.
Nakon toga mobil verifikacija, slanje koda sa SMS-om i potvrda.
A onda, verifikacija fiksnog telefona.
Pozove te sistem i da ti kod od 4 cifre, ukucaš i gotovo.
A onda ono najgore, pošto sam outside USA, sistem nije mogao automatski da
me prepozna jel ja stvarno postojim, pa lična karta na skener...
I sve je savršeno prošlo...
I neka, zašto da se ne verifikuje?
Da bi svaki šalabajzer mogao da pravi gluposti?
Zamislite situaciju iz života:
Odete u banku da uzmete kredit, i ukucate user i pass, i pare, oops kod vas.
a ko ste vi, odakle ste...
Nemojte puno da pričate, nađite prvo servis koji je jednako kvalitetan kao
gmail, pa pričajte nešto o verifikacijama.
Ali zaobiđite spamljive yahoo i hotmail, molim vas...
[ Horvat @ 11.02.2010. 10:47 ] @
^^kakve veze ima procedura za "jedan americki site" ,sa procedurom za [kobojagi] besplatan email nalog?

[ Shadowed @ 11.02.2010. 10:56 ] @
Agasoft, prvo ovo sto rece Horvat, kakve veze ima "jedan americki sajt" sa gmail-om?
Drugo, na eBank nalog moze da se uloguje neko samo sa user/pass kombinacijom i skine ti pare.
Trece, ja i na Gmail dobijam gomilu spama.
[ agasoft @ 11.02.2010. 11:03 ] @
Ima veze sa verifikacijom koju podržavam na svakom koraku, jer da je
verifikacija odmah pooštrena, spamera nebi nikad bilo, ali sve je neko radio
smišljeno, a sad kad ne mogu da uđu u trag i kontrolu spamerima, kuku
majko...

A da li je kobajagi besplatan nalog ili ne, ne znam.
Tek, mom nalogu je peta godina besprekornog i neprekidnog rada, bez reklama
i bilo čega preko pop3 servera, poruke se arhiviraju, na hiljade poruka i
sve je daleko na jedan klik od mene.
A ja nisam platio nikom ništa.
To što može da se plati, ne mora.
[ agasoft @ 11.02.2010. 11:35 ] @
Agasoft, prvo ovo sto rece Horvat, kakve veze ima "jedan americki sajt" sa
gmail-om?

Već je objašnjeno.

Drugo, na eBank nalog moze da se uloguje neko samo sa user/pass kombinacijom
i skine ti pare.

Na moj e-bank nalog neće da može.
Može da se uloguje, vidi stanje, razmenjuje valute u okviru računa, a kada
bude hteo da digne pare, moraće da ubaci mini CD sa mojim digitalnim
sertifikatom.
Izem ti banku koja se rukovodi samo sa user i pass...

Trece, ja i na Gmail dobijam gomilu spama.
[ stanisav @ 11.02.2010. 11:59 ] @
Ovih dana sam otvorio tri gmail adrese i nijednom mi nije tražena sms verifikacija. Pretpostavljam da sms dobijete ako u lokaciju stavite USA, ja sam stavio Srbiju.
[ Shadowed @ 11.02.2010. 12:20 ] @
@agasoft,
Spamer ne mora da pravi account na gmail-u da bi spamovao.

Sto se banaka tice, ima razlicitih ponuda. U svakom slucaju, upravo je to i poenta sa onim da taj neki sajt nema veze sa gmail-om. Neki imaju na jedan nacin, neki na drugi.

Inace, bilo bi zanimljivo ostaviti im neki broj na kojem se debelo naplacuje :D
[ Horvat @ 11.02.2010. 12:31 ] @
@stanislav,ja sinoc bas probao da proverim kako je to
i prva stranica di upisujes podatke ime,prezime,user...bla bla je standard,posle kad to prodje,onda ti trazi mob [p.s. nisam ubacio usa,neku znj drzavu sam bio ubacio],dalje kako ide,ne znam,jer nisam upisao broj

@aga,shadowed ti je lepo rekao,ako te neko hoce spamovati,gmail mu je bas nepotreban,moze te spamovati na 1001 nacin

ja ne zelim da neki google ima tamo moj broj telefona,ne zelim da ima druge licne podatke o meni,kao npr. kucnu adresu,ako ja ne mislim koristiti usluge koje se ticu mobilne telefonije ili neke online kupovine ili nesto trece

a ni jedno ni drugo ne spada u "rad" gmail-a


[ stanisav @ 11.02.2010. 13:13 ] @
Prvo ide ovo

Pa ovo

I na kraju ovo


Sms verifikacija nigde. Gde ja tu grešim? :)

Imate li vi ovu captcha sličicu?
[ nalickana @ 11.02.2010. 13:52 ] @
možda je razlika u tome da li ste uneli drugi gmail nalog za potvrdu novog.
i mene su pitali za sms.
[ stanisav @ 11.02.2010. 14:10 ] @
Ja nisam ubacio nigde nikakav drugi nalog niti bilo koju adresu. Krenuo sam od početka na "Create an account".
[ Shadowed @ 11.02.2010. 14:13 ] @
Ne pojavljuje se uvek. Meni je jedno vreme stalno trazio, onda sam stavio proxy i nije vise.
[ enthusy @ 11.02.2010. 15:20 ] @
Gmail ne traži broj mobilnog kao obaveznu stavku za registraciju naloga nego kao "optional" varijantu za "password recovery". Dakle, ako ste negde viđali da vas Gmail napominje da mu date svoj broj mobilnog, to nije obavezna stvar i ta napomena može da se isključi. Gmail vas definitivno ne prisiljava da mu date svoj broj moba.

EDIT:
Usled čvrstih dokaza koje je izneo Horvat (dva post-a ispod) povlačim sve prethodno napisano Mada, ovo što sam ja napisao jeste bilo, ali ranije.

[Ovu poruku je menjao enthusy dana 12.02.2010. u 01:15 GMT+1]
[ Aleksandar Klickovic @ 11.02.2010. 16:09 ] @
Cini mi se da trazi samo za odredjene zemlje..

Pre desetak dana sam pravio tri nova gmaila i stavio lokaciju Srbija i sva tri puta je slao SMS verifikaciju. Dok recimo juce sam pravio dva naloga, ali kao zemlju stavio Srbija i Crna Gora (heh, virtuelna zemlja, pa mozda zato) i nije trebalo nista da se verifikuje.
[ Horvat @ 11.02.2010. 17:21 ] @
evo cisto da vide oni kojima se nije pojavljivalo

nigde on mene ne pita da li ja ZELIM ,samo trazi :)

prvo


pa ondak




nije popunjen drugi email,za pitanje sam stavio ono 1. ,valjda freq. flight number i upisao neki br bzvz za odgovor...
p.s. uvek zjbm na ovom captcha pa jedno 3 puta upisujem :D
[ Predrag Supurovic @ 11.02.2010. 18:16 ] @
Ima ovo itekako smisla. Spameri koriste gmail za spamovanej sevisa koji korsite imejl za verifikaciju. Na forumuma koje administriram sam vec ozbiljno blizu odluke da zabranim registraciju naloga sa gmail imejl adresama.
[ Aleksandar Klickovic @ 11.02.2010. 23:25 ] @
Kad smo kod Gmail spamovanja, simpaticno je sto mi i njihova AdSense i AdWords obavestenja redovno stizu u spam sanduce.. Valjda su sami sebi dosadili :)
Sreca pa ne primam previse spama (mozda 5-10 poruka dnevno) pa stizem da obrisem i pregledam da se nije nesto bitno provuklo..
[ Ljubiša Begović @ 19.02.2010. 15:14 ] @
Ja sam juče otvorio jednu adresu i nije mi tražio nikakav broj telefona. Standardno, kao i ranije.
Ali i ako traže nemam ništa protiv.
[ jerryrain @ 20.02.2010. 09:03 ] @
jos uvek se ne trazi svaki put sms verifikacija vec gmail ima neki svoj sistem, da li je radnom ili na osnovu cega, uglavnom vrlo lako se desi za trazi SMS verifikaciju pri otvaranju novog email naloga...
[ enthusy @ 20.02.2010. 09:19 ] @
jerryrain: jos uvek se ne trazi svaki put sms verifikacija vec gmail ima neki svoj sistem, da li je radnom ili na osnovu cega, uglavnom vrlo lako se desi za trazi SMS verifikaciju pri otvaranju novog email naloga...[/quote]
Lično sam radi testa napravio četiri Gmail naloga i nisam imao potrebu da uzmem telefon u ruke. Jednom se jeste pojavila verifikacija, ali sam jednostavnim klikom na Back i ponovnim pokušajem kreiranja prošao bez nje. Prema tome, verifikacija definitivno nije obavezna.
[ Shadowed @ 20.02.2010. 12:08 ] @
Licno sam probao da napravim jedan account i desetak kliktanja na back i pokusaja ponovo nije uklonilo potrebu da se koristi SMS. Prema tome, verifikacija ponekad definitivno jeste obavezna.