[ senija @ 30.01.2010. 18:43 ] @
Postovanje..imam jedan veliki problem sa instalacijom msn-na znaci ovako:
Nakon nove instalacije windows xp-a i drivera, prvo sto probam je instalacija novog msn-na no nazalost neuspjeva mi nikako..
Odem na ovu stranicu http://download.live.com/?sku=messenger i kad kliknem na download wlsetup.exe meni izbaci da je koruptiran internet..i tako uvijek.
Drugi nacin kako sam pokusala je.. da sam skinula wlsetup.exe kod prijatelja na njegovom internetu dodjem kuci, pokrenem instalaciju i nece da downloaduje msn novi(tj-nece da sam update radi)..opet mi izbaci da nisam povezana na net a jesam..
Treci nacin koji sam pokusala je da sam skinula najnoviji MSN i instaliram msn i kad hocu sign in nece error 80040154 pojavi mi se..
Ovo mi je veliki problem jer ovakvih masina imam 40 komada.. sto moram pripremiti za gaming centar.. no sve ide na netu smao msn nece..imam par drugih masini na kojem ide msn, recimo sa ovog sto pisem imam msn i radim.. i recimo maloprije sam rodjaku instalirala windows nanovo i evo skida mu msn sve ok.. ja pokusam na svojoj drugoj masini neide msn ..
Sve solucije na netu sam gledala ali neide .. izbaci mi stranice tako kako i sta trebam da uradim ali nece.. uputstvo pravim za ispravku problema i neide..

Maticna na kojem mi neradi msn je: MSI maticna oznaka MS-7383 ver.1.0 G31M2 v.1.0
Molim vas za pomoc neuspjeva mi ovo nikako..
konekcija mi je wireless..pokusala sam odnijeti par centralnih kod prijatelja i na adsl spojim i opet neide ...
[ senija @ 31.01.2010. 12:33 ] @
Vidim niko nista odgovara.. no rijesila sam problem..pa da ukratko samo objasnim kako sam odradila to..
posto imam takivh vise centralni, prije jedno 5 dana sam uspjela na jednoj masini instalirati MSN.. koji na ostalima nije htjelo..
Kao sto rekoh imam 40 istih racunara tj. iste maticne , isti hdd-ova uspjela sam ovo kloniranjem orginalnog hdd-a na drugi hdd itd.. itd sa svim masinama i et o sad radi msn.. nadam se da ste svatili objasnjenje :)
Srdacan pozdrav