[ W.A.Mozart @ 01.02.2010. 16:45 ] @
Radim diplomski rad na temu "Simulacija mehanickog respiratora u Labview okruzenju i telemonitoring sistem za daljinski nadzor nad uredjajem i pacijentom". Rjesenje za moj problem je vjerovatno banalna stvar koju ja jednostavno u ovom trenuktu ne vidim ( trenutak traje vec sedam dana :S). Krivulja volumen pluca pri udahu i izdahu u funkciji vremena je nista drugo nego punjenje i praznjenje kondenzatora u RC kolu. OK. Znaci funkcija po kojima se mijenja volumen pri udahu i izdahu su :

V=C1 + C2(exp(-t/0,5))+PEEP
V=C1 + C2(1-exp(-t/0,5))+PEEP

C1, C2 i PEEP su konstante koje se dobijaju na osnovu podataka o pacijentu ( visina, tezina, godine, spol i sl ). Problem je u simuliranju signala, dakle zelim da dobijem periodicno udah i izdah na osnovu ovih relacija. Kako formirati periodicni signal od navedenih relacija a da pri tome im mogu mijenjati amplitudu i frekfenciju? Unaprijed hvala svima koji nadju vremena za ovo.

[ Srđan Pavlović @ 01.02.2010. 16:49 ] @
Jel resenje vezano za neki programski jezik?
[ W.A.Mozart @ 01.02.2010. 16:51 ] @
Labview
[ Srđan Pavlović @ 01.02.2010. 16:53 ] @
^ :D sorry
[ SpreX @ 09.07.2010. 08:46 ] @
Pa koliko vidim iz tih relacija to nije periodicni nego eksponencijalni signal ako se ne varam? Da li sam dobro shvatio, ti zapravo samo zelis da ih nacrtas na recimo waveform graphu? U funkciji od "t" naravno?
[ W.A.Mozart @ 09.07.2010. 09:01 ] @
Diplomski je vec odavno uradjen,kompletiran i odbranjen . U svakom slucaju hvala svima na pomoci Ako nekog kojim slucajem interesuje realizacija neka se javi Veliki pozdrav