[ vsedam @ 03.02.2010. 14:43 ] @
Zelim da napravim arhivu, tj evidenciju lica sa sledecim podacima>
ime
prezime
datum rodjenja
otac
adresa
JMBG
///po mogucstvu i slika///
i napomena koja moze redovno da se azurira.
Naravno tu evidenciju bi redovno dopunjavao

Takodje je bitno da mogu lako da po navedenim podacima mogu da iyvrsim pretrazivanje pa ako sam vec imao unos da ga ne ponavljam vec samo azurira.

Koji program da koristim i kako sve to da uradim.....

Hvala
[ maliradoznalac @ 04.02.2010. 18:45 ] @
Excel

u svaku kolonu po jedan od navedenih podataka i eto jednostavne a funkcionalne arhive
[ vsedam @ 06.02.2010. 10:49 ] @
nisi me razumeo,
jednu tabelu znam da napravim, ali mi treba pregledna baza podataka za preko 100 lica,
[ maliradoznalac @ 06.02.2010. 19:49 ] @
sorry nismo se razumeli.
Ako ti treba malo ozbiljnija arhiva onda se to naziva baza podataka i moze se napraviti sa npr Access-om. Kako se to radi je malo komplikovanije za objasniti u samo jednom postu.
Probaj malo detaljnije da opises sta zelis da napravis, mozda mozemo da ti nekako pomognemo a da ne provedes narednih godinu dana uceci Access :-)
[ vsedam @ 08.02.2010. 11:10 ] @
evo da pokusam
Imam veci broj lica...n broj....
za svako lice trebam uneti ime, prezime, ime oca i majke, adresu, maticni broj
za navedena uneta lica trebam naknadno unositi komentare i napomene

potrebno mi je da mogu da imam pregled svih lica i izvrsim pretragu po gore navedenim podacima
potrebno mi je da mogu da stampam po razlicitim kriterijumima


[ maliradoznalac @ 08.02.2010. 20:19 ] @
sta podrazumevas pod "komentare i napomene". Koliko ce biti tih komentara vezanih za jednu osobu? Jedan koji je stalno menja ili treba da ostane zabelezen svaki komentar?

Ako imas samo jedan komentar za jednu osobu koji menjas onda je Excel dovoljan. Mozes bas puno lica evidentirati. Verzija Excel2003 ima preko 65.000 redova sto znaci da mozes toiliko osoba evidentirati. Ima ugradjen odlican alat za pretrazivanje, mozes praviti razne analize (sortiranja, filtriranja podataka, graficki prikaz podataka...)

Ako je potrebno da se sacuva svaki komentar i napomena a ima ih vise vezanih za jednu osobu onda se to moze napraviti u npr Accessu. Access ti dalje omogucava da napravis aplikaciju kojom ces pomocu formi unositi podatke, sa sve logoom firme i lepim dugmicima za upravljanje npr pokretanje stampe i slicno :-)

[ vsedam @ 09.02.2010. 07:29 ] @
tako je...
bas to mi i treba ...
ali ja acess ne znam
i nemam pojma kako da napravim
moze li pomoc