[ gmhans @ 04.02.2010. 08:20 ] @
Vidim da su teme iz ove oblasti stare, ali ja imam novi problem: juce podigoh ratu od obveznica stare devizne stednje za 2009.-tu, pa ih (EFG) zamolih, kad sam vec tu, da mi izracunaju ostatak, pa da mozda podignem sve pre roka dospeca. Kazu moze, ali samo u dinarima. E, sad, kad su mi predocili racunicu, odmah sam primetio da se tu nesto ne slaze. Po onome sto sam ja skinuo sa Belex sajta, obveznice za 2010 se trenutno prodaju za nesto preko 98% vrednosti, a po tabeli koju su mi iz EFG predocili, ispada svega 90%, i tako redom po godinama postoje znacajne razlike. Kad sm pitao kako to, nakon viseminutnog cekanja radi njihovih konsultacija, dobio sam odgovor da to nisu te obveznice! One na berzi su papirne, a ove moje su elektronske!!! O cemu se ovde radi, da li pokusavaju da me prevare? Koliko ja znam, obveznice stare dev. stednje su deponovane kod ili u Centralnom registru, i ja mogu, ako hocu, da ih prodam na berzi i to za evre, naravno, preko nekog brokera. Pomozite mi, nisam bas ekspert u ovoj oblasti, a ovi juce su me zesce iznervirali! HVALA unapred!
[ gmhans @ 06.02.2010. 11:39 ] @
Ovo sad postaje jos gore. Bio sam kod brokera i on mi rece da ako hocu da prodam obveznice na berzi, moram da trazim transfer obveznica od EFG-a, a ovi to sigurno nece uciniti dobrovoljno, ili hoce uz debelu proviziju! Pa da li je moguce da sam prepusten samovolji jedne banke (jedne filijale) za nesto sto je javni dug drzave???!!! Molim za savet, sta mi je ciniti?
A, opet mi nije jasno, zasto jedan EFG ima bilo kakvu ulogu, ako su obveznice deponovane kod Centralnog registra?...
[ NisamJa @ 08.03.2010. 11:09 ] @
Danas sam u filijali Eurobanke EFG u Novom Sadu pitala koliko cu dobiti ako podignem ratu za 2010. pre roka (nesto manje od 3 meseca pre roka dospeca) i oni "mrtvi 'ladni" kazu da cu izgubiti oko 30%!!!!! Ja naglasim da se radi o rati za ovu godinu, a oni kazu da nije bitno da li je za ovu godinu ili za 2016, cena je ista! Da li je to moguce? Da li je takvo dranje klijenata po zakonu?

Sada zelim da prebacim obveznice kod nekog brokera, i da vise ne vidim ove derikoze iz EFG.

Da li neko zna da li EFG i tu moze da ucenjuje nekim astronomskim provizijama?