[ Ivan Dimkovic @ 06.02.2010. 19:31 ] @
Pozdrav..

Dakle, imam DM800 (originalni) sa NabiloSat BlackHole 0.12 softverom.

- Stavio sam:

Code:

SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/sci0 3570000


+ naravno, BOXKEY

U cccam_0.cfg, i preko CCCam Switch-a aktivirao taj konfiguracioni fajl... ubacio karticu, i...

Uskoro je zasmrdelo na spaljenu plastiku - rezultat: rostilj, i to je progoreo "kockicu" plastike na suprotnoj strani od smartcard modula.

Gde sam pogresio? Ne bih da ponovo sprzim jos jednu :-)

Da li DM800 uopste moze da cita te NDS kartice? Ako ne, koji USB citac preporucujete - koji sigurno radi na TotalTV NDS karticama?

Hvala unapred!
[ juann @ 06.02.2010. 19:51 ] @
Za total kartice treba izmeniti voltažu u dreamboxu (5V) na tom čitaču kartica, mislim da je 3V preporučljiv napon, znači prepravka ili da kupiš smargo čitač kartica.
[ Ivan Dimkovic @ 06.02.2010. 19:59 ] @
Nista kupicu onda smartcard reader...

Jel to ovaj: Smargo SmartReader Plus ?

Da li nesto specijalno treba da podesavam onda kada ga ubodem u DM800?

Thx!
[ juann @ 06.02.2010. 20:16 ] @
Upravo "taj", imaćeš posla u konfiguracija fajla onog emulatora kojeg koristiš, to su neke sitnice, i posle će ti raditi OK.
[ Ivan Dimkovic @ 06.02.2010. 20:20 ] @
Ok! Hvala puno... kupicu ga veceras.

Eh da sam ovo pitao ranije #@)*(&
[ juann @ 06.02.2010. 20:26 ] @
Nema na čemu, tu smo da pomognemo koliko znamo. ;-)
[ ludi_milojko @ 07.02.2010. 01:17 ] @
najpre ubodi smargo u komp i podesi da bude
mode-autoswitch
kernel-dreambox

ubacis ovo u cfg:

SERIAL READER : /dev/usb/tts/0 smartreader+
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/usb/tts/0 3690000
BOXKEY: /dev/usb/tts/0 xx xx xx xx ovde box key

i u dreamboxu Kernel Module => USB CARDREADER CHIPSET FTDI da ukljucis!

[ telesat @ 07.02.2010. 16:56 ] @
@Ivan Dimkovic

Kartica koju spominjes , radi na 5V a ne na 3.3V , to mozes lako proveriti ako izmeris napon u originalnom risiveru
Stvar je u tome sto jeftini modeli Dreamboxa imaju prilicno 'prljav' napon , hocu reci lose isfiltriran , pogotovo ovaj od +5V koji dolazi na slot kartice .
Taj 'prljav' napon utice na inicijalizaciju i desi se da neprodje init , onda sledi beskonacna petlja inicijalizacije , pocinje zagrevanje i polako se karta otopi :S
Ta 'prerada' na 3.3V je zapravo dovodjenje bolje ispeglanog napona , jer taj napon 3.3V je ustvari napon procesora koji mora biti skroz ok, onda kartica i pored toga sto nije ukljucena na pravi za njoj radni napon , ona ipak prodje init od prve i nemas opasnost od pregrevanja.
Mana ovakvog rezima rada je - nemogucnost overclockiranja kartice , tacno da su nove kartice brze , ali nikad nije naodmet imati koji ms manje u vreme odgovora na ovom CAS-u
Cudi me da CCCam koji ocigledno koristis , nije primenio preventivu kao NewCS(noviji modeli, konkretno v.1.66) - limit na 5 pokusaja za init kartice.
Hajde da rezimiramo:
1. Mozes koristiti Newcs v.1.66 + CCcam , znaci NewCS kao CR pa onda se vezes na CCCam i podesis da je 'vidi' kao lokalnu a ne sa hop-1 jer predpostavljam da se menjas sa nekim serverom pa da ne bi kukao
2.Mozes koristiti Smargo citac, mada budi siguran da neces izvuci maxiumu od kartice.

pozdrav,
[ Ivan Dimkovic @ 07.02.2010. 17:07 ] @
E ljudi hvala puno!

Ipak idem na varijantu citaca, posto je DM800 i ovako i onako vruc iznutra prilicno... takod a ce spoljni citac sigurno dobro doci. Sto se performansi tice, valjda ce biti dovoljne za neke osnovne stvari ;-)
[ ChanMaster @ 10.02.2010. 06:19 ] @
Malko sam kasno procitao temicu , rezultat toga isto spaljena kartica.

Imam samo pitanjce: Sta je boxkey?

BOXKEY: /dev/usb/tts/0 xx xx xx xx ovde box key

ili joa bolje kako da dodjem do svog box-keya?
[ digitalsat @ 10.02.2010. 14:05 ] @
Citat:
ChanMaster:

Imam samo pitanjce: Sta je boxkey?

BOXKEY: /dev/usb/tts/0 xx xx xx xx ovde box key

ili joa bolje kako da dodjem do svog box-keya?





http://www.elitesecurity.org/t69183-0-Dreambox-uputstva-DM

Tu ti sve lepo pise samo treba da se procita.
[ digitalsat @ 10.02.2010. 14:11 ] @
Citat:
telesat
, tacno da su nove kartice brze ,



Nove kartice su brze ili sporije?
[ ChanMaster @ 10.02.2010. 15:02 ] @
Hvala na tacnosti i brzom odgovoru kao i trudu pri kopiranju odgovarajuceg linka gde se moze procitati.

Mada, nije ti bilo jednostavnije napisati "serijski broj od originalnog recivera"?

;-)
[ digitalsat @ 10.02.2010. 19:32 ] @
Ma u diagnostiku imas ovo ,lakse ne moze da bude izaberes diagnostik opciju i dobijes box key,ili

ides na ovaj link
http://boxkey.exyucs.com/
ili mozes da upises seriski broj od boxa
generate boxkey
[ Ivan Dimkovic @ 19.02.2010. 20:00 ] @
Evo namestih Smargo+ i naravno sve lepo radi, cita TotalTV karticu bez muke...

Hvala puno na pomoci :)
[ kidloco @ 19.02.2010. 23:18 ] @
pozz posto je već načeta tema da ne otvaram drugu pitanje je kratko i jasno ...Hoce li original DM500s spaliti totalovu karticu kao kinez...hvala
[ Arrow @ 19.02.2010. 23:45 ] @
Citat:
kidloco: pozz posto je već načeta tema da ne otvaram drugu pitanje je kratko i jasno ...Hoce li original DM500s spaliti totalovu karticu kao kinez...hvala


Posto je tema vec naceta mogao si da je procitas i skapiras.
Ali posto si vec pitao, odgovor je da HOCE.
[ ordnick @ 20.02.2010. 08:32 ] @
@Arrow, ne bih se saglasio sa tobom.

Lično, imam originalni DM500s. Koristim karticu Total TV-a pod CCam 2.0.4 emulatorom. Sve radi bez problema već više od 2 godine. Ako je kineski klon spalio karticu, originalni Drimboks sigurno neće.
[ ChanMaster @ 20.02.2010. 09:19 ] @
Citat:
ordnick: @Arrow, ne bih se saglasio sa tobom.

Lično, imam originalni DM500s. Koristim karticu Total TV-a pod CCam 2.0.4 emulatorom. Sve radi bez problema već više od 2 godine. Ako je kineski klon spalio karticu, originalni Drimboks sigurno neće.


Kod starih karata nema nikakvih problema...

Poz
[ vkoja @ 20.02.2010. 11:43 ] @
Nema veze da li je dream klon ili original , svaku novu karticu koju stavite u dream spalice je osim ako joj smanjite voltazu ali tada nece dobro raditi u sering. I jos nesto da dodam oko klonova za dm800 hd potpuno sve isto samo bacanje para bezveze za original.
[ kidloco @ 20.02.2010. 12:54 ] @
nije istina to sto pricas ja sam u svoj box gurao par kartica naravno original kao sto su; cyfra, orf ,hayat, hrt, i sve su mi radile ok pod cccam

a to da se treba mijenati voltaza na original boxu je laž.... i logika ja da se kartice prave po nekom ISO standardu a ako je neko reko da kartice rade na 5v onda svi moraju da ih prave na toj voltazi inace na zadovoljava standard i nepricaj gluposti.....
[ Arrow @ 20.02.2010. 16:26 ] @
Citat:
ordnick: @Arrow, ne bih se saglasio sa tobom.

Lično, imam originalni DM500s. Koristim karticu Total TV-a pod CCam 2.0.4 emulatorom. Sve radi bez problema već više od 2 godine. Ako je kineski klon spalio karticu, originalni Drimboks sigurno neće.


Imas stari tip kartice zato si je ok, i takva kartica ce raditi u svakom Dreamu, bez obzira kinez/original.
Inace 2006 je Dreammultimedia ostavila iza sebe projekat zvani dm500, dok su kinezi do 2009 nastavili da ispravljaju greske i poboljsavaju stvari.
No svejedno, ko ima para treba da kupi original, ostalima je dobar i klon.

Glupo je "sigurati" nesto jer isto tako coveku da je spalio karticu ti mu ne bi ponudio novac za novu.
Neka procita PONOVO sve i razmisli OPET pre nego sto te poslusa.
[ vkoja @ 20.02.2010. 16:32 ] @
Tako je , na totalovu novu karticu sam i mislio da ce je spaliti ne na staru i na ostale koje nisu u nds kodiranju kao sto je rekao.. cifra,nova i td...Inace nove totalove kartice ako idu u dreambox moraju ici preko spoljnog citaca casinterfrace ili dr...
[ Arrow @ 20.02.2010. 16:36 ] @
Citat:
kidloco: nije istina to sto pricas ja sam u svoj box gurao par kartica naravno original kao sto su; cyfra, orf ,hayat, hrt, i sve su mi radile ok pod cccam

a to da se treba mijenati voltaza na original boxu je laž.... i logika ja da se kartice prave po nekom ISO standardu a ako je neko reko da kartice rade na 5v onda svi moraju da ih prave na toj voltazi inace na zadovoljava standard i nepricaj gluposti.....



Pitao si za savet i svi su se potrudili da ti objasne.
Ali, ti sve znas i sve si probao i metodom dedukcije si najpametniji, zato radi kako hoces i ne pitaj vise pitanja na koja sam znas odgovor. Trosis nase i svoje vreme a ovamo coveku kazes da prica gluposti. Mislim da bi trebao da se pokrises usima. Rekao ti je istinu da bi ti pomogao a ti mu solis pamet.

Nije ti palo na pamet da je "neko nesto uradio" kako bi otezao zivot cardsharing drugovima?
I da se zato kartica istopi jer je nebrojeno puta dobila ATR request na koji ne daje tacan odgovor ako je na 5v?

Mislim da bi trebalo da spustis loptu i izvines se vkoji.
Kao i vecina dobronamernih hteo je da ti pomogne.




[Ovu poruku je menjao Arrow dana 20.02.2010. u 18:12 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 20.02.2010. 16:37 ] @
Slazem se,

Nove NDS kartice ce BITI SPALJENE u DM500 / DM800 bez obzira da li je u pitanju klon ili original (Kinezi su, na zalost, klonirali i "feature" necistog 5V napona koji izaziva bug da se kartica ne inicijalizuje, i onda je softver sprzi beskonacnom petljom pokusavanja aktivacije :( ) - poslusajte sta ljudi kazu, inace ce vam se desiti ovo:

Evo moje bivse NDS kartice:



^ Ovi tragovi dole su od >kljesta< koja sam morao da koristim kako bih iscupao spaljenu prokletinju iz slota!!!

Yep, u pitanju je bio originalni DM800, kupljen u Nemackoj kod ovlascenog distributera, i proveren Online preko "Genuine Dreambox" plug-ina. Spalio je karticu k'o hamburger - obratite paznju na rupcagu koja je nastala tako sto je izgorela plastika :)

Ako ne zelite da imate istu situaciju - ili kupite Smargo+ USB citac, ili prepravite Dreambox. Inace imate dobre sanse da ostanete bez neke od novih NDS kartica.

Uostalom, koristite google - pa cete videti gomilu tema o sprzenim NDS karticama.
[ vkoja @ 20.02.2010. 16:48 ] @
Ma nema veze Arrov , bas ako je toliko navalio i ako ima para za bacanje neka proba slobodno novu totalku u dream.Iskreno da vam kazem i ja sam bio tvrdoglav nisam slusao kolege koji su imali iskutstvo , stavio novu totalku i puko 4000 din da bi mi dali drugu karticu jer se ova navodno vodila kao izgubljena...Jbg...A problem je bio sledeci sad cu vam objasniti.Uznem ja total tv medju prvima kada se pojavio nije bilo ni reklama o njima ni nista , zamisli kada je tada od sportskih kanala bio samo sport klub i eurosport. I stavim ja tu karticu u dream i ona radi extra bez problema.Posle par godina moj burazer uzme total i ja da mu pokazem kako moze da radi i udream i ona pufff...kako to pa jbg eto kako...uznem burazeru i kupim novu karticu.Zato kolege nemojte da se igrate sa novim totalovim kartica u citacu od dreama.Pozdrav , i nemoj kolega da se toliko ljutis pricamo ti za tvoje dobro!!!
[ digitalsat @ 20.02.2010. 17:19 ] @
Bez sumnje,novu total tv karticu cete sigurno spaljiti ako ne intervenirate na citacu kartice ili izfiltrirate ispeglate lepo 5v napon koji ide prema kartici,ili najlakse je dovesti 3.3v napon koji se koristi za napajanje flash-a i procesora(naravno pre toga preseci vezu koja dovodi 5v citacu)...a cela procedura je objasnjena i moze se naci po netu da ne kacim linkove..
[ easyyu @ 21.02.2010. 01:12 ] @
Citat:
vkoja: Nema veze da li je dream klon ili original , svaku novu karticu koju stavite u dream spalice je osim ako joj smanjite voltazu ali tada nece dobro raditi u sering. I jos nesto da dodam oko klonova za dm800 hd potpuno sve isto samo bacanje para bezveze za original.

Ima ljudi koji pate od toga da imaju orginal...
Po meni je to komplex neki malo tezi :)
[ juann @ 21.02.2010. 19:21 ] @
Samo da se nadovežem na gore rečeno:
Uzeo totalku od druga, stavio u DMM 7020si (orig.), držao par sek.(6-7), izvukao (na svu sreću) samo što je počela da hvata za čitač i tako sebi spasao par hiljada dinara u džepu.
[ telesat @ 22.02.2010. 11:24 ] @
Citat:
digitalsat: Nove kartice su brze ili sporije?


Pa kad me vec citiras - procitaj sta sam napisao , da ponovim : nove kartice su brze od starih , da povecam font ako nevidis dobro ?
znaci stare kartice su sporije ali dozvoljavajau overclock do 8MHz bez promene napona
nove kartice su BRZE ali dozvoljavaju overclock do 5MHz , pritom brzina odgovora je odprilike ista sa onim od stare kartice koja je na 8MHz
Logicno je zakljuciti da je nova brza ?
Takodje, ako uporedjujes staru i novu , neoverklokirane , nova ce ti dati osetno brzi odgovor .
Logicno je (ponovo) zakljuciti da je nova karta brza ?

Generalno problem nastaje u kombinaciji : Overclock + lose napajanje na samom slotu , onda neprodje init i CR kojeg koristite , krece u loop da pokusava da inicijalizuje kartu , karta pocinje naglo zagrevati .. i dalje vam je poznato sta se desava.
Ja sam vec napisao da newcs 1.66 preventivno limitira broj pokusaja za inicijalizaciju na 5 , pa verovatnoca da spalite kartu je svedena na minimum.
Znaci sa newcs1.66 i nova kartica bi prezivela bez modifikacije (pogotovo ako je ne-overclock-irana).
Mnogo razlicitih kombinacija , koji dovode do konfuziju pa su ljudi prilicno zbunjeni dali radi ili ne bez modifikacije

pozdrav,
[ Ivan Dimkovic @ 22.02.2010. 12:02 ] @
@telesat,

Koja je najveca bezbedna brzina za nove NDS kartice u Smargo+ citacu nakacenom na DM800 ?

Ja sam stavio 3 MHz trenutno cisto radi bezbednosti da opet nesto ne bude sprzeno. Interesuje me da li moze brze bez rizika po karticu?
[ olujnik @ 27.02.2010. 08:58 ] @
mene interesuje koliki im je vek u dremboxs mislim na totalke jer meni radi vec 6meseci i uvek postoji strah da ce se sprziti.
[ Ivan Dimkovic @ 27.02.2010. 21:05 ] @
@update:

Podigao sam Smartcard frekvenciju na sa 3 na 3.69 MHz - nisam primetio da se kartica greje nista vise nego ranije.

Mada nisam bas motivisan da dizem na vise, dok neko ne potvrdi da sme ;-)
[ ChanMaster @ 05.05.2010. 16:56 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: @update:

Podigao sam Smartcard frekvenciju na sa 3 na 3.69 MHz - nisam primetio da se kartica greje nista vise nego ranije.

Mada nisam bas motivisan da dizem na vise, dok neko ne potvrdi da sme ;-)


Ja postavio potpuno isto ali mi brzina citanja kartice ne prelazi ("manja od") 0,25 ...
Neko vece je cak i slika "seckala" ... (cini mi se da je brzina citanja bila cak 7, nesto
Jel moguce da problem lezi negde u grmu?
[ piri @ 14.11.2010. 00:26 ] @
Ludi Milojko

Citat:
najpre ubodi smargo u komp i podesi da bude
mode-autoswitch
kernel-dreambox

ubacis ovo u cfg:

SERIAL READER : /dev/usb/tts/0 smartreader+
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/usb/tts/0 3690000
BOXKEY: /dev/usb/tts/0 xx xx xx xx ovde box key

i u dreamboxu Kernel Module => USB CARDREADER CHIPSET FTDI da ukljucis!


Koristim DM800 Clone, Smargo cardreader, Gemini2 5.00 i CCcam. Imam problem, ne mogu da podesim Smargo cr. da proradi sa mojom karticom. U Blue panelu nemam opciju USB CARDREADER CHIPSET FTDI.

Kako da dobijem ovu opciju? Imao sam je sa Gemini 4.6

Koji je, po vama, najbolji image za dm800hd clone?
[ ludi_milojko @ 14.11.2010. 10:49 ] @
gemini 5.0 ima kernel oe 1.6. korisnici smarga moraju sa tom verzijom u cfg ovako upisati.

SERIAL READER: /dev/ttyUSB0 smartreader+
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/ttyUSB0 4000000
BOXKEY: /dev/ttyUSB0 09 xx xx xx

jos se promenilo to da podesavanje smarga na pc. oe 1.6 verzijom moras prebaciti sa smartreader.exe kernel na "normal"
ako klokujes kartu preko cfg onda stavi jos mode na "autoswitch"
[ piri @ 05.12.2010. 17:25 ] @
Citat:
ludi_milojko: gemini 5.0 ima kernel oe 1.6. korisnici smarga moraju sa tom verzijom u cfg ovako upisati.

SERIAL READER: /dev/ttyUSB0 smartreader+
SMARTCARD CLOCK FREQUENCY: /dev/ttyUSB0 4000000
BOXKEY: /dev/ttyUSB0 09 xx xx xx

jos se promenilo to da podesavanje smarga na pc. oe 1.6 verzijom moras prebaciti sa smartreader.exe kernel na "normal"
ako klokujes kartu preko cfg onda stavi jos mode na "autoswitch"


Uspio sam kako si mi rekao i proradilo je. Ali sad imam novi problem. Moj smargo smartreader je bio 1.3 firmwer clone i ja sam ga apdejtova u verziju 1.4. Posle dvadesetak dana rada prestao je da čita karticu. Kad ga ubacim u PC, on ga prepoznaje. Probao sam na više načina da mu vratim firmwer 1.3 ali nisam uspio.
E sad, na forumima sam pročitao da može kartica, bez problema, da radi u drembox 800 hd ali u kombinaciji CCcam/Newcs bez prepravljanja napona i bez straha da će je spaliti. Zna li neko nešto više o ovoj kombinaciji, da pokrenem moju karticu dok ne stigne novi smargo?
[ NenadS @ 19.01.2011. 15:44 ] @
Da ne bih spalio karticu... jel zna neko gde u Srbiji mogu da kupim USB citac koji spominjete i po kojoj ceni, original naravno?

Hvala!
[ Arrow @ 23.01.2011. 01:36 ] @
@Piri

Postoje Smargo citaci koji nisu originalni i sa njima oko update-a treba biti oprezan.
[ zjevtic @ 12.10.2011. 10:55 ] @
Imam ja jedno pitanje ,mozda je malo glupo ali vredi pitati.
1.Da li je moguce preraditi uredjaj tako da dobijem sirokopojasni signal za TV , odnosno da ko covek mogu da zakacim vise televizora i da menjam kanale na svakom nezavisno
[ NenadS @ 12.10.2011. 11:13 ] @
Kad bi to moglo bilo bi dobro :)
[ dekism84 @ 12.10.2011. 14:05 ] @
Moze, ali za te pare mozes da kupis risiver za svaki tv, i jos da ti ostane za nov auto. To se radi samo za hotele...
[ NenadS @ 12.10.2011. 14:20 ] @
Sa posebnom opremom koju koriste u CATV-u i slicno moze... ali on je pitao za obican risiver :)