[ srpsko gradjevinarstvo @ 08.02.2010. 09:41 ] @
Osetio sam potrebu da našim malim drugarima skrenem pažnju na formu pisanja e-mail-a. Ja ne sumnjam u sposobonst omladine, jer su bar u IT svetu napredni, ali neke stvari se ne daju tolerisati. Danas stvorenu naviku kao dete, koristićete sutra kao inženjer, direktor i slično.

-E-mail mora da ima naslov, ne kratak, ni dugačak, dovoljno jasan da primalac ima predstavu o čemu se radi. Nikako ne stavljati reči "hitno" i slične fraze.

- Obavezno početi sa Poštovani i titulom ako je primalac ima

- U najviše 10 konkretnih rečenica izneti predmet vašeg pisanja. I dodati atačment ako ga ima

- Završiti prikladno, s poštovanjem ili kako već može i potpisati vaše puno ime i prezime, ili samo ime, ako ste već duže vremena u komunikaciji.

- Ne pisati frazu "hvala unapred", "ajde dođi na msn" i slične.

Nema nekog standardnog šablona po kome pisati, ali treba težiti da bude civilizovano, da sagovornik shvati da komunicira sa ozbiljnim čovekom. Niko ne smatra ozbiljnim čoveka koji u komunikaciji nema Ime , prezime, tj. identitet, i koji traži u prvom mejlu skajp ili msn da bi se nešto dogovorio.

Nisam hteo biti zlonameran, jednostavno skrećem pažnju na ovu devijaciju. Nije teško biti fin i uložiti malo truda.
[ Backy @ 08.02.2010. 13:14 ] @
Citat:
srpsko gradjevinarstvo: Niko ne smatra ozbiljnim čoveka koji u komunikaciji nema Ime , prezime, tj. identitet, i koji traži u prvom mejlu skajp ili msn da bi se nešto dogovorio.


wtf? mail služi za neku "smislenu" prepisku... za dogovore služe skype i msn kako bi dogovor bio što pre obavljen

takodje, treba razlikovati službenu i privatnu poštu ;)
[ srpsko gradjevinarstvo @ 08.02.2010. 15:52 ] @
Dogovor sa nekim kome pišeš prvi put i bez potpisa.Tražiš msn i skajp...mislim smešno
[ Milan Gligorijevic @ 09.02.2010. 13:58 ] @
Sve zavisi od situacije, to se ne može generalizovati. Zato ostaviš svoj msn. Primalac mail-a te lako može dodati ako oseti potrebu.
Citat:
E-mail mora da ima naslov, ne kratak, ni dugačak, dovoljno jasan da primalac ima predstavu o čemu se radi.

Kada otvoriš ovakvu temu, očekuje se da sve navedeno pokažeš na sopstvenom primeru. Mogao si barem ovoj temi da postaviš prikladan naslov ako to već ne radiš na ostalim
Umesto "naše mlade drugare", složićeš se, mnogo je prikladnije "pisanje E-maila".
[ srpsko gradjevinarstvo @ 09.02.2010. 20:36 ] @
Stavio sam mlade drugare, jer sam to uočio kod populacije 12-18 godina.