[ biotech @ 08.02.2010. 12:56 ] @
danas sam podneo zahtev za visa electron karticu...rekli su mi da moze da se njom placa u inostranstvu ali da ne preporucuju za internet(?)

moze li neko da potvrdi u vezi ove sigurnosti na internetu...uplatio bi rapidshare i skype i tako te stvari mozda bi kupio nesto preko amazona, da li je bezbedno?
[ nkrgovic @ 08.02.2010. 13:10 ] @
Banke daju namenske kartice za internet ne samo sto tako uzmu vise novca vec i zato sto te kartice imaju i namenski racun. Fora je u tome da na namenskom racunu drzis tacno onoliko para koliko ti treba, tako da ako ti neko uzme broj kartice za internet ne moze da potrosi tvoje pare - jer nema sta.

E sad, koliko je sigurno da koristis onu na kojoj ti je npr. plata? Nije razmisljanje samo "sta ces da platis" - sigurno ti nece skype ili amazon prodati broj kartice nekom sumnjivom liku - vec i odakle placas. Rizik je i u tome da, ako imas bilo sta na racunaru (virus, spyware, keylogger...) tvoj broj kartice moze da zavrsi negde trece.

Znaci - koliko je bezbedno zavisi od tvog racunara isto koliko i od toga sta placas.
[ antix @ 08.04.2010. 16:32 ] @
a je li samo broj kartice dovoljan nekome da je iskoristi? zar ne treba uvek i onaj secure code da bi se izvrsila zloupotreba? ja sam mislio da broj sam po sebi nista ne znaci!

hvala