[ ADRENALIN @ 08.01.2004. 01:42 ] @
Imam Graficku GeForce4 MX480E1 64MB,64bit DDR W/TV/DVI, 8x.
Proizvodjac je nVIDIA.
Problem je u tome sto kada aktiviram TV izlaz monitor se automatski gasi.
Pitanje da li ova kartica moze da upravlja sa VGA monitorom Samsung SyncMaster 755dfx i TV izlazom u isto vreme.
drajveri koje sam dobiju podrzavaju multi desktop rezim,znaci u isto vreme moze na TV izlazu biti film,a na monitoru normalan desktop.Da li sam u pravu ili sam nesto pogresno ukapirao.

nadam se da ce mi neko pomoci.
[ Simke @ 08.01.2004. 03:38 ] @
Nisam 100% siguran ali mislim da kartica moze da salje signal na samo jedan izlaz u isto vreme. Imati 2 monitora nije isto kao imati monitor i TV.
[ ADRENALIN @ 10.01.2004. 02:16 ] @
Zna li neko da li ova kartica moze u isto vreme da upravnja TV-om i Monitorom ?
[ Dr.sima @ 10.01.2004. 20:21 ] @
Naravno da moze. Samo treba lepo otici na www.nvidia.com i skinuti najnovije drajvere. Sto se tice gledanja filma na tv-u i radu na racunaru i to je moguce samo sve treba epo podesiti u display properties. POZ
[ kime1 @ 11.01.2004. 01:33 ] @
Evo jos jedan problem-moja grafička je GeForce4 MX 460 i ne znam kako da instaliram DirectX 9 (ili već kako se zove)...kaže da ne podržava grafička,e sad bi trebalo instalirati neke drajvere? (i koje??)-ako neko razume o čemu je reč molim ga da mi pomogne.
[ ADRENALIN @ 15.01.2004. 02:10 ] @
Ljudi skinuo sam najnovije drajvere ali idalje nece da radi.Drajveri jesu bolji i u novoj verziji mi se pojavljuju normalno dva displeja ali nikako ne mogu da ih nateram da rade zajedno.

Kada otvorim nVidia display mode imam samo opciju Single display.
Predpostavljam da je ovo problem ali to ne znam da li moze da se promeni.

Ako bilo ko zna nesto o ovome molim vas kazite.
[ BeastMaster @ 15.01.2004. 06:57 ] @
A jesi li siguran da ti kabli od grafičke do TV- sigurno ispravan? Jer kad je sve lepo povezano, kao opcija se javlja i clone mod, kada kartica šalje istu sliku i na TV i na monitor. Probaj i sa nekom od novijih verzija TV Tool-a (ver 9.5x).
Pozdrav
[ Vic @ 15.01.2004. 09:29 ] @
Clone mode ce se pojaviti ukoliko je kabal ispravan i ukoliko si iskljucio opciju extend windows desktop onto this monitor
[ ADRENALIN @ 16.01.2004. 16:49 ] @
Kabl koji imaj je cinc na cinc ali adapter sa Svhs-a na cinc sam dobio uz samu karticu.Nemem opciju clone,gde treba da se pojavi.Ukljucio sam expand desktop.
Gde mogu da skinem Tv tool?
[ BeastMaster @ 16.01.2004. 21:56 ] @
http://tvtool.info/ - za TV Tool :)

Probaj takođe i neke novije drajvere za karticu da instaliraš jer tu gde ti stoji Single Display bi trebalo da se pojave i ostale opcije, naravno pod uslovom da je TV pravilno povezan.

Slika kako bi trebalo da bude:
[ ADRENALIN @ 18.01.2004. 13:44 ] @
Pretpostavljam da je ispravno povezano jer kada aktiviram TV izlaz slika se normalno pojavi.Jedino nemogu da ukljucim monitor i TV u isto vreme.Da li to moze da bude do kabla?Postoji li povratna veza od TV-a do racunara?
Drajveri koje sam pre neki dan skinuo nemaju oznaku moje kartice,uopste nepostoje na sajtu.Drajveri koje sam dobio uz karticu na CD-u takonje nemaju oznaku kartice.Jednostavno mi se ne pojavljuju gore pomenute opcije (clone....).

Tv tool uopste ne reaguje ni na sta,u njemu mi je stiklirano da postoji Tv out.