[ as110022 @ 11.02.2010. 12:43 ] @
Postovani,

imam VELIKI problem! Baza telefona, KX-TG7220FX Panasonic, mi je na nekih 50-ak metara udaljena od mesta gde se telefon koristi. Opticka vidljivost postoji. Medjutim, signal je toliko los da ja nemam reci. Vise mi telefon radi trazenje signala nego sto imam signal. Ne zvoni svaki put kad neko zove, pa posle vidim samo propustene pozive, itd itd itd... Sve u svevu, veliki problem. Kako pojacati signal na fixnom telefonu? Sta treba od opreme, da li je to uopste izvodljivo?

Otvorio sam kuciste baze, i unutra sam video antene. Dve zice, debljine spajalice, savijene po 90 stepeni, nesto poput slova G cirilicom. Da li mogu da izvedem kablom do krova i nakacim recimo na stub od wireless antene i tako pojacam signal ili sta vec... Svaka pomoc dobro dosla! Hvala svima unapred!
[ dautm @ 15.03.2010. 22:15 ] @
Ne moze se tu nista uraditi dodatnim zicama.Varijanta da se poveca domet ugradnjom dodatne antene malo je komplikovanija ( treba strucnost, pa bi bilo skuplje ).
Moguce je ubacivanjem dodatnog repetitora postici bolju pokrivenost podrucja.Trebalo bi ustanoviti koja su mesta u "senkama" pa repetitor tako staviti da i ta mesta pokriva.
Ako je kuca u pitanju repetitor bi trebao da se stavi na neko mesto na visini ( recimo na tavanu ).Bitno je da repetitor "vidi" bazu a i slusalicu ma gde se ona nalazila.On moze da bude i na pola puta izmedju baze i slusalice ako ima gde ( pokriven od kise i prikljucak 220V )
Ne mora se staviti Siemens-ov moze i RTX-ov koji je jeftiniji ( oko 100EUR )
Koliko se to isplati - ne znam