[ risp73 @ 12.02.2010. 19:03 ] @
Fotografiju (čijim sam izgledom na svom ViewSonic LCD monitoru zadovoljan) dam u fotoradnju ali na papiru dobijem rezultat koji me ne zadovoljava - boje odstupaju, a nema ni one živosti boja, sve izgleda tmurnije.
U fotografskoj radnji slika na računaru (CRT monitor), kao i ona na CRT monitoru Noritsu printera su slične onom što dobijem na papiru.

Postoji li neki relativno jednostavan način koji bi omogućio da na papiru dobijem sliku što sličniju onoj koju vidim na svom monitoru?

Možda nešto slično preporuci iz ove sedam godina stare preporuke:
Pitanje je za koji posao ti treba. Meni je trebalo samo za usaglašavanje sa foto studijom. Tako sam uzeo testnu sliku iz Photoshopa, napravio u studiju sliku i s Adobe Gama podesio monitor da dobijem najsličnije boje. To je dovoljno točno da podesim boje kakve će ispasti na slici u foto studiju. Ako hoću u drugi studio (koji ima drugu mašinu) to više ne vrijedi.

Ima li neko neku dobru ideju, link,... ?

Da ne bude zabune, ne očekujem previše, u pitanju je najobičnija "kućna upotreba".
[ Zarko Silic @ 13.02.2010. 00:42 ] @
Stavis tako losu otprintanu fotografiju pored tvog monitora i nastelujes gamu na monitoru (za isti jpg) tako da izgleda sto pribliznije toj losoj fotki.

Onda izvrsis korekciju i novi jpg odneses da ti urade fotografiju.

Najbolji rezultat dobijes ako kod prvog nosenja nista ne pipkas na fotki vec im das original.
[ risp73 @ 13.02.2010. 15:59 ] @
Citat:
zarsilic: ... i nastelujes gamu na monitoru ...
Ne bi da ispadnem nezahvalan, zamolio bi te ipak da mi ukratko objasniš kako ovo da izvedem,
negdje sam pročitao da Adobe Gamma does not support LCD monitors, a kod mene je baš LCD?
Postoji li možda ipak neki način?

Ako i ovo razjasnimo problem je riješen. U svakom slučaju - zahvaljujem.
[ StORM48 @ 13.02.2010. 18:32 ] @
To se radi kalibratorom.
Kad utvrdiš da TI imaš referentni profil, lako ćeš izaći na kraj sa njihovim.

To "što si pročitao", mačku o rep.

Pozdrav