[ Trodmi @ 14.02.2010. 01:03 ] @
User je logovan i sada se nalazi u svom CP-u koji poseduje razne sekcije, npr Personal data, Courses taken, Education records itd. U svakoj od ovih sekcija user moze unositi, menjati i brisati recorde. Interesuje me sta je najbolja praksa u ovom slucaju? Da li sekcijama pristupati preko: user.php?section=1 pa onda prikazivati {if $section==1} smarty elemente {/if }ili preko Ajax-a praviti tabove? Takodje me interesuje sta je dobra praksa kod fajlova koji procesiraju ove recorde. Da li je to eksterni processusers.php ili sam user.php? Vec postojeca resenja su dobrodosla. Unapred hvala.
[ VladaSu @ 06.04.2010. 21:09 ] @
Koliko kontam pitanje ovo nema veze sa Smarty ni 0.1% vec ne znas kako bi ti bilo najbolje i najprakticnije da odradis interfejs. Sve je to na tebi da odlucis i sve mogucnosti sto si naveo su dobre i prihvatljive.
[ milosijaa @ 23.09.2010. 22:23 ] @
Ja bi to resio na sledeci nacin.

Na pocetnoj strani CP-a imas samo liknove / Tabove ili sta vec do svih tih sekcija. Po defaultu se prikazuje jedna od njih.
Za svaku sekciju kreiraj poseban template.
U php kodu odlucujes koji template da ucitas u zavisnosti od toga na sta je korisnik kliknuo.

Jos nesto, nemoj sekcije oznacavati sa 1,2,3,..... I tebi i ostacima koji ce eventualno gledati taj kod bice jasnije ako ih nazoves nekim malo intuitivnijim imenom

recimo
user.php?section=personal_data itd.....