[ MILAN NS @ 17.02.2010. 20:56 ] @
Dali neko koristi CB-27MHZ u Novom Sadu ili okolini? Hteo sam da namontiram stanicu pa da vidim dali to jos uvek aktivna frekfencija ?!? P.S. pre nekih šest godina sam zadni put bio na CB-U
[ štampar @ 02.03.2010. 17:17 ] @
Ni ja se nisam uključio mnogo godina,komplikacija oko dobijanja dozvole za CB stanicu je mnogo velika,jednostavnije je dobiti dozvolu za vatreno oružje...a kažu ako se uključiš bez dozvole moš' otići u zatvor ili biti kažnjen drakonski.Svugde na svetu običan narod koristi CB onako kako je to i zamišljeno ali kod nas nažalost ne,tako je bilo i pre trideset pet godina a dosad se ništa nije promenilo.Odličnu stanicu možeš da kupiš za desetak eura a ja sam ih viđao i po otpadima gde će verovatno i moja da završi...
[ deki ns @ 05.03.2010. 21:15 ] @
Imas na 30 31 kanalu kamiondzije a ja sam prosle godine montirao antenu i stanicu cisto da vidim da li ima nekoga. javio mi se elektron iz N. Sada.Inace moj pozivni je na cb u deki futoska a drugi yz7sfd koji ne koristim posto sam sve to batalio .
73
[ MILAN NS @ 05.03.2010. 22:54 ] @
druze namontirao sam stanicu i antenu i video da se tu nadje jos po neko za pricu! pre je moj pozivni na CB-u bio SOKO i mislim da smo se ja i ti culi preko CB-a pre nekih 6 godina ???
[ štampar @ 06.03.2010. 21:54 ] @
Sad će te me naterati da obrišem prašinu sa svojih uređaja...ali avaj,antenu sam nekad nekom dao...napraviću otvoreni dipol,jel ono beše dve žice po 2,75 m?
[ MILAN NS @ 07.03.2010. 20:38 ] @
Citat:
štampar: Sad će te me naterati da obrišem prašinu sa svojih uređaja...ali avaj,antenu sam nekad nekom dao...napraviću otvoreni dipol,jel ono beše dve žice po 2,75 m?



dipol moze da ide i od 2.64m pa kad namestis vici nas na 30 kanalu fm i budi uporan dok ti se neko nejavi !!!!!!!!!
[ yt1prm @ 07.03.2010. 21:43 ] @
Pozdrav kolege CB-jasi,drago mi je da se aktivirate i da brisete prasinu sa uredjaja pa kad u leto prorade propagacije da se cujemo i koji DX odradimo! a za koju godinu bice pajacana sunceva aktivnost pa ce biti propagacija na gornjim bandovima tj i na 27mhz , volio bi da neko instalira programe FRN ili eQSO ili pmr client na nekom racunaru u klubu ili kod kuce pa da se umrezimo na 27mhz i da se cujemo i bez propagacija 73! 55! od 45PI001

PS: posjetite link koji je u potpisu moje poruke ispod , imate ojasnjenja za pomenute softvere
[ tasicss @ 13.06.2010. 23:46 ] @
Ja sam napokon popravio svoj CB uredjaj,a li mi sada treba antena za isti, jel neko ima shemu za samogradnju CB Antene, da ne bude previse komplikovana a da radi posao!
Best 73!
[ Big Wizard @ 29.06.2010. 12:11 ] @
Napravish otvoreni dipol. Prostije od toga nece da moze

Treba ti obicna licnasta zica od 2.5 mm2 oko 6 metara
jedna plasticna ili od bambusa pecaljka nikako karbonska
jedna luster klemna

u jeftinijoj varijanti izolir traka ( skuplja varijanta plasticne vezice za kablove )

u principu ovo ce da posluzi:

http://www.i1wqrlinkradio.com/cccbantenna/click.php?id=1268
http://www.i1wqrlinkradio.com/antype/ch3/chiave68.htm
http://www.i1wqrlinkradio.com/antype/ch3/chiave1761.htm

Spojish sve po toj semi, pricvrstis za pecaljku. Antena treba da stoji uspravno i na onom mestu gde si planirao da je postavish,
zatim pocnes da skracujes krajeve zice dok ti SWR na 20 kanalu nepadne ispod 1 : 1.5
Nemoj gubiti vreme pokusavajuci da ga spustis na 1 : 1.1 ako dobijes 1 : 1.3 to je super.
za male snage do 20W radi manje vishe ok.

73
[ rotator @ 07.07.2010. 00:16 ] @
Samo da Vas pozdravim dragi prijatelji !!!
Ko se seća gromoglasnog rotatora taj sam ;-) Stanica mi stoji na ormanu vata prašinu a kada budem imao neku fabricku antenu javiću se.
Jako mi je žao što nemam vremena da se javim na CB nekada smo na 9 kanalu bili najjači u vojvodini bilo je puno cb operatera...
Svratite u savez radio amatera nije tako komplikovano kako što mislite eto ja sam dobio čak i licencu pa ko me zna po znaku yt7abc taj sam ili ti nekada rotator.
Veliki pozdrav za sve dobre ljude.
[ NESA TISA @ 30.01.2015. 21:11 ] @
POZDRAV n Novom Sadu ponovo ozivljava CB na kojem je komunikacija lezernija,nema smetnji,nema svima vama poznatih gluposti pogotovo na repetitoru. @Rotatore uskoro se cujemo na 30 i 51usb YU7ORA