[ dezareo @ 22.02.2010. 00:14 ] @
Koji su to poslovi koje bi obavljao php programer junior? Znaci jedna hipoteticka situacija, php jun. programer je primljen u jednu firmu, koji ce mu to poslovi u vezi programiranja biti dodeljeni? Pretpostavimo da poseduje osnovno znanje i da nema mnogo projekata iza sebe.

pozdrav
[ VladaSu @ 22.02.2010. 15:53 ] @
Sve isto kao i senior programer samo sto se ne ocekuju uvek najbolja resenja i vreme savladavanja problema je duze.
Kod junior programera uracunato je i duze vreme ucenja.
Zbog svega ovoga se radije daju manje kompleksni sajtovi ili odrzavanje vec postojecih vecih sajtova.
[ stefic_kg @ 23.02.2010. 14:19 ] @
Ja jos nisam video ni jedan oglas za posao PHP junior programera kod nas u zemlji!
Svi traze samo Seniore sa iskustvom od 3 ili vise godina.
Kako onda Juniori sticu iskustvo tj. rade na odgovarajucim ozbiljnim projektima????
[ VladaSu @ 23.02.2010. 17:02 ] @
Citat:
stefic_kg: Ja jos nisam video ni jedan oglas za posao PHP junior programera kod nas u zemlji!
Svi traze samo Seniore sa iskustvom od 3 ili vise godina.
Kako onda Juniori sticu iskustvo tj. rade na odgovarajucim ozbiljnim projektima????


Lose si gledao. Vole i junior programere jer se mnogo manje placa. Senior bez velike plate nece ni da pocne da radi.
Nema tu striktno junior i senior. Sve zavisi od tebe. Uradi par sajtova nekim prijateljima ili nesto za sebe. Jedan malo komplikovaniji i ako si dobar brzo postajes senior.
Ima ko se bavi 10 godina programiranjem a zna manje od nekoga ko radi godinu dana.
Nema pravila. Mislim da su ti oglasi gde kazu 3 godine i vise zbog toga da odmah oni losiji u startu odustanu od prijavljivanja.