[ Luka Skrbic @ 22.02.2010. 14:37 ] @
Koristim Telekomov Click2 paket već skoro 2 godine... Poslednjih nekoliko dana download mi ne prelazi 20 kb/s. Da li i ostali imaju sličan problem i kako da ga rešim?
[ pobesnelipostar @ 22.02.2010. 15:06 ] @
isto to samo kod Sezama....navodno velika su zagusenja ka stranim serverima....bice sredjeno do polovine sedmice
[ gojnik @ 22.02.2010. 15:12 ] @
Poslednjih nekoliko dana? Traje to već par nedelja, nažalost.
[ niki 67 @ 22.02.2010. 15:26 ] @
Za sad kod mene jos uvek sve ok ali masa ljudi se zali vec nekoliko dana-POVECAVAJU NAM BRZINU-za 2038.god.
[ calexx @ 22.02.2010. 18:20 ] @
Hm, kod mene i dalje sve radi kako valja. Kako vam radi neka lokalna veza? Ako su samo veze prema spolja loše, onda bi kod svih trebalo da bude problem.
[ IceThunder @ 22.02.2010. 20:52 ] @
Sa 2048/192 paketom zadnjin dana ovako je konstantno plus mi se minimum jednom do dva puta ruter raskaci sa mreze sto prethodno nije bio slucaj nikada.Hajde da je ka spolja zagusen saobracaj nego mi je i ka nasim serverima identicno lose

[ rainbow6 @ 22.02.2010. 21:16 ] @
Izgleda da svima lose radi, ne provaljuje svako jer vecina ljudi ne zna kada mu internet lose radi. U tehnickoj podrsci se prave ludi, nece da kazu sta se desava. Kazu da nemaju prijavljeno da Telekom izvodi neke radove. Verovatno im se cela mreza raspala jer su nakupili mnogo korisnika preko raznih reklama i kampanja a nisu ulagali u dadatna prosirenja mreze i linkova i sada se to raspalo nikad jace!
[ IceThunder @ 22.02.2010. 22:25 ] @
samo nikako da im se raspadnu direktorske stolice,za to su veoma azurni a kad su u pitanju korisnici prave se blesavi i nemaju pojma,verovatno da se raspitamo u obliznjoj pekari o problemu pre bi saznali sta i kako nego od telekoma,sramota
[ Slobodan Milivojevic @ 22.02.2010. 23:06 ] @
Znam da verovatno nema nikakve veze sa problemom, ali evo Telekom ubacio reverse DNS recorde za ADSL opsege. 99.99% je sansa da nema veze sa ovim, i stvarno ne bi trebalo da ima bilo kakve veze, al telekomovi "strucnjaci" su to! Ko zna sta su cackali.
[ 4txx @ 23.02.2010. 00:43 ] @
Moj net veceras:

Trebalo da imam 2Mb net

Inace torenti rade ok, puna brzina, ... al bilo kakav surf je samoubistvo...
[ djricky @ 23.02.2010. 14:22 ] @
Citat:
4txx: Inace torenti rade ok, puna brzina, ... al bilo kakav surf je samoubistvo...

klasican opis zagusenog linka, download sa puno konekcija se mnogo lakse "probije", nego surf koji ima samo par konekcija...
takodje se lako primeti sa streamingom...
[ Luka Skrbic @ 23.02.2010. 15:05 ] @
Da li neko zna kada će Telekom da reši probem?
[ ivanrandjic @ 23.02.2010. 15:20 ] @
Ja sam na Sezamu i u poslednja 3-4 dana imam iste probleme. Recimo skidam sa RS-a sa premijumom i skida normalno, nakom pola h probam isti taj link i "placi moli" al 20kb/s ne prelazi . Onda pustim i jos jedan paralelni download i on se davi da 20-30kb/s. Stvarno da se covek ubije. A tek igranej igrica u vecernjim casovi je nocna mora, ranije se to nikad nije desavamo, na sezamu sam vec 2 god.
[ Luka Skrbic @ 23.02.2010. 16:06 ] @
Nadam se da će Telekom brzo srediti ovo... Nepodnošljivo je. Ne mogu da skinem ni program od 10 MB.
[ rainbow6 @ 23.02.2010. 16:22 ] @
Juce sam prijavio kvar povodom ovog problema i danas dosao kuci sa posla, probao kada ono isto. Pogledao javni IP koji imam, kad ono isti koji imam par dana... Uzmem iskljucim ruter HG520, odmorio ga 10 min, ukljucio i proradilo sve kako treba, skida sve u fullu. Probajte i vi sa iskljucivanjem uradjaja, ne znam da li je do toga bilo ili su mozda kod mene nesto radili. Javite vasa iskustva. Pozdrav!
[ easyyu @ 23.02.2010. 17:02 ] @
Citat:
Luka Skrbic: Nadam se da će Telekom brzo srediti ovo... Nepodnošljivo je. Ne mogu da skinem ni program od 10 MB.

Evo ja sad testirao..i ide mi i web i downlod fino.
[ special-kk @ 23.02.2010. 17:41 ] @
U Pancevu ocajno radi Telekomov adsl vec duze vreme...Paket 1Mbit. Ne znam samo dokle ce ovako...
[ lumpy986 @ 23.02.2010. 18:14 ] @
Vi u Pancevu ste jos dobri u Backoj Palanci je ovako iako koristim klik 4, download 0.56Mbit upload 0.08Mbit. Ovo je uzasno, nek smanje racun sada kad nemaju kvalitetnu uslugu, tako je svuda u svetu...
[ 4txx @ 23.02.2010. 18:29 ] @
a kakva je situacija sa ostalim provajderima? ako svi oni zakupljuju od telekoma nije li onda svima podjednako lose? ... mislim ako je kod njih ipak bolje bez razmisljanja cu predjem. ja sam svoj ugovor ispunio pre dve godine.
[ Comrade @ 23.02.2010. 18:37 ] @
Smederevo, sezampro, mogu da potvrdim sve gorepomenute simptome.
[ alexwolf4321 @ 23.02.2010. 18:51 ] @
Da...
Evo i meni vec nekoliko dana, mozda i cela nedelje, paket od 2mb radi na 0.60mb na Telekomu, u Pancevu...

Sa RS-a mi skida 50-tak kb/s u najboljem slucaju...
[ rainbow6 @ 23.02.2010. 19:14 ] @
Iskljucite rutere na 5 min, ukljucite ponovo i probajte kako se ponasa i javite ovde.
[ argus1 @ 23.02.2010. 19:47 ] @
Sad sam probao.

Pre gašenja sa Microsoft download išlo sa 8-15kb, nakon gašenja i paljenja nakon 2-3 min otišlo to isto na 215kB (paket mi je 2Mb).

Delovalo mi je blesavo, ali radi ?????

Pozdrav
[ 4txx @ 23.02.2010. 19:53 ] @
da ali na koliko? radice ti ok 3 sata i ponovo ce se svesti na isto
[ argus1 @ 23.02.2010. 19:56 ] @
Ma to mi je jasno , samo mi je žao što SBB ne ide mojom ulicom , inače bih ovo sra..e odavno bacio.

Imam utisak da mi je bolje radilo pre 4 godine na 256k nego sad.

Palim, gasim i čekam da se nešto pametno desi.


Pozdrav.
[ pobesnelipostar @ 23.02.2010. 20:02 ] @
Mislim da nema veze sa ruterima...simptomaticno je to da bilo koji provajder pa i telekom,ne znaju sta se desava-ali su mi u sezamu rekli da je veliko zagusenje i da ce sve biti ok u petak (zvao sam ih i prosle subote-rekli su u sredu)....a ja jos mislio da iz sezama predjem u telekom....ista go..a...
[ stonex @ 23.02.2010. 20:40 ] @
Heh, pa mene ovi iz Sezama nateraše da dodjem da mi zamene ruter !?
I ?
Zamenili i opet isto !


Sezam 2048-256



[ Svarog @ 23.02.2010. 21:03 ] @
Takodje Pancevo,takodje vec 3-4 dana




Sve u svemu sramota,mislim da je najmanji problem da se napise neki info na sajtu cisto radi toga da korisnici ne bi bauljali i raspitivali se sta-gde-kako.

Btw imam 1.5mbit
[ easyyu @ 23.02.2010. 21:21 ] @
Sever Vojvodine...
Od kad su mi zameni Huawei MT882 na Speedtouchh od tad mi ovako ide..
Mislim da je to do odredjenog opsega IP adresa vama kojima lose ide!

[ zivanicd @ 23.02.2010. 21:29 ] @
Nema sanse da je problem sa resursima na medjunarodnim linkovima Telekoma... bilo bi to previse neozbiljno sa njihove strane...
Verovatno je negde problem sa BGPom ili im je opterecena lokalna infrastruktura iz nekog razloga.

Nama Direktan pristup internetu od Telekoma Srbija radi kao sat... 30Mbps bez greske i stucanja... pingovi ka bilo cemu su normalni.

Mozda Telekom nesto radi na DSLAMovima jer evo ga speedtest od pre neki dan sa ADSL-a Click16.



:D

Ovih dana sam opasno downloadovao i grafici mi kazu da mi je prosek bio izmedju 8-12Mbps...

Daklem kod mene radi u full-u!

Poz
[ zivanicd @ 23.02.2010. 21:38 ] @
@Stonex... ako racunas da na ADSLu imas gubitak od 15% tvoja brzina je OK!

[ redforce @ 23.02.2010. 21:45 ] @
evo ovako je kod mene nako sto sam drzao iskljucen modem 10 min.deluje zasad samo do kad ce
[ rainbow6 @ 23.02.2010. 21:57 ] @
@redforce koju si ip adresu dobio?
[ kdamir @ 23.02.2010. 22:10 ] @




Ja ovu muku mucim vec 2 meseca. Inace sam kod EUneta, a paket koji koristim je 1024/128.
Rekli su mi da se strpim posto telekom ima neki problem ali ja kolko vidim taj problem nikako da se resi.
[ zivanicd @ 23.02.2010. 22:20 ] @
Vec je bilo govora o ovome... ADSL ima gubitke od oko 15% na enkapsulaciju, tunelovanje, itd...

Tako da pri setovanju porta od 1Mbps korisnik u stvari ima 150-200k manje...

Sto veci paket, to veci gubitak... moj Click16 pratim preko MRTG grafikona...
Pri maksimalnom opterecenju Click16 ima 14.2Mbps... MAX!



Tako da dokle god vam je brzina manja ne vise od 15%, sve je okej :)
[ Phaseshifter @ 23.02.2010. 22:55 ] @


Pancevo 16 Mbit konekcija :)
[ redforce @ 23.02.2010. 23:37 ] @
Citat:
rainbow6: @redforce koju si ip adresu dobio?
promenio mi je ip,al isto tako i brzinu,jer mi je isti fajl pre gasenja rutera isao oko 20 kb,a posle toga kad sam opet isao na download odlicno od 200-210 kb.
[ nvukelic @ 23.02.2010. 23:41 ] @
SezamPro 1024/128, Beograd





Rezultati su sasvim dobri, ali subjektivno, čini mi se da radi lošije u poslednjih nedelju-dve, pogotovo YT i surf.

[ WEXY @ 23.02.2010. 23:44 ] @
Speedtest do Beograda / Nisa nikad nije isao ispod 1.70 (2 Mbit ADSL) meni od kako imam ADSL, tako da ne znam koliko je to relevantno.

Probleme koji su vec navedeni u prethodnim postovima imam i ja, download ide oko 20-30KB/s, mada moram priznati zavisi sa kog servera, nekad cak i sa istog krene max, drugi put nece preko 30KB/s. Bas mi nije jasno sta se desava. Torrenti rade normalno, surf... jako sporo, nekad i najobicniji forum otvara post po post, YouTube sam prestao vise i da pokuavam da otvorim. Primetio sam doduse klipovi sa 194.106.182.* na primer rade normalno dok bilo sta *.lscache.. radi ocajno.

Iz podrske kazu da je problem do Telekoma i da ce biti resen uskoro.. medjutim ovo traje vec 2 nedelje.
[ djricky @ 24.02.2010. 00:05 ] @
Citat:
WEXY: Primetio sam doduse klipovi sa 194.106.182.* na primer rade normalno dok bilo sta *.lscache.. radi ocajno.

otvaras youtube sa beotelovih adresa???
inetnum: 194.106.182.0 - 194.106.182.63
netname: BEOTELNETINFRA
remarks: INFRA-AW
descr: BeotelNet ISP
country: rs
admin-c: SBT-RIPE
tech-c: SM168-RIPE
status: ASSIGNED PA
mnt-by: AS6700-MNT
source: RIPE # Filtered
person: Slavisa Danilovic
address: BeotelNet ISP d.o.o.
address: Kumodraska 241
address: 11000 Belgrade
address: Serbia

[ Slobodan Milivojevic @ 24.02.2010. 00:35 ] @
djricky: on i jeste beotelov korisnik, a oni imaju onaj neki sistem za kesiranje video sadrzaja sta li vec:

% Information related to '109.106.248.0 - 109.106.255.255'

inetnum: 109.106.248.0 - 109.106.255.255
netname: BEOTELNETINFRA
remarks: INFRA-AW
descr: BEOTELNET-Infrastructure_ADSL_users
country: rs

[ milosbeo @ 24.02.2010. 02:34 ] @
Sa beotelovog cache-a ide odlicno, dok sa lscache-a koji je spolja ide lose.
Proci ce i to :-)

[Ovu poruku je menjao milosbeo dana 24.02.2010. u 03:45 GMT+1]
[ stonex @ 24.02.2010. 09:17 ] @
@zivanicd

15% gubitka za DOWN tolerišem ali 70% gubitka za UP neće moći .

Vikendom , kada je net najopterećeniji je nemoguće pustiti Youtube , chat-ovati na Facebook-u ili neku sličnu radnju izvesti. Običan surf ide barem 5 puta sporije uz obavezno pucanje veze na svakih 5 minuta i još teži povratak iste . Isto ovako je bilo letos , nekih mesec dana i opet je počelo pre skoro mesec dana . Ne postoji nijedna radnja koju su mi predložili a da je nisam odradio i ništa nije pomoglo .Znači , problem je na nekom drugom mestu .
[ ra_rasa @ 24.02.2010. 09:26 ] @
Ja sam korisnik EUnet-a, i imam slične probleme, posedujem 2048/256, i vuče se kao volovska kola, inače sam iz Beograda.

E sada imam informacije ispod ruke iz Telekoma za ograničavanje protoka ka spolja tj. zagušenja.
Ovako:
1. Neočekivano velika količina podnetih zahteva za adsl pakete, i velika količina realizovanih...., dešava se da u lokalnoj centrali na jedanu adsl konekciju guraju po troje a trebalo bi samo jedan. To ti je kada reklamiraš a ne pripremiš se. Razlog je: "NISMO OČEKIVALI OVOLIKU POTRAŽNJU I INTERESOVANJE ZA NAŠE PAKETE" , TUŽNO
2. Takmičarska trka za lok. telefonsku mrežu, raspodela određenih resursa na osnovu ugovora između Telenora i Vlade naše "lepe, nekorumpirane zemlje"

Obećanje (možda):
Do kraja februara biće teškoća, posle će rešiti problem.......
Nadamo se!!!

Informacije iz Telekomove "utrobe"...
[ Ivica Vujović @ 24.02.2010. 10:15 ] @
Telekom je postao usko grlo ne samo za razvoj informacionih tehnologija vec i za koriscenje vec postojecih koje su dobro radile. Klasican primer neplanskog poslovanja. Kad im neki od provajdera kojima iznajmljuju linkove padne, padnu i ostali. Zato i dolazi do pucanja veze, jer treba vremena da se svi ponovo okace. Inace, na poslu imamo i Telekomov i Eunetov a kuci imam Sezamov ADSL i ni jedan ne radi kako treba. Zato smo i uzeli SBB kao rezervni link. Inace, cak nije ni problem toliko sam izlazni link vec sama oprema kod Telekoma jer ne podrzava toliki broj korisnika. Zato i provajderi nisu u stanju da iskoriste ceo propusni opseg koji imaju, cak im i po trecina opsega zvrji prazno jer im Telekom ne da da ih iskoriste. Naravno, kola ce se slomiti na neduznim provajderima koji ce izgubiti dobar broj korisnika, dok ce se mrmoti iz Telekoma samo smejati na to. Jedva cekam da ih prodaju.
[ calexx @ 24.02.2010. 10:32 ] @
Ne razumem ovo ... na jednu ADSL konekciju guraju po troje?? Na moju tlf liniju proguraju još nekoga ili nešto drugo?

Inače kod mene sve radi bez greške, relativno često proveravam na pravi način a ne speedtestom koji daje samo pogrešne rezultate. Evo upravo sam probao, jedan običan DL i jedan slučajno izabran DL sa Rapida, ovako radi stalno, osim što je pre par nedelja par dana bilo nekog usporenja. Da ne zaboravim, 16Mbps paket, trial korišćenje. ;)



[ ArsenLupen @ 24.02.2010. 12:58 ] @
Fakat da u celoj Srbiji štuca net. Ljudi sa kojima igram WOW prijavljuju idetnične probleme mojim: ping je redovno povišen, u toku igranja se pojavljuju "spikes" koji me prosto ispljunu iz igre, "delay" je po 10 i više sekundi, sve u svemu neigrivo.
Zajedničko svima nama je da koristimo ADSL, bilo Telekomov, bilo od nekog drugog provajdera.
[ Svarog @ 24.02.2010. 13:09 ] @
Citat:
calexx: Ne razumem ovo ... na jednu ADSL konekciju guraju po troje?? Na moju tlf liniju proguraju još nekoga ili nešto drugo?

Inače kod mene sve radi bez greške, relativno često proveravam na pravi način a ne speedtestom koji daje samo pogrešne rezultate. Evo upravo sam probao, jedan običan DL i jedan slučajno izabran DL sa Rapida, ovako radi stalno, osim što je pre par nedelja par dana bilo nekog usporenja. Da ne zaboravim, 16Mbps paket, trial korišćenje. ;)






King Crismon pa jos u flac-u ....mora da imamo zanimljivo ozvucenje kuci :)

* sorry na off-u,morao sam :)
[ zoomtronic @ 24.02.2010. 13:18 ] @
i ja imam problema sa uploadom u poslednje vreme
[ vishnja85 @ 24.02.2010. 14:10 ] @


i meni ne radi vec 5 dana kako treba
[ Bojan Ferrari @ 24.02.2010. 14:44 ] @
Kod njih je sve ok,problem je do virusa

Download sa Rapidšera(premium) 28 KB/s...

Neće na dobro da izađe moj Telekome...

[ clear-sky @ 24.02.2010. 16:42 ] @
Ljudi,nemojte da se zanosite sa restartovanjem rutera,radi normalno samo prvih 15 minuta.Evo i ja prijavljujem jako los download za grad Pancevo.Sta cemo,kako cemo ne znam...Ovo je uzas.Inace neradi ni jedan moguci stream.Youtube kasni i secka i sa najlosijim videom...
[ calexx @ 24.02.2010. 18:55 ] @
Nemojte olako da odbacujete i druge moguće uzroke. Ja sam juče instalirao Sedmicu Enterprise i posle toga Kav 2010. Kada sam hteo da nešto skidam sa Rapida, jDownloader počne kao da skida tri fajla koliko sam i podesio ali samo jedan krene a ostali čekaju da završi. Nekada krenu dva ali sve uglavnom ide presporo. Srećom, na drugom hardu imam Vistu pa sam probao i sve radi bez greške. Probao sam redom i krivac je jedna od opcija u Kasperskom, kada isključim Web Anti-virus onda radi normalno. Sa uključenim, nema ni trećina brzine. Sad još da rešim kako da to ostane a da radi ...
[ redforce @ 24.02.2010. 19:25 ] @
Sezamrpo

Otezano funkcionisanje ADSL interneta

Zbog problema sa nasim i Telekom linkom ka nadprovajderima u
inostranstvu trenutno je otezan internet saobracaj.
Nadlezne sluzbe Telekoma Srbije uz nasu saradnju rade na poboljsanju
opreme i kapaciteta kako bi se rad ADSL interneta normalizovao u
sto skorije vreme.

Izvinjavamo se zbog problema nastalih smanjenim kapacitetom linka.
[ 4txx @ 24.02.2010. 19:51 ] @
Citat:
skorije vreme


koliko se secam moji problemi sa netom su poceli jos sredinom decembra. ako ovako nastave popravice tamo u junu
[ delboy_bg @ 24.02.2010. 21:05 ] @
Ovaj telekom je pukao ,prvo mi je bio protok 75 kb pa sam prijavio da imam manji protok nego što treba da imam i danas pogledam protok 16 kb download,a imam 1 megabit adsl kod telekoma,još zovem telekom da prijavim taj protok 16 kb ,kada mi operater kaže da je popravljen kvar što sam imao ,ja sam se samo nasmejao ,ALA SU GA OPRAVILI SVAKA IM ČAST
[ zivanicd @ 24.02.2010. 22:03 ] @
Foliranje...

nas kompletan link ide preko Telekoma Srbija i radi kao sat...
Verovatno biznis korisnike (simetricni linkovi, ISPovi i ostali sto placaju 100eur/Mb) rutiraju preko linkova koji im rade bez problema.

Verovatno ADSL saobracaj BGP oglasava preko nekih "nepouzdanijih (citaj jeftiniijih)" medjunarodnih linkova koje Telekom zakupljuje....
Mada ne verujem da je to...

Saobracaj unutar RS-a bi bio dobar... a ljudi se zale da im "laguje" i nacionalni saobracaj...

Ali nigde i ne garantuju brzinu na ADSLu, bar kolko ja znam...

[ zivanicd @ 24.02.2010. 22:06 ] @
4ttx... mi smo letos imali skoro 2 meseca SVAKODNEVNI prekid saobracaj od 18:00 do 06:00...
A sitni prekidi su nam trajali skoro 6 meseci...

Telekomu je trebalo skoro godinu dana da to premosti... :)

Zalili smo se i RATELu i Ministarstvu za telekomunikacije, ali nista.... dobili smo popust za link...

Nema tu pomoci... prebaci se na "autopilot rezim" i nemoj da se nerviras...

Ja sam sa Telekomom odavno na autopilotu... nemam zivaca vise :)

poz
[ stonex @ 24.02.2010. 22:13 ] @
Znači, ubiću se !

Ceo dan ovako , 20x sporije nego što treba !


[ djricky @ 24.02.2010. 22:30 ] @
Citat:
zivanicd: Foliranje...

nas kompletan link ide preko Telekoma Srbija i radi kao sat...
Verovatno biznis korisnike (simetricni linkovi, ISPovi i ostali sto placaju 100eur/Mb) rutiraju preko linkova koji im rade bez problema.


foliranje? jeste, ja sam nagovorio random korisnike da se zale kako ima lose radi adsl samo da bi svi presli na SBB...

rutiraju kako stignu, a ti bolje proveri da ti saobracaj ne curi na onu "drugu" stranu...

[ zdr @ 24.02.2010. 22:37 ] @
Ne znam samo kada ce i ova drzavna preduzeca da skapiraju da se njihova egzistencija bazira na p o t r o s a c i m a.

I tako, jednog lepog dana kad u Srbiji stvarno ne bude bilo monopola, ni ''Click-om 160'' nece privuci korisnike jer su truba provajder.
A sto je najtragicnije - sami sebi kace tu etiketu.


Moguce da nisam upucen, al cini mi se da nisu izdali nikakvo saopstenje...!?
Cak ni na sajtu nista ne pise, a ova gnjavaza traje vec 10 dana! 'alooo ljudi!

I zaista ne vidim razlog da nam se ne obrate??? Bar bi nekima bilo lakse jer bi imali osecaj da se radi na tome.
Mada, ni ove besplatne savete nisu zasluzili. Ako uopste i citaju ES.


[ zivanicd @ 24.02.2010. 23:04 ] @
@Ricky zar Verat nema nezavisan link ka HU ?

Trace mi je jedno vreme do Verata terao preko inozemstva... sad vidim da tera preko TS-a. Verovatno se peerujete zbog lokalnog saobracaja, mozda i neki backup link preko TS-a ? Jel vam se oseca u radu ?

Jel problem sa isporukom ADSL saobracaja od Telekoma do ISP-a ili do TS medjunarodnih linkova ?

Mozda ne sedim dovoljno za kompom da vidim sta se desava... pusticu ping do googleta sutra ceo dan pa cu da vidim...

Mada ja i ovako imam 3% nekog losta na optici TS-a...

Kao sto rekoh i malo pre... sto se tice Telekoma, ja sam na autopilotu... necu da se nerviram :)

Cak smo i pre nekih 10ak dana imali u 3 dana po nekoliko prekida po par sati jer su upgrade-ovali cisco u zajecaru i stavili su neku plocu koja im je bagovala....

autopilot...autopilot....necudasenerviram...necudasenervirammmmmmmm.... sa pricom o Telekomu sam se smorio ko Lajka u svemiru...

pozdrav svi... odoh u "la la lendddd"...ZzZzZZZZ

[ stonex @ 24.02.2010. 23:09 ] @
Sezam, sa njihovog sajta


[ djricky @ 25.02.2010. 06:39 ] @
Citat:
zivanicd: autopilot...autopilot....necudasenerviram...necudasenervirammmmmmmm.... sa pricom o Telekomu sam se smorio ko Lajka u svemiru...

pozdrav svi... odoh u "la la lendddd"...ZzZzZZZZ


wtf?? preporucicu "Prozac"

problem je sto je telekom bushan na sve strane... linkovi ka svetu: neki puni kao oko, drugi zvrje poluprazni na 60% kapaciteta, o optimizaciji rutiranja da ne govorimo...
avanture sa DE-CIX-om od pre par nedelja da ne pominjem...
takodje, lokalna MAN mreza... haos, ludilo i bezumlje...
gomila optike, vezano kako je stizano... noname media konverteri, direktno na switcheve, kroz multipleksere, oprema sumnjiva, kapacitet nepoznat...
[ zivanicd @ 25.02.2010. 08:34 ] @
@Ricky: evo budan sam i oran za nove pobede...

Ostavio sam i post na UISP da vidim da li i drugi ISPs imaju problema sa ADSLom i linkom Telekoma pa cemo da vidimo...

Ako Telekom ima nekih problema trazicemo da nam umanje racun za net... i ovako nas deru...

Evo upravo merim na zeninom kompu :)

BGD


RO



POz
[ silverextream05 @ 25.02.2010. 10:28 ] @
Click 2 telekom na speed testu oko 0.5 do 0.9 mb/s uzas !!! Jel ima neko neke novosti,kada ce proci ova agonija..
[ angelos @ 25.02.2010. 13:04 ] @
Meni od sinoc ne radi Rapidshare.
Ne radi iz download managera, direktno. Probao kao free user i kao premium.
Uopste ne ide saobracaj.
[ zivanicd @ 25.02.2010. 14:08 ] @
Jel se oglasio Telekom povodom ovoga ??

Po pravilu bi ISP trebao da ima stranicu tipa "status mreze"... TS je to nekad imao... a sada ?

poz
Dejan
[ clear-sky @ 25.02.2010. 15:09 ] @
Evo i razvoja najnovijih dogadjaja vezano za adsl u Pancevu.Jutros od 06:00 do 14:50 je bio TOTALNI prekid internet saobracaja(telekom).Naravno na poznati nam broj 9813 nema nikoga da se javi ili se ceka po 2 sata na vezi.A sto se tice 0800/100100 javlja se neki "strucnjak" koji tvrdi da je sve ok sa vezama!Ja nemam reci za ovakvo ponasanje telekoma.Jel ima neko neki predlog?
[ special-kk @ 25.02.2010. 15:22 ] @
Citat:
Evo i razvoja najnovijih dogadjaja vezano za adsl u Pancevu.Jutros od 06:00 do 14:50 je bio TOTALNI prekid internet saobracaja(telekom).Naravno na poznati nam broj 9813 nema nikoga da se javi ili se ceka po 2 sata na vezi.A sto se tice 0800/100100 javlja se neki "strucnjak" koji tvrdi da je sve ok sa vezama!Ja nemam reci za ovakvo ponasanje telekoma.Jel ima neko neki predlog?


Ja sam oko 14.00 dosao kuci, net nije radio. Bar pola h nisam uspeo da dobijem novu IP adresu kad sam se diskonektovao. Na 0800 se prave blesavi.
Masovni raskid ugovora? Ne znam. Ne pada mi na pamet da im za mart mesec placam za ovakvu "uslugu".
[ zivanicd @ 25.02.2010. 15:26 ] @
U Pancevu ti radi wireless madnet... za 1.600 din imas 1,5Mbps/256kbps danju i 3Mbps nocu...

Razmisli...

A sto se tice nekih zalbi telekomu za losu uslugu, nema nista od toga... nigde ti oni ne garnatuju protok...
[ easyyu @ 25.02.2010. 16:53 ] @
Meni i dalje (Hvala Bogu) radi besprekorno..
VUce fajl postovan od pre par posta sa 97-107KBps.
Click1 paket
[ Jbyn4e @ 25.02.2010. 17:26 ] @
@zivanicd
Jel ti to mislis na ovo:
http://www.madnet.rs/internet-bezicni-wdsl/cenovnik.html
Citat:
1512/256 kbps Neograničen mesečni protok, statična privatna IP adresa, omogućen P2P saobraćaj, 3 email adrese 1.600 din


Znaci zbog te IP adrese da zaboravi na rapidshare i slicne? Da zaboravi na torente i port forwarding? I to je kao "bolje"?

I gde si tu video 3 Mbps nocu?
[ special-kk @ 25.02.2010. 17:37 ] @
Citat:
U Pancevu ti radi wireless madnet... za 1.600 din imas 1,5Mbps/256kbps danju i 3Mbps nocu...

Razmisli...

A sto se tice nekih zalbi telekomu za losu uslugu, nema nista od toga... nigde ti oni ne garnatuju protok...


Oni su pukli.. idu preko Beotela, koji ide preko Telekoma. A imas i SBB, 4Mbit za 1390din.
[ silverextream05 @ 25.02.2010. 17:59 ] @
Iskljucite modem..drzite ga 10 min tako..i onda upalite i sacekajte jos neko vreme....

Meni je danas proradilo lepo posl 16h...


click 2 na speedtestu 2.05 mb/s ... kao i nekada..
[ IceThunder @ 25.02.2010. 18:12 ] @
sve identicno kao i zadnjih dana,promenio ruter i sa click2 paketom dl mi neprelazi 512 kbs.Da se bar oglase nego su za njih korisnici nebitni
[ ivanrandjic @ 25.02.2010. 18:25 ] @
Ja sam dobio obavestenje od Sezampro-a da je problem kod Telekoma i da se resenje problema moze ocekivati tek krajem nedelje, pre toga nista.
[ vishnja85 @ 25.02.2010. 20:07 ] @
Citat:
special-kk: Oni su pukli.. idu preko Beotela, koji ide preko Telekoma. A imas i SBB, 4Mbit za 1390din.



Tacno tako ja pobegla od njih mesec dana se niko nije setio iz tehnicke podrske d adodje da pogleda sta ne valja,a da agonija bude veca da bi resili moje probleme nudili mi novu opremu...ma idi begaj hahah.I sad predjem na ADSL i to puce..ne mogu da skinem fajl od 5mb alioooooooo ovaj svet je poludeo.
[ clear-sky @ 25.02.2010. 21:34 ] @
Citat:
ivanrandjic: Ja sam dobio obavestenje od Sezampro-a da je problem kod Telekoma i da se resenje problema moze ocekivati tek krajem nedelje, pre toga nista.


I ja sam dosao do ove informacije pre 30 minuta.Nista ljudi,ostaje nam da cekamo taj kraj nedelje.Videcemo.A sto se tice wireless-a...neverujem ja u srpski wireless:)a i nema P2P koliko ja znam.
[ delboy_bg @ 25.02.2010. 21:53 ] @
Nije svet poludeo nego je telekom pukao ,u svetu nemaju takve probleme kakve mi imamo sa telekomom ,ja sam zadnjih 5 dana 3 puta zvao da mi poprave internet 16 kb mi je protok , i svaki put kada nazovem oni mi kažu popravljen je kvar,danas sam im svašta rekao preko telefona i rekli su mi da će da me pozovu sutra iz tehničke službe da mi kažu kada će da dodju da vide u cemu je kvar ,a ovaj radujko gleda kako da sroza kompaniju najgore da bi mogli što jeftinije da je prodaju dojče telekomu i zbog toga mi korisnici ispaštamo, ljudi beže masovno sa mts ,sa adsl telekomovog isto beže .Jednu od najboljih komapnija je doveo do dna i za to će dobiti debele pare
[ u2020bullet @ 26.02.2010. 01:07 ] @
evo ga i moj speedtest. a ja bi kao trebao imati 2mbit/s. garantujem da cim se pojavi neki novi provajder koji je van telekomovog monopola da ce svi preci kod njih jer se sa ovim iz telekoma ne vredi muciti.

[ danijell @ 26.02.2010. 01:35 ] @
Citat:
u2020bullet: evo ga i moj speedtest. a ja bi kao trebao imati 2mbit/s. garantujem da cim se pojavi neki novi provajder koji je van telekomovog monopola da ce svi preci kod njih jer se sa ovim iz telekoma ne vredi muciti.


Manji protok za 11.5% uopšte nije loše za ADSL. Barem za naš/vaš Telekom.
[ milosbeo @ 26.02.2010. 02:00 ] @
Auuuuuu sta se sve ovde pise...

Potpisujem da za vas ne postoji dobar provajder. Koliko puta je telekom imao problema sa ADSL-om? Radi im adsl extra...
Dajte im malo vremena da se prosire... GET A LIFE...
[ u2020bullet @ 26.02.2010. 02:08 ] @
@danijell: ma nije meni uopste problem citanje stranica nego me taj upload i download ubijaju u pojam.
PS: jel se zna dali ce mozda biti neko ubrzanje ili tako nesto?
jedva (ako i uspe) navuce 190kb/s na downloadu.
[ pobesnelipostar @ 26.02.2010. 09:27 ] @
Citat:
milosbeo: Auuuuuu sta se sve ovde pise...

Potpisujem da za vas ne postoji dobar provajder. Koliko puta je telekom imao problema sa ADSL-om? Radi im adsl extra...
Dajte im malo vremena da se prosire... GET A LIFE...


Rado bih im ja dao vremena....kad bi oni meni dali popust za ovo vreme,sto ne koristim placene brzine...
[ Maverickso @ 26.02.2010. 11:49 ] @
get a life?a da se ti malo uozbiljis?
to su NASE pare sa kojima Oni imaju zivot.

Razmisli pre nego sto pocnes da bubas budalastine.
[ dekius @ 26.02.2010. 12:16 ] @
Citat:
Maverickso: get a life?a da se ti malo uozbiljis?
to su NASE pare sa kojima Oni imaju zivot.

Razmisli pre nego sto pocnes da bubas budalastine.

Potpisujem. O sjajnim TELEKOM uslugama ne bih trosio reci, meni su uspeli pri uvodjenju 2 nove tel. linije pogresno da povezu parice na tel. stubu i uz veliko negodovanje dosli da isprave posle 10 dana.
[ losmipfc @ 26.02.2010. 17:33 ] @
Eh, prije nekih mjesec dana preporucim djevojci da uzme ADSL internet, jer citam ovdje da radi ok, i onda se desava ovo... Za nekih 20 dana od kada su joj uveli, jednostavno joj se desi da ne radi, ne otvara nista... A lampice na ruteru sve sijaju... Verovatno joj je i brzina katastrofa, samo sto ona to ne prati...
[ ivanrandjic @ 26.02.2010. 17:42 ] @
Pa u sustini meni je radio extra do pre 3-4 dana kada je pocelo ovo da se desava.
[ milosbeo @ 26.02.2010. 19:09 ] @
Slobodno trazi da ti umanje sledecu pretplatu i to bi trebalo da ucine, bez ikakvih problema.
Sta sam rekao pogresno?! Objasni!
Ponasate se kao da ste zakupili opticki link...
To je sugavi adsl koji ne garantuje nista... Igrom slucaja, radio je skoro pa perfektno od pustanja u rad.

[ combuster @ 26.02.2010. 20:43 ] @
Nemam ja nekih zalbi osim sto mu je DNS ocajno radio (citaj skoro da nije radio uopste) jedno mesec dana i sto bez ikakve najave ostajem bez neta na 5 sati. Da ne pominjem da je konkurencija za sada 4 puta brza za iste pare.

Citat:

To je sugavi adsl koji ne garantuje nista...


To je sugavi adsl koji kosta 1400din za 1Mbps i ocekujem da za taj kesh makar obaveste i najave kada nece imati neta.
[ IceThunder @ 26.02.2010. 21:18 ] @
Citat:
milosbeo: Slobodno trazi da ti umanje sledecu pretplatu i to bi trebalo da ucine, bez ikakvih problema.
Sta sam rekao pogresno?! Objasni!
Ponasate se kao da ste zakupili opticki link...
To je sugavi adsl koji ne garantuje nista... Igrom slucaja, radio je skoro pa perfektno od pustanja u rad.




Nije bitno da li si i ako si pogresno rekao nego nacin na koji si rekao.Da telekom neradi kako treba ne samo po pitanju adsl-a nego i ostalog dela telekomunikacija je cinjenica(navedi mi jos neku drzavu gde postoji rec dvojnik),sto se bahate sa cenama za internet,i to im nije dosta nego nisu dostojni da svoje korisnike obaveste sta i kako se desava na mrezi,ako vec hoce da budu lider na polju telekomunikacija kod nas onda neka se i tako ponasaju a ne da samo uzimaju pare,muzu korisnike i pritom ih zezaju,najsrecniji bi bili kada ne bi morali da vuku nikakve kablove a da im svi mi finansiramo prasice jagnjice i slicno po lokalnim kafanama gde oni se ubise od posla(tu nesumnjam uopste da se ubijaju),malo ozbiljnosti ako se neslazes sa nama reci to lepo i navedi razloge i argumente, ako nemozes onda pusti nas da rezimiramo situaciju i ako je moguce nekako regulisemo problem u kome smo
[ pobesnelipostar @ 26.02.2010. 23:39 ] @
Srbija nezadrzivo hrli ka prosperitetu....spasa nam nema-pobediti moramo....menjam adsl 4mb za Lucent modem...
[ mr. ako @ 27.02.2010. 00:40 ] @
Hahhahah, jos uplatis ovu akciju sto ima kod jednog provajdera za 250din mesec dana flat dialup - i Bog da te vidi... Kao u stara dobra vremena, samo sto je jos bolje, imas vise "sati" za isti kesh! :P
[ easyyu @ 27.02.2010. 01:20 ] @
Citat:
IceThunder: Nije bitno da li si i ako si pogresno rekao nego nacin na koji si rekao.Da telekom neradi kako treba ne samo po pitanju adsl-a nego i ostalog dela telekomunikacija je cinjenica(navedi mi jos neku drzavu gde postoji rec dvojnik),sto se bahate sa cenama za internet,i to im nije dosta nego nisu dostojni da svoje korisnike obaveste sta i kako se desava na mrezi,ako vec hoce da budu lider na polju telekomunikacija kod nas onda neka se i tako ponasaju a ne da samo uzimaju pare,muzu korisnike i pritom ih zezaju,najsrecniji bi bili kada ne bi morali da vuku nikakve kablove a da im svi mi finansiramo prasice jagnjice i slicno po lokalnim kafanama gde oni se ubise od posla(tu nesumnjam uopste da se ubijaju),malo ozbiljnosti ako se neslazes sa nama reci to lepo i navedi razloge i argumente, ako nemozes onda pusti nas da rezimiramo situaciju i ako je moguce nekako regulisemo problem u kome smo

Moze im se jer drze monopol...i drzace ga jos po mojoj proceni min god. do god. ipo!
[ dr.kis @ 27.02.2010. 09:48 ] @
U Valjevu izgleda resili poblem. Od nocas, a evo i jutros vratio sam se na brzinu kakvu sam imao pre ovog haosa. Samo da nije opet trenutno, da ne pocnu opet! E, koji smo mi jadnici, radujem se kad mi daju ono sto sam vec platio!
[ pobesnelipostar @ 27.02.2010. 14:21 ] @
kod mene i dalja-mraaaak...a dokle-to ni ovi u sezamu ne znaju...
[ redforce @ 27.02.2010. 14:42 ] @
Ovako radi kod mene uz napomenu da tek u vecernjim satima je kakva takva brzina,dok preko dana nemoguce je bilo kakav download yt apsolutno ne radi.Sramota za telekom sto barem nista nisu napisali na njihovom sajtu da znamo o cemu se radi da ima neki problem nego nista.Poslovnost kompanije ravna 0,isto mogu reci i za call centar.

[ dr.kis @ 27.02.2010. 21:44 ] @
Prerano sam se poradovao. Veceras prvo nemam uopste protok,a sada opet jadnih 0.3-0.4 Mb/s!!! Ovo je stvarno neizdrzivo, prakticno je nemoguce koristiti net.
Treba smisliti neki nacin kako se boriti protiv ovog lopovluka, neki protest, masovni raskid ugovora, nekome se zaliti, ne znam.
[ zzzox @ 28.02.2010. 01:02 ] @
Sto mi to nesto poznato Ivane da nisi negde iznad kule?
Sto se tice testova ja sam upravo testirao brzinu na nekoliko servera i tu imam oko 900 dl i 85 ul za placenih 1 Mb.
Medjutim recimo youtube radi ocajno.Sticem utisak da je Telekom podesio softver da se brzina prema cesto koristenim serverima a koji vuku maksimalnu brzinu menja odnosni da
koriste "pametnu" agregaciju.Reimo youtube ,rapidshare itd.
Sutra cu da nazovem 0800100100 al unapred znam da cu da se iznerviram.
Pozdrav
Mozda zalijem banderu..........
[ hmarko @ 28.02.2010. 11:06 ] @
I kod Sezama je situacija već neko vreme indentična... S tim da na njihovom sajtu, tj. cpanelu (moj.sezampro.rs) stoji obaveštenje:

Citat:
Info

Otezano funkcionisanje ADSL interneta

Zbog problema sa nasim i Telekom linkom ka nadprovajderima u
inostranstvu trenutno je otezan internet saobracaj.
Nadlezne sluzbe Telekoma Srbije uz nasu saradnju rade na poboljsanju
opreme i kapaciteta kako bi se rad ADSL interneta normalizovao u
sto skorije vreme.

Izvinjavamo se zbog problema nastalih smanjenim kapacitetom linka.


Zvao sam korisnički servis, i rekli su da od petka 26.02.2010. telekom rešava problem, i da se od ponedeljka očekuje stabilizacija internet saobraćaja...
[ pobesnelipostar @ 28.02.2010. 11:10 ] @
To su u Sezamu rekli i meni....a na moje pitanje -sta sa placanjem-rekli su da cemo biti obesteceni...tj...ili ce produziti nalog ili ce se umanjiti cifra za naredni mesec....
[ hmarko @ 28.02.2010. 11:20 ] @
Citat:
pobesnelipostar: To su u Sezamu rekli i meni....a na moje pitanje -sta sa placanjem-rekli su da cemo biti obesteceni...tj...ili ce produziti nalog ili ce se umanjiti cifra za naredni mesec....


Ja im nisam postavljao pitanje u vezi plaćanja i nadoknade, ali ako stvarno bude tako, respekat!!!
Jer na običan youtube video čekam 35min da mi se učita... :-(
[ ivanrandjic @ 28.02.2010. 11:21 ] @
A ja imam placeno god dana... Lele meni
[ Grand @ 28.02.2010. 13:04 ] @
Meni na speedtest.net pokazuje brzinu kakvu bi i trebalo da imam 1024/128 ali u stvarnosti uopšte nije tako. Piše mi da fajl od 5mb treba da skinem za nepunih 30 sekundi a meni treba 5 minuta za neki fajl od 5mb jer download ne prelazi 30kb dok mi torrent radi perfektno. Provajder je Sezampro u Smederevu...
[ saigon_from_europe @ 28.02.2010. 13:17 ] @
Meni danas konacno proradio download (Sezampro 1024/128).

Citat:
Grand: Meni na speedtest.net pokazuje brzinu kakvu bi i trebalo da imam 1024/128 ali u stvarnosti uopšte nije tako.

Problem je sa medjunarodnim linkovima, u "lokalu" sve radi normalno. Na speedtest-u izaberi neki server u USA npr., ako izaberem neki iz Srbije i meni je sve vreme pokazivao ocekivane vrednosti.
[ clear-sky @ 28.02.2010. 18:32 ] @
Sto se tice Panceva;ista prica,kompletan dl prema inostranstvu je uzas,varira izmedju 20-45kb/s na protok 1024/128(Telekom Srbija)inace to je protok kad uopste i RADI internet saobracaj!Strasno...
[ mantaka @ 28.02.2010. 20:17 ] @
Trenutna brzina u Smederevu, Telekom ADSL, tako vec od polovine decembra






Brzina mi je 2048/192, dokle ovo.....
[ dekius @ 28.02.2010. 21:07 ] @
Citat:
mantaka: Trenutna brzina u Smederevu, Telekom ADSL, tako vec od polovine decembra :(






Brzina mi je 2048/192, dokle ovo.....


Smederevo, Eunet .. nakon jubilarnog 1000-og reseta rutera u poslednje vreme. Pre reseta Internet jedva da radi, nakon reseta je sve ok neko vreme.
Problemi su krenuli pocetkom januara i ukljucivali periode prekida i na DSL nivou i na nivou izlogovanja sa mreze provajdera, da bi se u poslednje vreme to svelo na prethodno opisanu situaciju.
Neshvatljivo mi je da se niko zvanicno ne oglasava, bilo provajderi ili nadprovajder ( Telekom). Simptomaticno je da je u ovom periodu prosiren kapacitet na velikom broju centrala sirom Srbije - zajedno sa update-om softvera na serverima (videti sajt Eunet-a ADSL Novosti) i Status mreze).
Da li na telekomovom sajtu postoje slicne informacije, cini mi se da sam ranije vidjao ali sada ne mogu da nadjem?
[ pobesnelipostar @ 01.03.2010. 18:15 ] @
i dalje isto...
[ ivanrandjic @ 01.03.2010. 18:23 ] @
Danas oko 5h poslepodne Sezampro je sa sajta sklonio obavestenje o otezanom ADSL saobracaju. Ja se ponadao da su konacno napravili kad ono posle pola sata vratili isto obavestenje i opet stari problemi
[ pobesnelipostar @ 01.03.2010. 22:50 ] @
Zvao sam u Sezam...i na moju srecu rekli su da je jedan link pusten....a ovaj drugi do kraja nedelje.....URAAAAAAAAA.....ja sam izgleda na ovom drugom....(zali Boze premium accounta na Rapidu)...skidam i dalje supersonicnom brzinom od 20 kbps....
[ ivanrandjic @ 01.03.2010. 23:02 ] @
Izgleda da sam i ja na tom drugom. Ja sam poj premijum vec prezalio... :-(
[ Marenović Slaviša @ 02.03.2010. 01:55 ] @

Znam da cete me sada popljuvati, ali reci cu vam sta mislim iskreno.

Trebalo je da link ka inostranstvu ostane u istom stanju (necu reci da je pukao - pitanje je da li je lelekom platio svoje obaveze, mozda je to u pitanju) jos jedno mesec dana, a nadam se i da ce ostati...
Zasto?

Da bi propali lelekom zavrsio na otpadu. Da se pobune korisnici, da se malo naduva prica u medijima oko toga kako hiljade korisnika placa za uslugu koja im ne biva pruzena!
Da se digne prica na malo visi nivo.... dok ne dodjemo do price o novm tenderu, ili jos bolje prodaji telekoma nekoj firmi...

Dabogda im crko link na 3 meseca!

A i ja sam bio budala kad nisam uzeo kod pravih nego idem opet preko lelekoma.......


P.S.

Indirektno je vezano za temu, a rec je o tome da je neko ovde na ES-u pisao o tome kako mu puca konekcija prilikom downloada sa rapida i slicnih servera, kao da je softwer podesen da veza puca cim se povuce neki veci fajl, neki veci download. Je li to ona "PAMETNA AGREGACIJA" sto je neko spomenu? Odrali su nam kozu, sad mogu lagano da nas ljuste...


Neka, uskoro ce i SBB proci ovuda.




[Ovu poruku je menjao Marenović Slaviša dana 02.03.2010. u 03:07 GMT+1]
[ pobesnelipostar @ 02.03.2010. 14:26 ] @
Svaka ti je ka Njegoseva.....ko nam je kriv kad smo navuceni na Net....knjigu pod misku,devojcicu za ruku pa u prirodu....ili kod rodbine koja ima SBB....
[ vikler @ 02.03.2010. 15:09 ] @
meni je danas konacno proradio. sve je kako treba.
[ ArsenLupen @ 02.03.2010. 15:54 ] @
Citat:
meni je danas konacno proradio. sve je kako treba.


+1
Radi savrseno.

A danas mi istice wow akaunt
[ ivanrandjic @ 02.03.2010. 16:02 ] @
Sad trenutno radi ok. Evo skidam drajvere za graficku i ide full brzinom. Ali videcemo vecas kad krenem dotu da igram ako mi samo jednom skoci ping zovem telekom da im se ...ebem .........
[ clear-sky @ 02.03.2010. 17:05 ] @
Izgleda da se normalizuje situacija i u pancevu,normalan je internet jutros od 0500 do sada 1800.
[ WEXY @ 02.03.2010. 17:25 ] @
Da, situacija deluje bolja danas medjutim..

Barem za ljude sa Beotela kojima zapadne 91... IP dolazni saobracaj ide preko Amerike lol.. ping je uzasan do lokacija po Evropi, zvao sam podrsku kazu da je to problem sada i navodno nece ostati na tome..

Nadam se.
[ mantaka @ 02.03.2010. 17:54 ] @
Danas se popravilo stanje u Smederevu na Telekom ADSL, koristim 2048/192 i evo :







Videcemo nadalje....
[ WEXY @ 02.03.2010. 17:59 ] @
@mantaka: Nije ni bilo problema u lokalnom saobracaju, dzaba testiras sa serverom u Beogradu...
[ zivanicd @ 02.03.2010. 20:40 ] @
Info: Telekom sutra uvece radi upgrade TK centra Nis.

Bice prekida ADSL saobracaj od 30 minuta max sutra izmedju 23:00 i 01:00 u celoj regiji jug.

Videcemo dal ce biti bolje posle...

Poz
[ ZapHood @ 02.03.2010. 22:27 ] @
Heh, proradio je, mislio sam da neću preživeti
[ hmarko @ 03.03.2010. 07:20 ] @
Mogu da potvrdim da je i u Subotici sezampro proradio :-) Od juče bilo kakav saobraćaj prema inostranstvu radi, uključujući i youtube, gde video baferuje punom zakupljenom brzinom. (Ne baš punom zakupljenom, ali punom mogućom ;-)
[ pobesnelipostar @ 03.03.2010. 17:34 ] @
samo da pohvalim Sezam-produzili su mi nalog za 10 dana...uz izvinjenje....
[ Luka Skrbic @ 03.03.2010. 18:06 ] @
Stanje se popravilo. Nadam se da će uskoro biti još bolje.

[ tkmdoo @ 04.03.2010. 12:44 ] @
u zajecaru radi ok, doduse imam onaj paket na 1mb i radi bez problema, doduse desi se nekada da padne link ali u 3 dana 1-2 puta
[ bobiska @ 04.03.2010. 17:47 ] @
Citat:
tkmdoo: u zajecaru radi ok, doduse imam onaj paket na 1mb


Ne bih rekao...
[ micky @ 04.03.2010. 20:40 ] @
Pre podne je ok,popodne i uvece uzas boziji.
[ ivanrandjic @ 04.03.2010. 20:43 ] @
Sto se tice kod mene u Ivanjici download je preko celog dana dobar ali zato cini mi se da ping seta po malo. Sada ne mogu da hostujem dotu 5x5 a ranije sam mogao bez problema.
[ micky @ 05.03.2010. 10:30 ] @
Evo jutros cas nema uopste neta cas mogu samo na domace sajtove i po neki strani... i tako u nedogled.Mora da se igraju nesto u Telekomu ?Ima li neko slicnih problema?
[ combuster @ 05.03.2010. 10:35 ] @
Mene je zezao juce, nestalo u 10pm, vratilo se posle pola sata. Ruter nije ni pokusavao da ugovori vezu, posle je tek proradio...
[ micky @ 05.03.2010. 12:14 ] @
Zvao Telekom ,dobio operaterku.Nemam reci stvarno ali nemaaam,bolje da cutim i placem od muke.Ona ne razume nista sta ja njoj pricam... kao da pricamo o babama i zabama.
[ ivman @ 05.03.2010. 12:44 ] @
Citat:
micky: Evo jutros cas nema uopste neta cas mogu samo na domace sajtove i po neki strani... i tako u nedogled.Mora da se igraju nesto u Telekomu ?Ima li neko slicnih problema?


tako je bilo na Beotelnetu poslednjih 2 nedelje a i kod vecine provajdera, da rade samo domaci sajtovi i po neki strani, download jedva pola a i manje od potrebne brzine kod mene tek juce proradeo net kako treba,ovi iz telekoma nesto cackaju po mrezi prosiruju kapacitet,tako kazu.Sad ili je to kod tebe privremeno dan-dva ili moze i duze da potraje ako su nakacili vise korisnika na tvoju centralu i sad nikom ne radi kako treba,dok ne prosire kapacitet na toj centrali

ili ti krace takvo je stanje kao kod tebe bilo (kako sam vido po raznim forumima) kod velikog broja adsl korisnika protekle 2 nedelje i pocelo je da se popravlja u poslednja 2-3 dana,nadam se da je kod tebe to trenutno u mom slucaju im je trebalo 2 nedelje da to srede

[ zivanicd @ 05.03.2010. 15:24 ] @
Telekom Srbija je zakupio dodatne medjunarodne resurse jer smo dobili ponudu za povecanje linkova...

Verujem da ce se stvar sa ADSL protokom srediti ako vec nije...

Poz
[ djricky @ 07.03.2010. 11:10 ] @
Tracing route to playdota.eu [94.23.240.47]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 10.1.5.1
2 5 ms 4 ms 5 ms 77.46.240.1
3 5 ms 5 ms 5 ms ADSL53.telekom.yu [212.200.15.53]
4 77 ms 32 ms * decix2.routers.ovh.net [80.81.193.209]
5 30 ms * 33 ms 20g.fra-1-6k.routers.chtix.eu [91.121.131.70]
6 80 ms 39 ms * 20g.vss-2-6k.routers.chtix.eu [94.23.122.117]
7 41 ms 42 ms 38 ms ks308793.kimsufi.com [94.23.240.47]


ovih dana ocekujemo jos prosirenja linkova, kazu... za firmu kao sto je telekom, ovo je u najmanju ruku, neozbiljno...
[ Jbyn4e @ 11.03.2010. 14:42 ] @
Gledam nesto ovo sad gore od djricky-ja, da vidim da li je sredjeno (posto izgleda nije sve), i imam sta da vidim:
traceroute playdota.eu
traceroute to playdota.eu (94.23.240.47), 30 hops max, 40 byte packets using UDP
1 cenzura 0.688 ms 0.582 ms 0.579 ms
2 10.151.59.1 (10.151.59.1) 2.532 ms 2.388 ms 2.024 ms
3 10.151.59.2 (10.151.59.2) 3.846 ms 3.891 ms 3.855 ms
4 10.151.188.1 (10.151.188.1) 14.828 ms 17.436 ms 9.291 ms
5 10.151.189.1 (10.151.189.1) 8.098 ms 9.338 ms 8.932 ms
6 10.151.225.1 (10.151.225.1) 11.796 ms 11.218 ms 10.834 ms
7 * * *
8 194.106.163.201 (194.106.163.201) 10.601 ms 19.272 ms 20.584 ms
9 79-101-96-57.static.isp.telekom.rs (79.101.96.57) 19.617 ms 18.636 ms 18.055 ms
10 193.159.227.109 (193.159.227.109) 36.346 ms 39.231 ms 64.118 ms
11 f-ee4-i.F.DE.NET.DTAG.DE (62.154.14.250) 63.699 ms 63.986 ms 58.687 ms
12 20g.dtag.fra-5-6k.routers.cht (213.251.130.25) 230.251 ms * *
13 20g.fra-1-6k.routers.chtix.eu (91.121.131.70) 253.532 ms * *
14 * 20g.vss-2-6k.routers.chtix.eu (94.23.122.117) 260.258 ms *
15 ks308793.kimsufi.com (94.23.240.47) 219.980 ms 219.238 ms 221.043 ms

Zapade mi ovaj crveni za oci...

# dig 20g.dtag.fra-5-6k.routers.cht
...
;; ANSWER SECTION:
20g.dtag.fra-5-6k.routers.cht. 0 IN A 67.215.65.132

;; AUTHORITY SECTION:
. 457362 IN NS L.ROOT-SERVERS.NET.
. 457362 IN NS M.ROOT-SERVERS.NET.
. 457362 IN NS A.ROOT-SERVERS.NET.
. 457362 IN NS B.ROOT-SERVERS.NET.
. 457362 IN NS C.ROOT-SERVERS.NET.
. 457362 IN NS D.ROOT-SERVERS.NET.
. 457362 IN NS E.ROOT-SERVERS.NET.
. 457362 IN NS F.ROOT-SERVERS.NET.
. 457362 IN NS G.ROOT-SERVERS.NET.
. 457362 IN NS H.ROOT-SERVERS.NET.
. 457362 IN NS I.ROOT-SERVERS.NET.
. 457362 IN NS J.ROOT-SERVERS.NET.
. 457362 IN NS K.ROOT-SERVERS.NET.


Moze li meni neko da objasni KOJI je to TLD .cht ????

Ah da, zasto sam rekao da nije sve izgleda sredjeno:
# traceroute thoron.typefrag.com
traceroute to thoron.typefrag.com (85.17.146.33), 30 hops max, 40 byte packets using UDP
1 cenzura 0.798 ms 0.610 ms 0.595 ms
2 10.151.59.1 (10.151.59.1) 2.823 ms 3.045 ms 4.390 ms
3 10.151.59.2 (10.151.59.2) 11.713 ms 13.045 ms 12.115 ms
4 10.151.188.1 (10.151.188.1) 17.970 ms 17.575 ms 16.647 ms
5 10.151.189.1 (10.151.189.1) 29.059 ms 28.546 ms 27.930 ms
6 10.151.225.1 (10.151.225.1) 29.135 ms 28.609 ms 27.996 ms
7 * * *
8 194.106.163.201 (194.106.163.201) 18.614 ms 17.674 ms 16.847 ms
9 79-101-96-57.static.isp.telekom.rs (79.101.96.57) 12.116 ms 13.109 ms 13.302 ms
10 decix.crs.evo.leaseweb.net (80.81.192.246) 213.716 ms 213.182 ms 212.565 ms
11 po100.sr1.evo.leaseweb.net (85.17.100.226) 215.226 ms 214.442 ms 220.221 ms
12 thoron.typefrag.com (85.17.146.33) 226.915 ms 226.394 ms 226.113 ms

I dalje decix ima 200 ms pa na dalje....
[ djricky @ 11.03.2010. 15:08 ] @
traceroute resolvuje IP u reverzni DNS zapis, a tu mozes teoretski da stavis sta god pozelis
otud verovatno i taj CHT... (cheaterski tld, lol) baci pogled na http://chtix.eu

sto se tice trace-a do typefrag.com:
root@master:~# traceroute thoron.typefrag.com
traceroute to thoron.typefrag.com (85.17.146.33), 30 hops max, 38 byte packets
1 clint.noc.verat.net (62.108.96.77) 0.185 ms 0.181 ms 0.199 ms
2 telekom-peer.noc.verat.net (195.178.34.125) 0.687 ms 0.429 ms 0.411 ms
3 212.200.17.62 (212.200.17.62) 0.778 ms 0.707 ms 0.483 ms
4 212.200.232.93 (212.200.232.93) 0.562 ms 0.588 ms 0.533 ms
5 212.200.227.249 (212.200.227.249) 0.443 ms 212.200.227.226 (212.200.227.226) 0.465 ms 0.430 ms
6 decix.crs.evo.leaseweb.net (80.81.192.246) 30.917 ms 31.114 ms 30.867 ms
7 po100.sr1.evo.leaseweb.net (85.17.100.226) 38.464 ms 231.208 ms 92.759 ms
8 thoron.typefrag.com (85.17.146.33) 31.059 ms 32.076 ms 34.907 ms

s posla je dobro...

[admin@ricky@home] > tool traceroute routing-table=telekom thoron.typefrag.com
ADDRESS STATUS
1 109.93.122.1 7ms 5ms 5ms
2 212.200.15.165 8ms 6ms 5ms
3 80.81.192.246 222ms 213ms 213ms
4 85.17.100.226 223ms 214ms 213ms
5 85.17.146.33 217ms 213ms 217ms
[admin@ricky@home] > tool traceroute routing-table=verat thoron.typefrag.com
ADDRESS STATUS
1 62.108.98.245 11ms 5ms 6ms
2 79.101.96.25 9ms 6ms 15ms
3 212.200.227.254 16ms 6ms 6ms mpls-label=592224
4 212.200.6.98 14ms 6ms 6ms
5 80.81.192.246 222ms 214ms 214ms
6 85.17.100.226 217ms 213ms 212ms
7 85.17.146.33 222ms 213ms 215ms

od kuce jos uvek lose... treba jos linkova ka svetu telekom da prosiri... mada se cinilo ovih dana da je situacija malo bolja... koliko vidim, najveci problem je veza do decix-a, ne znam kako je realizovana, ali kao da ima vise linkova gde su neki popunjeni, a neki ne... a u decix-u se peer-uje pola interneta ukljucujuci google sa youtube-tom, i facebook
[ TSF @ 11.03.2010. 15:21 ] @
meni to izgleda ovako:


Code:
  
  1     3 ms    98 ms    99 ms  speedtouch.lan [192.168.1.254]
  2    36 ms    29 ms    38 ms  93.86.2.1
  3    23 ms    21 ms    19 ms  212.200.11.197
  4    24 ms    45 ms    45 ms  212.200.227.229
  5    78 ms     *       49 ms  212.200.227.249
  6    78 ms    70 ms     *     decix.crs.evo.leaseweb.net [80.81.192.246]
  7    62 ms    57 ms   107 ms  po100.sr1.evo.leaseweb.net [85.17.100.226]
  8    53 ms    65 ms    50 ms  thoron.typefrag.com [85.17.146.33]


sada mi youtube radi odlicno ali download nije bas sjajan, u vrh glave izvlaci 100KB/s na click 1 kod telekoma i dok je torent ranije bio skoro ravna linija na privatnim trackerima sa nekih 110ak kila (imam prijavljen speedup) sada je pravi uspeh izvuci 100 i to uz gomilu skokova i padova.
[ u2020bullet @ 12.03.2010. 13:58 ] @
ja se juce prebacio sa click 2 na click 4, nisam ga bas nesto stigao testirati pa otisao na speedtest.net
evo u domacem saobracaju



i evo sa servera iz londona



sto je bas tolika razlika izmedju saobracaja kod nas i u inostranstvu?
[ Slobodan Milivojevic @ 12.03.2010. 15:44 ] @
Isklikci jos servera po evropi, mozda link od telekoma do tog servera u Londonu nije najbolji.
[ u2020bullet @ 12.03.2010. 20:24 ] @
Barselona:



Stokholm:



Atina

[ WEXY @ 12.03.2010. 22:32 ] @
10 dana je radilo kako treba ja od danas imam slicne probleme kao pre.

Sta je sad u pitanju..
[ TSF @ 13.03.2010. 17:34 ] @
ma da, opet se raspadaju...
[ Phaseshifter @ 15.03.2010. 15:43 ] @
http://www.elitesecurity.org/t394613-0#2548827

Eto takva je situacija u Pancevu....

A ovako vec mesec dana Click16 paket
[ Miki-011 @ 21.03.2010. 03:49 ] @
Trebalo bi traziti odstetu ili jos bolje kolektivna tuzba ili opomena uz odstetu! A, kad ti ne platis iskljucenje opomene kamate pretnje tuzbom...... itd
[ calexx @ 21.03.2010. 08:48 ] @
Naša obaveza je da plaćamo a njihova nije da prave dobre rezultate na tim smešnim speed testovima. Evo malopre sam izmerio click1 i šta sad?

[ micky @ 23.03.2010. 19:47 ] @


Smesni testovi ili ne ,internet je usporen ,pingovi su po 1000 ms do googla ,download ponekad ne prelazi 30-40k. i to traje zadnjih 2-3 nedelje ako ne i duze.
[ buger @ 28.03.2010. 19:25 ] @
kod mene od juce ponovo problemi kao pre mesec dana, Pancevo centar
[ VIDAKOVICV @ 28.03.2010. 22:40 ] @
Izgleda da su kod svih opet problemi od juče ujutru.
[ djricky @ 29.03.2010. 00:32 ] @
problemi juce su bili zbog prekida na optici kod telekoma... ovi danasnji jos ne znam zasto... ma havarija...

OT: inace, nemojte da se nadate da ce Deutsche Telekom da bude mnogo bolji... od njih sam direktno pre par godina doziveo da im je trebalo 9 sati da srede/zamene jedan Cisco ruter u Budimpesti...
[ easyyu @ 29.03.2010. 02:27 ] @
Izgleda da je pocelo:
www.t-com.rs
[ cubric @ 08.04.2010. 23:03 ] @


Ako ja ne poludim sa ovim TELEKOMOM nece niko......

[ ivanrandjic @ 09.04.2010. 07:45 ] @
Meni je trenutno download ok tokom celog dana. Ali zato ping to je vec misaona imenica. S' vremena na vreme skoci da je to katastrofa. Obicno u vecernjim casovima, muka ziva...
[ mr. ako @ 10.04.2010. 01:49 ] @
Od skoro sam na Telekomu, zasad radi ok...





...svaka cas za Telekom Srbija! :P
[ The Phantom @ 12.04.2010. 11:43 ] @
ne secam se da li sam poslednjih par godina bilo sta pisao na es forumu ali evo, sigli su i mene jadi..

imam dva meseca vec adsl kod telekoma, 2mbps paket (jetspeed iad wp2 modem/ruter) koji ide preko firme i imam mnogo problema sa downloadom..
jutros sam par puta pokusao skinuti fajl od 1.3mb sa ptt webmaila i nisam uspeo jer je download krenuo sa 311bps i posle skinutih 300kb pukao
nedavno sam se zalio telekomu i rekli su mi nesto tipa 'pogledacemo da li je do nas, ako nije, poslacemo nekoga iz podrske da pogleda modem'.
momak koji je dosao iz podrske je prikljucio svoj laptop na modem i otvorio speedtest koji mu je dao rezultat od 1mbps i rekao 'eto, vidis da radi' i takodje rekao da su se ljudi zalili da im na windows7 net sporo radi i da predjem na 'windows 5', pri pitanju 'mislite na winxp?' momak je odgovorio 'pa ne znam, ne razumem se ja toliko u racunare, ali mislim da je to taj windows 5, da' ...
nestrucnost, to je stvarno strasno.. stvarno ne znam vise sta raditi, na kraju sam zivaca jer mi je internet poslovno potreban a po firminom ugovoru sa telekomom, sto nisam siguran jer nisam ja direktor, moram koristiti adsl 2 godine kako bih mogao raskinuti ugovor..

zna li iko hoce li ovo biti sredjeno u nekom skorijem vremenu jer mi je stvarno vise muka ovoga, ne zelim ponovo doziveti tu 'tehnicku podrsku' koja ne zna ni sta je winxp..
[ micky @ 12.04.2010. 11:56 ] @
Evo mene opet,saznao sam info da ima previse korisnika i da se mreza gusi ukratko receno...to je to za sada,kada ce biti normalizovano ne zna se ,ali garant ce biti sve gore i gore dok budu delili adsl za 1 din..
[ The Phantom @ 12.04.2010. 20:42 ] @
Citat:
micky: Evo mene opet,saznao sam info da ima previse korisnika i da se mreza gusi ukratko receno...to je to za sada,kada ce biti normalizovano ne zna se ,ali garant ce biti sve gore i gore dok budu delili adsl za 1 din..


znaci ostaje nam samo da cupamo kosu sa glave za sada dok telekom ne zakupi nove linkove ako to uopste budu radili imajuci u vidu u kakvoj je finansijskoj situaciji drzava... trebalo bi videti sada sa telenorom posto dobija dozvolu za fiksnu telefoniju ili cak i za ratel, mada o njima ne znam toliko..
hvala za informaciju u svakom slucaju micky, i to mi puno znaci..
[ djricky @ 12.04.2010. 21:13 ] @
da ne gresimo dusu, telekom je u zadnjih par meseci znacajno prosirio linkove ka svetu, sa uglavnom STM-16 na STM-64, ili TenGbE... mada, priznajem da se bas i ne oseca nesto posebno...
[ micky @ 12.04.2010. 21:30 ] @
Citat:
djricky: da ne gresimo dusu, telekom je u zadnjih par meseci znacajno prosirio linkove ka svetu, sa uglavnom STM-16 na STM-64, ili TenGbE... mada, priznajem da se bas i ne oseca nesto posebno...


Vidim da je doslo do zabune ,nisam ja ovde pominjao linkove ka svetu vec linkove u lokalu tj. cvorista na koja su zakaceni korisnici.Preopterecena su,naravno nisu sva ali eto na pojedinim tackama ima i previse korisnika .Kao lutrija :) ako vam se posreci super ako ne ... trpi i cuti .
[ The Phantom @ 12.04.2010. 21:38 ] @
ali je svejedno ovo ipak strasno, pre malo vise od mesec dana sam imao ovakve probleme pa su problemi odjednom nestali, zatim sam bio par nedelja na poslovnom putu i kada se vratio, imao sta videti.. a koliko znam, ugovor sa telekomom traje 2 godine i nisam siguran moze li se raskinuti jer se vodi na pravno lice i na ime firme, ugovor potpisan u toku februara a rado bih ga spalio koliko se nerviram..
[ VIDAKOVICV @ 14.04.2010. 22:32 ] @
Meni večeras katastrofa Internet ka inostranstvu. Youtube neće da čuje, speed test ne prelazi dw 0.30. Nešto im je opet vrisnulo.
[ djricky @ 14.04.2010. 22:37 ] @
sve je u redu... najavljeni radovi u telekomu.
[ VIDAKOVICV @ 14.04.2010. 23:10 ] @
OK, hvala za info. Jel ima neki link gde mogu da se nađu najave radova i prekida?
[ The Phantom @ 15.04.2010. 11:23 ] @
Citat:
djricky: sve je u redu... najavljeni radovi u telekomu.

zahvaljujem na informaciji

Citat:
VIDAKOVICV: OK, hvala za info. Jel ima neki link gde mogu da se nađu najave radova i prekida?

verovatno nema, telekom o tome retko kada najavi, ali bi bilo fino ako bi se zapravo nesto naslo na njihovom sajtu o tome
[ mr. ako @ 15.04.2010. 15:28 ] @
Citat:
VIDAKOVICV: OK, hvala za info. Jel ima neki link gde mogu da se nađu najave radova i prekida?


Uglavnom ima na sajtovima boljih i azurnijih provajdera. O tome redovno obavestavaju: Verat (na svom sajtu u vestima/obavestenjima) i Sezam kad se ulogujes na "Moj Sezam" nalog. Za Beotel nisam siguran, ali mislim da imaju i oni negde.

A uvek mozes pozvati teh. podrsku nekog provajdera... Telekom: 0800/100-100, Verat: 011/36-05-338.



Poz,
Marko

[ bedazzled81 @ 22.04.2010. 22:10 ] @
Meni danas opade brzina na 400 kb/s!!! reklamirao sam tehn.podrsci pa mi je onda nestao skroz pa onda dosao ali nista bolje,tj malo bolje sad umesto dosadasnjih 107kb/s skida 75kb/s. Stvarno ne razumem sta se desava vise sa ovim jadnicima iz lelekoma???
[ randa @ 30.04.2010. 18:58 ] @
meni je vec dva dana brzina downloada ocajna, na mahove uopste nema ni signala, koristim telekomov adsl vec dve godine i ovo je prvi put da imam prebleme ove vrste, ali nedavno sam imao visoku latenciju/ping vikendom, ovo mi sve vise lici na preopterecenost sistema, razmisljam se da predjem na kablovski interenet
[ mr. ako @ 05.05.2010. 14:52 ] @
^ Cek, prvi put imas probleme od kako si kod Telekoma vec dve godine, i odma planiras da se prebacis?! Da li mislis da ce ti kod bilo kog drugog provajdera biti bolji prosek od "jedan problem na dve godine"???


[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 05.05.2010. u 16:31 GMT+1]
[ micky @ 05.05.2010. 17:28 ] @
Naravno da ce mu biti bolje ako predje na kablovski,sto se tice ADSL ocigledno je da su ogromna zagusenja na nekim cvoristima bez obzira kod kog si provajdera .
poz :)
[ mr. ako @ 06.05.2010. 00:15 ] @
Svaka cas' ako na kablovskom ima samo "jedan problem za dve godine"... mozda cu i ja da predjem sa ADSL-a na kabel-ski...

(Ne mislim da je ni jedan nacin pristupa Internetu savrsen, ali ipak smatram da je ADSL bolji od kabla... vise negativog sam cuo za kabel nego za ADSL.)
[ micky @ 06.05.2010. 20:09 ] @
Gresis sinko gresis :) To sto si cuo ne mora da je tacno :) ima tu puno faktora .Imao sam daaaaaavno kablovski,presao na ADSL imao ga skoro 5 god ,presao opet na kablovski :) extra zadovoljan .ADSL odlicno radio do skoro od pre mesec dva tri onda sam nacuo da dosta ljudi ima istih problema kao ja.Otkacio sam ADSL za sada.Videcemo u buduce mada mislim da ovak kablovski ipak necu menjati.
[ mr. ako @ 07.05.2010. 18:38 ] @
Ne mora da je tacno, naravno... a i ko sto kazes ima tu puno faktora. Generalno vise ljudi znam koji su na ADSL nego na kablovskom i vecina sa kablovskog se zalili... po tome sam izveo svoj zakljucak, koji ne mora da bude opsta pojava, ali je indikativan.
[ RadovicInzenjer @ 29.05.2010. 16:27 ] @
Postovani...

Primetih i kod mene slicne probleme. Imam Telekomov adsl 1024/128, download je bio do pre mesec dana oko 100 KB/s, medjutim sad je spao na jedva 30KB/s, ali sta se desava. Nakacim se na komsijski net, isti paket, (naravno svoj wlan nisu zastitili password-om), i njihov protok je oko 100KB?! Ista nam je tel. centrala tj. tel. linija ili sta li vec....U cemu je fora?
[ SlObOdAnPeJcHa @ 04.06.2010. 18:10 ] @
Slicno i kod mene. Surfovanje je ok kao i uvek, ali download je 16-30 kb/s. Youtube ni da cuje... Ali recimo kad gledam dr. house direktno sa neta ne laguje, sacekam 10-ak sekundi onda pustim i ide normalno...
Uporno zovem 0800/100100 ali ''operateri su zauzeti''...
[ The Phantom @ 05.06.2010. 10:20 ] @
Citat:
Surfovanje je ok kao i uvek, ali download je 16-30 kb/s.

blago tebi ako ti surf ide ok, ja pored paketa 2mbps idem na dialup kako bih proverio mail samo..
meni je net radio fino nekih mesec dana i pre dve nedelje poceo svakodnevno pucati posle podne da bi jednom pukao i ujutru kada ga je bilo radio toliko lose (ponovo) da je to strasno.. telekom naravno negira kvarove ili preopterecenja i uporno windows 7 ne podrzava internet kada dodju serviseri.. ja stvarno ne znam sta vise raditi, nije kao da imamo veliki izbor provajdera a ja sam na takvoj lokaciji da kablovski/wifi ne mogu imati..

staviise, prosle nedelje su zvali iz telekoma kako bi utvrdili IPTV paket i rekli kako ce uskoro doci da nameste, sto jos nisu.. ako i iptv bude radio lepo kao sto radi internet, treba se ubiti samo.. brat moj vec kaze kako mu iptv zamrzava sliku cesto te mora resetovati modem par puta kako bi odgledao prosecan film od sat ipo vremena.. ne znam stvarno...
[ jimmy_kvo @ 22.07.2010. 13:33 ] @
Pozdrav svima,

javljam se iz Kraljeva, tj Mat.banje i mogu da vam kazem da i ovde ima istih problema.. Ovako je kod mene: Surfovanje ide bez problema, download sa random sajtova 10kb/s, youtube (ne znam kako) radi bez problema, speedtest nece ni da ocita brzinu... A pre pola sata desilo mi se sledece: skinuo sam winamp sa oficijalnog sajta brzinom od 700kb/s ! Sta je u pitanju? Inace, imam paket 1024/128 i MT882...
[ Slobodan Milivojevic @ 22.07.2010. 13:39 ] @
Telekom danas po svemu sudeci ima problema sa vecim delom linkova ka svetu. Nadajmo se da ce brzo da srede.
[ ivanrandjic @ 22.07.2010. 13:46 ] @
Kod mene danas youtube ocitava brzinom 10-30kb/s, uzas...
[ shiny @ 26.07.2010. 22:14 ] @
Zadnjih nekoliko dana imam problema sa online igrama. Vecinom dana ping varira od 200 do 500ms, na serverima na kojima je godinama bio <100ms. Download je dobar, torrenti rade ok, youtube standardno traljavo, sajtovi se ok otvaraju, ali me taj ping ubija. Ponekad na kratko padne na normalnih 60-90ms, pa se posle par minuta ponovo vrati. Nije do antivirusa i drugih progama koji idu na net jer sam proverio NetLimiterom. Kod Beotela sam, 1024/128 paket. Evo jednog tipicnog traceroute-a:

Code:

Tracing route to server.killercreation.co.uk [81.19.212.48]
over a maximum of 30 hops:

  1     2 ms     3 ms     2 ms  192.168.1.1
  2    34 ms    31 ms    28 ms  194.106.163.72 // BEOTEL-NET
  3    27 ms    28 ms    24 ms  194.106.175.5
  4    56 ms    32 ms    52 ms  79.101.105.101 //TELEKOM SRBIJA
  5   229 ms   231 ms   227 ms  de-cix.enta.net [80.81.192.238] //DE-CIX Frankfurt IXP
  6   233 ms   234 ms   235 ms  te3-2.telecity-hex.core.enta.net [87.127.246.146]
  7   231 ms   234 ms   235 ms  te4-1.telehouse-east.core.enta.net [87.127.236.101]
  8   235 ms   304 ms   230 ms  te5-1.telehouse-east2.core.enta.net [87.127.236.98]
  9   236 ms   225 ms   231 ms  te4-1.telehouse-north0.core.enta.net [87.127.236.38]
 10     *      235 ms   229 ms  Transit-enta.KillerCreation.co.uk [62.249.255.186]
 11   238 ms   232 ms   237 ms  rt-2-cent.killercreation.co.uk [217.146.94.2]
 12   233 ms   234 ms   230 ms  server.killercreation.co.uk [81.19.212.48]

Trace complete.


Sta mi to govori? Ping prema beotelovom DNS-u je ok, prema telekomu takodje, a vec kada pokusam da se probijem na svet dobijam nezdrav ping. Da li telekom ima problema sa linkom? Da li mozete da probate isti traceroute kod sebe i uporedite rezultate?

Puno hvala!
[ DeLacy @ 30.07.2010. 23:10 ] @
Da li možda ima neko problem sa downloadom sa hosting servisa?

U NS sam, imam Telekomov Click 16 paket sa statičkom adresom (firma je u pitanju), i klijenti nam obično preko 4shareda, rapida, hotfilea i sličnih servisa šalju fajlove - to je sve odlično i brzo funkcionisalo do pre desetak dana, kada su, pretpostavljam, dva-tri dana bili neki nenajavljeni radovi. Tih dana net više nije radio nego što je radio, a nakon što se situacija normalizovala, ne mogu ni sa jednog hosting servisa da skinem više od 20-ak megabajta bilo kog fajla, nebitno da li je rapidshare, sharingmatrix ili neki drugi servis, jednostavno transfer stane i ni makac dalje. Rekao bih da mi se isto to događa i sa nekim ftp serverima, ali ne mogu 100% da tvrdim da je to u pitanju, jer ne znam ko i kako hostuje te servere. Surfing radi pristojno, ali bih rekao sporije neko ranije.

Naravno, zvao sam podršku, i prvo su mi poslali lika sa drugim modemom (ljubičasti huawei), ali smo utvrdili da nije modem u pitanju, jer konekcija postoji i ne puca. Potom su sutradan poslali lika sa laptopom, on se zakačio direktno na modem i utvrdio da sve radi normalno (ono, sajtovi i to, zar mi i treba više?!). Na stranu što mu speedtest daje max 9 Mbit/s, čovek je utvrdio da radi... PPPoE konekcija hoće ponekad da pukne sa vremena na vreme (pratim na mikrotik ruteru), ali ništa drastično, možda jednom ili dvaput dnevno.

Da li je neko imao sličan problem, ili zna o čemu se radi?

[ zdr @ 04.08.2010. 20:00 ] @
Pozdrav, koristim Telekom 1024 / 128 paket (vec 4 dana) i ni sa jednog servera ne mogu da skidam brze od 85 kbps.

Dobio sam onaj novi Ecolife HG520c modem, dok komsija ima onaj 's' i njemu sve sljaka ko ludo.

Dakle, da li mene telekom krade ili moram nesto da podesim u modemu kako bi normalno radio, dakle da imam DL 120 kbps (kako bi i trebalo, zar ne?)
Naravno - ne koristim torente, nemam virusa, nista mi ne jede protok. Jednostavno, ne moze brze od toga.
Zvao sam i podrsku al kazu da je ''kod njih sve u redu'' (LOL)

...

Znam da nije nesto preterano relevantno al evo i speedtest.net merenja, cisto da se vidi da je i ping katastrofa.






Hvala unapred na odgovorima.
[ calexx @ 04.08.2010. 21:35 ] @
Nemaš 120Kbps nego onoliko koliko je realno za ADSL 1024/128, znači oko 880Kbps koliko pokazuje sppedtest (koji inače često nema veze sa realnim brzinama). To je uobičajeno za ADSL, možda si pre ovoga imao neki drugi internet gde je brzina malo drugačija. Niko te ne krade, sve je normalno.
[ ivanrandjic @ 04.08.2010. 22:16 ] @
Speed test mu je realan ali bi ipak trebalo da skida brzinom 106 kbps,a ne 85kps.
[ calexx @ 04.08.2010. 23:09 ] @
Ma da, u ovom slučaju je speedtest otprilike ali ostaje pitanje šta i odakle skida. Mada nije pominjao brzinu jer uvek piše u kbps ...

Probaj download nekog linuxa ili nešto sa sigurnog izvora pa da vidimo kolika je stvarna brzina.
[ zdr @ 04.08.2010. 23:43 ] @
Probao sam, skinuo Ubuntu 10.04

Brzina je bila 88 kB/s i nije prelazila preko toga.


Jedino kod manjih fajlova (recimo sa filehippo.com) mi za trenutak bude oko 100 kB/s al kontam da je zbog kesiranja ili neceg slicnog, tj. nerealno.
Cim je neki veci fajl u pitanju, padne i varira izmedju 85-90 kB/s


Ne znam vise ni sam... Mozda ce da ''proradi''
[ DeLacy @ 17.09.2010. 08:58 ] @

Da prijavim da sam uspeo da rešim problem. Ljudi iz Telekoma su se baš potrudili, dolazili par puta, izmenjali smo više modema, i zaključili da je problem do mikrotik rutera, tj. do PPPoE klijenta (Telekomov ruter je bio prebačen u bridge mod).

Privremeno rešenje je bilo prebacivanje Telekomovog rutera u ruterski mod, i forward 1:1 na port na mikrotiku.

Konačno rešenje je bilo vraćanje na originalnu konfiguraciju, puno eksperimentisanja sa MTU/MRU/MSS parametrima, pogotovo MRU - optimalna kombinacija je bila MTU 1480, MRU 1400, MSS 1440.


Citat:
DeLacy: Da li možda ima neko problem sa downloadom sa hosting servisa?

U NS sam, imam Telekomov Click 16 paket sa statičkom adresom (firma je u pitanju), i klijenti nam obično preko 4shareda, rapida, hotfilea i sličnih servisa šalju fajlove - to je sve odlično i brzo funkcionisalo do pre desetak dana, kada su, pretpostavljam, dva-tri dana bili neki nenajavljeni radovi. Tih dana net više nije radio nego što je radio, a nakon što se situacija normalizovala, ne mogu ni sa jednog hosting servisa da skinem više od 20-ak megabajta bilo kog fajla, nebitno da li je rapidshare, sharingmatrix ili neki drugi servis, jednostavno transfer stane i ni makac dalje. Rekao bih da mi se isto to događa i sa nekim ftp serverima, ali ne mogu 100% da tvrdim da je to u pitanju, jer ne znam ko i kako hostuje te servere. Surfing radi pristojno, ali bih rekao sporije neko ranije.

Naravno, zvao sam podršku, i prvo su mi poslali lika sa drugim modemom (ljubičasti huawei), ali smo utvrdili da nije modem u pitanju, jer konekcija postoji i ne puca. Potom su sutradan poslali lika sa laptopom, on se zakačio direktno na modem i utvrdio da sve radi normalno (ono, sajtovi i to, zar mi i treba više?!). Na stranu što mu speedtest daje max 9 Mbit/s, čovek je utvrdio da radi... PPPoE konekcija hoće ponekad da pukne sa vremena na vreme (pratim na mikrotik ruteru), ali ništa drastično, možda jednom ili dvaput dnevno.

Da li je neko imao sličan problem, ili zna o čemu se radi?
[ Slobodan Milivojevic @ 17.09.2010. 11:14 ] @
Citat:
DeLacy:Konačno rešenje je bilo vraćanje na originalnu konfiguraciju, puno eksperimentisanja sa MTU/MRU/MSS parametrima, pogotovo MRU - optimalna kombinacija je bila MTU 1480, MRU 1400, MSS 1440.


Ja imam Linux masinu koja je ruter (telekom hg520c je bridge) i imao sam problema sa upravo ovim parametrima, a onda sam ukljucio:
iptables -t mangle -A FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -j TCPMSS --clamp-mss-to-pmtu

Ova opcija u firewall-u podesava TCP MSS vrednost na path MTU -40 bajtova za IPV4, tek je onda proradilo kako treba.

Zakljucak je da neki ruter u telekomu ukoliko mu dodje paket veci od njegovog MTU-a za forward paketa dalje, on ga ne fragmentuje u 2 paketa vec dropuje. To ne bi smelo kod njih da je tako podeseno, al sta da se radi.

Isti problem sam imao na oba ADSL linka koja koristim 4 i 6Mbit, i sada radi, ali ponovo kod njih ne valja kako je podeseno.
[ calexx @ 03.10.2010. 15:07 ] @
Odmah se žali tamo gde si uplatio premium naloge za ove servere jer nije u redu da platiš punu brzinu a dobiješ brzinu kao oni koji skidaju besplatno. ;)
[ Radoje69 @ 04.10.2010. 12:27 ] @
(Be)smislenije je da se zali Telekomu zbog slabijeg dl-a. ;-)
[ calexx @ 04.10.2010. 15:49 ] @
Naravno, ako bude siguran da je do Telekoma ali pomenuti serveri imaju premium i free korisnike i baš ovako radi free korisnicima. Da je pomenuo neke servere koji ne prave razliku, onda bi moglo da se vidi šta još može da bude problem.

Da ne nagađamo, pitanje za nika de la fika, da li imaš uplaćene premium naloge na pomenutim serverima?
[ Luka Skrbic @ 13.11.2010. 12:31 ] @
Ponovo mi se dešava sličan problem. Do pre par dana je sve radilo dobro, a zatim sam promenio raspored u sobi u računar pomerio na drugo mesto. Kada sam pokrenuo net primetio sam da radi malo sporije. YouTube učitava sat vremena klip od 3 minuta, a download je 20-30 kbps. Koristim Telekom ADSL 2 Mbps. Stvarmo ne znam šta je ovo. Kako da vratim brzinu na preko 200 kbps?

Speedtest:

[ zentriks @ 14.11.2010. 12:43 ] @
Da se ubijes:) to je resenje jer ti niko ne moze pomoci. Imam i ja istih problema sa mojim provajderom...
[ mast3r @ 15.11.2010. 14:28 ] @
Citat:
Luka Skrbic: Ponovo mi se dešava sličan problem. Do pre par dana je sve radilo dobro, a zatim sam promenio raspored u sobi u računar pomerio na drugo mesto. Kada sam pokrenuo net primetio sam da radi malo sporije. YouTube učitava sat vremena klip od 3 minuta, a download je 20-30 kbps. Koristim Telekom ADSL 2 Mbps. Stvarmo ne znam šta je ovo. Kako da vratim brzinu na preko 200 kbps?

Speedtest:




Ja bi nameštaj vratio onako kako je bio...
Feng Shui ti nije kako treba!


...
[ Luka Skrbic @ 06.03.2011. 17:00 ] @


Kako je ovo moguće da se stalno dešava?

Probleme sa sporim netom i seckanjem slike na IPTV-u sam imao pre par meseci. Pozvao sam ih i zamenili su mi ruter. Sada imam ovaj wireless Huawei. Sve je radilo super, pa su povećali i brzinu na 4 mbps i dalje je radilo do juče. Sada mi očitava znatno slabiji download. Na laptopu koji povezujem na ovaj ruter bežično speedtest očitava da je sve u redu. IPTV opet malo secka, ne koliko i prošli put, ali primeti se ponekad.

Da li još neko ima sličan problem ili ću opet morati da menjam ruter (ili pređem na SBB)??
[ Luka Skrbic @ 06.03.2011. 17:02 ] @


Kako je ovo moguće da se stalno dešava?

Probleme sa sporim netom i seckanjem slike na IPTV-u sam imao pre par meseci. Pozvao sam ih i zamenili su mi ruter. Sada imam ovaj wireless Huawei. Sve je radilo super, pa su povećali i brzinu na 4 mbps i dalje je radilo do juče. Sada mi očitava znatno slabiji download. Na laptopu koji povezujem na ovaj ruter bežično speedtest očitava da je sve u redu. IPTV opet malo secka, ne koliko i prošli put, ali primeti se ponekad.

Da li još neko ima sličan problem ili ću opet morati da menjam ruter (ili pređem na SBB)??
[ Luka Skrbic @ 06.03.2011. 17:04 ] @
Kako je ovo moguće da se stalno dešava?

Probleme sa sporim netom i seckanjem slike na IPTV-u sam imao pre par meseci. Pozvao sam ih i zamenili su mi ruter. Sada imam ovaj wireless Huawei. Sve je radilo super, pa su povećali i brzinu na 4 mbps i dalje je radilo do juče. Sada mi očitava znatno slabiji download. Na laptopu koji povezujem na ovaj ruter bežično speedtest očitava da je sve u redu. IPTV opet malo secka, ne koliko i prošli put, ali primeti se ponekad.

Da li još neko ima sličan problem ili ću opet morati da menjam ruter (ili pređem na SBB)??

[ JankoNIS @ 06.03.2011. 17:24 ] @
Pa dobro, Luka, to sto si isto pitanje postavio u nekoliko razlicitih tema ne znaci da ces pre dobiti odgovor.

Desava se to sto se desava, jer je Telekom preopteretio infrastrukturu, pa se broj istovremenih korisnika u jednom trenutku direktno odrazava na brzinu interneta kod svih koji su on-line.

Ako pitas kada ce biti bolje, logicki sledi - nikad. Jedino da molimo Boga da se ljudima smuci pa da neki pobegnete na SBB i oslobodite kapacitete za nas koji ostajemo. Uz uslov da nema novih korisnika koji jos ne znaju o cemu je rec.
[ srkisd @ 05.02.2012. 09:28 ] @
Vec nekoliko dana iako imam paket od 4 Gb/ 512 konekcija je jako slaba, mislim na protok i cesto dolazi do ispadanja. Prijavljivao sam vec jednom problem, nesto su kao popravili i sve je opet isto. Poboljsanje se vidi kad iskljucim na kratko ruter ali se opet problemi jave nakon pola sata. Kazu da su neke greske u pitanju jer je FEC Down/up bio na momente 63572/0 a HEC Down/Up 12586/0...SNR margin 11.0/7.0...
Sta bi ovde mogao biti problem?Napominjem da u istoj kuci zivi jos jedna porodica koja ima paket od 2 Gb i nema tih problema