[ misteryns @ 23.02.2010. 21:55 ] @
Osnovno pitanje glasi,da li google "vidi" sajtove koji su radjeni u nekom programu,konkretno se radi o WebSiteX5 programu,znaci bez ikakvog pisanja kodova,HTML,dreamweavera i ostalih ozbiljnih stvari..i kako da se takav sajt optimizuje..inace,to mi je prvi sajt u zivotu,i zaista nemam znanje za te stvari,ali sam ukapirao,da se sve te optimizacije odradjuju sa kodovima,sto ja mislim da u mom slucaju nije izvodljivo..nadam se da sam vam objasnio i da ste uspeli da me shvatite...hvala unapred..
[ old @ 23.02.2010. 22:24 ] @
Nema prepreka da radiš "link building", i raspoređivanje reči unutar stranica, tako da i bez diranja koda može jako mnogo da se postigne. Kojom god tehnologijom pravio sajt (izuzev naravno kad su tekstovi u slici ili flash fajlovima i tsl.).

(Link building = nabavka linkova prema tvojim stranicama. Razmenom, molbom, ubacivanjima u kataloge; internim linkovanjem stranica uz prave reči u tekstu linka ...)

[ misteryns @ 24.02.2010. 19:00 ] @
Posle dva dana situacija je sledeca...nocas u neko doba pod trazenim pojmovima google je izbacio moj sajt na drugoj strani...a kad unesem samo naziv sajta,bez www on ga izbaci prvog na listi..e sad..posle toga ga nema pod pojmovima,ali ga ima kao sajt..na prvoj strani sajta sam malo izmenjao nesto,to jest ubacio kljucnu rec i boldovao je..to sam uradio ali kad odem na cashed on mi otvori stranicu pre popravke i pise mi datum i vreme kad je napravio "screen" stranice...da li sam nesto zaznuo sto sam malo izmenio izgled,i jos nesto,posto je u pitanju relativno redak pojam,da li ima sanse da mi se sajt pojavi malo ranije u google?
[ old @ 24.02.2010. 19:20 ] @
Google pokazuje kao keširanu stranicu pre promene jer ne stiže da posećuje sve sajtove svaki dan - pa zato slabo linkovane posećuje ređe. Kad vidi novu verziju stranice odmah će da uzme u obzir i nove faktore pri rangiranju. I promeniće keširanu (u većini slučajeva).

Ako digneš rejting sajta tek onda možeš očekivati česte posete Googlebot-a.

[ misteryns @ 24.02.2010. 21:01 ] @
@old
hvala na svemu dosad...

Sta znace ove dve "linije"

<meta name="Robots" content="index, follow" />
<meta name="Revisit-After" content="21 days" />
[ acca3 @ 25.02.2010. 01:08 ] @
Citat:
misteryns: @old


Sta znace ove dve "linije"

<meta name="Robots" content="index, follow" />
<meta name="Revisit-After" content="21 days" />


<meta name="Robots" content="index, follow" />
govori search engine botu da indeksira stranu i takođe da prati linkove dalje, dakle da poseti i stranice koje su linkovane.




<meta name="Revisit-After" content="21 days" />
bi trebalo da znači da kaže botu da poseti stranu ponovo za 21 dan. Ali to je jedva korišćeno kratko vreme u daljoj prošlosti. Sada ne vredi uopšte.
[ misteryns @ 25.02.2010. 10:29 ] @
@acca3
Hvala,sad mi je jasnije mnogo...
[ misteryns @ 27.02.2010. 00:05 ] @
Da li bi bilo u redu da postavim ovde link do sajta da mi neko pregleda i kaze,da li mozda negde gresim,ili da nekom posaljem na PM,bio bih mu bas zahvalan
[ Vukan Karadžić @ 27.02.2010. 10:46 ] @
Postavi ovde.
[ misteryns @ 27.02.2010. 13:35 ] @
www.oblikbrezdje.ag.rs
[ old @ 27.02.2010. 14:51 ] @
Svi pretraživači se oslanjaju na reči. I "ključne reči" su reči. Teško je postići nešto u optimizaciji kad ima tako malo reči na sajtu.
Odnos code-a i čitljivog teksta je ovde rekordno nepovoljan.
[ Vukan Karadžić @ 27.02.2010. 16:21 ] @
Stoji ovo sto kaze old.
Probaj da website napravis nekim drugim alatom, mada svi alati upumpaju gomilu nepotrebnog koda ...
Idealno bi bilo uraditi sajt rucno / bez ikakvih generatora.
Verujem da bi dosta koristilo i da uzmes regularan domen ;)
[ misteryns @ 27.02.2010. 18:35 ] @
Citat:
Odnos code-a i čitljivog teksta je ovde rekordno nepovoljan.


Moze li malo pojasnjenje ovoga?
[ old @ 28.02.2010. 09:21 ] @
Koji deo nije jasan, ili koji pojam?

Da li ovo slučajno pomaže:
http://sokolac.slavicnet.com/sokolac/sokolac_html_forum.html

A preformulisaću onu rečenicu ovako:
Mnogi kažu da odnos kodova naspram teksta koji posetilac sajta može da vidi teba da bude "umeren" tj. da kada ima mnogostruko više kodova nego sadržaja koji bude prikazan to nepovoljno utiče na rangiranje.

(Imam osećaj da ne napredujem sa razjašnjavanjem )

[ misteryns @ 28.02.2010. 10:29 ] @
Sad je sve jasnije,ali je mali problem,sto je "tema" sajta,siromasna,tj. sta da se pise toliko o kamenu,sem da predjem geomorfoligiju..:)..ovo sam ja vise doziveo bas kao malu prezentaciju a ne sajt kao sajt...ako neko ima predlog kako da iznivelisem,bio bih mu zahvalan..:)
[ VladaSu @ 01.03.2010. 17:31 ] @
Google vidi html kod sajta a ono sto ti stavljas na internet je html kod. Moras da sacekas da prodje odredjeno vreme da bi te google bolje pozicionirao. Trebalo bi da uzmes domen, tj. ime sajta.
U tvoj slucaju nije bitna neka optimizacija sem da u title stavis ciljanu kljucnu rec i da je par puta pomones u tekstu i stavis u H1.
Nije bitno jer nemas neku konkurenciju.