[ codemaster @ 09.01.2004. 18:50 ] @

imam Mandrake 9.2 i modem Agere PCI Soft Modem V90 56k

skinuo sam drivere sa neta, HSFlinmodem prilikom instalacije mi je bio potreban kernel source i njega sam skinuo sa neta sada je instalacija drivera isla, ali prilikom startovanja HSFCONFIG-a i kompajliranja kernela dolazi do neke greske

Evo dole loga, i da li zna neko u cemu je sada problem i kako da to resim, stalo mi je do toga da sredim net u linuxu, jer bi zeleo da skroz predjem na njega :) Da li su i ti driveri koje imam validni za moj modem? Ako nisu koji su?

UNAPRED HVALA



rm -f *.o *.a
make[1]: Entering directory `/usr/lib/hsf/modules/osspec'
rm -f *.o *.a
make[1]: Leaving directory `/usr/lib/hsf/modules/osspec'
* compiling (gcc) mod_osspec.c
make -C osspec all
make[1]: Entering directory `/usr/lib/hsf/modules/osspec'
* compiling (gcc) osmemory.c
* compiling (gcc) osstring.c
* compiling (gcc) osdebug.c
* compiling (gcc) osfloat.c
* compiling (gcc) osstdio.c
* compiling (gcc) osmodule.c
* compiling (gcc) osnvm.c
* compiling (gcc) ostime.c
* compiling (gcc) linuxres.c
ar cr libosspec.a osmemory.o osstring.o osdebug.o osfloat.o osstdio.o osmodule.o osnvm.o ostime.o linuxres.o
make[1]: Leaving directory `/usr/lib/hsf/modules/osspec'
> linking kernel module hsfosspec.o

* compiling (gcc) mod_basic2.c
> linking kernel module hsfbasic2.o

* compiling (gcc) mod_ich.c
make: *** No rule to make target `../imported/hsfich.O', needed by `hsfich.o'. Stop.



[Ovu poruku je menjao codemaster dana 12.01.2004. u 15:16 GMT]
[ fimalbonegaculo @ 09.01.2004. 21:42 ] @
Citat:
codemaster:
... prilikom instalacije mi je bio ptrebad kernel source i njega sam skinuo sa neta...



A šta misliš da instaliraš kernel source sa Mandrake CD sa kojeg si instalirao i Mandrake?
Mislim da bi bolje išlo, nego da skidaš ko zna koji kernel source sa neta?

Samo predlog...
[ BakiJ @ 09.01.2004. 22:06 ] @
Citat:
codemaster:

imam Mandrake 9.2 i modem Agere PCI Soft Modem V90 56k

skinuo sam drivere sa neta, HSFlinmodem prilikom instalacije mi je bio ptrebad kernel source i njega sam skinuo sa neta sada je instalacija drivera isla, ali prilikom startovanja HSFCONFIG-a i kompajliranja kernela dolazi do neke greske

Ne znam da li greška u pisanju, al' koliko sam ja upućen Agere (Lucent) nije HSF modem - HSF/HCF su Rockwell/Conexant modemi.
Drajveri za Agere se mogu naći na http://heby.de/ltmodem (ako se dobro sećam)
[ VRider @ 10.01.2004. 00:39 ] @
Baki je skroz u pravu. Skinuo si pogresan drajver.
[ codemaster @ 10.01.2004. 17:07 ] @

prvo hvala svima za pomoc:)

fimalbonegaculo:

kernel-source-a nema na download edition cd-u sa koga sam instalirao Mandrake

BakiJ, VRider:

znaci driver je, a?:) hehe, skinuo sam neke HOW-TO al je prilicna konfuzija koji je PCI setserial makedev tako da ne znam vise pokusacu sa ovim linkom koji si mi dao

to mi je i najvaznije, link, jer sam lutao al od drivera ni traga:)

javicu sta je ispalo:)



[ tarla @ 12.01.2004. 01:35 ] @
pozdrav
ja koristim mandrake 9.0 i kernel je na trecem cd-u, tako da nisam siguran da nije na cd-ovima. mozda nisi dobro gledao:)
[ tvucko @ 12.01.2004. 07:38 ] @
Sa Mandrake 9.2 ne dolazi kernel source :-(

Moraces da ga skines sa interneta. Trenutni kernel za Mandrake 9.2 je 2.4.22-26mdk,
pa ti je najbolje da skines njega i njegov source.
[ codemaster @ 12.01.2004. 13:13 ] @

nema kernel-SOURCE-a na download edition cd-ima skinuo sam ga sa neta

puu 40 mb :) i skinuo sam drivere sad bas pa cu javiti kako je proslo kad pokusam da sredim taj haos ma u dosta stvari mogu da se snadjem sam bez tih manuala i how to-gluposti (verovatno zato sto se radi o Mandraku i control centre-u;)

ali NET NIKAKO :(

hm, i koja je razlika izmedju instaliranja (svejedno cega) preko SOURCE i obicnog? (izvinjavam se ako je glupo pitanje ali mi nije jasno:) kako izgleda taj file? to je tarball a rpm je ekvivalent exe-u u prozorima? i sta znaci to da kad instaliram drivere... ./build_rpm????

UNAPRED HVALA:)