[ Bez imena @ 25.02.2010. 12:43 ] @
Molim vas y\za malu pomoc.
Naime nedavno sam dobio HTC Touch pro, suv, bez pratećih CD-ova. E sad, kada ga priključim na računar pomoću kabla za konekciju on ga vidi samo kada je u njemu memorijska kartica i ne mogu da vidim njegov sistem. Kada pokusam bez kartice ne vidi ga nikako. U čemu gresim, gde je problem, inače se po prvi put susrećem sa Windows mobile platformom.
Hvala unapred!
[ goja67 @ 25.02.2010. 23:17 ] @
U samom telefonu udji u podesavanja u programu activesync i promeni na usb. Igraj se malo nije komplikovano. Nedavno sam otkljucavao neku vecu kolicinu touch pro-a i prvi put sam naleteo na takav problem. Procackaj malo, snacices se Pozdrav
[ dr.kis @ 26.02.2010. 22:29 ] @
Cekaj nije mi jasno nesto. Imas li ti na kompjuteru instaliran ActiveSync?
Ako imas, prilikom povezivanja preko kabla, trebalo bi da ti na telefonu izadju tri opcije: activesync, usb ili internet sharing. Tada odaberes jednu od te tri opcije i povezes ga. Ako ides preko activesynca onda vidis i karticu i sistem, ako ides preko usb, vidis samo karticu i dobro je za brz prenos podataka, a treca opcija je za povezivanje racunara na net preko GPRS-a!
Tako je kod mene bilo na svim htc modelima. Dakle teba samo da skines sa neta activesync(poslednji je 4.5) i instaliras ga na kompu i zatim gurnes usb kabal!
[ Bez imena @ 26.02.2010. 22:34 ] @
Vec sam se snasao, i u svakom slucaju hvala ti. E sad jos jedno pitanje. Kako da postavim neku melodiju za ton poruke? Ne mogu nikako da provalim, konvertovao sam jednu melodiju u wma, ubacio me u my document-my ringtones ali nista! Ima li leka?
Pozzzz....
[ dr.kis @ 27.02.2010. 09:59 ] @
Ne moras konvertovati u wma, mozesi sa mp3 melodijom. Iz File Explorera izeberes melodiju koju hoces dugim pritiskom na ekan dok ne izadje pop-up menu. Tu imas kao opciju "set as ringtone" i nju izaberes. Telefon tada sam kopira tu melodiju u c/my documents/ringtones i postavi je kao melodiju zvona, sto ti i ispise na ekranu!
Drugi nacin je da sam iskopiras fajl koji hoces u my documents/ringtone ali obavezno u sistemsku memoriju, ne u memoriju kartice. Tada ides u settings/personal/phone i tu imas ringtone gde u opadajucem meniju sada imas fajl koji si iskopirao i njega izaberes. Ovo je malo duzi put.