[ Tyler Durden @ 25.02.2010. 19:43 ] @
Ovo je par mojih probranih pocetnickih slika sa nedavnog putovanja na Tajland.
Nista nije obradjivano naknadno, osim sto je smanjena rezolucija slika.























[Ovu poruku je menjao Tyler Durden dana 25.02.2010. u 22:15 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Tyler Durden dana 26.02.2010. u 13:51 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Tyler Durden dana 26.02.2010. u 21:25 GMT+1]
[ VlaK @ 25.02.2010. 19:55 ] @
Predivni predeli. Praviš mi zazubice što si bio tamo. A kakvi su oni odsjaji/svetla na zadnjoj fotki?
[ StORM48 @ 25.02.2010. 19:57 ] @
E pa dobrodošao u ove vode kolega!

Ako se po jutru dan... bla, bla... biće od Tebe nešto

Sjajne fotke sa uglavnom sjajnim kompozicijama!

Pozdrav
[ Zoran Rodic @ 25.02.2010. 20:14 ] @
Aaaaaaaaaaaaaa, nikondzije su sa klupe uvele najprijatnije iznenađenje ove sezone :) , i najavile uzbudljiv nastavak prolećnog dela prvenstva.

Vidi, uz par sitnih korekcija ... tipa, ispravka horizonta i uklanjanje nekih nepotrebih detalja na fotografijama, minimum 5 komada može odmah da sedne u neki časopis a barem dve u Nacionalnu Geografiju.
Druga, treca i peta su pogodak samo tako.

PS
Baci ih u img tagove, da ne klikamo za svaku sliku posebno ... kao serija i u nizu sigurno lepse deluju.
[ Tyler Durden @ 25.02.2010. 21:14 ] @
Uh super, bas mi je drago da vam se svidjaju

@VlaK
To je neka ribarska barka sa nekim svojim ribarskim svijetlima upaljenima, a tako je ispala valjda zbog mojih nekih igranja sa podesavanjima na aparatu. Mada su te barke prilicno osvjetljene.

@Zoran
Mozda bi neke bile i malcice bolje da sam imao vise vremena, jer sam neke slikao u brzini. Npr. ona koja se meni licno najvise svidja, peta (iz cisto subjektivnih razloga, posto mi predstavlja klasicnu tropsku plazu i more a meni je to najvece uzivanje :) ) je slikana skoro iz trka jer sam se spustao sa potpuno nepristupacnog vidikovca na kome je uslikana druga slika i zurio da stignem na gliser, inace cu ostati do sutra na pustom ostrvu :))

Sad cu da sredim tagove.
[ beske @ 25.02.2010. 21:16 ] @

@Tyler

skoro me nije ovako prijatno iznenadila necija serija fotki kao ova tvoja sada

sjajni predeli, lepo ukadrirani, sa odlicno odabranim tajmingom za nastanak svake slike ponaosob.


svak cast, nema sta...

dobrodosao i sto cesce nam bio ovde.
[ 3way @ 25.02.2010. 21:33 ] @
Cini mi se da je svaka ukrivo :)
Ali, super su...
drugu malo ispraviti i na zid...
[ lancia88 @ 25.02.2010. 22:04 ] @
Pozdrav,

sjajno, ja nemam jos neku rec o ovome.

Citat:
Zoran Rodic:....

Vidi, uz par sitnih korekcija ... tipa, ispravka horizonta ....


Ne obracaj paznju, Zoranu je pregorela lampicu za tolerancije ako nije sve u libeli. Sto kaze \Balasevic svojevremeno u Centru Sava - ma nek' se sruci...tako i ovo, ma neka curi taj horizont :)
[ popacp @ 25.02.2010. 22:11 ] @
Ova ostrva su san snova. Kao što neko reče, udaraš nam teške zazubice :(
[ Tyler Durden @ 25.02.2010. 22:14 ] @
lol, sad i ja vise primjetim da slike nisu bas "poravnate" skroz kako treba :)
to ce sa iskustvom da dodje valjda ;)

inace, tajlandu treba odati priznanje, zaista je tesko bilo uslikati losu sliku.
mozda sutra iskopam jos koju da mi se svidja pa cu postaviti.
[ Nebojsa Milanovic @ 25.02.2010. 22:37 ] @
Par sati me nema na forumu i eto najprijatnijeg iznenađenja u poslednje vreme :)

Iako su ovo standardni motivi iz takvih predela, čestitke na prvencima i podrška za ubuduće :)

Predlog: odmakni malo jednu sliku od druge, biće preglednije, a možeš i da ih numerišeš jer se time lakše vidi na koju sliku se određeni komentar odnosi.
[ combuster @ 25.02.2010. 23:05 ] @
Ovu drugu Ty bi ja na wallpaper :) Ql stuff :D
[ Srđan Pavlović @ 25.02.2010. 23:11 ] @
Ocu i ja tamo.
[ sucur @ 26.02.2010. 09:49 ] @
Odlicna serija fotografija. ;) Pridruzujem se listi onih koji ti zavide na ovakvim, fenomenalnim, prizorima. &#%$# :P
[ dzura @ 26.02.2010. 12:20 ] @
Fotke su odlicne. Jedina primedba bi bila da udaris po jedan enter izmedju da ima malo beline, ovako zalepljene kvare opsti utisak...
[ Horvat @ 26.02.2010. 14:33 ] @
auuu kakav predeo...

svaka cast,imas par bas bas dobrih fotki :))

2. nadprirodno izgleda...a i 5. mi se jako dopada

imas jos po koju slucajno?

[p.s. izbaci zadnju fotku iz poruke,duplirana je]
[ Zoran Milovanovic @ 26.02.2010. 16:59 ] @
Je l moze meni 2ga i 5ta u full res da je metem na desktop? Mozes i da mi je potpises :)
[ Tyler Durden @ 26.02.2010. 20:25 ] @
Evo u punoj rezoluciji druga i peta ;-)
http://www.drazenmilosevic.info/i/druga.jpg
http://www.drazenmilosevic.info/i/peta.jpg
[ StORM48 @ 26.02.2010. 22:52 ] @
Moje viđenje (klik na fotku za verziju u 1280x800):



Da me ne shvatiš pogrešno, odlično je i ovako, ali fotka vapi za CPL-om, zbog malo slabije prozračnosti, pa sam ga simulirao koliko sam mogao. Malo si je upucao kompresijom, pa se vide artefakti, ali dobro

Još jednom - sjajan ulov! Putuj češće i nosi svuda aparat!

Pozdrav
[ Catch 22 @ 26.02.2010. 23:41 ] @
Model jeste bio vrlo fotogeničan.
Nakon prvog "wow utiska" možda samo jedna dobronamerna primedba:
Nekoliko snimaka bi mnogo bolje izgledalo da linija horizonta nije postavljena centralno (malo "zlatni presek"... taj rad ne bi škodio?), a pošto je model bio apsolutno statičan onda se to pažljivijim kadriranjem moglo izbeći.

[ Tyler Durden @ 01.03.2010. 08:19 ] @
Citat:
StORM48: Moje viđenje (klik na fotku za verziju u 1280x800):



Da me ne shvatiš pogrešno, odlično je i ovako, ali fotka vapi za CPL-om, zbog malo slabije prozračnosti, pa sam ga simulirao koliko sam mogao. Malo si je upucao kompresijom, pa se vide artefakti, ali dobro :)

Još jednom - sjajan ulov! Putuj češće i nosi svuda aparat!

Pozdrav


I meni se tako svidja vise, ona orginalna djeluje "isprano" kad se uporedi. A sta je CPL? :)
[ Zoran Milovanovic @ 01.03.2010. 11:33 ] @


Hvala! BTW. stvarno ti treba taj CPL :)
[ StORM48 @ 01.03.2010. 13:49 ] @
Citat:
Tyler Durden: A sta je CPL?

Circular Polarizing Filter → http://en.wikipedia.org/wiki/Polarizing_filter

I još nešto o tome → http://www.camerafilters.com/pages/cpl.aspx

CPL je filter koji služi za uklanjanje reflektovane svetlosti. Sastoji se iz polarizujućeg stakla, koje može da se rotira 360° i time "polariše" svetlost na način da manje ili više uklanja reflektovane zrake.

Efekat može biti tamnije nebo (u zavisnosti od položaja sunca u odnosu na osu objektiva i stepena polarizacije, određenim zakretanjem prstena) ili uklonjene refleksije sa određenih površina (recimo stakla).

Odabir CPL filtera zavisi od željenog kvaliteta (očekivano, što skuplji - to bolji, a najkvalitetniji su B+W filteri) i prečnika. Na svakom objektivu stoji oznaka prečnika. Recimo, ako imaš Nikkor 18-105 VR, treba Ti filter promera ø67mm, a za 18-55 VR odgovara ø52mm. Kod nas se uglavnom mogu naći filteri proizvođača Hoya (Tokina), Fujiyama, Cokin i Hama (ima i Sunpak-ova i raznih drugih čudesa). Preporuka je uzeti Hoya Pro1 seriju, zbog manjeg uticaja na optičke performanse objektiva.

Iako se uticaj CPL filtera zakretanjem gotovo potpuno može izostaviti, nije preporučljivo držati ga non-stop, jer "krade" svetlost, pa su i ekspozicije u istim uslovima duže i za celu blendu (pa i 1.5 blendu).

Deo efekata koje CPL pruža se delimično mogu postići u postprocesu (PS i slično, ali samo u vidu inteziteta plavetnila neba), ali ne takvim kvalitetom i sasvim sigurno - bez uklanjanja refleksija. U najkraćem - PS može tek da glumi CPL i to samo ponekad. CPL je ipak nezamenjiv.

Pozdrav
[ anon81183 @ 02.03.2010. 21:28 ] @
ODLICNE FOTOGRAFIJE !

Druga i peta posebno !
[ Nikola Dasic @ 02.03.2010. 22:10 ] @
Šta reći?
Dobrodošao i bolje nas fotografijama obasipao.
Ako su ti ovo počeci sa dSLR-om, onda si visoko počeo, mada ti je i model izuzetno zahvalan ;)
Pozz