[ Narandzasti @ 01.03.2010. 10:30 ] @
Pozdrav svima .

Imam problem koji me muci dosta vremena i nemogu da se odlucim sta da uradim a da ne napravim gresku pri njegovoj realizaciji.
Kupio sam HTC TyTN II I fabricki otkljucanog za sve mreze - prvi utisci su impresivni iako je to relativno star model.
Telefon sam kupio polovan od meni znanog coveka koji ga je koristio pet meseci ali koji nije imao zivaca niti volje a kako sam kaze ni potrebe za takvim telefonom.
Telefon je perfektan ,ocuvan nigde ogreban niti na bilo koji nacin ostecen tako da za 150E koliko sam dao za njega nije bilo bolje niti isplativije kupovine. Uz njega sam dobio sve sto sleduje osim orginalne kutije jer je to covek bacio.
Znaci s stanjem ,cenom i funkcionalnosti koju telefon pruza prezadovoljan sam - otvara nove vidike i mogucnosti koje coveku pruza recimo mini lap top koji staje u dzep.

Kada se upali posle logoa HTC pise sledece crvenim slovima:

R. 1. 27. 12. 11
G. 22. 24. 88. 07W
D. 1. 56. 00. 00

Kad se ode na Start>Setings>Sistem>Abaut>Version pise sledece:

Windows Mobile 6 Profesional
CE OS 5.2.1620 (Bulid 18125.0.4.2)
C 2007 Microsoft Corporation

Kad se ode na Start>Setings>Sistem>Abaut>DeviceID

HTC55

Kad se ode na Start>Setings>Sistem>DeviceInformation>Version

Rom version 1.56.405.5
Rom date 08/28/07
Radio version 1.27.12.11
Protocol version 22.24.88.07W

Kad se ode na Start>Setings>Sistem>Memory

Storage:
Total:132.66 MB
In use: 51.32 MB
Free: 81.34 MB

Program:
Total: 101.38 MB
In use: 40.03 MB
Free: 61.35 MB


*Kupujem micro SD od 8GB tako da ce stavka Storage biti bolja nego sada.*


U telefon je ubacen Spb Mobile Shell 3.0.0 tako da po dizanju sistema 20-tak sekundi bude na fabrickom ekranu pa posle predje na sel izgled ekrana koji izgleda dosta lepse i funkcionalnije. U telefonu ima instaliranih programa koji su mozda potrebni a mozda i nisu potrebni ali to nije toliko vazno.
Neke programe sam i sam instalirao tek da vidim kako to ide i mogu reci da sam se snasao u tom delu .

Problem predstavljaju sledece stvarcice:

Covek je telefon koristio na 064 mrezi a moja je 063 broj je pripejd ( koristom ga desetak godina pa ga nebi menjao) te sam podesavanja za Gprs, Mms, odradio s tutorijlom s vaseg sajta i to radi . Podesio sam email nalog na broj telefona s telenorovog sajta isto bez problema - sve radi.
Nervira me sto pri ukljucenju telefona stalo izlazi poruka :
Prvo se iza starta u gornjoj statusnoj liniji pojavi neki beli kruzic u kojem se nalazi nesto i pritiskom na njega izadje sledeca poruka:

Connection Setup
The operator does not existin thedatabase.
Plese contact your operator for the
Connection settings.

Conection Setup will redirect you to
The Connections screen

Ispod pise Hide te pritiskom na njega onaj gornji beli kruzic se gubi a ja dobijam ekran kao da sam birao: Start:> Settings>Connections
U kome nesto treba menjati a ja ne znam sta jer mi sve radi a izlazi mi ista poruka stalno!
Pod opcijom ISP kada se klikne ma Manage existing connestion pa pod stavkom modem ima dosta profila : Auto pick, Telenor GPRS - Internet, Telenor GPRS- Internet,
mts-gprsinternet, 064-gprs, mts mms–mms, My connectin, mts gprs- gprsinternet.
Odabran je prvi s liste Telenor GPRS – Internet a pod podrazumevanu konekciju sam stavio Gprs i on odmah prebaci na Edge i tako cepa gde ima signala a gde nema vrati na Gprs. Kda je bilo na Auto birao je sam 3G i radio je super ali gde nije bilo signala desavalo se da sam nedostupan jer se mucio da nadje 3G signal al nije vracao na Gprs.
E sad dal ovoliki broj profila za modm problem (hteo sam ih obrisati ali ne znam kako) ili nesto vezano za izbor konekcije il nesto trece ne znam al me iritira poruka koja se javlja pri paljenju telefona a sve mi radi.

Drugo:

Covek koji ga je koristio pravio je par Email naloga koji meni ne trebaju ali se nikako ne daju obrisati te me to nervira.! Zvezdica stoji kod njegovog naloga kao da je on defolt nalog i ne mogu prebaciti na moj vec ako pustim da skida mejlove on skida redno prvo s svih njegovih pa posle predje na moj koji je napravljen poslednji pa se smorim dok docekam da primim mejl a posle brisem kojekakve gluposti koje mi ne pripadaju.
Svoju postu mogu primati samo prvo izborom svog naloga pa tek onda provera pristiglih sadrzaja , a opciju automatske provere mejlova na recimo 6 sati nije moguce ciniti jer proverava sve kreirane naloge a to mi ne treba!
Znaci prvo pitanje: kako obristi naloge koji nisu moji?
Drugo pitanje : kako prekinuti konekciju i proveru emejl naloga a negasiti telefon (to nisam otkrio) cini mi se da se konekcija uspostavlja ponovnim ukljucenjem aparata jer mi je nocas skinuo 300 din kredita a ne znam zasto (isao sam proveriti mejlove pa iskljucio telefon pa ga posle opet ukljucio - ne gledajuci sta se desava otisao spavati misleci da je konekcija prekinuta – jer ne znam drugaciji nacin – a ono jutros 300 dinara manje na racunu.)

Trece:

Koristim Windows7 te za sihhronizaciju s telefonom koristim : windows Mobile Device Center 6.1 koji je prvenstveno kreiran za Vistu (tako tamo pise) I imam stalno nekih problema :
- Prikljucenjem telefona kaze unknovn device – nevidi nista – niti se sta moze radit
- Kuka da ne moze naci neki drajver kako bi poznao telefon
- Kad sam ga s mukom i na misice instalirao telefon se bez znanog razloga diskonektuje s veze iako niko ne dira usb kabal niti u prograu rekao da se diskonektuje
Po meni krivac za sve Win 7 jer nije 100% kompatibilan s verzijom pisanog softwera te zato imam tih problema – resenje bi bilo instalacija XP i koriscenje programa Activesync koji se pokazao veoma pouzdan ….

Cetvrto:

Kada bi apsolvirao pomenute probleme upustio bi se malo u istrazivanja i modifikacije pa me interesuje vazi li ovo upustvo od korisnika: mimahitna s stranice : http://www.elitesecurity.org/t366036-Flashovanje-HTC-TyTN za moj telefon ili su potrbni neki drugi fajlovi ?
Recimo iz terada:
http://forum.xda-developers.co...hread.php?t=334679&page=98
i
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=433835

Peto :

Kad dodje vreme za flesovanje aparata imate li preporukuza neki radio i sistemski rom koju se kod vas pokazali stabilno i nisu vam previse arcili bateriju tako da traje makar dva dana ?
Meni se ovaj svidja :

Changelog



February 26th, 2010 (Latest release):
• Build 23541 added to the mix!
• Twitter tab replaced for better landscape support
• Rhodium Manila cooked in for more speed
• HSDPA/HSUPA back in "Advanced Network" control applet
• Some settings shortcuts in Settings\System optimized. Won't see them in the "all programs" list anymore
• Optimized icon placement on Sense slider
• Added "name of day" on top of calendar icon in the slider
• BsB tweaks icon blue and nag removed
• RSS Hub updated to 2_1_2_1109_01
• New version of Arkswitch in 23541 ROMs
• Added nicely skinned TCPMPv2
• Added Office 2010
• Speed of Sense2.5 increased considerably, in my opinion
• Switched to 7zip compression for the ROM releases, so get 7zip or a newer version WinRAR to unpack them!

Izvinjavam se na preopsirnosti
Hvala svima koji ce mi dati bilo kakav odgovor ili savet
Pozdrav












[Ovu poruku je menjao Narandzasti dana 01.03.2010. u 11:40 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Narandzasti dana 01.03.2010. u 15:58 GMT+1]
[ Backy @ 01.03.2010. 11:00 ] @
evo da ti odgovorim na najlakša, koja su ista za sve htc i većinu win mobile
Citat:
Narandzasti: Prvo se iza starta u gornjoj statusnoj liniji pojavi neki beli kruzic u kojem se nalazi nesto i pritiskom na njega izadje sledeca poruka:


to je poruka od aplikacije za automatsko podešavanje gprs-a... i meni se pojavljuje svaki put sa paljenjem telefona, ne znam kako da je ukinem... najbolje nemoj da gasiš ceo telefon, već samo phone radio kad ti ne treba
Citat:
Narandzasti:Drugo:

Covek koji ga je koristio pravio je par Email naloga koji meni ne trebaju ali se nikako ne daju obrisati te me to nervira.!


ne znam dal si ranije koristio win mobile ili si sve sam provalio... "desni klik" se dobija tako što nešto pritisneš i zadržiš dok se ne popune tačkice u krug... probaj to sa mail nalogom i trebalo bi da se pojavi delete

Citat:
Narandzasti:Trece:

Koristim Windows7 te za sihhronizaciju s telefonom koristim : windows Mobile Device Center 6.1 koji je prvenstveno kreiran za Vistu...
Po meni krivac za sve Win 7 jer nije 100% kompatibilan...


ja sam pomenuti mdc koristio na 64bit w7 i preko njega sinhronizovao htc magician, motorolu mpx200 i sad htc touch cruise... svi rade bez problema, verovatno sedmica nije bila instalirana sa svim drajverima
[ Narandzasti @ 01.03.2010. 15:45 ] @
Citat:
Narandzasti: Prvo se iza starta u gornjoj statusnoj liniji pojavi neki beli kruzic u kojem se nalazi nesto i pritiskom na njega izadje sledeca poruka:


to je poruka od aplikacije za automatsko podešavanje gprs-a... i meni se pojavljuje svaki put sa paljenjem telefona, ne znam kako da je ukinem... najbolje nemoj da gasiš ceo telefon, već samo phone radio kad ti ne treba

**************
**************
Pozdrav,

Izvini na banalnom pitanju:
- gde i kako se gasi phone radio .....

- Nikada do sada nisam koristio telefon zasnovan na WM platformi (svi su bili Symbian , zadnja N79 ) i na tom polju sam apsolutni pocetnik , ali dok ga nisam dobavio listao sam literaturu i dosta toga procitao XDA forumu pa mi neke osnovne stvari nisu nepoznanica (uostalom svi koji imaju racunar s OS XP-om sledeci analogiju nekih stvari i ako bas nisu totalni pocetnici i da su imali neki pametni telefon mogu se snaci delimicno) ali da se ne lazemo WM nije sto i XP pa da kazemo ma to je sve isto......
Daleko je od istog .....
Ali borim se i pitam sta ne znam pa cu valjda ovladati u potpunosti i ovom platformom te cu se bez straha upustiti tajne pravih znalaca - po meni prvo:
- flesovanje svog aparata gotovim (kuvanim (ne oficijelnim)) romovima , Drugo :
- preprevka gotovih (kuvanih) rom-ova prema svojim potrebama , Trece kao sam VRH:
- realizacija svog sopstvenog roma na bazi tudjih i licnih iskustava od testirane mase rom-ova koji su u opticaju.....
(dok ja stignem do trece stavke moze se desiti da nas posete mali zeleni i donesu tehnoogoju komunikacije telepatijom ali toliko uproscenu da je i bebe s mesec dana zivota koriste bez muke (ko sto sad koriste maminu s..u ili cuclu, ali ne odustajem)
Pitanje za sve majstore ovoga zanata:
- kad bih flesovao rom to bih radio s kartice (zbog isljucenja faktora nestanka struje mada imam UPS koji drzi 10-tak minuta) zbog vece pouzdanosti pa me interesuju iskustva i zapazanja onih koji su to radili na ovakav nacin..... (nebi skodilo i nekakvo licno upustvo koje daje pouzdane rezultate)

Pozdrav
i hvala svima unapred !!!

:)
[ jesus alejandro @ 01.03.2010. 19:07 ] @
Sto se tice flesovanja slobodno koristi uputstvo sa xda developers sajta. Nadji neki rom koji ti se svidja (wm6.1 ili 6.5) i cepaj. Gledaj samo da iscitas thread gde se opisuje sam Rom da vidis da li ima bagova ili su ispravljeni.
[ Narandzasti @ 02.03.2010. 06:07 ] @
Trece:

Koristim Windows7 te za sihhronizaciju s telefonom koristim : windows Mobile Device Center 6.1 koji je prvenstveno kreiran za Vistu (tako tamo pise) I imam stalno nekih problema :
- Prikljucenjem telefona kaze unknovn device – nevidi nista – niti se sta moze radit
- Kuka da ne moze naci neki drajver kako bi poznao telefon
- Kad sam ga s mukom i na misice instalirao telefon se bez znanog razloga diskonektuje s veze iako niko ne dira usb kabal niti u prograu rekao da se diskonektuje
Po meni krivac za sve Win 7 jer nije 100% kompatibilan s verzijom pisanog softwera te zato imam tih problema – resenje bi bilo instalacija XP i koriscenje programa Activesync koji se pokazao veoma pouzdan ….

**************************************************************************
**************************************************************************

Pozdrav,

Definitivno Win 7 32 bita bulid 7600 RTM (koji sam dobio uz kupljenu masinu kao legalan i koji se redovno azurira i instalirao je onu update aplikaciju KB 977074 koja vrsi proveru validacije Win 7-ice i nikad dosad mi nije pravio problema) ima neki problem s Windows Mobile Device Center 6.1 .........
Jucerasnje popodne sam izgubio pokusavajuci da installiram Windows Mobile Device Center 6.1 (posto sam ga predhodno koplet deinstalirao jer radio kad je hteo) ali uzaludno......
Krene da ga instalira i prijavi - device diskonected ili - dont instal driver for device app is not work ...

E sad sam malo u bedaku sta mi je ciniti pa pitam:

- Ima li jos neka app za komunikaciju izmedju telefona na bazi WM platforme i Win 7 u 32 bitnoj verziji ? (a koja moze obavljati posao solido i bez stucanja )
- @ Backy kaze da je to kod njega radilo bez ikake muke al na 64 bitnoj verziji OS-a a sad bas da ne apgrejtujem sistem - verovatno nebi lepo prosao taj postupak jer bi mi ova moja RTM verzija izgubila validnost ......
- Ili da instaliram Xp i da se manem bede

Pozdrav
[ Backy @ 02.03.2010. 13:09 ] @
što se tiče gašenja telefona, verovatno imaš neku aplikaciju tipa comm manager kojom kontrolišeš sve radio uredjaje na telefonu (wi-fi, bluetooth, sam telefon (to je phone radio), gps ako ga imaš pa i gprs/3g konekciju)... obično se u njoj nalazi i aeroplane mod koji sve navedeno isključuje zajedno a posle vraća kako je bilo
ovo je stari


a ovo novi


što se tiče alternativnih programa za sinhronizaciju, na windowsu se ne isplati koristiti ih jer obično nešto ne rade kako treba... microsoft je to ;)
[ Narandzasti @ 05.03.2010. 07:20 ] @
@ Backy
druze 100% si u pravu!
Evo juce instalirah XP SP3 i net frame work 3.0 i racunam sad kad instaliram win sync 4.5 resicu se bedaka i ima da radim opusteno al dzabe.
Iz win sync 4.5 po odradjenoj sinhronizaciji mogu videti samo ono sta se nalazi u memoriji telefona dok se memoriska kartica nevidi nigde !!!
Drugo opcija druga odozgo (valjda explore my phone) je zasivljena i ne moze joj se pristupiti.
Ljudi toliki maler da nemam reci !!!
Ostaje mi da na neki stari disk probam instalirati Win 7 64bitnu verziju i da odatle probam (posto neko rece da mu je na tom OS-u radili sve perfektno) pa ako ni tu ne radi onda nemam pojma sta ciniti.
Trece koristim mandrivu 2009 uvek kad mogu za sve svoje potrebe ali tamo kad ga prikljucim isto nista (kazu da na Ubuntu platformi radi - zna li neko dal je to istina i sta treba jos da se instalira da bi tu funcionisalo valjano ???)
Cetvrto isto funkcionise mi Mac Os 10.5.6 al po njemu nisam dzarao odavno (digao sam ruke od kad sam desetinu puta bezuspesno pokusavo da instaliram 10.6 Snow - pa me interesuje radi li sinhronizacija i veza pc na Mac Os i TyTn II u tojm rezimu - pa ako radi da vadim disk iz arhive i resim situaciju ??? (Ako pod Mac Os-m radi opusteno recite sta jos treba od pratecih kextova da se instalira da to radi)

Moj racunar:
Gigabyte GA-G31M-S2L
Intel E8400
GEIL 4GB (2x2GB) 1066MHz DDR2 Black Dragon GB24GB8500C6DC
SAPPHIRE Radeon HD 5850 1GB GDDR5
LC POWER LC6650GP3 650W

Djte neki savet sta da radim da smanjim muku a da prevazidjem problem konekcije i sinhronizacije telefon - racunar i da to tadi pouzdano da bi sigurno moga krenuti u dalja istrazivanja TyTN II .................

Pozdrav i hvala unapred
[ Narandzasti @ 06.03.2010. 06:38 ] @
Poz,
zar niko nema bas nikakav savet ili preporuku u kojem je OS najbolje i najkomfornije raditi ?
Ako ima zamolio bi da napise par reci vezano za sistem i aplikacije koje koristi a da mu je rad komoton i bez muke !
Pozdrav
[ JSN @ 07.04.2010. 03:31 ] @
Poz druze....

ja imam HTC TYTN II i Vistu na lapu
skinuo sam sa neta win mob device centar i to je to kad god povezem komp i mob putem usb-a on uradi sinhronizaciju automatski,poskida mailove,vremensku prognozu i sve ostalo

sto se tice telefona...predlazem i preporucujem da ako je na njemu fabricki ROM ( verovatno si upucen...ROM mu dodje kao windows za komp samo sto svako napravi po svom
nahodjenju sa ovim ili onim programima ) i da ubacis neki kuvani od nekog ko ga je napravio

licna preporuka sa xda TPC rom ( nick liku je twopumpchump ili tako nesto ) po mogucstvu 6.5 i neku radio rom koji je najbolji...verovatno on predlaze

iscistas sta svaki rom vec sadrzi u sebi ( ima opis , ili instaliras neki prazan LITE ) i onda lepo dobijes cist telefon kao nov,sa vise svoje radne memorije + onih 8gb sto ces da kupis
i nema sta neces moci da radis sa njim

ako ti treba neka pomoc pitaj na PM

ja ovog mog imam vec godinu dana i flesovao sam ga 10ak puta dok nisam naleteo na ROM koji mi odgovara....bices prezadovoljan,plus ces moci sve svoje da podesis kako ti odgovara
od mail-a pa preko svega ostalog