[ technotize @ 03.03.2010. 14:55 ] @
http://www.etf.bg.ac.rs/index....view&id=1232&Itemid=19



Citat:
Planirani početak kampanje bi bio 10.mart 2010. godine a podrazumevao bi sledeće:

1. Prve tri mesečne pretplate za 1 dinar za uslugu pristupa Internetu preko Open ADSL-a. Korinisci imaju na raspolaganju paket Click 4 (4 Mb/s – dolaznog saobraćaja ) a plaćaju cenu paketa Click 1 (1208 dinara bez PDV-a) za vreme trajanja ugovorne obaveze. Ugovorna obaveza je 12 meseci – studentski paket.

...


[Ovu poruku je menjao technotize dana 03.03.2010. u 16:59 GMT+1]
[ batancev @ 03.03.2010. 15:31 ] @
lepo
[ calexx @ 03.03.2010. 16:47 ] @
Da ne bude kao što je još neko počeo sa studentskim popustom pa navukao za male pare ogroman broj onih koji uglavnom maksimalno troše. Onda je svima drastično pala brzina ... mada Telekom ima manje problema sa linkom.

Ili je možda ovo početak usaglašavanja sa SBB brzinama, da prvo za studente a onda i za ostale najmanja brzina bude 4Mbps ...
[ technotize @ 03.03.2010. 17:23 ] @
da, cudno sto samo za studente i zaposlene u visim skolama/fakultetima, kao smetaju im ostali? a i verovatno svako moze da donese u Telekom "shatro" overen indeks imaju problema sa linkovima i jos nude vece brzine za istu cenu, ovo ce da bude zabavno osnovace se puno udruzenja gradjana... sa motkama protiv Telekoma
[ Marki279 @ 03.03.2010. 18:59 ] @
Udruzenje gradjana sa motkama protiv Telekoma, "TELELOM".
[ easyyu @ 04.03.2010. 03:02 ] @
Strasno...kada sam video na doticnoj stranici da su cirilicom ispisali Mbps najezio sam se!
Pitam se samo kako bi napisali mernu jedinicu Watt [W] ili oznacili reaktivnu snagu! :)
[ markomix @ 04.03.2010. 08:02 ] @
I dalje nas zezaju i ne izjednacavaju ponudu SBB-ovoj, vec daju tu mogucnost samo odredjenoj grupi. Bilo bi lepo i da su rekli da li se ova ponuda odnosi samo na nove korisnike (uh koliko bi to bilo jadno) ili bi mogli i stari i da li popust moze da iskoristi samo student/asistent/profa ako ugovor glasi na njega ili moze da se iskoristi ako student/asistent/profa zivi u stanu u kome je taj adsl prikljucak, bez obira ko je potpisao ugovor. A ako ne moze ako ugovor nije na njega, onda da li moze da se uz "saglasnost" (neki potpis trenutnog vlasnika ugovora - bez preterane komplikacije), omoguci prebacivanje ugovora s jedne na drugu osobu.

A bilo bi lepo i da kazu da li ce se i posle godinu dana dati mogucnost da se potpise ugovor na godinu dana sa slicnom pogodnoscu. A posto ce tada biti i brzine vece, onda bi sigurno to sa ugovorom trebalo da donese nekoliko puta vece brzine od te trenutne ponude.

Kad se samo setim kako smo pre par godina komentarisale ovakve ponude s ugovorom u Bugarskoj (povoljnije od ove) i to je jos bilo za sve, a ne samo za odredjenu grupu.


Jedna od stvari mi nikad nije bila jasna, a to je cinjenica da Telekom u Srbiji ne nudi nikakve popuste za odredjene grupe gradjana, kao sto to radi preko grane (u RS).


[Ovu poruku je menjao markomix dana 04.03.2010. u 09:16 GMT+1]
[ Catch 22 @ 04.03.2010. 08:17 ] @
Citat:
easyyu: ... Pitam se samo kako bi napisali mernu jedinicu Watt [W] ili oznacili reaktivnu snagu!

Pa zna se kako... [att_img]
[ dace 74 @ 04.03.2010. 12:11 ] @
mozda ovde lezi odgovor na nase molitve

http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...IN-Nemci-kupuju-Telekom-Srbija
[ scylerx @ 04.03.2010. 12:11 ] @
Citat:
Marki279: Udruzenje gradjana sa motkama protiv Telekoma, "TELELOM".

[ Mare_scg @ 04.03.2010. 14:54 ] @
Neverovatna sprdnja ovaj telekom, jedva cekam juli da raskinem ugovor sa Lelekomom i da predjem na SBB...
[ nidzesi @ 07.03.2010. 22:11 ] @
Da li ovo važi i za nas koji već imamo ADSL a studenti smo? Mislim da bi bilo fer da i to primene... Mada kod nas ti je sve naopako...
[ Dragan Krstevski @ 10.03.2010. 13:11 ] @
Pozovite 9818,i dobicete informacije za promocije-1.Surfuj i Pricaj,2.Studenti,3.Profesori....
[ markomix @ 10.03.2010. 20:38 ] @
Znaci, da nije smesno bilo bi zalosno/umobolno. Ortak ih je zvao i rekli su mu da iako mu je proslo onih 12 meseci, ne moze da potpise novi ugovor i dobije ovu promociju, vec da mora da odjavi adsl (vrati modem!!!) i da posle pod uslovom da ima slobodnih portova uzme ovu ponudu. Jer po nijma, cim odjavis adsl, taj port ide nekome ko ceka, tj ne mora da znaci da ces dobiti adsl iako si par minuta posle odjave potpisao novi ugovor. Znaci, ne vredi komentarisati koliko je ceo postupak besmislen.

Najbolja solucija je MIK, pa posle vracanje na Telekom.

Naravno da ne zaboravim da spomenem da dolazi godinu dana od SBB-ovog prethodnog povecanja kada su 1 digli na 1,5 (u praksi to dodje skoro duplo brze od 1 Mb adsl-a), a ono novo povecanje.... I dok SBB, za iste pare, svojim korisnicima nudi 1,5 prepaid (da uzmete kad hocete, kao nekada dial-up), 2 Mb ako placate svaki mesec ili 4 Mb ako potpisete ugovor, Telekom izgleda nema nameru da ponudi tako nesto. OK, jeste da ova ponuda deluje kao SBB-ova, ali je ogranicena samo na one studente/asistente/profe(a njih ima neverovatno puno) koji nemaju adsl, dok SBB nudi svima po istim uslovima. Znaci mi koji smo vec koju godinu na Telekomu nemamo nikakve pogodnosti. A kad vec hoce da nude ovakvu promociju studentima, bilo bi lepo da su ovu akciju ponudili svim studentima i zaposlenima na fakultetima bez obzira da li vec imaju ugovor ili ne, ali i da omoguce onima na koje se ne vodi adsl ugovor, ali koji zive u stanu gde vec ima adsl(tj ako je adsl ugovor potpisao neko od roditelja ili brat ili sestra...).

Naravno, red bi bio da su svima ponudili nesto kao SBB, ali...



[Ovu poruku je menjao markomix dana 10.03.2010. u 21:52 GMT+1]
[ calexx @ 10.03.2010. 21:52 ] @
Naravno da je tako, svi provajderi nude popuste za nove korisnike, da ne kažem da se to zove navlačenje. Usput mogu da povećaju brzine, smanje cene i tako nešto starim korisnicima ali je ipak ovo promocija za nove. Možda je MIK neko rešenje, ako to prolazi kod njih, ali je najbolje rešenje kod nas ... zna se ... veza.
[ ironman @ 11.03.2010. 08:53 ] @
Nema od ovoga nista za sada. Sada je aktuelno "surfuj i pricaj"!
[ batancev @ 11.03.2010. 09:04 ] @
studentski popust je vec startovao
to sto ga ne reklamiraju na sajtu ili tv nije nista cudno za telekom
ionako je promocija prilcno zatvorenog tipa pa je se mozda i stide :DDD

evo i slike sa bencha thanks to gadafiju iz nisa

http://www.benchmark.rs/forum/...hmentid=58541&d=1268228389
[ markomix @ 11.03.2010. 15:57 ] @
@calexx Da, ali pogledaj tu nebulozu s odjavom adsl-a.

Da uzmemo da na centrali, na kojoj neko od starih korisnika hoce ovu promociju, ima slobodnih portova. Umesto da Telekom omoguci da se samo potpise novi ugovor, oni ti traze da odjavis adsl i vratis opremu, pa da potpises novi ugovor i da ga onda opet dobijes. Stvarno deluje umobolno
[ batancev @ 11.03.2010. 16:29 ] @
nije poenta da od telekoma ocekujes smislenu proceduru bilo koje vrste
na te njihove fore smo ionako svi navikli
ja bih se iskreno zacudio da ja ili bilo ko ode u korisnicki servis ili pozove call centar i na bilo koja 3 uzastopna pitanja koje postavi onim kiborzima tamo ne dobije nijedan odgovor tipa: ne moze, nema tehnickih mogucnosti, itd....
[ draus @ 11.03.2010. 16:41 ] @
javljam kako je proslo:
1.uzimam MIK
2.raskidam ugovor
3.sklapam ugovor
umobolno

valjda ce mi dati da sklopim novi ugovor iako sam uzeo mik :)
ali opet umobolno
[ calexx @ 11.03.2010. 17:33 ] @
Ja ih ipak razumem. Ponuda je samo za nove korisnike i na taj način navlače one koji nemaju ADSL ili one koji su kod drugih. Ako bi to ponudili svim korisnicima, onda to i nije akcija nego popust, povećanje brzine, sniženje cene ... kako god ga nazvali i svi bi automatski dobili.

Ja sam od onih s početka, zbog akcije tri meseca dinar sam uzeo MIK od dotadašnjeg provajdera, otišao u Telekom, prijavio se i isto popodne dobio sve. Što se korisnika Telekoma tiče, najbolje je da se ode u KS i pita za tu kombinaciju, ako je u redu, onda je to čas posla a ako ne dozvoljavaju ... onda se zna šta dalje.
[ ironman @ 11.03.2010. 18:16 ] @
Jel zna neko, da li mora student licno da potpise ugovor, ili moze samo index i potvrda sa faxa na uvid?
[ Strale @ 12.03.2010. 16:35 ] @
Citat:
ironman: Jel zna neko, da li mora student licno da potpise ugovor, ili moze samo index i potvrda sa faxa na uvid?


ja uzo akciju, nemora licno da potpise.

inace ostalo mi kod sezama jos 3 dana pretplate pa koristim njega dok mi ne istekne a posle samo promenim username i paswword ka telekomu.

Realan download je 424KB/26KB
[ Strale @ 13.03.2010. 00:44 ] @
Evo i sa telekoma

[ stdlib.h @ 14.03.2010. 16:57 ] @
Citat:
inace ostalo mi kod sezama jos 3 dana pretplate pa koristim njega dok mi ne istekne a posle samo promenim username i paswword ka telekomu.

el to stvarno tako u praksi?
primera radi - ako bi' da budem na n provajdera (pa i n razlicitih paketa), moze - poplacas svima, i menjas pass?

(fino ako moze, mislio sam da je 1 linija = 1 port = 1 ISP)
[ AlucardSensei @ 15.03.2010. 19:37 ] @
Citat:
Strale: ja uzo akciju, nemora licno da potpise.

inace ostalo mi kod sezama jos 3 dana pretplate pa koristim njega dok mi ne istekne a posle samo promenim username i paswword ka telekomu.

Realan download je 424KB/26KB


A jel ta ponuda vazhi koliko god imam ugovor sa Telekomom, ili vazhi u tom promotivnom periodu od marta do juna?
[ Strale @ 15.03.2010. 21:20 ] @
od kad potpises ugovor tih 12 meseci imas 4 Mbit i vazi za nove korisnike, posle nema placas po standardnim cenama.
i vazi za prijave od 10.3.2010
[ batancev @ 15.03.2010. 21:33 ] @
i prva tri meseca imas za dz
[ Strale @ 15.03.2010. 22:22 ] @
za 1 din
[ batancev @ 15.03.2010. 22:34 ] @
ako cemo da cepidlacimo 3 meseca=3*1.18=3.54din
ali s obzirom koliko dinar danas vredi, isto je ko i dzabe
[ ki111er @ 15.03.2010. 23:04 ] @
Nikada, kazem nikada vise kod Telekoma, prvo mi je net pucao kao lud na svakih 5 minuta, drugo 6 meseci mi je trebalo da provalim u cemu je problem (toliko o njihovim nazovi strucnjacima), uzeo polovan modem (onaj ruzicasti) i radilo je do istaeka 12 meseca. Sve sam to spakovao, vratio, medjutim falio je onaj USB kabl. Otisao sam do kuce skinuo sa mog stampaca dao im i rekao da se terate u 3 lepe...
Progledao sam kod SBB-a, i savetujem svima izbegavajte "Telelom" ako ste u mogucnosti da uzmete kablovski ili bezeicni net. Ako vec mora... ne znam sta da vam kazem vec se spremajte na najgore. Toliko od mene, pozz
[ Strale @ 15.03.2010. 23:45 ] @
meni adsl extra radi vec 2 godine bez obzira kod kog provajdera
[ Nozzlezator @ 16.03.2010. 10:51 ] @
Citat:
javljam kako je proslo:
1.uzimam MIK
2.raskidam ugovor
3.sklapam ugovor
umobolno

valjda ce mi dati da sklopim novi ugovor iako sam uzeo mik :)
ali opet umobolno


Danas sam bas bio u telekomu i pitao sam ih za ovo-rekli su da ne moze.Moze jedino raskid ugovora pa novi ugovor.
[ Comrade @ 16.03.2010. 16:48 ] @
Pa ovo je kolac u srce konkurencije. Studenti sa ostalih adsl provajdera (koji nemaju pristup SBB-u, kao sto sam recimo ja) ce otici telekomu.

Btw, koji ruter/modem da uzmem kada se prebacujem (ako uopste imam izbor)? I kakva je to procedura sam MIK-om, koliko sam shvatio, to je instant tranzicija?
[ Comrade @ 16.03.2010. 16:54 ] @
Odgovor Sezama http://www.yubusiness.com/public/page/pripremite_sitno.asp

Isto 3 meseca za 3 din + poklon (BT slusalica ili web kamera)+ besplatan web sajt, ali bez 4 Mb
[ voja_pfc @ 16.03.2010. 17:21 ] @
I nije neki odgovor, nakon 3 meseca dobijate brzinu koju placate + ugovor na 24 meseca.
[ delboy_bg @ 16.03.2010. 19:04 ] @
Mi cemo ovih 4 megabita da vidimo za jedno tri godine ,ljudi nismo mi te srece da nas telekom obraduje nečim,koliko sam cuo povecanja brzina nece biti do kraja godine ,i pitanje je koliko ce da povecaju ,to ce sigurno da bude kao prosli put 50% ,tako da ovih 4 megabita mozemo samo da sanjamo.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.03.2010. 19:09 ] @
Ne verujem da ce telekom nesto mnogo da povecava brzine jer ADSL na nasim (relativno nekvalitetnim) paricama, retko gde moze da izvuce preko 10Mbit/s. Tu oni imaju problem.
[ calexx @ 16.03.2010. 19:49 ] @
Sve je relativno, neki pamte da je davno bila priča da naše parice teško da mogu da izguraju preko 2400 ... posle se pričalo da će nekako da radi 9600 ali preko toga nikako a te iste parice sada guraju nekoliko Mbps. Može Telekom da poveća brzine pa će oni koji mogu da guraju više, oni koji ne mogu će da dobiju maksimum koji ide i tu nema ničeg strašnog. Zašto da oni koji imaju dobre linije (ja, naprimer) ;) ne dobiju brži internet zbog nekakvog proseka? Jedino ako baš negde ne može ni 4Mbps pa da tu ostane neka rezervna mala brzina.

Mislim da će za koji mesec morati nešto da menjaju, SBB će konačno da dobaci optiku u ove južne krajeve i dobićemo veće brzine. To više neće da bude privilegija nekih regiona pa će verovatno da bude veći pritisak na njih. Nadam se i na ostale ISP koji ne zavise od Telekomovih portova pa odavno mogu da povećaju brzine ... a to ne rade.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.03.2010. 21:36 ] @
ADSL trenutno koristim 6Mbit paket, jer mi linija ima attainable rate izmedju 7.8 i 8.5 zavisi kako kad, kad bi oni smanjili cenu, ja se ne bi bunio, pa makar mi ostala ista brzina. Dakle kada bi 6M paket kostao oko 2000din recimo ja bi bio presrecan. Daj boze da bude to. Mada bi voleo jos malo veci upload, i ne zanam zasto telekom nece da mi pusti paket od 8Mbit/512k ako ja zelim da platim isti, pa makar guralo 7Mbit nema veze. Problem je sto ce telekom da korisniku pusti paket koji je manji (po download brzini) od onoga kolko linija moze da progura, a nece pustiti veci paket ako korisnik izrazi zelju i kaze im da mu download i nije tako presudan kao upload, a linija savrseno moze da izgura 512kbps upload i 7Mbit download.
[ combuster @ 16.03.2010. 21:42 ] @
@calexx

Ja se nadam da sad vec nesto rade posto poludeh od ovih naglih prekida veze, palim i gasim ovaj mt kao blesav...
[ Slobodan Milivojevic @ 16.03.2010. 21:44 ] @
^ MT? = MT882? Promeni ruter Imao sam i ja slicne muke.
[ delboy_bg @ 16.03.2010. 21:47 ] @
Ljudi ja bi bio zadovoljan i sa 2 megabita ,samo neka podignu više te brzine ,znam ja da nisam te sreće da dignu na 4 megabita,nek dignu na 2 megabita i nek posle sređuju mrežu da mogu veće brzine da puste.
[ combuster @ 16.03.2010. 21:51 ] @
@SM

Ma da, ali ne verujem da je do njega, problemi su poceli od skoro, tj od onda kada pola Srbije nije imalo net na 5 sati, od tada na svaka dva-tri dana imam problem sa gubljenjem veze. I net bre lose radi, pogotovo ovi nasi lokalni (domaci saobracaj) - ka inostranstvu skoro sve radi ok, ni problem sa torrent-om nemam. I sad kontam kako li planiraju da podignu brzine kad ja ni ovu osnovnu uslugu ne mogu da imam kako valja.

Sry ako odoh u off :(
[ calexx @ 16.03.2010. 22:08 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: ADSL trenutno koristim 6Mbit paket, jer mi linija ima attainable rate izmedju 7.8 i 8.5 zavisi kako kad
Pominjao sam već ovo, kada mi je Telekom pustio prvi click1 paket, ruter je pokazivao da je plafon oko 9Mbps. Onda su me prebacili na IPTV opseg i pokazivalo je da može oko 18Mbps. Kada sam posle otkazao IPTV a brzinu promenio na 16Mbps, ruter je pokazivao da može oko 21Mbps. Više od mesec dana je radilo sa punih 16Mbps, sigurno bi moglo i 20+ ali baš i nisam mogao da probam. ;) Na kraju sam se vratio na click1 i opet pokazuje 8-9Mbps. Čini mi se da si ti već probao da promeniš brzinu ali možda nije loše da opet to uradiš, prijavi pred kraj meseca povećanje pa da vidimo šta ćeš da dobiješ. Ako ipak ne može kako ti odgovara, sledećeg meseca vrati.
[ Slobodan Milivojevic @ 16.03.2010. 22:16 ] @
Imao sam do novembra 4Mbit, pa sam trazio povecanje na 8Mbit, i stiklirao da ako utvrde da linija ne moze toliko, nameste brzinu koju linija moze da podrzi, i sutradan se budim, kad paket podesen na 6M/384k. Nisam imao volje da se cimam dalje sa njima, ali probacu krajem meseca da vidim sta ce biti :)
[ stefke1249 @ 17.03.2010. 02:12 ] @
Cuo sam od ortaka da ce biti nekih povecanja ... da li je jos neko nesto cuo ili moj drugar halucinira ? :P
[ delboy_bg @ 17.03.2010. 03:02 ] @
Naprotiv ja sam čuo da povećanja brzine neće biti do kraja godine,mada iskreno ovom telekomu koliko su postali neozbiljna firma ,niko ništa više ne veruje
[ calexx @ 17.03.2010. 10:01 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: pa sam trazio povecanje na 8Mbit, i stiklirao da ako utvrde da linija ne moze toliko, nameste brzinu koju linija moze da podrzi
Štikliraj ti 16 pa će oni da izmere i ponude 8. ;) Ako ponude 16, imaš nekoliko dana do kraja meseca da razmisliš kako dalje. ;)
[ Dragan Krstevski @ 17.03.2010. 17:55 ] @
Orca2 imate ,pp.
[ Brucelee @ 17.03.2010. 20:34 ] @
Ja bi te iz telekoma "CLICK" pod kljuc pa da kopaju malo rudu i grade nam puteve.
[ Crveni011 @ 17.03.2010. 21:42 ] @
Meni je receno da i posle isteka ugovora od 12 meseci ostaje ista brzina od 4 Mbps. Tuga ko njima radi u KS...
[ calexx @ 17.03.2010. 22:04 ] @
Možda znaju da će kroz 12 meseci to da bude osnovna brzina. Ili ćete da imate 4 i plaćate 4. ;)
[ Crveni011 @ 17.03.2010. 23:53 ] @
Znaci samo sam zbog toga i zvao i 2 puta je pitam isto i ona mi potvrdjuje. Ima da ih tuzim i da im trazim da mi ostave 4 puta vecu brzinu od minimalne i kada prodje 12 meseci Ili jos bolje, da mi obezbede posao kada zavrsim fax
[ delboy_bg @ 18.03.2010. 13:42 ] @
Haha crveni ako budeš tražio da ti daju 4 puta veću brzinu od minimalne dobićeš opet 1 megabit ,pošto je 256 kb minimalna ,tako da ti se isto vata :)
[ AlucardSensei @ 23.03.2010. 17:20 ] @
I, jel probao neko ovo? Kako radi? I mene isto zanima kao i Crvenog da li posle tih 12 meseci nastavljam sa ovim paketom po istoj ceni, ili toliko platjam za 1mbit ili moram da platjam 4mbita 3000 din ili koliko vetj?
[ Strale @ 23.03.2010. 19:06 ] @
posle isteka ti ostaje 4 Mbit ali ih placas po standardnoj ceni, ali mozes pre isteka ugovora da podneses zahtev da smanjis brzinu
[ IgorJ @ 26.03.2010. 00:23 ] @
@Strale
Ne ostaje 4mb nego te vraca na click 1 posle 12 meseci tj. na onaj paket koji se placa 1400din.Ko zna mozda to tad bude i 4mb. :)
[ Strale @ 26.03.2010. 17:40 ] @
ma nek rade posle sta oce vazno je da se uziva svih 12 meseci uz 4Mbit-a
[ ironman @ 26.03.2010. 19:47 ] @
Nema sanse da im placam 1400 din net i to 1mbit ! Da ne bude zabune, za studente je 4mbita 1000din (3 meseca gratis)
[ Strale @ 26.03.2010. 21:29 ] @
Citat:
ironman: Nema sanse da im placam 1400 din net i to 1mbit ! Da ne bude zabune, za studente je 4mbita 1000din (3 meseca gratis)


Placas po ceni jednog megabita a to kad dodas poreze izadje oko 1400
[ nenadc @ 27.03.2010. 07:34 ] @
POdneo sam molbu u ponedeljak za ovaj studentski paket. Odmah su mi rekli da u mom kraju nema slobodnih portova pa su me zbog toga stavili na listu čekanja. Da stvar bude zanimljivija, u petak su me zvali iz Telekoma i rekli da sad ima slobodnih portova i da mogu da dođem da potpišem ugovor, ali da nemaju bežične modeme već samo one stare. Ja sam rekao da mi je preko potreban wireless modem i da ću doći od nedelje do njih. E sad, mene zanima kolika je verovatnoća da će NS Telekom dobiti sledeće nedelje te modeme? Odnosno, kakva su vaša iskustva sa tom problematikom, jer meni je preko potrebna bežična veza u kući.
[ Slobodan Milivojevic @ 27.03.2010. 10:25 ] @
Kupis wireless ruter za 2500dinara i miran si? Da li si razmisljao o tome?
[ ironman @ 27.03.2010. 16:57 ] @
Citat:
nenadc
POdneo sam molbu u ponedeljak za ovaj studentski paket. Odmah su mi rekli da u mom kraju nema slobodnih portova pa su me zbog toga stavili na listu čekanja. Da stvar bude zanimljivija, u petak su me zvali iz Telekoma i rekli da sad ima slobodnih portova i da mogu da dođem da potpišem ugovor, ali da nemaju bežične modeme već samo one stare. Ja sam rekao da mi je preko potreban wireless modem i da ću doći od nedelje do njih. E sad, mene zanima kolika je verovatnoća da će NS Telekom dobiti sledeće nedelje te modeme? Odnosno, kakva su vaša iskustva sa tom problematikom, jer meni je preko potrebna bežična veza u kući.


I ja imam isti "problem", s tim sto se jos uvek nisam prijavio, jer znam da nemaju wifi rutere!

@ Strale
9x1400~12x1050

@S.Milivojevic
Ne pada mi na pamet da "bacim 2500din" za ono sto se do juce delilo za dz!
[ IgorJ @ 27.03.2010. 22:43 ] @
Citat:
ironman:
@ Strale
9x1400~12x1050

Ha?Mesecna pretplata za 1mb je oko 1400din sa pdv bio ti student ili ne.Tu istu cifru ces sad samo placati za 4mb.Nije mi jasno kakve cifre ti to izvodis.

Sto tice wifi modema,ne znam u cemu je problem cekas dok ne dobiju te rutere.Niko vas ne tera da potpisete ugovor.

[Ovu poruku je menjao Igor.j1 dana 28.03.2010. u 01:42 GMT+1]
[ calexx @ 27.03.2010. 23:54 ] @
Iz nekih obaveštenih izvora sam čuo da će Telekom uskoro da prestane sa čašćavanjem i da će često da budu u ponudi ruteri koji nemaju wireless. Ostali često daju samo USB modem a Telekom wireless ruter uz neku akciju ... to švaba neće da dozvoli a oni će sad da nas polako pripremaju. Da sve koristimo na fer osnovama. :(
[ Strale @ 28.03.2010. 04:14 ] @
Najbolje je kad imas svoju opremu i miran si ako ti rikne
[ nenadc @ 28.03.2010. 09:30 ] @
Zašto bih davao 40 ili 50 Evra za nešto što Telekom inače za džabe deli. Sram da ih bre bude, grbave i uvijaju sa odgovorom kada će dobiti bežične modeme. Ima bre svaki dan da ih smaram dok kod mi ga ne daju. Samo se nadam da neću morati dugo da ih smaram.
[ wilco @ 28.03.2010. 12:41 ] @
Citat:
Igor.j1: Ha?Mesecna pretplata za 1mb je oko 1400din sa pdv bio ti student ili ne.Tu istu cifru ces sad samo placati za 4mb.Nije mi jasno kakve cifre ti to izvodis.

Sto tice wifi modema,ne znam u cemu je problem cekas dok ne dobiju te rutere.Niko vas ne tera da potpisete ugovor.

[Ovu poruku je menjao Igor.j1 dana 28.03.2010. u 01:42 GMT+1]


Mislim da je izracunao prosecnu 12-to mesecnu pretplatu, ali uzeo u obzir prva tri meseca za po 1 dinar. Ispada tacno tako kako je napisano.

Jel zna neko da li potvrdu sa faksa samo pogledaju pa nam vrate, ili ostavljaju kod njih fotokopiju ?
[ calexx @ 28.03.2010. 13:06 ] @
Citat:
nenadc: Zašto bih davao 40 ili 50 Evra za nešto što Telekom inače za džabe deli. Sram da ih bre bude, grbave i uvijaju sa odgovorom kada će dobiti bežične modeme.
Stvarno su bezobrazni što kriju kada će da kupe nešto za 40-50 evra i džabe nam daju ako već to moraju da urade. Ili ne moraju? Da li će da ih neko kazni ako počnu da daju rutere koji nisu bežični, ili taman posla ... da daju samo USB modeme?
[ ironman @ 28.03.2010. 14:17 ] @
Ja cu ih cekati (do kraja akcije, kako rekose 30-i jun, mada sa njima nikad nisi siguran-moze i sutra da se zavrsi), i tako treba malo da odmorim od neta!
[ batancev @ 28.03.2010. 16:35 ] @
Citat:
calexx: Stvarno su bezobrazni što kriju kada će da kupe nešto za 40-50 evra i džabe nam daju ako već to moraju da urade. Ili ne moraju? Da li će da ih neko kazni ako počnu da daju rutere koji nisu bežični, ili taman posla ... da daju samo USB modeme?


ahahahahaha
nemoj vise molim te
zabole me stomak
[ maremas @ 29.03.2010. 09:46 ] @
Citat:
POdneo sam molbu u ponedeljak za ovaj studentski paket. Odmah su mi rekli da u mom kraju nema slobodnih portova pa su me zbog toga stavili na listu čekanja. Da stvar bude zanimljivija, u petak su me zvali iz Telekoma i rekli da sad ima slobodnih portova i da mogu da dođem da potpišem ugovor, ali da nemaju bežične modeme već samo one stare. Ja sam rekao da mi je preko potreban wireless modem i da ću doći od nedelje do njih. E sad, mene zanima kolika je verovatnoća da će NS Telekom dobiti sledeće nedelje te modeme? Odnosno, kakva su vaša iskustva sa tom problematikom, jer meni je preko potrebna bežična veza u kući.

Evo, podneo zahtev za ADSL ni sam se ne secam kad ali tad nisam imao uslova jer sam na telefonu imao PCM ili kako se vec zove, sad su mi to uklonili i zakacili me direktno na paricu... zvali me prosle nedelje i pitali dali sam i dalje zainteresovan jer sad ima uslova... evo danas sam ih zvao, rekli su mi da ce me zvati uskoro da dodjem da potpisem ugovor, taman ovaj studentski... mene samo interesuje koliko je to "uskoro"? :)

Dali cu napokon da se otarasim ovom wireless-a, a ko da znaju da cu da bezim od njih pa u poslednje vreme veza gotovo idealna i to na 2.4Ghz...


Pitanje, od cega zavisi kvalitet ADSL veze, citao sam negde od kvaliteta parice i udaljenosti centrale e sad ja sam iz Borce i centrala mi je blizu ali ne znam nikog ovde ko je na ADSLu od Telekoma pa da znam kako radi, sve koje znam su na Vektoru...
[ Strale @ 29.03.2010. 16:41 ] @
zvacete max za 15 dana ali obicno za 10
[ zivanicd @ 29.03.2010. 17:13 ] @
Ona huawei ruter u uvozu nije ni 10 evra........
[ batancev @ 29.03.2010. 17:15 ] @
ma kakvi, ne nego je 10 dinara
[ ninjaz @ 29.03.2010. 17:22 ] @
Nije nemoguce da ih nabavljaju prilicno jeftino, posto od njih uzimaju skoro svu operemu za centrale i uopste za ADSL
[ devil79 @ 29.03.2010. 17:49 ] @
Citat:


Jel zna neko da li potvrdu sa faksa samo pogledaju pa nam vrate, ili ostavljaju kod njih fotokopiju ?

Dovoljan je samo index na uvid
[ stefic_kg @ 30.03.2010. 23:45 ] @
Ko sve radi u telekomi.... strasno!!!

Odem ja danas do telekoma u Kg, i pitam za ovu akciju, promociju ili kako god je nazvali!!! Gleda me ona na salteru ko da sam je pitao dal bi mi dala... :D (bilo bi smesno da nije tuzno) I kaze da za to prvi put cuje od mene! Onda joj ja objasnim gde sam to video, cuo.... i ona ode da proveri u neku drugu kancelariju!!!! Vraca se i kaze, da ima ta promocija, i da mogu da se prijavim!
Ja joj kazem da sam vec korisnik ADSL-a, paket Click 1 i da mi je odavno istekao ugovor, i da sada hocu da se prijavim da uzmem ovaj promo paket Click 4!

Ona ce meni: "Aaaaaaaaaaa, pa ne moze to tako!!! Nece vam dozvoliti da dobijete taj promo paket!!!! To je samo za nove korisnike!!!!"

Onda krenem da se raspravljam sa njom da su neki u Bg, i NS raskinuli ugovor i ponovo sklopili novi za ovaj promotivni paket! Ona kaze ne moze to tako. I kraj price! Nece ni da me slusa, a ni da razgovara samnom!!! Kaze to je samo za nove korisnike!

Da li je jos neko imao ovakvu situaciju? Tj. dal stvarno ne moze, ili me je ova namerno "oterala", a da ni sama ne zna dal moze! Posto nije informisana uopste o toj promociji!!!!!!
[ Milos Maglov @ 31.03.2010. 03:20 ] @
Ja sam danas zvao na 9818 i rekla mi je zena sto se javila da moze to da se uradi tj. prvo da se raskine trenutni ugovor i da se prijavis za tu promociju ali samo sto onda prolazis kroz kompletnu proceduru kao da nikada nisi imao adsl,provera tehnickih mogucnosti i sve redom sto inace ide kao kad prvi put podnosis zahtev.Pitao sam je bas za to da li ce praviti problem oko toga ako raskines ugovor i podnesem za tu promociju novi,rekla je da nece,jedino sto moras cekati par dana ili koliko vec da bi dobio opet prikljucak.A ta zena sto si danas bio je ocigledno neobavestena pa probaj opet da odes i ako ti kaze da ne moze trazi da vidis njenog sefa ili ko je vec nadlezan pa sa njim popricaj.Eto ko sve danas radi,sve moj do mojega...
[ calexx @ 31.03.2010. 09:02 ] @
Nije ona mnogo pogrešila, možda je mislila da ne može da se raskine ugovor (ako se misli na onaj o 12 meseci korišćenja) a ako neko odjavi ADSL pa se ponovo prijavi, onda se uglavnom vodi kao novi korisnik. Problem je što može da se desi da ostane bez porta pa je bolje da se prvo raspitaš o tome. Neko je pominjao kako to ide sa uzimanjem MIK-a ali i tu verovatno može da bude neki problem. Onda se prelazi na pomoćna rešenja, pozovi prijatelja pa čak i pola-pola. ;)
[ fishermankvb @ 31.03.2010. 12:04 ] @
Evo kako je U Kraljevu: U 10 sam doneo potvrdu da radim na fakultetu, raskinuo ugovor(proslo vise od 12 meseci od potpisivanja prethodnog) i prijavio se za ovu akciju, u pola 12 me zvali da potpisem novi ugovor. I to je to, bez Interneta sam bukvalno bio 1 minut.
[ stefic_kg @ 31.03.2010. 13:22 ] @
Hvala na odgovorima i savetima.

Znaci, najbolja varijanta koliko sam ja shvatio, je da se:

1. Raskine vec postojeci ugovor (meni je i onako istekao odavno onaj na 12 meseci)
2. Uzme MIK - migracioni kod - da bih obezbedio port (Da li se on placa? Ako da, onda koliko? Da li je procedura komplikovana? )
3. Potpise novi ugovor (ovaj promotivni Click 4 po ceni Click 1)

[ markomix @ 31.03.2010. 13:53 ] @
@stefic_kg Prvo trazis MIK. Jer ako prvo raskines ugovor, bar pretpostavljam, da onda ne mozes da dobijes MIK. Ja ne znam kako ide, ali mi bar ovako deluje logicno. Mada ja planiram da probam to bez MIK-a, tj samo da podnesem novi zahtev, mada je tu rizik da ostanem bez porta.


Posto su neki spominjali da se uzme na pocetku meseca da bi ona 3 besplatna meseca i bila 3, umesto 2 meseca i koji dan, zanima me da li se za to gleda kada je podnet zahtev ili kad je potpisan ugovor. Posto bih ja danas otisao da podnesem zahtev za tu studentsku akciju, pa me zanima da li da sacekam i da to odradim sutra.

Pitanje za one koji su vec ovo odradili: Jel moze student da ode sam i da podnese zahtev, iako prethodni ugovor (koji je istekao) nije bio na njegovo ime?
[ Hackman @ 31.03.2010. 17:34 ] @
jEL SI BAŠ U kRALJEVU, dALI JE U vRBI OMOGUĆEN ADSL Dali imaš informaciju.
[ SStudio @ 31.03.2010. 18:35 ] @
Ah sto ti je caps cudo...
Ma dace bog da ih svabe pootpustaju pa da se i oni nadju sa druge strane zice da mole i kukaju.

Lepa stvar to povecanje nego koji ce odnos da bude sa uploadom?
To niko nije postavio niti sam procitao, da nece da ostane ovih drljavih 123 ( gde su mojih 5 koje sam platio?? )

I sta posle 12meseci? Ugovor je na toliko a posle da ne grunu full cenu?

Onda opet rakid ugovora, pa opet Mara "obucena" salterska sluzbenica za rad u word-u da mi kaze F1P.
Kao i uvek bice pojeo vuk magarca ( i kupus ) zajedno
[ ORCA 2 @ 31.03.2010. 20:14 ] @
Citat:
stefic_kg: Ko sve radi u telekomi.... strasno!!!

Odem ja danas do telekoma u Kg, i pitam za ovu akciju, promociju ili kako god je nazvali!!! Gleda me ona na salteru ko da sam je pitao dal bi mi dala... :D (bilo bi smesno da nije tuzno) I kaze da za to prvi put cuje od mene! Onda joj ja objasnim gde sam to video, cuo.... i ona ode da proveri u neku drugu kancelariju!!!! Vraca se i kaze, da ima ta promocija, i da mogu da se prijavim!
Ja joj kazem da sam vec korisnik ADSL-a, paket Click 1 i da mi je odavno istekao ugovor, i da sada hocu da se prijavim da uzmem ovaj promo paket Click 4!

Ona ce meni: "Aaaaaaaaaaa, pa ne moze to tako!!! Nece vam dozvoliti da dobijete taj promo paket!!!! To je samo za nove korisnike!!!!"

Onda krenem da se raspravljam sa njom da su neki u Bg, i NS raskinuli ugovor i ponovo sklopili novi za ovaj promotivni paket! Ona kaze ne moze to tako. I kraj price! Nece ni da me slusa, a ni da razgovara samnom!!! Kaze to je samo za nove korisnike!

Da li je jos neko imao ovakvu situaciju? Tj. dal stvarno ne moze, ili me je ova namerno "oterala", a da ni sama ne zna dal moze! Posto nije informisana uopste o toj promociji!!!!!!


--

Već u toku sledeće nedelje će biti poslata Kontrola kvaliteta u navedenu poslovnicu (korisnički centar), koja će utvrditi da li je došlo do propusta u radu. Vaša primedba je prosleđena i Supervizoru prodaje, kao i šefu poslovnice.

Sve primedbe na rad kolega u poslovnicama (korisničkim centrima) se mogu uložiti direktno šefu poslovnice ili Supervizoru prodaje ili slanjem pisma na [email protected] sa imenom zaposlenog koje se nalazi na ID kartici i adresom poslovnice, nakon čega će isto biti prosleđeno na dalju nadležnost. Svakako postoje kontrole rada zaposlenih i preuzimanje odgovarajućih mera ukoliko se isti ne ponašaju u skladu sa procedurom ili utvrde propusti.

Po pitanju aktuelne kampanje, korisnik ima pravo raskida postojećeg Ugovora za uslugu ADSL, nakon čega se pristupa demontaži porta u samoj centrali, i nakon toga, podnošenju zahteva za uslugu ADSL uz odabranu kampanju. Nakon prijema zahteva, pristupa se ispitivanju tehničkih mogućnosti, tehničkoj realizaciji (u slučaju da postoje tehničke mogućnosti na telefonskom priključku, centrali i da ima slobodnih portova) i obaveštavanju korisnika o preuzimanju opreme (ili dostava na kućnu adresu, ukoliko se korisnik tako izjasnio prilikom podnošenja zahteva).


[ ninjaz @ 31.03.2010. 20:41 ] @
^ Je l' vidis sta si uradio?

Imao sam mnogo neprijatnih iskustava u razim poslovnicama mts-a i telekoma, ali moram da pohvalim poslovnicu iz Valjeva. Danas sam se prijavio za ovu promociju i sve je proslo bez ikakavih problema. Jedino im je sistem malo usporio, ali imao sam vremena da cekam
[ markomix @ 31.03.2010. 20:56 ] @
@ORCA 2 A sto se tice tog raskidanja i opreme: Kako su onda oni koji su podneli zahteve za ovu akciju(kojima je proslo tih 12 meseci) zadrzali istu opremu. Preciznije, nije im trazeno da vrate opremu, vec su samo cekali dok se ne obavi to sto treba da im ukljuce net. Znaci, oni su i posle zahteva imali net i koristili isti modem i posle su imali prekid, od par sati pa do nekih dan-dva(kako ko), nakon cega im je javljeno da dodju da potpisu novi ugovor i to je to. To su bar iskustva nekoliko ljudi koji su to odradili.

Koja je procedura za taj novi zahtev? Jel moze student da ode sam i da podnese zahtev, iako prethodni ugovor (koji je istekao) nije bio na njegovo ime? Jer ne vidim razliku u tome da li ce neko(ko je potpisao prethodni ugovor) odneti dokumenta studenta tamo ili ce sam student otici, cak mi ovo drugo deluje kao logicnija solucija(pogotovo jer se adsl dobija na istom broju, tako da...).

Stvarno je ova akcija previse komplikovana, bar sto se starih korisnika tice. Ja sam planirao da se prebacim na PTT ili Verat, ali cu verovatno ipak ostati zbog ove akcije.

[ wilco @ 31.03.2010. 21:14 ] @
Orca 2
drago mi je da se neko javio ko izgleda radi u Telekomu i ko moze tacno da nam kaze sta da kazemo kad odemo na salter (mislim na nas stare korisnike kojima je istekao ugovor) da li da trazimo MIK ili raskid ?
Ako moze neki tel. broj sefa sefova u Telekomu u BG na koji mozemo da uputimo sluzbenika na salteru ako imamo problema?

A drugo, kakvo demontiranje porta u centrali ???
Pa ljudi pisu da su za manje od dva sata u Kraljevu zavrsili posao, t.j. potpisali ugovor za novi paket, i svo vreme imali net sa starom opremom... Jel to nije po propisu, mislim moze tako ali ne mora da bude, i mi smo prepusteni da o tome odlucuje salterski sluzbenik ??

[ ORCA 2 @ 31.03.2010. 21:59 ] @
Citat:
wilco: Orca 2
drago mi je da se neko javio ko izgleda radi u Telekomu i ko moze tacno da nam kaze sta da kazemo kad odemo na salter (mislim na nas stare korisnike kojima je istekao ugovor) da li da trazimo MIK ili raskid ?
Ako moze neki tel. broj sefa sefova u Telekomu u BG na koji mozemo da uputimo sluzbenika na salteru ako imamo problema?

A drugo, kakvo demontiranje porta u centrali ???
Pa ljudi pisu da su za manje od dva sata u Kraljevu zavrsili posao, t.j. potpisali ugovor za novi paket, i svo vreme imali net sa starom opremom... Jel to nije po propisu, mislim moze tako ali ne mora da bude, i mi smo prepusteni da o tome odlucuje salterski sluzbenik ??



- Ne postoji mogućnost uzimanja migracionog koda iz razloga što se ne vrši migracija kod drugog Internet servis provajdera, već se vrši raskid postojećeg ugovora i zaključivanje novog, što se kroz naš sistem evidentira kao demontaža ADSL priključka, a zatim i podnošenje zahteva za novim (s tim što se novi zahtev označava da je u kampanji).

- Sve primedbe, sugestije i zapažanja na rad zaposlenih u korisničkim centrima možete uputiti na e-mail [email protected] (potrebno je navesti adresu poslovnice, ime zaposlenog sa identifikacione kartice, koju je zaposleni dužan da nosi u toku radnog vremena, zatim datum i približno vreme posete poslovnici, primedba se zatim prosleđuje na dalju nadležnost). Naravno, ukoliko želite, od zaposlenog uvek možete zatražiti da razgovarate sa njegovim Supervizorom ili šefom poslovnice.

- Po evidentiranju zahteva, isti se prosleđuje teritorijalno nadležnoj Službi koja vrši demontažu porta i pristupa se ponovnoj proveri tehničkih mogućnosti, gde se zahtev realizuje u najkraćem mogućem roku (činioci koji mogu uticati na brzinu rešavanja zahteva su da li u trenutku pristizanja zahteva na red, prema vremenu podnošenja, postoje slobodni portovi u centrali ili ne, kao i koliki je obim posla, tj. broj drugih zahteva u centrali). Prema važećoj proceduri, nosilac prava usluge vraća opremu u korisnički centar (poslovnicu) i sačinjava se izjava o raskidu Ugovora.
[ calexx @ 31.03.2010. 22:35 ] @
Samo da proverim, taj raskid postojećeg ugovora i zaključivanje novog je jedan paket koji podrazumeva zadržavanje porta i nastavak korišćenja ADSL-a bez problema? MIK je bio u priči samo da bi se port sigurno zadržao a ako ova procedura koju si pomenuo to podrazumeva, onda je to još lakša varijanta. Ipak, provera tehničkih mogućnosti i da li postoje slobodni portovi mi deluje malo drugačije pa po tome može da se desi da neko ostane bez porta u ovoj priči.
[ shexpirsheq @ 31.03.2010. 22:50 ] @
@ORCA

Sve je jasno ovo, samo ako moze jos jedno objasnjenje.

Ako se raskine ugovor kod telekoma i uzme MIK i potpise se novi ugovor kod drugog provajdera(izvrsi se prelazak) i posle x dana ili mesec dana se kod novog provajdera raskine ugovor i uzme MIK i dodje sa novim MIK-om kod telekoma da se potpise ugovor u ovoj kampanji. Kako se u ovom slucaju tretira korisnik i da li je moguce potpisati ugovor za ovu kampanju?
[ ninjaz @ 31.03.2010. 22:51 ] @
Citat:
calexx: Samo da proverim, taj raskid postojećeg ugovora i zaključivanje novog je jedan paket koji podrazumeva zadržavanje porta i nastavak korišćenja ADSL-a bez problema? MIK je bio u priči samo da bi se port sigurno zadržao a ako ova procedura koju si pomenuo to podrazumeva, onda je to još lakša varijanta. Ipak, provera tehničkih mogućnosti i da li postoje slobodni portovi mi deluje malo drugačije pa po tome može da se desi da neko ostane bez porta u ovoj priči.


Naravno da moze. Ukoliko postoji lista cekanja u tvojoj centrali, port dobija prvi na listi.
[ calexx @ 31.03.2010. 23:14 ] @
Moja centrala nije bitna pošto ja tek počinjem jedan ugovor a i nisam zainteresovan za ovu akciju. Onda ipak ostaje kombinacija sa migracionim kodom ili sa eventualnim paketom koji zadržava port.
[ wilco @ 31.03.2010. 23:27 ] @
Citat:
shexpirsheq: @ORCA

Sve je jasno ovo, samo ako moze jos jedno objasnjenje.

Ako se raskine ugovor kod telekoma i uzme MIK i potpise se novi ugovor kod drugog provajdera(izvrsi se prelazak) i posle x dana ili mesec dana se kod novog provajdera raskine ugovor i uzme MIK i dodje sa novim MIK-om kod telekoma da se potpise ugovor u ovoj kampanji. Kako se u ovom slucaju tretira korisnik i da li je moguce potpisati ugovor za ovu kampanju?


Dok cekamo da ti odgovori ORCA 2 da kazem svoje misljenje kako ja to kapiram.
Ne mozes raskinuti ugovor pa uzeti MIK. Mozes samo jedno ili drugo. Ako ostajes u Telekomu moras raskinuti ugovor pre podnosenja zahteva za novi.
A ako hoces zaobilaznim putem onda uzimas MIK od Telekoma, podnosis zahtev kod drugog prov. i dana kad potpises novi ugovor sa novim prov. automatski si raskinuo sa Telekomom.
Ti onda sacekas mesec dana uzimas MIK od tog novog prov. odnosis u Telekom i podnosis zahtev. Mislim da je ovo jedini javni dozvoljeni nacin da se uzme promocija, a da ni u kom trenutku ne postoji opasnost od gubljenja porta.
[ zarkoj @ 01.04.2010. 07:30 ] @
Poz

Kao sto rece kolega sa MFK-a u Kraljevu je to malo jednostavnije jel ljudi iz telekoma postuju ljude sa diplomom.
Barem ovi u KV-u.Jer i sami nemaju pojma o cemu se radi, a nemaju pojma nista rade (barem ovi na "salterima").
Ja naime cuo za tu akciju od 10. i lepo zapucam u telekom i reko da se raspitam.
Sednem kod coveka i lepo sve pitam.

Da li je moguce raskinuti ugovor i prijaviti se za novi? Moguce ako je predhodni ugovor istekao (12 meseci).
Da li je moguce da se izgubi port i kasnije ceka dugo na net? Moguce ali zato postoje ljudi koji ce da ti ucine uslugu i sve srede.

I tako ja postavljam pitanja kad ono sve ok. I ja se nadje u cudu. Gde sve ok to mora da je greska neka,al ajde.
Samo mi rekao da kad dodjem ujutru rano kazem da se zovne operater i da mi sacuva port
jer ti ne prekidas koriscenje usluge vec fakticki samo obnavljas uslugu.I da sigurno necu izgubiti port.
Kad u tom trenutku covek koji radi pored kaze "Ja necu to da radim" i onda mi posle 5 s ista ta osoba kaze da sve ovo sto je moglo sada ne moze.
I ja naravno po......
Ujedno pazite kad to radite da raskinete ugovor dan ili dva pred kraj meseca da vam se ne bi racunalo u jedan besplatan mesec ostatak tog meseca.Znaci
30,31 raskid pa obnova i onda imate cela 3 meseca BESPLATNO (21 din + PDV).
Drugar uzeo 23 i onih 8 dana u 1 besplatan mesec, bezveze zato oprezno.
I ja lepo sacekam 29 odem i uradim sve ono sto mi je ta osoba rekla ali pazim da onaj drugi covek ne bude tu :) i lepo sve zavrsim.
Raskid ugovora 8 i 30 i zvali me da potpisem novi u 1 h.
E da kada to radite neko ce vam reci da morate da vratite opremu a neko ne.To zavisi od lika koji radi za "salterom".
Ja sam vracao u nadi da ce mi dati wlan ruter posto mi je HG520 a ne HG520i kad ono kazu nemamo rutera na raspolaganju i vracamo ti stari.

I tako malo duzi odgovor ali mislim da je sve objasnjeno sto treba.Pa navalite za iste pare 4 puta brzi net, tj download a 2 puta upload.
A za 12 meseci novog ugovora, pa kad istekne valjda ce to biti minimalna brzina neta tako da nema potrebe da se ponovo raskida ugovor.

A sto se tice da li u vrbi ima ADSL lepo odes u telekom kazes broj i oni ti kazu moze ili ne moze.

poz
[ calexx @ 01.04.2010. 08:05 ] @
Ti si raskinuo stari i potpisao novi ugovor 29. u mesecu? Au, pa to je tek skraćivanje, tebi će prvi besplatan mesec da traje dva dana pa onda još dva meseca. Zašto nisi sačekao prvi tj da danas potpišeš ugovor?
HG520 je wlan ruter a HG520i je ISDN pa ako imaš ISDN, onda imaš i taj ruter a ako nemaš, ne bi ni mogao da ga koristiš.
[ Hackman @ 01.04.2010. 12:48 ] @
Ja sam iz Niša, ali pitam zbog devojke. Ako ti nije teško ako imaš pošalji
mi njihov broj tamo u telekomu Kraljevo da ih pozovem da vidim dali postoje
mogućnosti da se uvede adsl u Vrbi. Unapred hvala.
[ stefic_kg @ 01.04.2010. 12:53 ] @
@ ORCA, moram da pohvalim da je neko reagovao na ovou moju situaciju sa sluzbenicom.
I hvala sto ste se pojavili i razjasnili nedoumice oko ove promotivne akcije.
Bice mi drago ako nakon te kontrole kvaliteta, sluzbenici/ce budu malo vise informisani i ljubazniji na salterima.
Nadam se da kada za neki dan odem na salter da podnesem ovaj zahtev, posto sada nemam vremena, bude sve kako treba. :)))


[Ovu poruku je menjao stefic_kg dana 01.04.2010. u 14:27 GMT+1]
[ markomix @ 01.04.2010. 14:50 ] @
Posto ORCA nije znao, evo da odgovorim na pitanje koje sam postavio pre. Jer verujem da ce mozda nekog intersovati.

Znaci, jedino onaj ko je potpisao prethodni ugovor (iako je istekao) moze da zatrazi raskid. Tako da ako ste stari korisnik, a adsl je potpisao neko drugi od ukucana, moracete da ga cimate da on licno ode da raskine da bi mogli da podnesete zahtev. Mada, ko zna da li to vazi svuda(mozda negde i ne mora, vec je dovoljno samo da se donese LK te osobe). Sama cinjenica da je jedino "zarkoj" vracao modem(racunam ljude i sa benchmark foruma), iako kazu da mora da se vrati, potvrdjuje da tu bas i nisu svuda ista pravila, tj da sve zavisi od samog radnika koji tamo radi.
[ ORCA 2 @ 01.04.2010. 16:07 ] @
Procedura je svuda ista, a to je vraćanje opreme, jer je to obaveza korisnika koja proističe iz Ugovora.

Dolazak nosioca prava usluge sa svojom ličnom kartom, na uvid, se podrazumeva i ta procedura se striktno mora poštovati.


Citat:
shexpirsheq: @ORCA
Sve je jasno ovo, samo ako moze jos jedno objasnjenje.

Ako se raskine ugovor kod telekoma i uzme MIK i potpise se novi ugovor kod drugog provajdera(izvrsi se prelazak) i posle x dana ili mesec dana se kod novog provajdera raskine ugovor i uzme MIK i dodje sa novim MIK-om kod telekoma da se potpise ugovor u ovoj kampanji. Kako se u ovom slucaju tretira korisnik i da li je moguce potpisati ugovor za ovu kampanju?


- Ugovor je moguće potpisati. Korišćenjem Migracionog koda, korisnik je obezbedio sebi kontinuitet u pružanju usluge. Migracioni kod je važeći 30 dana, počev od dana izdavanja istog od strane Internet servis provajdera sa kojim korisnik ima zaključen ugovor. Dolaskom u poslovnicu (korisnički centar) Telekoma Srbije potrebno je sa sobom poneti potvrdu o izdatom MIK-u, nakon čega se pristupa realizaciji izabranog ADSL Paketa, a bez demontaže porta u centrali.

Citat:
stefic_kg: @ ORCA, moram da pohvalim da je neko reagovao na ovou moju situaciju sa sluzbenicom.
I hvala sto ste se pojavili i razjasnili nedoumice oko ove promotivne akcije.
Bice mi drago ako nakon te kontrole kvaliteta, sluzbenici/ce budu malo vise informisani i ljubazniji na salterima.
Nadam se da kada za neki dan odem na salter da podnesem ovaj zahtev, posto sada nemam vremena, bude sve kako treba. :)))


- Molim i drugi put. Već danas je obavljen razgovor sa zaposlenima u korisničkom centru sa šefom poslovnice.

Ubuduće, ukoliko imate bilo kakvu primedbu na rad zaposlenih u korisničkim centrima, budite slobodni da istu pošaljete na [email protected], odakle ćemo mi proslediti na dalju nadležnost, kako bi se kvalitet usluga koje se pružaju u poslovnicama poboljšao. Sve kolege i koleginice u poslovnicama prošli su detaljnu internu edukaciju i obuku, a periodično se sprovode i seminari na kojima se zaposleni obučavaju za što bolji rad sa korisnicima, poznavanje internih procedura i pravila, kao i samih usluga Telekoma Srbije.

Takođe, unapred primite naše izvinjenje u slučaju da ste imali bilo kakvih neprijatnosti sa zaposlenima u našoj poslovnici u Kragujevcu.
[ zarkoj @ 01.04.2010. 17:24 ] @
Znas kako pitao sam i rekli su mi da nece praviti problem sto sam potpisao 29 jer ce za tiliko da "progledaju kroz prste"
A i tako su mi oni rekli kada sam isao 15 da vidim za tu akciju.
I predhodni ugovor sam potpisao 28 pa mi nije uracunat u besplatan mesec.
Kazem ponovo kao sto su mi oni rekli, dodjite 29,30,31 i nece biti problema, barem u mom slucaju.
Pitaj te pre nego sto potpisete.
poz
[ wilco @ 06.04.2010. 17:54 ] @
Konacno odradjen studentski paket.

1.04.2010 raskinut ugovor i podnet zahtev za novi. (rekli su mi da idu praznici i da cu malo cekati, ja pristao). Dodjem kuci mislim ima neta jer su neki imali takva iskustva, kad ono sipak.
Nista, ja lepo cekam, ali malo je falilo da ukljucim dial-up, HaHa !
6.04.2010 zvali me i potpisan ugovor, oprema nije vracana, nego me samo razduzili po starom ugovoru, i opet zaduzili istom opremom po novom !
[ easyyu @ 08.04.2010. 18:10 ] @
Zahvaljujem pokretacu teme @technotize na informaciji..
Eto uspeh i ja da dobijem 4mbps i to samo za 20min u korisnickom servisu.
Nigde drugde se nisam sreo sa ovom informacijom i promocijom za studente.
Ukoliko jos neko hoce da se prijavi ili odjavi/prijavi samo da napomenem da akcija traje do 15.aprila.
Btw:Ono sto treba da ponesete je ama bas SVE sto ste od Telekoma dobili..pa cak i tel kabel i UTP i spliter,pored routera i adaptera.
Licna karta trenutnog vlasnika ADSL ugovora studentova licna karta kao i index!
Potvrda im ne znaci nista!
Znaci samo index.
[ batancev @ 08.04.2010. 18:58 ] @
odakle ti da je akcija samo dao 15.aprila kada svuda govore da je 30.juna?
[ easyyu @ 08.04.2010. 19:10 ] @
Tako mi je rekla sluzbenica kod koje sam potpisivao ugovor.
Znaci ili je akcija skracena, ili je ona pogresila! :)
Tek sada vidim...
Na ovom flajeru pise akcija za profesore i zaposlene na fakultetu a ne za STUDENTE.
Tako da se ovo ne odnosi za studente!
[ batancev @ 08.04.2010. 19:15 ] @
isto je i za studente samo 3 meseca free

http://www.etf.bg.ac.rs/index....view&id=1232&Itemid=19
[ easyyu @ 08.04.2010. 20:15 ] @
Citat:
batancev: isto je i za studente samo 3 meseca free

http://www.etf.bg.ac.rs/index....view&id=1232&Itemid=19

Ali gde pise na pomenutom sajtu dokle je akcija za studente?
[ batancev @ 08.04.2010. 20:26 ] @
a ne nego je za profesore do 30.juna a za studente do 15.aprila

ja sam u korisnickom servisu dobio informaciju da je do 30.juna trajanje promotivne akcije i za studente a isto tako i preko telefona 9818
[ easyyu @ 08.04.2010. 23:57 ] @
Citat:
batancev: a ne nego je za profesore do 30.juna a za studente do 15.aprila

ja sam u korisnickom servisu dobio informaciju da je do 30.juna trajanje promotivne akcije i za studente a isto tako i preko telefona 9818

OK..Onda su mene lagali u korisnickom servisu!
[ eXecuti0ner @ 09.04.2010. 12:28 ] @
Ja sam danas zvao 9813 i rece mi ona fina teta da sam pogresno cuo i da promocija traje i za studente do 30.06....ko ce ih znati

Nego, posto sam ja vec korisnik telekoma, kome je istekao ugovor, da bih mogao da ucestvujem u toj akciji, moram prvo negde da se prebacim, pa onda da se vratim dok jos traje akcija. Najveci problem je sto ne mogu da nadjem provajdera koji bi mi dozvolio da se prebacim kod njih na mesec dana. Meni bi ustvari odgovaralo da me puste samo i na 1 dan da budem kod njih, pa da opet podignem MIK i vratim se kod telekoma.

Da li je neko ko je u slicnoj situaciji kao i ja uspeo nesto da sredi?
[ batancev @ 09.04.2010. 13:35 ] @
postoje 2 provajdera koji bi ti to uradili PTT i SezamPro
[ easyyu @ 09.04.2010. 13:41 ] @
Citat:
eXecuti0ner: Ja sam danas zvao 9813 i rece mi ona fina teta da sam pogresno cuo i da promocija traje i za studente do 30.06....ko ce ih znati

Nego, posto sam ja vec korisnik telekoma, kome je istekao ugovor, da bih mogao da ucestvujem u toj akciji, moram prvo negde da se prebacim, pa onda da se vratim dok jos traje akcija. Najveci problem je sto ne mogu da nadjem provajdera koji bi mi dozvolio da se prebacim kod njih na mesec dana. Meni bi ustvari odgovaralo da me puste samo i na 1 dan da budem kod njih, pa da opet podignem MIK i vratim se kod telekoma.

Da li je neko ko je u slicnoj situaciji kao i ja uspeo nesto da sredi?

Ma kakav crni MIK..
Raskini ugovor i odma sklopi novi.
Prethodno objasni zasto to zelis da uradis...ako si uljudan sa njima, onda ce ti izaci u susret i uraditi jos istog dana, bez obzira sto ce na pocetku to da negoduju.
[ eXecuti0ner @ 09.04.2010. 15:19 ] @
Bojim se da raskinem ugovor, da ne bih slucajno ostao bez porta. Ko zna kakvi su ludaci, a net mi treba da bih radio(izmedju ostalog). Ako bi me iskljucili na par dana, to nije problem, ali mi je problem ako se to otegli malo.
Otici cu ja kod njih da vidim da li bih mogao da raskinem ugovor, a da mi ostane rezervisan port ili tako nesto...ako ne moze, radije ne bih rizikovao.

btw, hvala :)
[ shexpirsheq @ 09.04.2010. 15:24 ] @
@easyyu

Nemoj da namestis coveka da ostane bez porta. Prvo treba da se raspita da li ima slobodnih portova. Ako ima onda slobodno moze da raskine ugovor i potpisace bez problema novi. Ako postoji lista cekanja za port na njegovoj centrali raskidom ugovora on je ravnopravan sa ljudima koji cekaju i velika je verovatnoca da ce ostati bez porta.



Kod mene u Kragujevcu, na centrali u mom naselju je ubedljivo najveca lista cekanja i prava je otimacina sto se tice porta i potezu se veze da bi se doslo do porta. Ja sam u sredu popodene uzeo MIK od telekoma i jutros sam potpisao ugovor kod ptt-a i rekli su mi da moram da cekam modem jer nisu imali bice za neki dan. Planiram da koristim ptt da kraja meseca i 1.maja uzimam MIK kod ptt-a i vracam se kod telekoma da potpisem ugovor za studentski paket.

Znaci ako ima portova moze raskid ugovora i potpisivanje novog bez problema. Ako postoji lista cekanja ja bih ti preporucio ovu moju varijantu jer je ovo jedini siguran nacin da ne ostanes bez porta.
[ easyyu @ 09.04.2010. 16:56 ] @
Citat:
shexpirsheq: @easyyu

Nemoj da namestis coveka da ostane bez porta. Prvo treba da se raspita da li ima slobodnih portova. Ako ima onda slobodno moze da raskine ugovor i potpisace bez problema novi. Ako postoji lista cekanja za port na njegovoj centrali raskidom ugovora on je ravnopravan sa ljudima koji cekaju i velika je verovatnoca da ce ostati bez porta.



Kod mene u Kragujevcu, na centrali u mom naselju je ubedljivo najveca lista cekanja i prava je otimacina sto se tice porta i potezu se veze da bi se doslo do porta. Ja sam u sredu popodene uzeo MIK od telekoma i jutros sam potpisao ugovor kod ptt-a i rekli su mi da moram da cekam modem jer nisu imali bice za neki dan. Planiram da koristim ptt da kraja meseca i 1.maja uzimam MIK kod ptt-a i vracam se kod telekoma da potpisem ugovor za studentski paket.

Znaci ako ima portova moze raskid ugovora i potpisivanje novog bez problema. Ako postoji lista cekanja ja bih ti preporucio ovu moju varijantu jer je ovo jedini siguran nacin da ne ostanes bez porta.

Slazem se da je to 100% da ce zadrzati port u tom slucaju..
Ja pouzdano znam da je problem sa portovima i u Kanjizi da ih bas nema..ali sam rizikovao jer nisam lud da izostavim ovu akciju.
Lepo sam zamolio seficu da li ima nacina da rezervise da ne izgubim port.
U roku od 5 min smo rasikuli ugovor..usledio je tel poziv za NS da rezervise port.
Javili da je port rezervisan.
U narednih 5 min pozvala je jos 2 broja i u sledecih 15min sam dobio 4mbps.
Dala mi je papir da potpisem, a kada sam upitao kad cu imati net..rekla je vec ga imas.
Znaci za nekih 30-40min sredio sve i to zahvaljujuci lepim recima.
Bez rizika nema dobitka...sto je i logicno!
[ batancev @ 09.04.2010. 17:14 ] @
postoje svakakve osobe u svakakvim institucijama/firmama kod kojih i lepa rec ne pomaze
telekom je u bg a i, siguran sam, u vecem delu srbije, tipican primer takve firme
jednostavno ljudi koji tamo rade nauceni su da ne smeju da donose nikakve odluke samostalno
za svaku sitnicu se pita neko nadredjeni pa tako i za ovakve gluposti
ti radnici su bukvalno svedeni na puke "paper-pushers"-e lisene bilo kakve slobodne volje ili samoinicijative
[ markomix @ 09.04.2010. 17:52 ] @
Evo i ja sam danas dobio.
Raskinuo: 01.04.
Podneo zahtev: 07.04. (tada mi je razmontiran port)
Dobio: danas, tj. 09.04.

Da nije bilo praznika sigurno bi islo brze.
Ne znam kako ste vi tako brzo dobili. Ja nisam mogao da podnesem zahtev dok mi nisi razmontirali port.

@Orca Nista lose nisam mislio prethodnim komentarom kad sam rekao: "Posto ORCA nije znao...". To sam napisao jer mi nisi odgovorio, pa sam mislio da ne znas ili nisi siguran.

Pitanje za ove sto su odmah uspeli da podnesu zahtev: Da li je neko od vas iz BG-a, tj da li je neko uzimao adsl u BG-u? Jer mi se cini da u BG-u to ne proalzi.
[ mtopic @ 09.04.2010. 21:09 ] @
Kome je bitan ADSL neka se ne zeza da ostane bez porta. Bio sam do telekoma i teta na shalteru za divno chudo beshe mnogo fina, reche mi da je jedino reshenje da vratim modem i podnesem novi zahtev za ADSL. Tako da sam vratio modem 01.04. (nakog 2.5 godine korishcenja) i od onda nishta od telekom ADSLa... Verovatno nema portova, a ovaj moj port dobio neko ko je bio na chekanju. ADSL mi nije toliko bitan jer imam drugi net, ali opet ako dodje za 1425din/4Mb bice super :)
[ ninjaz @ 09.04.2010. 21:43 ] @
Ja sam podneo zahtev prosle nedelje i danas sam bio do poslovnice, kazu mi da ima slobodnih portova, ali nemaju rutera :)
Mozes da okrenes 9813 da vidis sta se desava sa prijavom, ako nema portova recice ti.
[ markomix @ 09.04.2010. 23:10 ] @
Ovde gde sam ja uzeo je bilo dosta rutera. Mada je vecina rutera koje imaju vec koriscena(vratili oni koji su otkazali net), a meni to stvarno nije neki problem.
[ delboy_bg @ 09.04.2010. 23:21 ] @
Vidim ja da ovaj Telekom ostali deo stanovništva tretira kao ovce koje treba drati ,ništa me ne bi čudilo ni da podignu cene ,onog Radujka treba smeniti momentalno,ostali korisnici 4 megabita nećemo videti minimum dve godine
[ Comrade @ 10.04.2010. 00:02 ] @
Ja se spremam u ponedeljak da predjem na telekom, ali me nervira to sto moram da cekam par dana iako vec imam svoj port. Ne znam koja je to procedura, zasto im treba toliko vremena? To meni izgleda kao stvar koja moze da se obavi bukvalno za par minuta.
[ gojnik @ 10.04.2010. 00:08 ] @
Citat:
mtopic: Kome je bitan ADSL neka se ne zeza da ostane bez porta. Bio sam do telekoma i teta na shalteru za divno chudo beshe mnogo fina, reche mi da je jedino reshenje da vratim modem i podnesem novi zahtev za ADSL. Tako da sam vratio modem 01.04. (nakog 2.5 godine korishcenja) i od onda nishta od telekom ADSLa... Verovatno nema portova, a ovaj moj port dobio neko ko je bio na chekanju. ADSL mi nije toliko bitan jer imam drugi net, ali opet ako dodje za 1425din/4Mb bice super :)


Tako sam i ja mislio, isto sam raskinuo ugovor 1.aprila, i čekam li čekam kad će da zovu. Dojadi mi i odem danas (sada već juče) da vidim šta se događa. Teta kaže da je sve u redu, mogu da potpišem ugovor i uzmem opremu, ali nemaju wireless router-a, navodno bih za njih trebao da čekam do kraja aprila. Ok nije mi toliko bitno daj šta daš. I izbunari ona neki polovnjak HG510, potpišem i to je to.

A da, ostao mi je stari MT882, i čudno mi je da on ima bolji ping nego HG510. Kači se na 4mbit, ali mu je brzina izgleda preko pppoe ostala ograničena na stari paket click 1.

MT882



HG510





I da pitam, zna li neko kako da izvučem PPPoE user i password iz HG510 ?
[ easyyu @ 10.04.2010. 01:24 ] @
Citat:
mtopic: Kome je bitan ADSL neka se ne zeza da ostane bez porta. Bio sam do telekoma i teta na shalteru za divno chudo beshe mnogo fina, reche mi da je jedino reshenje da vratim modem i podnesem novi zahtev za ADSL. Tako da sam vratio modem 01.04. (nakog 2.5 godine korishcenja) i od onda nishta od telekom ADSLa... Verovatno nema portova, a ovaj moj port dobio neko ko je bio na chekanju. ADSL mi nije toliko bitan jer imam drugi net, ali opet ako dodje za 1425din/4Mb bice super :)

Onda sam ja imao srece i 'uda.
[ mr. ako @ 10.04.2010. 02:06 ] @
Ja sam presao prosle nedelje - sve su mi resili u roku od 2 dana!

Uzeo sam MIK od prethodnog provajdera, otisao u Telekom, predao MIK, pitao za wireless ruter, rekli mi da ce biti posto korisnici koji donesu MIK imaju prednost i dobijaju wireless ruter, zvali me sutra da preuzmem opremu, potpisao ugovor, sve radi super!

Svetao trenutak za Telekom u mojim ocima!

[ djordjevic_i @ 10.04.2010. 11:43 ] @
Koristim njihove "usluge" 15 tak meseci, da li to znaci da cu sada moci da pređem sa 1mbit/s na 4? Student sam naravno. JOj, koliko ce tu pronevera da bude.
[ zivanicd @ 10.04.2010. 11:54 ] @
Ma bice od 01.06. click4 osnovni paket... SBB ih ubi...

Garant...
[ djordjevic_i @ 10.04.2010. 12:02 ] @
Vrlo moguće. SBB ih ubija sad, a šta bi tek bilo da se država odrekla mkonopola telekomu i da je SBB ušao u fiksnu? Ne bi znali gde je levo!
[ markomix @ 10.04.2010. 17:49 ] @
Imam jedan problem, pa ako neko zna u cemu je fora nek odgovori.

Koristim "Sygate firewall" i pre nikad nisam imao problema sa njim, tj uvek je radio normalno(i kad sam imao 1 Mb, a i kad sam imao 2 Mb). Sada kad sam uzeo ova 4 Mb cim skidam nesto, sa malo vecom brzinom(i tu cak ne mislim na punu brzinu), on pocne da koristi procesor oko 50%. Stvarno mi nije jasno zasto se ovo desava. Ako nesto znaci, pre sam imao mt882, a sada hg520.
[ Comrade @ 10.04.2010. 23:41 ] @
Sta ce ti firewall kada imas router? Brisanjem tog programa ces resiti problem.
[ brajo @ 13.04.2010. 12:23 ] @
Ja sam podneo zahtev pre 3 godie i 2 meseca .Jos nema tehnickih mogucnosti.
[ Comrade @ 13.04.2010. 16:13 ] @
Ok, upravo sam uzeo studentski paket, bio sam bez neta oko 24h. Za sada sve radi ok osim youtuba, ne znam zasto. Uctava neki video ok (cak i hd) onda odjednom samo stane (npr. na pola videa) i ne ucitava i moram da refeshujem stranu i nastavim odakle sam stao. (mozda je do firefox/flasha-a?)
[ ninjaz @ 13.04.2010. 16:31 ] @
Ja stvarno ne znam šta je tu problem. Imao sam adsl, trenutno sam na SBB i čak i kad uzmem paket od 10Mbit/s Youtube zna da koči. Pogledam u net limiter koliki je protok sa Youtube-a, ono nekih 40-50kb/s. Nekad radi normalno, tj. ne koči ali protok nikad nije preko 200kb/s
[ djordjevic_i @ 13.04.2010. 18:05 ] @
Danas, odem u telekom centar i ppitam da predjem na ovaj studenztski paket, doticna gospodja mi kaze da ne moze i pita koleginicum, ona potvrdi. Kazu da je to samo za nove korisnike. Kaze, cak, iako bih na nekom drugom broju podneo zahtev, da ne bih mogao da dobijem click 4 za click 1. Ovo moze samo u Telekomu. Pitam ih lepo, zar ne treba da imaju i malo postovanja prema onim korisnicima koji koriste njihove usluge vec neki period( konkreetno ja 16 meseci), gospodja kaze:"Takva je kampanja". nista, sad cekam da mi u ulici stvae betonske bandere i da se molim Bogu da SBB razvuce mrezu :@
[ batancev @ 13.04.2010. 18:29 ] @
resenje je moguce ali je za neke malo komplikovano

1.odlazak u telekom, uzimanje MIK-a i vracanje opreme
2.prijava sa tim MIK-om kod SezamPro-a ili PTT NET-a jer oni imaju neobavezujuce ugovore
3.pre isteka prvog meseca ponovo se od njih trazi MIK i prelazi ponovo na Telekom kao novi korisnik
4.happy end
[ djordjevic_i @ 13.04.2010. 18:45 ] @
da, bilo je o tome temi, ali, kazem, meni danas gospodja lepo kaze. "cak, iako biste raskinuli ugovor, ne biste mogli da uzmete taj paket", kaze jo "ne vredi Vam ni da se prijavljujete na nekom drugom broju"

_________________________________________________________________
Hotmail: Free, trusted and rich email service.
https://signup.live.com/signup.aspx?id=60969
[ markomix @ 13.04.2010. 19:06 ] @
Znaci, ta sto ti je rekla ocigledno nema pojma. Ja sam upravo to uradio, a kao sto vidis vecina ovde je cak i zaobisla tu pravu proceduru koja treba da se odradi(rasikdanje, cekanje za razmontiranje porta, pa podnosenje novog zahteva i posle naravno potpisivanje - ja sam sve ovo odradio) i dobila internet skoro odmah. A i na 9813/9818 ce ti reci da mozes da uzmes ako raskines ugovor. Najbolje ti je da odes opet i ako ti kaze isto, trazis da pricas sa sefom u toj poslovnici ili jednostavno pozoves 9813 ili 9818 preko mobilnog i pitas operatera i naravno ukljucis spikerfon na telefonu i pustis joj da cuje odgovor
[ batancev @ 13.04.2010. 19:10 ] @
^^^^^upravo tako
ta te je ili debelo slagala ili se debelo ne razume u svoj posao
trazi da razgovaras sa sefom/sefovicom poslovnice ili ako je to ona, trazi da nazove direkciju u bg ili nekog od svojih pretpostavljenih pa da njih pita
[ djordjevic_i @ 13.04.2010. 21:23 ] @
na koji nacin si ti to uradio?
Ma gde se razumeju, meni su rekli kad sam potpisivao ugovor za ADSl, 3 meseca ne placas, a posle tri kreces i fakticki, vezan si samo jos 9 meseci, nakon isteka tog probnog perioda, a nakon isteka probnog perioda, vezan sam 12 meseci, toliko o tome! Sutra cu ici, ali najjace od svega, ta zena koja radi sa klijentima je ustala i otisla do neke druge da je pita, sad da li je ta druga sef ili ne, ne znam. Sutra idem ponovo!
[ shexpirsheq @ 13.04.2010. 21:28 ] @
Jedno pitanje za vas sto ste uzeli ovaj stedentski paket.

Sta je potrebno kod prijavljivanja, samo index ili index i potvrda sa fakulteta?
Treba mi da znam posto ne studiram u svom gradu i da se ne bih cimao oko potvrde ako je potrebna.
[ batancev @ 13.04.2010. 21:32 ] @
pokusaj samo sa indeksom
trebalo bi da bude dovoljno
[ gojnik @ 13.04.2010. 21:38 ] @
Indeks je dovoljan, meni je službenica pogledala samo prvu stranu, nije zagledala kad je poslednji semestar overen, odnosno kad sam produžio apsolventski staž.
[ ORCA 2 @ 13.04.2010. 21:38 ] @
- zahtev može podneti isključivo lično student u poslovnici uz neophodnu dokumentaciju (važeći indeks i lična karta na uvid), shodno čemu se nakon pozitivne realizacije zahteva sa istim zaključuje Ugovor
- ukoliko su po Ugovoru oprema (modem i spliter) dati na korišćenje, korisnik je u obavezi da prilikom demontiranja usluge ADSL (raskidanja pretplatničkog odnosa) istu priloži u poslovnici Telekom Srbija a.d, kako se ne bi fakturisala naknada u slučaju ne vraćanja opreme date na korišćenje
- ukoliko korisnik usluge ADSL želi da pređe kod drugog Internet servis provajdera može zatražiti izdavanje potvrde o migracionom kodu. Ukoliko zaključuje novi Ugovor kod istog provajdera ne postoji mogućnost migracionog koda
- po isteku ugovorne obaveze korisnik može menjati brzine ili zadržati postojeću, a mesečnu pretplatu plaća po važećem Cenovniku brzine koju koristi.
- korisnici koji podnesu zahtev po navedenoj kampanji imaju pogodnosti iste kad kod da se zahtev realizuje (u slučaju da trenutno ne postoje tehničke mogućnosti ili u trenutku odobrenja zahteva u poslovnici nema opreme)
[ djordjevic_i @ 13.04.2010. 21:42 ] @
@ ORCA 2
Molim te, objasni mi, mogu li ja, koji koristim vec 15 meseci vase usluge, da sada, posto sam redovan student predjem na click 4, bez raskidanja ugovora?
[ ORCA 2 @ 13.04.2010. 22:19 ] @
Kampanja važi isključivo za nove korisnike (novim korisnicima se podrazumevaju lica koja u toku trajanja kampanje zaključe Ugovor, bez obzira da li se radi o prelasku sa drugog Internet servis provajdera).

Postoji mogućnost raskida postojećeg Ugovora (pretplatničkog odnosa), vraćanja opreme i demontaže usluge ADSL, i podnošenja novog zahteva koji se označava da je u ovoj kampanji, s tim što postoji mogućnost gubitka porta i čekanja na realizaciju zahteva.

Preporuka je da se preko info maila korisnik raspita o tome da li na centrali na kojoj je realizovan njegov priključak postoje slobodni portovi.

Kolege možete kontaktirati na mail [email protected] (isključivo za pitanja sa teritorije Regije Centar, s obzirom da [email protected] trenutno ima veliki obim posla i odgovori stižu sa kašnjenjem i do 15 dana).
[ djordjevic_i @ 13.04.2010. 23:34 ] @
@ ORCA 2
a kada bih hteo da povecam paket, recimo da sada uzmem click 4 i da ga placam po ceni od 2850, u tom slucaju, ne bih morao da raskinem ugovor i da se naknadno prijavljujem! naivan je Telekom, bas, ali, drzava je najvise kriva tu. Zalosno je sve to!
[ ninjaz @ 13.04.2010. 23:43 ] @
Što kaže gospođa iz poslovnice: "Takva je kompanija". Kakva država, takva i kompanija.
[ easyyu @ 14.04.2010. 01:34 ] @
Po meni cilj ove kampanje je da privuce sto veci broj korisnika sa primaljivom ponudom (citaj vise od 4x jeftinijom), a koji su pored toga i studenti.
Nije cilj postojece korisnike zadovoljiti jos vise, vec sto vise para prikupiti.
E sad..posto postoji ovakva "rupa" da se raskine i odma sklopi ugovor neki od nas je koriste, ali se stvarno cudim sto to uopste Telekom i dozvoljava i kako to da do sada nisu zabranili!
[ ninjaz @ 14.04.2010. 01:51 ] @
Razumem ja cilj, ali mislim da bi bilo logično da se korisnicima koji su studenti omogući da pređu na ovaj paket bez nekih peripetija. Ali dobro. Po meni je problem što kada pozoveš korisnički centar dobiješ informaciju da je moguće prekidanjem ugovora i potpisavanjem novog iskoristiti promociju, a u nekim poslovnicama ti kažu da ne može.
[ calexx @ 14.04.2010. 08:25 ] @
Nije logično, kao što je rečeno cilj kampanje je privlačenje novih korisnika a ne smanjivanje redovne zarade. ;) Zamisli da to važi i za neku od akcija tipa ... tri meseca dinar koja je takođe namenjena novim korisnicima. Da li je i tu red da i stari korisnici dobiju tri meseca za dž? Ove kampanje mame nove korisnike, svejedno da li su prebezi ili baš novi. Stari korisnici su uglavnom već imali neku promociju na početku.
[ MadProfessor @ 14.04.2010. 12:50 ] @
Uopšte se ne slažem. Cilj kampanje jeste privlačenje novih korisnika, ali zar to znači kažnjavanje starih? Ako novi korisnik dobije 4 x veću brzinu i 3 meseca gratis, onda je stari (a samim tim i lojalni!) korisnik kao što sam npr. ja, u potpuno podređenom položaju. Uz to, svuda se starim korisnicima daju određeni bonusi da bi ostali pretplatinci osim kod Telekom ADSL-a. Pa zar starim postpaid korisnicima MTS-a nije ponuđeno da dobiju neki telefon ili bonus kredit ako produže ugovor kada im istekne ugovorna obaveza? Zašto to ne bi bio slučaj i kod interneta? Par meseci gratis, smanjenje cene, download/upload boost, bilo šta.
Osim toga, znam masu ljudi koji su prešli na SBB zbog ovih uslova. I sam sam razmišljao o tome i 100% bi se to vrlo brzo desilo da nema ove akcije. Razlog da ostane stari korisnik ima samo onaj ko nema ni jednu drugu opciju za brzi net, jer su ostale ponude uglavnom ili konkurentne ili čak i mnogo bolje od stare Telekomove. Telekom još uvek igra na kartu monopoliste. Biće zanimljivo kada Telenor počne da radi, osim ako i oni ne budu fušarili, jer su najavili da će da se usmere na brzi net, fiksna telefonija im nije primarna.
[ calexx @ 14.04.2010. 13:20 ] @
Naravno da bi stari i lojalni korisnici mogli da dobiju neki popust ali ne ovaj promotivni. Meni je pre mesec dana istekla promocija tri meseca po dinar ... pa bi po tome sad mogao da tražim opet tri meseca po dinar a usput i lokalne pozive za 0 ... pa kada opet bude akcija 3 za dinar, ja opet dobijem ... ne ide.
Većina je već dobila neku promociju, to su častili što smo odlučili da njima dajemo pare a mogli bi, kao neki drugi, da posle recimo godinu dana vernosti daju popust ili nešto slično.
[ wilco @ 14.04.2010. 22:21 ] @
Citat:
calexx: Naravno da bi stari i lojalni korisnici mogli da dobiju neki popust ali ne ovaj promotivni. Meni je pre mesec dana istekla promocija tri meseca po dinar ... pa bi po tome sad mogao da tražim opet tri meseca po dinar a usput i lokalne pozive za 0 ... pa kada opet bude akcija 3 za dinar, ja opet dobijem ... ne ide.
Većina je već dobila neku promociju, to su častili što smo odlučili da njima dajemo pare a mogli bi, kao neki drugi, da posle recimo godinu dana vernosti daju popust ili nešto slično.


calexx, tebi su istekla samo prva cetri meseca, nije istekao ugovor i naravno da nemas pravo na ovu promociju.
Ja sam godinu + 2 meseca imao 256/64 start (puz) paket za 1178 din mesecno i to bez prva tri meseca besplatno.
Sta reci sad na ovu promociju, Hvala im, ima Boga.
Da nije bilo ove promocije presao bih na PTT 100%, jer oni imaju popuste za stare korisnike + nisi vezan 12 meseci ugovorom.
Preporucio bih i ja Telekomu da obrati malo paznje na stare korisnike, tj. da da popust na duzinu staza kod njih !
Ili zna se, kad prodje godina uzmes MIK i CAO !!!
[ MadProfessor @ 14.04.2010. 23:00 ] @
I kod mene je isti slučaj kao i kod wilca. Nikakav popust do sada, a korisnik sam od aprila 2007, tj. od 256/64. I sada još treba da nastavim da plaćam circa 1400 din za 4 puta manji download i nemam tri meseca gratis, a neko nov odmah dobije sve to bez ikakvog prethodnog korišćenja? Pa to je debilno, potpuno unižavanje starih korisnika. Onaj koji je imao neke popuste, taj bi možda i mogao da bude ograničen za promociju, to bih razumeo, ali ja govorim o onima koji su svoj "staž" i te kako odradili! Znaci, wilco, potpuno si u pravu, o tome i ja pričam.
[ ninjaz @ 15.04.2010. 00:30 ] @
Mogli su bar stare korisnike studente da prešaltaju na 4Mbit/s bez tri meseca gratis. To bi bilo ok.
[ Strale @ 15.04.2010. 02:22 ] @
Niko nije mucno glavom da shvati zasto samo nove korisnike telekom casti. Niko nije doso do resenja zasto telekom nije sve presaltao na vece brzine. Posto je sigurno u ovoj temi bitno samo da se pise a ne da se razmislja.
Resenje: Kriza vata sve vise, teze je naci novog korisnika nego zadrzati starog i to je odnos 1:2 cak i 1:4, ako bi telekom svim svojim korisnicima digao brzinu pobunili bi se ostali provajderi i na kraju bi propali ili bi uzimali link od sbb-a, ali to nije u cilju telekoma da ostali provajderi propadnu ili da uzimaju od sbb-a jer telekom nebi mogao da ih i dalje dere a i nebi bilo po zakonu,zato je samo omogucio novim korisnicima studentima i to je kao pariranje SBB-u
[ ivanmcse @ 15.04.2010. 10:25 ] @
Ljudi....napištite odakle ste i gde uvodite adsl, džaba nama što znamo da ste vi uveli za jedan dan...npr. mi koji smo na teritoriji Beograda ne znamo koliko trebamo da čekamo za uvodjenje...tako da ako je bilo ko iz Bg-a neka napiše koliko je čekao na uvodjenje itd.... ;)
[ MadProfessor @ 15.04.2010. 10:49 ] @
@Strale
Mislim da grešiš. Ja lično znam četvoro ljudi koji su otkazali Telekomu i prešli na SBB i ja bih bio peti da nisam i sam podneo zahtev za studentsku kampanju. Novi korisnici jesu bitni, ali ni Telekom nema interesa da daje bilo kakve popuste za područja gde nema kablovske, jer tu ima potpuni monopol. Bežični provajderi nisu prava konkurencija, tako da tu nema mnogo priče. Mada, ko zna, možda grešim...
BTW, ja sam iz Kruševca, podneo sam zahtev u petak, i danas bi trebalo da odem do Telekoma da vidim jesu li zavrsili. Javljam se kada se budem vratio od njih.
[ delboy_bg @ 15.04.2010. 14:52 ] @
Strale ima delimično istine to što ti pričaš,ali ako mi Telekomovi korsinici treba da zavisimo od drugih provajdera ,ako je to razlog zašto Telekom ne diže brzine onda je stvarno sramota,a Telekomovih korisnika Studenata ima 5% ako ih i toliko ima ,čekam samo u avgustu da mi istekne ugovor kod Telekoma,i istog dana idem da pređem na sbb ,daleko im lepa kuća.Na mts me potkradaju svaki mesec po 500 dinara ,malo im je treba da se nakradu dok ne prodaju Telekom,ostali korisnici 4 megabita teško da će da vide u skorije vreme ,još pogotovo ako dođe Dojče Telekom,pa oni su gori od ovog našeg Telekoma ,sve uzimaju a ništa ne daju
[ mr. ako @ 15.04.2010. 16:13 ] @
Ko ne moze na Telekom, mozda mu ovo malo olaksa muke. :P

http://www.elitesecurity.org/t...erat-ov-odgovor-Telekomu-Mbita

[ 4txx @ 16.04.2010. 12:37 ] @
jutros sam napravio prelazak sa click2 na ovaj studentski. bilo je povuci potegni zbog toga sto sam na staroj centrali ali na kraju su mi ipak dozvolili da potpisem ugovor. (izgleda da postoji neka zabuna kod njih, kao fora da akcija ne vazi za stare centrale...)

oko porta nije bilo problema. lepo su nazvali ljude koji rade u centrali i trazili su da mi ga sacuvaju dok ne potpisem novi ugovor.

ruter sam uzeo vec koristen, jer trenutno nema novih.

brzina:


download bas i nije dupliran u odnosu na brzinu iz click2 paketa, a upload je isti!
barem je jeftinije, sta da vam kazem ;)


[Ovu poruku je menjao 4txx dana 16.04.2010. u 13:52 GMT+1]
[ djordjevic_i @ 16.04.2010. 12:51 ] @
Nije mi jasno kako si uspeo da predjes na taj paket a da prethodno nisi raskinuo ugovor?

_________________________________________________________________
Hotmail: Trusted email with powerful SPAM protection.
https://signup.live.com/signup.aspx?id=60969
[ 4txx @ 16.04.2010. 13:25 ] @
nisam se lepo izrazio. jesam raskinuo stari ugovor.
za raskidanje tog starog i potpisivanje novog mi nije trajalo duze od 5 min i net je odmah pusten na istom portu...
[ eXecuti0ner @ 16.04.2010. 19:16 ] @
@ORCA 2
Imam par pitanja

- Da li prilikom potpisivanja Ugovora, u slučaju da nema odgovarajuće opreme, automatski počinje računanje vremena korišćenja Usluge i teku nam ti besplatni meseci...ili se prilikom preuzimanja opreme potpisuje ugovor, a samo se odobrava zahtev prvi put u poslovnici?

- Da li se "mesec" računa do kraja kalendarskog meseca ili od datuma do datuma?
Npr. situacija...ja odem do poslovnice, odobri mi se zahtev danas, 16.04.2010., ali nema opreme. Oprema postane dostupna tek 25.04.2010. i ja je tada pokupim. Da li se meni računa tih prvih mesec dana samo 5 dana, ili do 25.05.2010, ili kako već?

- U slučaju da se Oprema pokvarila, ili nesto već desilo sa njom, kolika je naknada u slučaju ne vraćanja opreme date na korišćenje? Ista kao sto piše u potpisanom ugovoru ili se to menjalo (Ugovor je potpisan 17.09.2008. i naknada je tada bila 2000,00 RSD)

- Da li može da se razjasni to trajanje kampanje, pošto sa različitih izvora se dobijaju različite informacije, da li ona traje za sve do 30.06.2010, ili je za studente do 15.04.2010.?(ovo pitanje može za sve, pošto je sad već 16.04.)
[ batancev @ 16.04.2010. 20:00 ] @
a gde si ti video/cuo da je akcija do 15.4.?????!!!!!

[ bobiska @ 16.04.2010. 20:48 ] @
Citat:
eXecuti0ner
- Da li može da se razjasni to trajanje kampanje, pošto sa različitih izvora se dobijaju različite informacije, da li ona traje za sve do 30.06.2010, ili je za studente do 15.04.2010.?(ovo pitanje može za sve, pošto je sad već 16.04.)


Misterija je rasvetljena! (preneto sa drugog foruma, zasluge dotičnom)

[ batancev @ 16.04.2010. 21:55 ] @
Citat:
bobiska: Misterija je rasvetljena! (preneto sa drugog foruma, zasluge dotičnom)



nema na cemu :)
pokusao sam ovde da postavim ali mi nesto nije uspelo
kad stignem skeniracu lepo da se vidi sve
[ ORCA 2 @ 16.04.2010. 21:59 ] @
Citat:
eXecuti0ner: @ORCA 2
Imam par pitanja :)

- Da li prilikom potpisivanja Ugovora, u slučaju da nema odgovarajuće opreme, automatski počinje računanje vremena korišćenja Usluge i teku nam ti besplatni meseci...ili se prilikom preuzimanja opreme potpisuje ugovor, a samo se odobrava zahtev prvi put u poslovnici?

- Da li se "mesec" računa do kraja kalendarskog meseca ili od datuma do datuma?
Npr. situacija...ja odem do poslovnice, odobri mi se zahtev danas, 16.04.2010., ali nema opreme. Oprema postane dostupna tek 25.04.2010. i ja je tada pokupim. Da li se meni računa tih prvih mesec dana samo 5 dana, ili do 25.05.2010, ili kako već?

- U slučaju da se Oprema pokvarila, ili nesto već desilo sa njom, kolika je naknada u slučaju ne vraćanja opreme date na korišćenje? Ista kao sto piše u potpisanom ugovoru ili se to menjalo (Ugovor je potpisan 17.09.2008. i naknada je tada bila 2000,00 RSD)

- Da li može da se razjasni to trajanje kampanje, pošto sa različitih izvora se dobijaju različite informacije, da li ona traje za sve do 30.06.2010, ili je za studente do 15.04.2010.?(ovo pitanje može za sve, pošto je sad već 16.04.)

**********************************************************************************************************************************************

- Prilikom podnošenja zahteva, korisnik može odabrati uslugu "Dostava ADSL modema na kućnu adresu", koja je besplatna. U slučaju da kolege u Poslovnici nemaju odgovarajuću opremu, prema proceduri za zasnivanje pretplatničkog odnosa za uslugu ADSL, Ugovor ne može biti zasnovan, sve dok nadležna Služba, na kontakt telefon ostavljen prilikom podnošenja zahteva, ne obavesti korisnika o preuzimanju opreme.

- Korisnici koji zasnuju pretplatnički odnos po ovoj kampanji, stiču pravo na prve tri mesečne pretplate za 1 dinar (tri računa).

- Oprema ostaje u trajnom vlasništvu "Telekom Srbija" a.d., dok korisnik ima samo pravo korišćenja opreme tokom trajanja pretplatničkog odnosa. Po završetku (raskidu) pretplatničkog odnosa, korisnik je dužan za opremu dobijenu na korišćenje vrati Telekomu ili će, u protivnom, njegov naredni račun za telekomunikacione usluge biti zadužen iznosom od 2.000,00 dinara bez PDV-a, kao naknadu na ne vraćanje opreme, shodno ugovoru koji je korisnik potpisao.

- Trenutni datum završetka kampanje je 30.06.2010. U slučaju velikog interesovanja, može postojati mogućnost produženja, o čemu će korisnici biti blagovremeno obavešteni na pogodne načine. Takođe, korisnik koji trenutno nema tehničke mogućnosti za uslugu ADSL, a koji je podneo zahtev za istu, stiče pravo na pogodnosti iz kampanje bez obzira na to kada će zahtev biti pozitivno rešen.
[ eXecuti0ner @ 16.04.2010. 23:57 ] @
Hvala na odgovrima
[ ivanmcse @ 17.04.2010. 10:15 ] @
@ ORCA 2

Poslao sam mail na adresu [email protected] u vezi slobodnih portova za opstinu Vozdovac, i niko mi danima nista ne odgovara. Jel možete vi nekako da saznate ili ne postoji način za to... Unapred hvala!
[ BluesRocker @ 17.04.2010. 14:05 ] @
Koliko se čeka u Beogradu kad se podnese zahtev za ovaj paket? U Beotelu neće da mi daju migracioni kod dok ne raskinem ugovor i ne vratim opremu. Zanima me koliko ću biti bez interneta dok ne dobijem opremu od Telekoma i ne potpišem ugovor.
[ Laki_Gen @ 17.04.2010. 14:57 ] @
Da li je moguce raskinuti ugovor pre isteka i koliko se placa?
[ gojnik @ 17.04.2010. 15:26 ] @
Moguće je, plaćaš preostale pretplate.
[ calexx @ 17.04.2010. 17:25 ] @
Citat:
BluesRocker: U Beotelu neće da mi daju migracioni kod dok ne raskinem ugovor i ne vratim opremu. Zanima me koliko ću biti bez interneta dok ne dobijem opremu od Telekoma i ne potpišem ugovor.
Naravno da prvo moraš da raskineš ugovor i vratiš opremu pa onda dobiješ MIK. Ja sam vratio opremu u Sezampro radnju, rekli su mi da dođem za jedno sat vremena dok sve bude gotovo ako pre toga ne dobijem SMS, otprilike tako je i bilo pa sam svratio po MIK. Zahtev sam predao Telekomu oko 14h. Novi korisnici koji imaju MIK se obrađuju preko reda pošto već imaju port pa su me već posle par sati zvali da dođem po opremu i sve je odmah radilo.
[ batancev @ 17.04.2010. 22:18 ] @
evo kao sto sam i obecao
promo flajer za studentski paket

[ BluesRocker @ 18.04.2010. 10:44 ] @
Citat:
calexx: Naravno da prvo moraš da raskineš ugovor i vratiš opremu pa onda dobiješ MIK. Ja sam vratio opremu u Sezampro radnju, rekli su mi da dođem za jedno sat vremena dok sve bude gotovo ako pre toga ne dobijem SMS, otprilike tako je i bilo pa sam svratio po MIK. Zahtev sam predao Telekomu oko 14h. Novi korisnici koji imaju MIK se obrađuju preko reda pošto već imaju port pa su me već posle par sati zvali da dođem po opremu i sve je odmah radilo.

A kog dana u mesecu si to radio? Kako je najbolje da izvedem da dobijem prva 3 meseca free kao sto reklamiraju (cimerka insistira, meni je svejedno), a da ne izgubim port?
[ ironman @ 18.04.2010. 12:35 ] @
Citat:
ORCA 2: **********************************************************************************************************************************************

- Prilikom podnošenja zahteva, korisnik može odabrati uslugu "Dostava ADSL modema na kućnu adresu", koja je besplatna. U slučaju da kolege u Poslovnici nemaju odgovarajuću opremu, prema proceduri za zasnivanje pretplatničkog odnosa za uslugu ADSL, Ugovor ne može biti zasnovan, sve dok nadležna Služba, na kontakt telefon ostavljen prilikom podnošenja zahteva, ne obavesti korisnika o preuzimanju opreme.

- Korisnici koji zasnuju pretplatnički odnos po ovoj kampanji, stiču pravo na prve tri mesečne pretplate za 1 dinar (tri računa).

- Oprema ostaje u trajnom vlasništvu "Telekom Srbija" a.d., dok korisnik ima samo pravo korišćenja opreme tokom trajanja pretplatničkog odnosa. Po završetku (raskidu) pretplatničkog odnosa, korisnik je dužan za opremu dobijenu na korišćenje vrati Telekomu ili će, u protivnom, njegov naredni račun za telekomunikacione usluge biti zadužen iznosom od 2.000,00 dinara bez PDV-a, kao naknadu na ne vraćanje opreme, shodno ugovoru koji je korisnik potpisao.

- Trenutni datum završetka kampanje je 30.06.2010. U slučaju velikog interesovanja, može postojati mogućnost produženja, o čemu će korisnici biti blagovremeno obavešteni na pogodne načine. Takođe, korisnik koji trenutno nema tehničke mogućnosti za uslugu ADSL, a koji je podneo zahtev za istu, stiče pravo na pogodnosti iz kampanje bez obzira na to kada će zahtev biti pozitivno rešen.

Tod telekoma je uobicajeno skracenje, u slucaju povecane traznje!
[ pdzodic @ 18.04.2010. 22:43 ] @
Posto imam placen ADSL do kraja meseca maja kod Verata (download 1 Mb), planiram da krajem maja uzmem migracioni
kod i predjem kod Telekoma na Click 4 po ceni od Click 1. Medjutim, bio sam u poslovnici Telekoma
da pitam sta se dobija od opreme kad se zakljuci ugovor. Rekli su mi da trenutno nema opreme,
i da ne znaju da li im stize ADSL ruter sa WLAN-om ili obican ADSL ruter/modem. To je problem, jer kad budem razduzio opremu
i budem uzeo migracioni kod od Verata, onda moze da se desi da cekam na ADSL prikljucak sve dok im ne stigne oprema!

Takodje, u poslovnici sam pitao koliko se brzo realizuje prikljucak ukoliko bude imalo opreme. Rekli su mi da se zavrsava za 24h!



[ pdzodic @ 18.04.2010. 22:47 ] @
Pitanja za ORCA 2: Ukoliko se zakljuci ugovor za ADSL sa Telekomom, a korisnik se preseli iz jednog u drugi grad,
sta onda biva sa ugovornom obavezom ukoliko nema slobodnih portova? Da li ona miruje dok se ne realizuje ADSL prikljucak?
Na primer, u Prokuplju koristis ADSL 6 meseci i preselis se u Nis, a kad tamo na odredjenom broju telefona nema slobodnih
portova. Sta onda biva? Da li ugovor miruje, pa kad se realizuje prikljucak nastavljas da budes korisnik jos 6 meseci?

Hvala puno unapred na odgovoru!
[ Strale @ 19.04.2010. 01:47 ] @
Citat:
pdzodic: Posto imam placen ADSL do kraja meseca maja kod Verata (download 1 Mb), planiram da krajem maja uzmem migracioni
kod i predjem kod Telekoma na Click 4 po ceni od Click 1. Medjutim, bio sam u poslovnici Telekoma
da pitam sta se dobija od opreme kad se zakljuci ugovor. Rekli su mi da trenutno nema opreme,
i da ne znaju da li im stize ADSL ruter sa WLAN-om ili obican ADSL ruter/modem. To je problem, jer kad budem razduzio opremu
i budem uzeo migracioni kod od Verata, onda moze da se desi da cekam na ADSL prikljucak sve dok im ne stigne oprema!

Takodje, u poslovnici sam pitao koliko se brzo realizuje prikljucak ukoliko bude imalo opreme. Rekli su mi da se zavrsava za 24h!


Ti idi u drugu poslovnicu pa uzmi opremu
[ mtopic @ 19.04.2010. 14:30 ] @
Koliki je upload na tom studentskom paketu?

Ovde navode da je dolazni saobracaj 4096, a odlazni samo 128Kbps:
Citat:
...Akademski ADSL paket omogućava korišćenje interneta brzine dolaznog saobraćaja od 4096 Kb/s i odlaznog od 128 Kb/s, po ceni od 1208 dinara mesečno...

[ pdzodic @ 19.04.2010. 14:52 ] @
Ja mislim da je 4 Mb download, dok je upload 256 kb.
[ rdragan79 @ 19.04.2010. 15:40 ] @
Citat:
mtopic: Koliki je upload na tom studentskom paketu?

Ovde navode da je dolazni saobracaj 4096, a odlazni samo 128Kbps:


Ovo i mene zanima, zar ne bi trebalo da bude 4096/256?
[ gojnik @ 19.04.2010. 16:08 ] @
Ovo vam je dovoljan odgovor.

[ banej2 @ 19.04.2010. 16:19 ] @
Vi sto ste dobili taj novi paket kod telekoma, da li vam je ostala postojeca oprema i ako jeste da li ste sta dodatno podesavali?
Drugaru je promenjena brzina na 4 jer je pre toga ima 1,medjutim bilo kakav speedtest ili download ne prikazuje vise od 1. Na centrali kazu da je sve u redu.
Kada zakacimo pireli ruter brzina 4 postaje realna dok sa hg520s je 1.
Da li neko zna u cemu je problem ?
[ JovanKKP @ 21.04.2010. 10:05 ] @
Juce odem u Telekom na Spensu, objasnim im lepo, zamolim , da li je ikako moguce da dobijem novu brzinu a da ne izgubim port,posto je stanje sa portovima u mom mestu katastrofa (i da sam citao na internetu\forumima, da su izlazili ljudima u susret vec).
Covek ustane, ode do sefice, zadrzi se 5 minuta. Vrati se do mene ,zajedno sa njom...ona me zamoli da dodjem kod nje za sto jer ce mozda potrajati
Zena obavila par poziva (jos je kod mene bilo frke sa nekim brojem modema, inace bi trajalo i krace) i za 20tak minuta cekanja i prijatnog razgovora sa doticnom (hvala joj do NEBA ) ja raskinuh stari i potpisah novi ugovor sa sve novom brzinom i sad sam srecan kao mali majmun . Inace, svesni su da ova akcija nije fer prema starim korisnicima, zato se i trude da izadju u susret.
Sve sto su me pitali je da li mi stari ugovor istekao (-jeste).

@banej , meni je oprema ostala ista (hg520).


[ ironman @ 27.04.2010. 08:24 ] @
Sestra student je nakon vise od mesec dana konacno posetila MTS poslovnicu i podnela zahtev. Zahtev je odobren i pozvali su da preuzmemo opremu. Da li mogu ja licno sa potvrdom koju je dobila, da preuzmem opremu?
[ Strale @ 27.04.2010. 15:00 ] @
ne, mora ona da potpise ugovor
[ ironman @ 28.04.2010. 19:24 ] @
Ok, potpisala, uzela opremu i od danas nam tece ugovor i prvi od 3 gratis meseca. Pitanje koje se provlaci temom je kako racunaju mesec dana, da li od datuma potpisivanja pa 30 dana ili do prvog. Ako je slucaj da je mesec do prvog, kako mi neko kaze, ja cu raskinuti ugovor, jer bi to znacilo da mi je prvi gratis mesec trajao dan ipo!!!
[ sasaz2008 @ 28.04.2010. 19:42 ] @
Tako je, traje dan ipo, t.j. od dana potpisivanja, odnosno prve konekcije do poslednjeg dana u mesecu.
[ calexx @ 28.04.2010. 20:34 ] @
Da li postoji neki rok da ona može da odustane ili ćeš da probaš pa app? A i nije dan ipo nego dvaipo. ;)
Ovde je više puta pisano o tome, ja sam pomenuo da su mi tako i oni rekli (mada ne na šalteru nego neki malo upućeniji) pa sam sačekao prvi dan sledećeg meseca i otišao da potpisujem.
[ sasaz2008 @ 28.04.2010. 20:44 ] @
Bilo je samo retorički, ali ako ćemo da cepidlačimo, nije dva ipo nego dva (29 i 30 april). ;) T.j. obično se računa narednog dana od prve konekcije, pošto se obračunavaje vrši po danima, ne po časovima... Tako je kod Euneta, ali ovde je reč o Telekomu...
[ calexx @ 28.04.2010. 21:20 ] @
Ma da ali ostaje pitanje o raskidanju ugovora. Možda i uspe ali nisam siguran da će da mu to zaborave kada se bude prijavio za neku sledeću promociju a ovako bar ima dva meseca (i dva dana) za po dinar kao i 4Mbps po ceni 1Mbps ... malo li je?
[ ironman @ 28.04.2010. 21:36 ] @
Malo ili ne to je Apsurd! Da mi dan ipo racunaju kao mesec dana! Kod mene im to nece proci!
[ calexx @ 28.04.2010. 21:45 ] @
Ovde je u pitanju popust na tri mesečna računa a da li će to da bude dva, deset ili 28 dana, nije mnogo bitno. Ionako ne mogu svi da dođu prvog da sklope ugovor. Nema tu apsurda, uslovi se znaju, sestra je potpisala i to je što je. Osim ako imaš pomoć prijatelja pa to iskoristiš. ;)
[ pdzodic @ 28.04.2010. 23:03 ] @
Jel mozete da mi kazete koji ste modem/ruter dobili od Telekoma kad
ste zakljucili ugovor na 1 godinu za 4 Mb download? I da li je taj
modem/ruter sa ili bez WLAN-a?

Hvala puno unapred
[ ironman @ 28.04.2010. 23:11 ] @
Ja sam dobio HG520S, jer smo i trazili WiFi ruter.
[ ironman @ 29.04.2010. 08:28 ] @
It's up and running:), jos da proverim ovo za 3 meseca gratis, pa da bude sve full.
Malo tehnikalija. Molim komentar.




u sobi wifi

lan

wlan na 30 cm od rutera
[ pdzodic @ 29.04.2010. 16:25 ] @
Dobra brzina i ping. Radovacu se tome i ja, ali tek juna
[ ninjaz @ 29.04.2010. 16:36 ] @
Mene jos nisu zvali, nemaju rutera, a odobreno je pre skoro mesec dana.
[ ORCA 2 @ 29.04.2010. 16:55 ] @
Trajanje kampanje "Surfuj i pričaj" je produženo. Svi korisnici koji do 1. juna podnesu zahteve, ući će u kampanju i dobiti dodatne povoljnosti korišćenja usluge ADSL.
[ ironman @ 30.04.2010. 16:49 ] @
Kada se testira brzina i kada se DL sve je ok, ali surf mi nije bas, kod brata na SBB-u sve se otvara trenutno!
[ rdragan79 @ 30.04.2010. 18:23 ] @
Citat:
ironman: Kada se testira brzina i kada se DL sve je ok, ali surf mi nije bas, kod brata na SBB-u sve se otvara trenutno!


Da li si probao da ubacis npr. google-ove dns rucno 8.8.8.8 i 8.8.4.4 ?

Kada imam usporen odziv prebacim na ove.
[ ironman @ 01.05.2010. 09:28 ] @
gde da se ubaci, u konfiguratoru rutera ili u mreznoj kartici ili oba?
[ rdragan79 @ 01.05.2010. 11:31 ] @
Citat:
ironman: gde da se ubaci, u konfiguratoru rutera ili u mreznoj kartici ili oba?


samo za mreznu karticu

1. Start - > Control Panel
2. Network Connection -> Izaberes mreznu karticu na koju ti ide kabl od rutera
3. Izaberes Properties
4. Pronadjes Internet Protocol (TCP/IP) (2x kliknes)
5. Kliknes na Use the following DNS Server address
6. Upises pod preferred DNS: 8.8.8.8 i Alternate 8.8.4.4
[ pancha66 @ 03.05.2010. 03:12 ] @
Imam ovaj paket click4.Kada ukljucim Telekomov ruter,koji sam dobio (Huawei EchoLife HG520c),prepoznaje lepo 4Mbps,medjutim kada ukljucim moj stari ruter (TP-Link 8920G) koji sam koristio dok sam imao click1 paket (i koji je lepo radio),prepoznaje samo 2Mbps...
Da li neko zna u cemu je problem?

Hvala
[ allexx @ 03.05.2010. 15:22 ] @
Pozdrav svima, imao bih pitanje za ORCA2 ili bilo kog ko zna,

Ovako, koristim adsl kod telekoma vec 2.5 ili 3 god, ne znam tacno, e sad posto je ugovor 100% isteko do sada, da li ja mogu da raskinem ugovor i opet za 10 min zakljucim novi i dobijem 3 meseca gratis i + ovo sto kazu 4 mb, studentski, posto imam index.

da li je to izvodljivo?

Hvala
[ sarmasmeker @ 05.05.2010. 18:33 ] @
Posle puno muke...

Ugasio kod Sezama,
Uzeo MIK
Podneo u Telekomu zahtev
Uzeo opremu.

Prema speedtest.net ide mi na 3,5, ali dobro. Ping duplo bolji nego na sezamu(~50), ~25. Up oko 20.

Otelio sam se dok sam sve zavrsio...ultra su nesposobni ovi radnici tamo, sreca jedan se nasao pametan, ali posle moje druge intervencije. Dal` sam se presao, vreme ce pokazati.
[ malimilan @ 12.05.2010. 15:34 ] @
Mnogo hvala Technotize-u sto je pokrenuo temu, sasvim slucajno sam video ovde na forumu, i odusevio se naravno. Nisam nigde cuo za ovakvu ponudu...

Ja nisam imao mnogo problema oko prelaska..tj. nisam uopste imao problema :)

Bio sam u ponedeljak, otkazao adsl, i odmah su napravili zahtev za novi... ne znam da li je ovo ubrzana varijanta ili ne, posto sam vec koristio telekom adsl, ali danas (sreda) su me zvali u 12 da dodjem po opremu, dobio sam i modem sa WLAN.

Ja sam na Novom Beogradu, mislim da sam na nekoj njihovoj "magistrali" Tosin bunar i ne znam koliko se inace ceka kad novi korisnik podnese zahtev, ali ovo je bilo brzo


prvi put je jurnuo malo jace :)



Pozdrav
[ rajo88 @ 13.05.2010. 12:36 ] @
Ja sam prosle nedelje uzeo ovaj studentski paket i u praksi je to sledece: Ako vam centrala nema slobodnih portova ( kao sto je meni bilo ), onda ne mozete da zakljucite novi ugovor jer raskidanjem starog, gubite port. Ja na srecu imam dobre ljude u telekomu pa sam zavrsio da se opet meni dodeli isti port :) i sve je zavrseno za manje od 2 sata ( uz njihov pad sistema :) ). Medjutim, ko ima slobodne portove, lako moze bez ikakvih peripetija da se prebaci uz index ( index mi nije ni proveravala, samo me pitala kako ti se zove fax, nije ni gledala da li mi je overen semestar ).

Medjutim, posle oga su pocele muke. 1Mb/s je radio perfektno, nikada pucao, medjutim kako sam uzeo ovaj paket, preko celog dana puca net, sto je najgore, stigao mi je i IPTV pre 4 dana, ni on ne radi kako treba, vise nemam nego sto imam. Medjutim, kada radi, brzina nije nimalo losa :D



Danas mi je dolazila ekipa, kazu da sada mnogima kao gubi link, kao oni u Beogradu nesto rade ( sto ja ne mogu bas da progutam jer svima u okolini net radi lepo, jedino mene zeza, tj, najbolje mi radi nocu i prepodne ), ali sacekacu jos neki dan da vidim da li ce biti nekih promena, ako ne, rekli su da ce da mi menjaju paricu, jer imam i veliko slabljenje linije ( Attenuation Down/Up(dB) - 41.8 / 28.9 )
[ easyyu @ 13.05.2010. 13:48 ] @
Citat:
rajo88: Ja sam prosle nedelje uzeo ovaj studentski paket i u praksi je to sledece: Ako vam centrala nema slobodnih portova ( kao sto je meni bilo ), onda ne mozete da zakljucite novi ugovor jer raskidanjem starog, gubite port. Ja na srecu imam dobre ljude u telekomu pa sam zavrsio da se opet meni dodeli isti port :) i sve je zavrseno za manje od 2 sata ( uz njihov pad sistema :) ). Medjutim, ko ima slobodne portove, lako moze bez ikakvih peripetija da se prebaci uz index ( index mi nije ni proveravala, samo me pitala kako ti se zove fax, nije ni gledala da li mi je overen semestar ).

Medjutim, posle oga su pocele muke. 1Mb/s je radio perfektno, nikada pucao, medjutim kako sam uzeo ovaj paket, preko celog dana puca net, sto je najgore, stigao mi je i IPTV pre 4 dana, ni on ne radi kako treba, vise nemam nego sto imam. Medjutim, kada radi, brzina nije nimalo losa :D



Danas mi je dolazila ekipa, kazu da sada mnogima kao gubi link, kao oni u Beogradu nesto rade ( sto ja ne mogu bas da progutam jer svima u okolini net radi lepo, jedino mene zeza, tj, najbolje mi radi nocu i prepodne ), ali sacekacu jos neki dan da vidim da li ce biti nekih promena, ako ne, rekli su da ce da mi menjaju paricu, jer imam i veliko slabljenje linije ( Attenuation Down/Up(dB) - 41.8 / 28.9 )

U jaka ti veza...meni za oko 40 min napravili sve a da vezu u Telekomu nemam + stabilan rad linka! :)
[ MaxPower85 @ 13.05.2010. 15:55 ] @
Korisnik sam telekom ADSL-a od 2007 i po tom ugovoru modem ostaje moj, e sad, ja bih da raskinem taj ugovor i uzmem ovaj promo paket pa me zanima jel posoji drugaciji ugovor kad koristim moj modem???
Nije mi jasno zasto mora index kad imam potvrdu od fakulteta koja se koristi za zdravstveno osiguranje, valjada je to verodostojnije, ali pravila su pravila, traze index.
[ Nozzlezator @ 13.05.2010. 18:05 ] @
Verovatno zbog slike u indexu.Inace drugar moj otisao u utorak ujutru negde oko 11h,raskinuo stari ugovor,lik sto mu je odradjivao to u poslovnici mu je sredio da ne izgubi port u centrali i zavrsio je sve za 1 dan (potpisao novi ugovor oko 16h kada su ga zvali i dobio novu opremu).Brzina mu je oko 3.5Mb/s dl.
[ allexx @ 13.05.2010. 18:45 ] @
Citat:
rajo88: Ja sam prosle nedelje uzeo ovaj studentski paket i u praksi je to sledece: Ako vam centrala nema slobodnih portova ( kao sto je meni bilo ), onda ne mozete da zakljucite novi ugovor jer raskidanjem starog, gubite port. Ja na srecu imam dobre ljude u telekomu pa sam zavrsio da se opet meni dodeli isti port :) i sve je zavrseno za manje od 2 sata ( uz njihov pad sistema :) ). Medjutim, ko ima slobodne portove, lako moze bez ikakvih peripetija da se prebaci uz index ( index mi nije ni proveravala, samo me pitala kako ti se zove fax, nije ni gledala da li mi je overen semestar ).

Medjutim, posle oga su pocele muke. 1Mb/s je radio perfektno, nikada pucao, medjutim kako sam uzeo ovaj paket, preko celog dana puca net, sto je najgore, stigao mi je i IPTV pre 4 dana, ni on ne radi kako treba, vise nemam nego sto imam. Medjutim, kada radi, brzina nije nimalo losa :D



Danas mi je dolazila ekipa, kazu da sada mnogima kao gubi link, kao oni u Beogradu nesto rade ( sto ja ne mogu bas da progutam jer svima u okolini net radi lepo, jedino mene zeza, tj, najbolje mi radi nocu i prepodne ), ali sacekacu jos neki dan da vidim da li ce biti nekih promena, ako ne, rekli su da ce da mi menjaju paricu, jer imam i veliko slabljenje linije ( Attenuation Down/Up(dB) - 41.8 / 28.9 )


Upravo tako i ja sam potpisao novi ugovor i uzeo taj studentski paket, ali vratio modem moj dobri HG 520S a dali mi HG 520C, i sad puca veza na svakih 3-4 sata, a da bi to dokazao sam sebi i proverio ja sam uzeo HG520S od komsije, njemu dao ovaj za probu, i kad i kod njega sa HG520C puca veza, meni kuci sa HG520S radi savrseno uptime je bio 24h posto sam toliko i testirao, vratim ovaj "novi" opet pucanje.

Tako da sam doso do zakljucka da niko nita ne radi vec su problem novi modemi jer su JAKO osetljivi i nestabilni, ko ne veruje neka testira i videce.

A da, slazem se za to da kad radi radi super, ali meni treba da NE puca :) tako da ko ima ovaj C a ne S ako se snadje i zameni sa nekim super, ko ne, ostaje mu da ceka dok Telekom ne dobije neke druge modeme.

Toliko, pozdrav
[ pdzodic @ 13.05.2010. 19:22 ] @
Vidim da novi modemi koje daje Telekom ne garantuju pozdanu konekciju.
Zato planiram da kupim ADSL ruter TP-Link TD-W8901G i tek onda da
potpisem ugovor sa Telekom za 4 Mb po ceni od 1 Mb.
Onda necu morati da zaduzujem njihove budjave modeme

Evo dole linka sa informacijama gde se može kupiti:
http://www.itsvet.com/proizvod...-adsl/comp_comp_router/317/157
[ ninjaz @ 13.05.2010. 19:37 ] @
Ja moram da pohvalim 520c u odnosu na 520s. Sto se veze tice nisam imao nikakvih problema, a domet wifi-ja, iako nema spoljnu antenicu, je veci nego na mom tp-linku. 520s je sto se tice wifi konekcije uzas, domet mu je bas los. Ja sam se prijatno iznenadio sa HG520c, planirao sam da koristim moj ruter, ali kad sam izmerio signale, predomislio sam se.
[ allexx @ 13.05.2010. 21:22 ] @
Citat:
ninjaz: Ja moram da pohvalim 520c u odnosu na 520s. Sto se veze tice nisam imao nikakvih problema, a domet wifi-ja, iako nema spoljnu antenicu, je veci nego na mom tp-linku. 520s je sto se tice wifi konekcije uzas, domet mu je bas los. Ja sam se prijatno iznenadio sa HG520c, planirao sam da koristim moj ruter, ali kad sam izmerio signale, predomislio sam se.


Ne znam odakle ti to da je signal ok, mozda je kod tebe najbolji modem, meni i WiFi radi onako, ko i 520S cak i slabije u drugoj sobi signala jedva da ima.
U sv. slucaju ja sam reko kako je kod mene i provereno je do modema, kome je SVE ok bas mi je drago.

Pozdrav
[ ninjaz @ 13.05.2010. 21:53 ] @
Ja i govorim moje iskustvo. I poredim ga sa 520s. Ljudi imaju dosta problema sa signalom na njemu. 520c ima za dlaku jaci signal od mog TP-Linka, sto me je iznenadilo. Inace, oba rutera su u prizemlju kuce, jedan pored drugog, dok signal hvatam na spratu.
[ rajo88 @ 14.05.2010. 11:38 ] @
Citat:
easyyu: U jaka ti veza...meni za oko 40 min napravili sve a da vezu u Telekomu nemam + stabilan rad linka! :)


Pa da, kad kod tebe ima visak portova, kod nas su svi portovi popunjeni, tako da su me odmah odbili, jer su mi rekli da gubim port.

Elem, i ja imam HG520S i sa 1Mb/s je radio super, nije pucao, ali kako sam uzeo ovaj paket, prepodne i uvece radi OK, ali preko dana je haos, cak ni IPTV ne mogu da gledam jer gubi link... Mada je juce poceo malo na bolje da se ponasa, mnogo manje gubi link, ali nije to to...
[ easyyu @ 14.05.2010. 20:43 ] @
Citat:
rajo88: Pa da, kad kod tebe ima visak portova, kod nas su svi portovi popunjeni, tako da su me odmah odbili, jer su mi rekli da gubim port.

Elem, i ja imam HG520S i sa 1Mb/s je radio super, nije pucao, ali kako sam uzeo ovaj paket, prepodne i uvece radi OK, ali preko dana je haos, cak ni IPTV ne mogu da gledam jer gubi link... Mada je juce poceo malo na bolje da se ponasa, mnogo manje gubi link, ali nije to to...

Jok!
Nema ni kod mene portova, vec sam imao srece da sam seo do saltera gde je radila sefica..pa je telefonom u NS-u rezervisala odma port da ne izgubim :)
[ ironman @ 14.05.2010. 21:46 ] @
Ja nemam nikakvih problema, ni prekida, za ovih ~2 nedelje, nista. Jedino sto su me zaje**i za prvi mesec. ali telekom je to, moglo se ocekivati!
[ mr. ako @ 15.05.2010. 18:46 ] @
Pa ne bih rekao da su te zaj*bali... vec se ti nisi informisao dovoljno pre prihvatanja usluge. Ja sam bas zbog toga zurio da to uradim sto pre, krajem meseca, tj. pocetkom novog meseca da zakljucim ugovor.

[ ironman @ 15.05.2010. 23:58 ] @
Kupujem 1,5tb hdd, ima da skidam dok ga ne napunim, nadoknadicu im ja to!
[ lionpi @ 18.05.2010. 11:32 ] @
Idem danas na promociju ovog paketa na faksu. Možda me i ubede da se prijavim, ali da ga koristim kod kuće u Pirotu i ostavim roditeljima da surfuju. Inače trenutno koristim net pri brzini od:



Izgleda u Telekomu ovo nisu znali kad su pravili Click pakete
Ili studenti ne znaju šta imaju na raspolaganju?
[ Miladinovic @ 20.05.2010. 13:35 ] @
Citat:
Pitanja za ORCA 2: Ukoliko se zakljuci ugovor za ADSL sa Telekomom, a korisnik se preseli iz jednog u drugi grad,
sta onda biva sa ugovornom obavezom ukoliko nema slobodnih portova? Da li ona miruje dok se ne realizuje ADSL prikljucak?
Na primer, u Prokuplju koristis ADSL 6 meseci i preselis se u Nis, a kad tamo na odredjenom broju telefona nema slobodnih
portova. Sta onda biva? Da li ugovor miruje, pa kad se realizuje prikljucak nastavljas da budes korisnik jos 6 meseci?

Hvala puno unapred na odgovoru!


Ovo i mene zanima.
[ ninjaz @ 20.05.2010. 13:50 ] @
Citat:
Miladinovic:Ovo i mene zanima.


Pokusacu ja da odgovorim. Samnom u poslovnici je bio covek koji se preselio, a potpisao je ugovor na 12 meseci. Posto na novom mestu nema telefon, pitao je da li moze da prekine ugovor. Lik u poslovnici mu je rekao da moze da prebaci prikljucak na telefon u nekoj zabiti gde sigurno u skorije vreme nece biti uslova za ADSL, pa kad dobije telefon na novom mestu da ponovo prebaci na novi broj. U medjuvremenu se pauzira ugovor. Neka ORCA2 potvrdi ako je tako.
[ pdzodic @ 20.05.2010. 15:30 ] @

˝Pokusacu ja da odgovorim. Samnom u poslovnici je bio covek koji se preselio, a potpisao je ugovor na 12 meseci. Posto na novom mestu nema telefon, pitao je da li moze da prekine ugovor. Lik u poslovnici mu je rekao da moze da prebaci prikljucak na telefon u nekoj zabiti gde sigurno u skorije vreme nece biti uslova za ADSL, pa kad dobije telefon na novom mestu da ponovo prebaci na novi broj. U medjuvremenu se pauzira ugovor. Neka ORCA2 potvrdi ako je tako.˝


Zvao sam korisnicki servis Telekoma. Dana kad podneses zahtev o promeni broja telefona ti pocinje mirovanje ADSL ugovora.
Ukoliko nema slobodnih portova na novom broju telefona, ugovor ti miruje sve dok ne dobijes port.
[ lionpi @ 21.05.2010. 19:21 ] @
Evo i mog izvestaja sa express promocije. Bilo je toliko reči o broju korisnika i poslovnom uspehu Telekoma, a malo o samom paketu i brzinama koje daju (oko 2 min koliko treba da se premotaju slajdovi). Meni je delovalo kao da nisu došli da nam ponude ADSL nego da se reklamiraju.
Čini mi se i da je gospodi u Telekomu nebitno da li će neki student uopšte uzeti ovaj paket. Kao da im je potrebna mala grupa ljudi za neki eksperiment sa brzinom ADSL-a. Ko zna, možda ćemo stvarno svi u skorije vreme biti svedoci nekog ubrzanja.
[ ORCA 2 @ 21.05.2010. 23:18 ] @
Prilikom podnošenja zahteva za seobom usluge ADSL, usluga se na dotadašnjem telefonskom priključku demontira i evidentira novi zahtev na drugom telefonskom priključku. Nakon evidentiranja zahteva isti ulazi u novu proceduru ispitivanja tehničkih mogućnosti i ukoliko na novoj lokaciji nisu u potpunosti ispunjeni svi uslovi (npr. nedostatak slobodnih portova) zahtev ostaje u statusu čekanja. Budući da je kod korisnika ostao modem, ne postoji obaveštavanje korisnika o realizovanom zahtevu već je potrebno da korisnik ostavi uključen modem. Vremenski period od demontiranja usluge ADSL do aktiviranja na drugoj lokaciji, budući da usluga nije aktivna i da se ne ispostavljaju računi za mesečnu pretplatu, se ne računa kao vremenski period korišćenja usluge, shodno čemu ne teče ugovorna obaveza, odnosno ista miruje. Po aktiviranju usluge ADSL, nakon seobe na drugu lokaciju, nastavlja se već potpisana ugovorna obaveza.

Status zahteva za seobu priključka se u svakom trenutku može pratiti preko info maila [email protected], zatim pozivanjem Kontakt centra 9813/9818 ili dolaskom u najbliži korisnički centar Telekom Srbija a.d.

Ukoliko je seoba mirujuća (zahtev u statusu čekanja) duže od jedne godine, može se podneti urgencija zahteva koja se prosleđuje na ponovno ispitivanje tehničkih mogućnosti, a zatim se korisnik obaveštava o ishodu urgencije i eventualno o očekivanom roku za pozitivno rešavanje zahteva.
[ bc201 @ 24.05.2010. 10:07 ] @
nikako ne razumem pricu oko MIK. MIK mu dodje kao rezervacija mog starog porta u periodu od 30 dana dok ne sklopim ugovor sa nekim provajderom.
sta mene sprecava da uzmem MIK i krenem kod drugog provajdera pa se predomislim i vratim u telekom sa istim tim MIK? sta bi mi oni rekli, ne vazi ti taj MIK?
[ New Village DC @ 25.05.2010. 06:47 ] @
Da li ova promocija za studente još uvek traje?
[ StfnMM @ 25.05.2010. 08:39 ] @
Da traje do 30.06

- Moze li neko da mi pomogne , naime interesuje me ja nisam student ali imam starijeg brata (nije rodjeni) koji studira i sad ja bih zeleo da iskoristim ovu Telekomovu Akciju za Studente ... da li bi on mogao da krene samnom sa svojim Indexom do Telekomove poslovnice ,i da im preda to ... , a zatim da se ugovor zakljuci na moje ime ? I jel bitno da bude npr. isto prezime ili kako shta? Sta tacno tada gledaju?

Hvala puno za odgovore,

Poz.
[ easyyu @ 25.05.2010. 16:44 ] @
Citat:
StfnMM: Da traje do 30.06

- Moze li neko da mi pomogne , naime interesuje me ja nisam student ali imam starijeg brata (nije rodjeni) koji studira i sad ja bih zeleo da iskoristim ovu Telekomovu Akciju za Studente ... da li bi on mogao da krene samnom sa svojim Indexom do Telekomove poslovnice ,i da im preda to ... , a zatim da se ugovor zakljuci na moje ime ? I jel bitno da bude npr. isto prezime ili kako shta? Sta tacno tada gledaju?

Hvala puno za odgovore,

Poz.

Po meni naravno da NE!
[ mr. ako @ 25.05.2010. 23:57 ] @
Citat:
StfnMM: Da traje do 30.06

- Moze li neko da mi pomogne , naime interesuje me ja nisam student ali imam starijeg brata (nije rodjeni) koji studira i sad ja bih zeleo da iskoristim ovu Telekomovu Akciju za Studente ... da li bi on mogao da krene samnom sa svojim Indexom do Telekomove poslovnice ,i da im preda to ... , a zatim da se ugovor zakljuci na moje ime ? I jel bitno da bude npr. isto prezime ili kako shta? Sta tacno tada gledaju?

Hvala puno za odgovore,

Poz.

Ne bi mogao na tvoje ime, ali bi mogao na svoje. A to ne menja apsolutno nista, osim ako ti namerno ne budes placao racune, pa on popije tuzbu umesto tebe... :P
Uglavnom, posto je ovo akcija za studente, a oni obicno ne zive na svojim adresama vec u tudjim stanovima, ne vidim sta bi bio problem da brat prijavi ADSL na tvoj broj telefona...

Btw, pogledaju da li ti je overen poslednji semestar ili ne pogledaju apsolutno nista! Zavisi kako su radnici raspolozeni... (mada je ovde neko reko da su mu trazili cak i uverenje da je student)
[ New Village DC @ 26.05.2010. 16:01 ] @
Meni su pogledali samo prve dve strane indexa i to je bilo to. Stekao sam utisak da ne proveravaju nesto narocito. Pokusaj da ubedis brata da ide na njegovo ime i to je to.

@StfnMM

Hvala na odgovoru.


Ja sam juce predao zahtev, a danas sam potpisao ugovor i pokupio opremu. (Imao sam MIK)

;)




edit:

Napomena:

Akcija traje do kraja meseca!


A ne do 30.06.



Izvor: Info telefon 9818

[Ovu poruku je menjao New Village DC dana 26.05.2010. u 18:05 GMT+1]
[ ivanjer89 @ 27.05.2010. 13:53 ] @
Kako sad do kraja meseca, kada imam flajer na kome pise da je do 30.06....
[ mijatovic_86 @ 27.05.2010. 17:07 ] @
Akcija za one besplatne pozive traje od kraja maja, a za studentski adsl do kraja juna.. a to vam namerno kazu u korisnickom... desava se i da ignorisu tu akciju uopste... ma retosi...
ima li neko p-roblem sa telekomom zadnjih dana... ja sam preosa na taj studentski pre jedno 15ak dana i sadnjih 3-4 dana nista online ne moze da se odigra... uzasan spike i lag... a ping izgelda normalan :S ne detektujem neki packet loss ne znam do cega je... cak i strnice nekada zabaguju... pa skoci ping u nebesa... a nisam jedini, ima puno ljudi sa takvim problemima u online gamingu
[ Miladinovic @ 28.05.2010. 22:11 ] @
Ja se prijavih u ponedeljak i još me nisu pozvali. Portova ima slobodnih, znam Ne znam kakva je praksa kod telekoma, da li ih ja trebam pozvati da pitam ili će me oni kontaktirati?
[ ninjaz @ 28.05.2010. 22:39 ] @
Mene su obavestili SMS-om
[ icemanbg @ 31.05.2010. 23:38 ] @
Jel traje i dalje akcija Clik4 po ceni Click1 za studente?
Ja sam zvao 9813 i rekli su mi da ta akcija nije ni postojala?
Ili treba da idem direktno u poslovnicu?
[ shexpirsheq @ 01.06.2010. 10:38 ] @
Citat:
icemanbg: Jel traje i dalje akcija Clik4 po ceni Click1 za studente?
Ja sam zvao 9813 i rekli su mi da ta akcija nije ni postojala?
Ili treba da idem direktno u poslovnicu?


Idi direktno u poslovnicu i ponesi indeks i licnu kartu.

Na flajerima je pisalo da akcija traje do 30.juna.
[ brajko85 @ 01.06.2010. 19:08 ] @
Koliko se ceka na ovaj adsl, ja se prijavio proslog cetvrtka i jos me ne zovu a znam sigurno da ima slobodnih portova, jos mi rekli da ce da me zovu sutradan i oduzilo se skoro na nedelju dana...
[ N Marinkovic @ 10.06.2010. 14:43 ] @


Eto to je moja brzina na ovom studentskom paketu.
Gledam svi po 3,5 Mb/s, a ja čak ni jedan musavi Mb/s. Kako sam se samo skenjao kad sam ga posle priključivanja pokrenuo i očekivao nešto preko trojke, kad ono isto s'''''e drugo pakovanje... (imao sam Click 1 paket pre ovog)
Postoji li neka fora sa podešavanjima ili me neko dobrano zezn'o?
[ optix @ 10.06.2010. 15:00 ] @
Mozda ti jos uvek nisu rekonfigurisali port u centrali na vecu brzinu. Pogledaj sta kaze na modemu (ruteru) za sinhronizovanu brzinu.
Jesi li se prijavljivao za SpeedUP ulslugu ranije?
[ N Marinkovic @ 10.06.2010. 15:21 ] @
Nisam se prijavljivao ni za kakvu uslugu. Dakle, bio je još od pre godinu i po dana paket 1024/128 i prešao sam danas na ovaj studentski.
Može biti to da još nije prebacio, ali rekli su mi da je nalog otvoren i da je puštena veza.
Bandwidth Down/Up(kbps) 1024 / 128 ovo verovatno znači da je i dalje stari paket...
Znači da pričekam i da se nadam da će uskoro prebaciti na obećanu brzinu...
[ optix @ 10.06.2010. 15:25 ] @
Ne verovatno, nego sigurno

Ako ti dojadi.. ti ih zovi...
[ N Marinkovic @ 10.06.2010. 15:45 ] @
Ok onda sad bar znam do čega je... Hvala na pomoći, javljam ako dođe do nekih neočekivanih stvari ;)

EDIT

Naravno ko će čekati da se oni sete da prebace, tako da sam ih odmah nazvao.
Oni izgleda nisu ni imali na umu da prebace na veći paket, tj. zaboravili su, pa posle razjašnjavanja i uputstava, moram reći prijatne tete, usledio je poziv i izvinjenje i naravno razrešenje problema.
Konačno imam taj 3,5 Mb/s, a pošto je to nešto najbrže od neta što sam imao u životu, prezadovoljan sam...

[Ovu poruku je menjao N Marinkovic dana 10.06.2010. u 19:19 GMT+1]
[ tesla017 @ 16.06.2010. 13:41 ] @


Danas sam i ja uspeshno preshao na studentski paket u Vranju. Sve sam resio za nekih sat vremena, opremu nisam vracao i nishta nisam razmontiravao, jednostavno sam otisao sa index-om i ugovorom koji je bio istekao i zakljucio novi ugovor na postojecu opremu. Samo fino sa zaposlenima i sve ce da bude zavrsheno

p0z svima!
[ markomix @ 22.06.2010. 13:21 ] @
Ne razumem sto nisu ova 3 dinara (svaki mesec po 1 dinar) stavili da budu zajedno sa 1. racunom od 1425. Nervira me sto moram svaki mesec da dajem u banci onih 20 dinara(mada je u nekim i 40) kada uplacujem racun od 1 dinar - jes' da nije neka kinta, ali stvar je principa. Jel ima Telekom negde svoje mesto za naplatu(ili mozda ugovor sa nekim kao sto je pre bilo sa postom), kao sto ima npr. SBB?
[ calexx @ 22.06.2010. 16:47 ] @
Zar ti računi ne idu uz račun za telefon?
[ StfnMM @ 22.06.2010. 17:00 ] @
jel zna neko , kada se dobiju kod telekoma ovi promo periodi (npr 3 meseca za 1 dinar) da li se mozete koristiti paket veci od inicijalno izabranog u tom periodu po ceni od 1 dinar ;) ?


Hvala ,

Poz
[ calexx @ 22.06.2010. 18:28 ] @
Kod Telekoma možeš jednom mesečno da promeniš brzinu, to je radilo i u promo periodu pa sam ja promenio na malo veći ;) a pred kraj trećeg vratio na inicijalni. Ne znam da li to sada prolazi, rizik je tvoj. ;)
[ markomix @ 23.06.2010. 17:01 ] @
Citat:
calexx: Zar ti računi ne idu uz račun za telefon?


Ne. Nisu na isto ime, tako da dobijam 2 racuna.
[ |!| @ 16.09.2010. 14:07 ] @
da li jos uvek traje ova akcija Click 4 po ceni Click 1 ?
[ wilco @ 16.09.2010. 14:50 ] @
Kod mene na novom racunu za studentski paket
01.08.2010 - 31.08.2010 ima neki nov nacin obracuna.

Do sada je bila
1 stavka 1208,00 + PDV 217.44 = 1425.44

A sada
1 stavka 483.20 + PDV 86.98 = 570.18
2 stavka 724.80 + PDV 130.46 = 855.26
Sto zajedno opet daje 1425.44

Jel jos kod nekog ovako ?
[ StfnMM @ 16.09.2010. 17:16 ] @
Provalite sto je telekom promenio sajt od danas xD
[ rdragan79 @ 16.09.2010. 17:52 ] @
Citat:
StfnMM: Provalite sto je telekom promenio sajt od danas xD


Jos juce su ga redizajnirali, nego ima li neki inf. o popustu ili pojeftinjenju net-a? Za nas starije korisnike.

[ Radoje69 @ 19.09.2010. 11:01 ] @
Citat:
Jos juce su ga redizajnirali, nego ima li neki inf. o popustu ili pojeftinjenju net-a? Za nas starije korisnike.


Nema nikakvih popusta za starije korisnike. A, i zasto bi bilo kad oni ionako placaju po zadatim cenama. Vazno je namamiti nove korisnike.
[ salac_ue @ 19.09.2010. 13:37 ] @
Nova akcija Lelekoma
Code:
http://www.open.telekom.rs/home/News.aspx?temp=8&cid=42629
[ vaske71 @ 19.09.2010. 13:40 ] @
Da o tome i diskutujemo neko vreme ,samo sto niste mozda , obratili paznju

http://www.elitesecurity.org/t410003-1#2696767
[ ninjaz @ 04.02.2011. 07:01 ] @
Jesu li nekom povecali brzinu od 1 februara? Vidim da su meni podigli upload na 512. Prijatelju koji je uzeo promociju sa IPTV su podigli na 6/1Mbit
[ fanfon @ 04.02.2011. 08:56 ] @
Hoces da kazes da je uzeo 4klik+IPTV na 2 godine i da su mu povecali paket na 6MB?
[ Emil Ranc @ 04.02.2011. 15:57 ] @
Ja sam u promociji 4m+iptv, evo mojih rezultata. Zadovoljan sam uploadom

[ timmy @ 17.02.2011. 09:51 ] @
I meni je od pre dva dana povecano Click2 -> 4+IPTV -> 6/1, ako to ova slika treba da predstavlja



ali od tada veza puca svako malo. Ocigledno da profil koji je ucitan ne valja.

Buduci da su svi operateri stalno zauzeti izgleda da je problem malo veci.

Pozdrav
[ JovanKKP @ 07.05.2011. 15:45 ] @
Imam (imao sam) onu studentsku promociju sto je bila (Click 4 za cenu Clicka 1) i prosli mesec mi istekao ugovor a brzinu, kao sto su obecali, smanjili nisu i danas mi je uredno stigao racun regularnog Clicka 4 (2150 dinara). A lepo sam ih pitao sta ce biti sa paketom kad istekne ugovor i rekli su: "Smanjice vam se brzina i cena ce ostati ista (1500 dinara)".
Ok, sad sam navucen na 4 mbps i manja brzina bi mi bila mucenje pa planiram ostati na Clicku 4, ali tako lagati stvarno nije u redu. Pitam se oce li oni korisnici koji se odluce da placaju i dalje 1500 dinara uopste moci da predju na Click 1?
Telekom :(
[ pdzodic @ 07.05.2011. 19:21 ] @
Slusaj,

Sada daje Telekom akciju (traje do kraja juna 2011. godine): Click 4 i brži paketi 4 meseca po dinar, uz ugovornu obavezu na 12 meseci.
Onda po sadasnjoj ceni (oko 2100 dinara za click 4 paket) tokom trajanja ugovorne obaveze (plaća se 8 meseci) ispada da se prosečno mesečno plaća oko
1400 dinara!

Nisu ladje potonule, uzmi ličnu kartu i pravo Telekom :)
[ peneda2009 @ 07.05.2011. 20:58 ] @
Neka hvala vise , telekom nema promociju !

Razmislite svi, ako zelite smanjiti troskove tu je BeotelNet
Ako zelite vece brzine za mnogo manje novca tu je Orion.

Zasto se vezati samo za Telekom kada i drugi nude ADSL.

[ JovanKKP @ 08.05.2011. 00:36 ] @
@pdzodic

To je ok pod uslovom da me nece iskljucivati i da necu izgubiti port.
Ima li neko iskustva u poslednje vreme sa tim u Telekomu, posto znam da su se pre oko godinu dana ljudi zalili da su gubili portove? Ja sam u mestu gde ih je malo pa ne bi da rizikujem. :)
[ tesla017 @ 07.06.2011. 23:30 ] @
Dobra noc

Jer zna neko da li kada istekne period od godinu dana od uzmanja studentskog paketa ostaje ista cena i ista brzina? Da li ostaje 4Mbit za 1500din? Da li ce sada automatski da me prebaci na Click 4 i cenu od 2100din ili ce da me vrati na click 1 i cenu od 1400din? Interesuje me da bih znao da se organizujem jer imam 2 telefonske linije i jednu moram da selim (Linija na kojoj je ADSL) a jedna ostaje pa da ne izgubim opremu i port ako sve to ostaje isto? Ako se menja i mora da se plati vishe otkazujem ADSL i uzimam Kablovski net Ajde ako je neko pitao ili zna vishe o ovome neka javi a ja sutra ako imam vremena svraticu do telekoma pa cu podeliti informacije sa vama

Pozdrav.
[ bugmenot2 @ 08.06.2011. 00:41 ] @
Javi ti sutra kad dodjes iz telekoma, jel i mene to zanima
[ nocniduh @ 08.06.2011. 05:22 ] @
Brzina ostaje Click 4 i plaćaš punu cenu. Možeš da im tražiš pre isteka da ti smanje brzinu
[ ninjaz @ 08.06.2011. 07:13 ] @
Meni je ostala stara cena i Click4.
[ tesla017 @ 08.06.2011. 15:42 ] @
Bio danas u lelekom-u. Situacija je ovakva:
-Posle isteka ugovorne obaveze od godinu dana ostaje isti protok ali je cena 2100din, moze da se ode u telekom i da se zatrazi smanjenje protoka mada i ne mora evo i zashto:

http://www.open.telekom.rs/home/Content.aspx?temp=0&sid=176

Sve u svemu isti djavo

Za one koje imaju vishe telefonskih linija kao i ja postoji nachin da se i to realizuje (prebaci sa jednog na drugi br) bez gubitka opreme i cekanja slobodnih portova. Jednostavno zatrazi port na tom broju na kom zelimo da prebacimo adsl i rezervishe ga a na drugoj liniji otkaze i ponovo sredi sve papiroloshki (veze istu opremu) za drugu liniju i to je to. Kod mene i tako i tako treba da se seli jedan broj na drugu lokaciju tako da mi je sve ovo nekako i isplatljivo i taman na vreme
[ pdzodic @ 08.06.2011. 21:55 ] @
Evo kome je istekao ugovor moze da potpise novi i plati manje:

ADSL – još povoljniji Click paketi!

Prijavite se za Open ADSL u promotivnom periodu od 1. juna do 30. septembra i otkrijte sve čari i prednosti Interneta po najpovoljnijim uslovima do sada!

Izaberite Click brzinu prema Vašoj meri i za vreme trajanja ugovorne obaveze od 12 meseci pretplatu ćete plaćati upola manje u odnosu na standardnu cenu pretplate za odabrani Click paket.

Pretražujte Internet opuštenije, povežite se sa svim prijateljima i poslovnim saradnicima i postanite i Vi deo velike internet zajednice.

Prijavite se na 9818, online ili u najbližoj poslovnici.
[ tesla017 @ 09.06.2011. 18:14 ] @
Da li neko zna koje sad nove modeme telekom deli? Ja zaboravio da pitam
[ Slobodan Milivojevic @ 09.06.2011. 19:53 ] @
HG522a1 ili tako nesto ne drzite me za rec za model... Ruter ima 802.11n 2x2 mimo, ima host USB - mozda moze USB HDD da se poveze, i ima 2xRJ11 - moze da se koristi BBTF usluga telekoma pretpostavljam.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 09.06.2011. u 21:08 GMT+1]
[ tesla017 @ 27.06.2011. 19:45 ] @
Evo ga stigao je novi ruter na drugoj telefonskoj liniji Imam josh da raskinem predhodni ugovor na prvoj liniji i da je selim na drugu lokaciju Evo ga unbox-ing 552a1 rutera











Evo i rezultata koji su manje vishe isti kao i na studentskom

http://www.speedtest.net/result/1360335691.png

Srdacan Pozdrav!
[ tesla017 @ 27.06.2011. 19:53 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: HG522a1 ili tako nesto ne drzite me za rec za model... Ruter ima 802.11n 2x2 mimo, ima host USB - mozda moze USB HDD da se poveze, i ima 2xRJ11 - moze da se koristi BBTF usluga telekoma pretpostavljam.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 09.06.2011. u 21:08 GMT+1]


Slobodane taj USB omogucava povezivanje memorije ja sam testirao sa USB Flash diskom od 1Gb i radilo je ali samo kao ftp Ovih dana mi stize usb fioka sa 160Gb pa cu da probam i da javim da li radi sa njom ) Evo josh jedan shot

[ trajceski @ 06.08.2011. 21:14 ] @
Akcija do 30.09 , cena 50%, ukinuto-prekinuto 01.08. Ima li neko objasnjenje ili je u pitanju dezinformacija.
[ Goran Mijailovic @ 20.09.2011. 10:19 ] @
tacno je da je ukinuto, ptt.net je imao istu akciju ali ne nalazim na njihovom sajtu sta je sa njom
[ calexx @ 20.09.2011. 12:35 ] @
Tu je i dalje, drugi prozor na osnovnoj strani.
[ Markoxxx @ 23.09.2011. 10:54 ] @
mali offtopic:


Koliko sada u praksi traje dobijanje adsl-a od potpisivanja ugovora, provereno - tehnicki uslovi su ispunjeni :)
[ Mbit @ 03.10.2011. 15:43 ] @
2-3 dana
[ rul3z @ 16.11.2011. 16:43 ] @
Istekao mi studentski paket 4. novembra, bilo mi je receno da ce se posle isteka paket vratiti na click 1 i da cu placati i dalje 1500, paket mi nije smanjen, i od tad su mi racunali kao da sam regularan click 4, nazovem ih danas i to saznam, i kazu da imaju drugu promociju koja je na tu foru, placas click 1 za brzinu click 4, ali je ugovorna obaveza 24 meseca i nema besplatnih mesecnih pretplata (kao sto je na studentskom bilo prva 3 meseca 1 din), i kasnije odem do poslovnice i potpisem ugovor sa djavolom na 24meseca, i kao naplatice mi ovih 12 dana kao click 4, a ostale dane po staroj ceni, koja ja to glupost.. nadam se da se nisam zeznuo, vidim ovde u ugovoru da moze da se otkaze do 15 dana posle potpisivanja, nisam cuo da na drugim provajderima imaju slicne pogodnosti, uglavnom ispada isto ili cak skuplje, a ja tokom 2 god nisam imao nikakvih problema sa adsl-om, sve radi u fullu, tako da nemam pojma da li sam trebao da cekam ili sta vec..
[ Slobodan Milivojevic @ 16.11.2011. 17:53 ] @
Jedino sto imas mozda povoljnije je 4Mbit kod Beotela za 1000 dinara mesecno uz ugovornu obavezu na 18 meseci. Al oni ne daju kolko znam wireless rutere i tako to...
[ IT_DooX @ 16.11.2011. 19:02 ] @
Posto radim kod jednog provajdera,sto se vidi kod mene na profilu,to
je varijanta otprilike ista kod svih,s time sto je SBB tu varijantu
koju si ti doziveo ukinuo pre 3-4 meseca,ali ipak ako ti greskom
aktiviraju neki paket,recimo na 12 dana kao tvojom greskom platis samo
taj deo srazmerno broju dana a ostatak meseca paket koji si
odabrao,tako da ne mozes reci da si pogresio s obzirom da ti net radi
dobro.
[ rul3z @ 16.11.2011. 19:26 ] @
Mislio sam na to da li je pametna ideja to sto sam se obavezao na 2 godine, pred privatizaciju telekoma i mogucnosti pojavljivanja mnogo povoljnijih akcija, al' jbg sad, videcemo
[ IT_DooX @ 16.11.2011. 19:52 ] @
To moze biti,ne mora biti u naredne dve godine,a tebi Internet treba,
tako da nemoj gledati na taj nacin nebitno je,imas opet net po nekoj
akciji,nema cak ni veze kojoj, placas 4x brzi net koji ti dobro radi
po istoj ceni kao neko ko placa 4x sporiji ;)
[ MMaarrCCoo @ 16.11.2011. 23:17 ] @
I ja sam u ovoj akciji poslednjih godinu dana,ističe mi 14.12.Juče odem kod njih da vidim kako ide procedura za dalje,oni mi kažu da moram da se obavežem na 2 godine da bi nastavio akciju pod istim uslovima.Koja im je to filozofija,pojma nemam.Prvo na godinu,a posle na 2...stvarno je mnogo.Tako da,prvi put se nosim mišlju da pređem kod SBB-a.Kad već plaćam kablovsku,zašto ne sve u paketu,a i obavezivanje je na 12 meseci.Ko bi ga znao,videću...pozz