[ Corleone @ 10.01.2004. 19:30 ] @
U pitanju je MAXTOR od 60 GB, Diamond 9, 7200 rpm, NTFS sistem.
Prvo je počeo da pravi probleme kao Primary Slave. Probao sam da ga formatiram iz WinXP-a. Nije išlo, kočio i smrzavao sistem. Onda sam ga skinuo sa tog kompa i odneo na drugi komp na kojem je bio Win 2000 sa SP4. Probao sam da ga tada formatiram, ali ništa. Probao sam i Partition Magic-om 7.0 ali bez uspeha. Jednostavno se smrzne ceo sistem. Kada ga maknem sa kompa onda je sve OK.
Na sajtu MAXTOR-a sam pokupio neki programčić koji pravi boot-abilnu disketu za dizanje sistema i formatiranje diska.
Sa tim programom sam digao sistem i disk stavio kao Primary Master. Sve se to odigrava u DOS-u. Programčić je prepoznao disk i koliko GB ima i da je NTFS i onda ima komanda FORMAT i .... ništa, sistem se jednostavno blokira.
Probao sam i iz DOS-a, komandom FDISK ali ništa. Isto se dešava.
Ima li rešenja i kako da ga "vratim iz mrtvih"?

Pozdrav
[ Marx80 @ 11.01.2004. 10:44 ] @

A jel si probao da mu obrises particiju u FDISK-u? Ako nisi probaj to. Ako ti kojim slucajem ponovo zamrzne sistem prebaci ga (dzamperima) da bude slave.
[ Marenović Slaviša @ 11.01.2004. 11:20 ] @
Mozda nisam u pravu, ali ja bih na tvom mestu koristio FAT32 sistem formatiranja diska. Jesi li pokusao na taj nacin???
[ Corleone @ 11.01.2004. 14:50 ] @
Ma jesam probao i kao Slave i kao Master. Ne ide. Probao sam da ga FDISK-om preparticionišem, ali džaba.
I ja hoću da ga formatiram u FAT32 ali ne ide.
[ sejn @ 11.01.2004. 15:51 ] @
Ne mozhesh da ga formatizujesh u fat32 zato shto onda morash da podelish na particije koje su manje od 20 gb.
To ti predpostavljam nije bootabilni disk, nego si samo hteo da ga dodash pored josh jednog(bootabilnog)? Mozhe da se desi da je otishao firmware, (chesto se deshava kod maxtorovih diskova) u tom sluchaju ne preostaje ti nishta drugo neog da ga odnesesh na garanciju.