[ zivanicd @ 04.03.2010. 14:45 ] @
Citat:
www.totaltv.tv

Regionalna satelitska platforma Total TV, kablovska preko satelita, od sada svojim korisnicima nudi mogućnost gledanja kanala iz izabranog paketa istovremeno na svim televizorima u kući.

Osim jednog osnovnog, kao do sada, TOTAL TV KUĆA omogućava da se različiti kanali iz izabranog programskog paketa prate i na 3 dodatna televizora u kući, a za svaki televizor neophodna je instalacija digitalnog prijemnika. Ova usluga u svetu je poznata i kao „multiroom“.

Bogata ponuda Total TV-a, sa više od 100 kanala, obuhvata najgledanije svetske i domaće kanale, koje možete gledati gde god da se nalazite. Da biste u uživali u ponudi Total TV-a na svakom televizoru u kući, morate imati opremu, koja se može nabaviti preko dilerske mreže širom zemlje.

Total TV je najavio i dalji razvoj i uvođenje HDTV (televizije visoke rezolucije), kao i DVR (digitalni video rekorder) i VoD (video sadržaj na zahtev) servise najavljene za polovinu godine, unaprediće gledanje TV programa za sve veći broj korisnika u svim ex YU zemljama, koji idu u korak sa tehnologijom.


Koliko sam ja razumeo ekipu u korisnickom servisu, doplata po risiveru je 300 (ili 350) din / mesecno i zakljucuje se ugovor na 2 godine.
Risiveri se povezuju konzolnim kablom :-)

Pozdrav,
Dejan
[ Laki_Gen @ 04.03.2010. 18:11 ] @
A za koji ce im "digitalna telefonska centrala"? Meni rekose da je to neophodan uslov.
Kako kace risiver na tel. liniju?
[ zivanicd @ 04.03.2010. 18:28 ] @
Pojma nemam... kad sam ih zvao bio sam u nekoj frci u kancelariji pa sam morao brzo da ih otkacim...
Zvacu opet sutra da proverim i zapisem sve...

Za digitalnu centralu nisam cuo... Jedino sto mi pada na pamet je da se mozda ubacuju izvesni kodovi sa digitalnog telfona...
Ako bude koristio ne daj boze telefonsku liniju za nesto, odmah skidam risever i skalameriju vracam SBBu.

[ Toskovicd @ 04.03.2010. 19:18 ] @
Total TV kuca je projekat koji podrazumeva koriscenje do tri dodatna risivera.
Neophodna je zamena LNB-a, ugradjivace se twin monoblok ili quad monoblok u zavisnosti od broja dodatnih dekodera.
Osnovni uslov je da korisnik koji zeli da koristi uslugu Total TV kuca mora da ima fiksnu telefonsku liniju!!!!
Razlog je sprecavanje da dodatni dekoderi ne odu kod nekog drugog i da se onda podeli pretplata, sto ne bi bilo u korist SBB-a.
Naime pored predvidjenog kabliranja od antene do svakog dekodera bice potrebno povezati i svaki risiver sa telefonskom linijom!!!!
Radice se provera veze sa risiverom od strane SBB-a, a zatim ce i risiveri ( svaki ponaosob ) raditi CALL BACK sa SBB-om.
To ce se naravno raditi o trosku SBB-a.
I vise nego komplikovano , bar na prvi pogled.
Preporucena cena ugradnje za korisnike koji vec imaju Total TV je 3500,00RSD, a novim korisnicima cena ugradnje + 2000,00RSD.
Napominjem da je to preporucena cena ugradnje, znaci svako od nas servisera ce moci na terenu individualno da odluci koliko ce da naplati tu uslugu,
a to zavisi od duzine kablova i "tezine" posla.
Telefonski kabal , konektori , uticnice , razdelnici i raznorazna sitna oprema koja je neophodna pri ugradnji nije uracunata u cenu.
Nije isto ako korinik hoce da se svi kablovi spakuju u plasticne kanalice da se to dovede u red, a to sa druge strane iziskuje veci rad i vise potrosenog vremena na terenu.
Svi znamo koliko kosta plasticna kanalica od 2 metra za postavljanje kablova, obujmica sa eksericem ili da se samo baci kabal po podu pa da se svi saplicu.

[ easyyu @ 04.03.2010. 19:34 ] @
Citat:
Toskovicd: Total TV kuca je projekat koji podrazumeva koriscenje do tri dodatna risivera.
Neophodna je zamena LNB-a, ugradjivace se twin monoblok ili quad monoblok u zavisnosti od broja dodatnih dekodera.
Osnovni uslov je da korisnik koji zeli da koristi uslugu Total TV kuca mora da ima fiksnu telefonsku liniju!!!!
Razlog je sprecavanje da dodatni dekoderi ne odu kod nekog drugog i da se onda podeli pretplata, sto ne bi bilo u korist SBB-a.
Naime pored predvidjenog kabliranja od antene do svakog dekodera bice potrebno povezati i svaki risiver sa telefonskom linijom!!!!
Radice se provera veze sa risiverom od strane SBB-a, a zatim ce i risiveri ( svaki ponaosob ) raditi CALL BACK sa SBB-om.
To ce se naravno raditi o trosku SBB-a.
I vise nego komplikovano , bar na prvi pogled.
Preporucena cena ugradnje za korisnike koji vec imaju Total TV je 3500,00RSD, a novim korisnicima cena ugradnje + 2000,00RSD.
Napominjem da je to preporucena cena ugradnje, znaci svako od nas servisera ce moci na terenu individualno da odluci koliko ce da naplati tu uslugu,
a to zavisi od duzine kablova i "tezine" posla.
Telefonski kabal , konektori , uticnice , razdelnici i raznorazna sitna oprema koja je neophodna pri ugradnji nije uracunata u cenu.
Nije isto ako korinik hoce da se svi kablovi spakuju u plasticne kanalice da se to dovede u red, a to sa druge strane iziskuje veci rad i vise potrosenog vremena na terenu.
Svi znamo koliko kosta plasticna kanalica od 2 metra za postavljanje kablova, obujmica sa eksericem ili da se samo baci kabal po podu pa da se svi saplicu.

Cekaj meni tu nesto nije jasno...
U kom frekventnom opsegu telefonskog kanala se desava ova provera o kojoj objasnjavas?
Naravno da nema smisla da telefon svo vreme bude zauzet ili pak da dial-uje poveremeno SBB-ov server..ili sam ja nesto pogresno shvatio???
Bilo bi logicnije da ide preko ADSL-a..ili tako nesto!
[ jovovuk @ 04.03.2010. 21:02 ] @
A moze li pod drigom sifrom dilera ostali resiveri ,napr ako imas jedan total od jedne firme ugradjen jel moras od iste ugraditi il mozes od druge
[ Toskovicd @ 04.03.2010. 21:27 ] @
Za Jovovuk, mislim da moze jer se popunjava samo revers za korisnike koji vec imaju ugradjen Total TV, mislim da moze nisam ni ja siguran.
Za Easyyu, sto se tice provere risivera , to nema veze sa ADSl-om, radice se samo povremena komunikacija sa risiverima da se vidi da li su prisutni na tim brojevima.
Zamisao Totala je da se pokriju ruralne sredine kakvih je u Srbiji , a i u regionu mnogo, gde kablovska ne moze da dosegne , pa ce i sama provera korisnika zavisiti od "obicne" telefonske linije.
Rezime svega je ako korisnik nema fiksni telefon nece moci da koristi Total TV kuca.
[ Toskovicd @ 04.03.2010. 21:36 ] @
Uzgred, da napomenem prvenstveno kolegama koji ugradjuju Total TV, quad i twin monoblok koji ce se ugradjivati, su prilicno teski, brine me kako ce to nezne totalove antene podneti :-)
[ zivanicd @ 04.03.2010. 22:14 ] @
A i postojece antene su dres... Imam total 4 godine i posle godinu dana sam morao da promenim tanjir.
Nervira me ta varijanta sa telefonom, nemam nista protiv call-backa ali me generalno nervira...

Moja tasta ima total a nema fikni... Ako se SBB preojentisao da nudi total u pasivnim krajevima ne treba da ocekuje da ce svaka kuca koja ima total da ima i fiksni telefon...
Pretpostavljam da ce i zbog cena impulsa i pretplate mnogi ljudi poceti da otkazuju fiksne telefone kad je jednostavno mobilni jefitniji... ili ce biti jeftiniji ako vec nije...

Uostalom postoje mnoga reshenja za card sharing na koja SBB ne moze da utice tako da ne vidim svrhu tog povezivanja na telefonsku liniju.
99% korisnika totala jednostavno treba dodatni risiver i platice za to... strah SBB da ce neko da da taj risiver u komsiluk je bezveze...
Svi mi imamo bar 2 TVa u kuci ili stanu...

Ko je hteo da sheruje Total do sad ga je sherovao sigurno...

Ako se povecava cena mesecne pretplate to je isto nezahvalna kombinacija...
Mesecno placam Total 1550 dinara i vec je i to preskupo...
Pogotovu sto u poslednje vreme HBO pusta trecerazrednu produkciju...

IPTV je stigao kod nas u Kladovo... pretpostavljam da ce vecina korisnika totala da se preorjentise na iptv...

Jednostavno jeftinije...
[ Laki_Gen @ 04.03.2010. 22:21 ] @
Stvarno im je strava ideja...
Ruralna sredina sa digitalnom tel. linijom, mos' misliti kolika ce biti navala. Das ist Srbija, jesu oni citavi??

Kontam da je u tih 3.500 uracunat i taj twin LNB? Ili i to "monteri" naplacuju po slobodnoj procjeni?
Moze li se to povezivanje odraditi svojerucno da se ne placa metar kabla monterima 100+ dinara?

Moj risiver je u inostranstvu i rekose mi da ne moze da se koriste dodatni, iako i tamo imam dig. tel. liniju. Samo Srbija.
P.S. Imam i dobar tanjir i dodatni tv i kablove razvucene i telefon, ali prc.
[ jovovuk @ 04.03.2010. 23:24 ] @
UH kako ce to biti lepo odrzavati jedan tanjir i toliki kablovi po kuci razvoodjenje i ostalo pa sitni problemcic ikad se tanjir pomeri onda svi nemaju signal
bas lepo al ako se dobro prisarafi nece ni makac (samo tanjir treba dobro stedi do kraja)

malo se salim al skoro da je tako razumijem ih da jeto zbog zastite al (ma eto ih tamo)
[ easyyu @ 05.03.2010. 05:11 ] @
Citat:
Toskovicd: Za Jovovuk, mislim da moze jer se popunjava samo revers za korisnike koji vec imaju ugradjen Total TV, mislim da moze nisam ni ja siguran.
Za Easyyu, sto se tice provere risivera , to nema veze sa ADSl-om, radice se samo povremena komunikacija sa risiverima da se vidi da li su prisutni na tim brojevima.
Zamisao Totala je da se pokriju ruralne sredine kakvih je u Srbiji , a i u regionu mnogo, gde kablovska ne moze da dosegne , pa ce i sama provera korisnika zavisiti od "obicne" telefonske linije.
Rezime svega je ako korisnik nema fiksni telefon nece moci da koristi Total TV kuca.

Znaci imaju reciveri ugradjene modeme koji ce se javljati u neko doba dana kao "sekretarica" ili sta vec?
Moze malo vise detalja o komunikaciji kad si vec spomenuo??
[ NenadS @ 05.03.2010. 10:54 ] @
Zanimljiva ideja ali po meni, najveci problem ce biti taj nacin provere... a realno, ne vidim neko drugo resenje, osim da im ugrade gps sa antenom preko koje ce moci da prate 'kretanje' njihovih uredjaja :))
[ Miladinovic @ 05.03.2010. 13:43 ] @
Sistem callback-a se primenjuje i kod drugih platformi, kao sto su SkyIt ili BSkyB...
[ zivanicd @ 05.03.2010. 15:33 ] @
Sta njih briga gde im je risiver... jel ti ga dao na revers ? jeste... jel si platio karticu? jesi... jel pacas pretplatu ? placas...
Sta je onda problem ?

Svsta... ne kapiram paniku.
[ vkoja @ 05.03.2010. 16:36 ] @
Pa nema tu mnogo polemike nisu oni bas glupi u totalu , njima i jeste cilj da daju sto vise risivera tj da ih prodaju po 350 din jer oni i ne vrede vise od 350din.
[ jovovuk @ 05.03.2010. 17:19 ] @
Slazem se u potpunosti sa NenadomS pracenje preko GPS-a i ako sta primete da nije ok pozovu te i kazu imas 10 min da vratis il projektil ide u kucu pa ti vidi
[ zivanicd @ 05.03.2010. 17:26 ] @
Ne znam... verovatno cu opet da se vratim na kablovsku.
:D

Bar mogu da je teram na vise tv-a... Cena totala je velika i ovako... jos da placam dodatno 350 dindzi za drugi TV ili jos 700 din za dva tva... mnooooogo je kume :)
To mu dodje oko 2.300 din mesecno... tj oko 25-6k godisnje...

Jel zna neko precizno kako ce SBB da naplacuje multiroom uslugu ?
Na sajtu nema cena a ja danas nisam zvao call centar...

Ako neko zna pouzdano nek pusti poruku pa da uradim matematiku...

poz
[ easyyu @ 05.03.2010. 17:40 ] @
Citat:
zivanicd: Sta njih briga gde im je risiver... jel ti ga dao na revers ? jeste... jel si platio karticu? jesi... jel pacas pretplatu ? placas...
Sta je onda problem ?

Svsta... ne kapiram paniku.

Apsolutno se slazem sa tobom!
[ Laki_Gen @ 05.03.2010. 18:03 ] @
Citat:
zivanicd: Sta njih briga gde im je risiver... jel ti ga dao na revers ? jeste... jel si platio karticu? jesi... jel pacas pretplatu ? placas...
Sta je onda problem ?

Svsta... ne kapiram paniku.


Dinari snajka, dinari.
Placas pertplatu 1000+ din. i jos 3 tv po 350, sve u svemu oko 2000 za OK paket prorama na sva 4 tv-a.
Onda se Mika, Zika, Pera i ja sjetimo i svaki placa po 500 dinara i TotalTV ima 2000 umjesto 4k dinara pretplate (plus jos mozda svaki od nas po 350 uz osnovnu za dodatni tv, cca 5-6k).
Onda to pomnozi sa brojem kreativnih Srba i TotalTV moze da okaci katanac na radnju.

Mada, ima i slucajeva gde je call-back cista glupost, ali ajde. Ja bih dao casnu pionirsku...
[ easyyu @ 05.03.2010. 18:31 ] @
Citat:
Laki_Gen: Dinari snajka, dinari.
Placas pertplatu 1000+ din. i jos 3 tv po 350, sve u svemu oko 2000 za OK paket prorama na sva 4 tv-a.
Onda se Mika, Zika, Pera i ja sjetimo i svaki placa po 500 dinara i TotalTV ima 2000 umjesto 4k dinara pretplate (plus jos mozda svaki od nas po 350 uz osnovnu za dodatni tv, cca 5-6k).
Onda to pomnozi sa brojem kreativnih Srba i TotalTV moze da okaci katanac na radnju.

Mada, ima i slucajeva gde je call-back cista glupost, ali ajde. Ja bih dao casnu pionirsku...

Dobro..uzmes Total karticu stavis je Dreambox i sta onda???
Gleda jos 60-80 ljudi ladnjaka..
I?
Kao sa ovim ce uspeti da se bori protiv nelegalnog ledanja?
Smesno bree...
[ Laki_Gen @ 05.03.2010. 18:53 ] @
Nije bas isto.
Dodatni risiver zna da zakaci svaki Pera, a ako ima onih koji ne znaju, oni sigurno poznaju barem 5 njih sto znaju.

Card-sharing je poznat mozda 3-5% ljudi. Oni koji ce da se bakcu time je reda velicine promila.
[ Miladinovic @ 07.03.2010. 23:48 ] @
Citat:
easyyu
Gleda jos 60-80 ljudi ladnjaka..


Nema šanse da im radi bez seckanja
[ easyyu @ 08.03.2010. 01:50 ] @
Citat:
Miladinovic: Nema šanse da im radi bez seckanja :D

Ako postavis L2 a imas oko 30 peer-ova??
Onih 30 isto malo razdeli i uk ne moze da gleda oko 60-80 njih???
Siguran??
[ Miladinovic @ 08.03.2010. 18:26 ] @
Siguran, ti direktno podeliš sa 30 ljudi karticu, ali se pretpostavlja da ti svi neće da gledaju u isto vreme total, to je prvo, drugo ne vuku svi sa iste kartice, kad bi se to desilo mislim da bi kartica moga da opsluži do 10 klijenata, sve preko radi nestabilno, nova još manje.
[ zivanicd @ 09.03.2010. 22:03 ] @
Nema to veze... dovljno je i tih 10 da rade...
To je 5 ljudi sa po 2 receivera...

Poenta je da je GLUPOST raditi proveru gde ti je receiver... Uostalom ako se plase da cu kod komsije da stavim risiver, mogu ladno da povucem i telefonsku liniju do njega ako sam vec vuko kabl za antenu...

Po meni je to nepotrebno komplikovanje... i ovako uzimaju te ecolite iz kine po 7-8 evra komad...
[ Miladinovic @ 10.03.2010. 12:13 ] @
Citat:
zivanicd: Poenta je da je GLUPOST raditi proveru gde ti je receiver... Uostalom ako se plase da cu kod komsije da stavim risiver, mogu ladno da povucem i telefonsku liniju do njega ako sam vec vuko kabl za antenu...


Pa za njih nije glupost, oni se tako žele osigurati. Ista stvar je i kod SkyIt, BSKYB i ostalih paketa. Za sada je to najjednostaviji način da se ispita lokacija prijemnika.
[ olujnik @ 10.03.2010. 17:38 ] @
ovo je najbolja stvar ako komsiji das risiver daj mu brate i telefonsku liniju a po selima das ljudima i telefonski stub i prosiris total u svaku kucu pa posle nek proveravaju do mile volje.
[ Vragolanko @ 23.03.2010. 15:56 ] @
U kuci imam 3tv, ali nemam telefonsku uticnicu pored svakog i to jos prizemlje+2sprata. Znaci moram da uvedem telefonske zice po celoj kuci ( a taman kupio daljinski ). Ma hajte molim vas... u eri wireless-a ja da ugradjujem zice i jos po 350din/kom/mesecu. Godisnje jedan risiver izadje 40e, za te pare ........
[ olujnik @ 24.03.2010. 19:10 ] @
da li neko ima i kako ide provera da li se dobijaju kartice uz postojece risivere.
[ Toskovicd @ 24.03.2010. 21:10 ] @
Uradio sam nekoliko Total TV kuca, i to vrlo fino radi.
Uz svaki dodatni dekoder ide i kartica.
Ugradjuje se twin ili quad LNB, u zavisnosti od broja dekodera.
Ako korisnik vec ima Total TV, prvo se ucita novi softver i uradi se provera ( call back ),
ako prodje , onda se ugradjuju dodatni risiveri, a onda se ponovo radi provera sa ostalim risiverima.
Deluje komplikovano na prvi pogled, ali u sustini nije tako strasno...
[ olujnik @ 27.03.2010. 07:02 ] @
zasto im sluzi telefon kako preko njega proveravaju.
[ vladanet @ 25.09.2010. 14:21 ] @
Hoce li neko vec jedanput reci ako zna ili je saznao dali se kartica iz drugog risivera gde je pretplata 300 i kusur dinara moze izvaditi iz risivera staviti na drugo mesto a pritom da telefonska linija ostane u risiveru i risiver ostane tamo gde je i instaliran prvobitno.Dali tel linija proverava gde je risiver ili proverava gde su i risiver i karta.pozdrav
[ viktorparacin @ 25.09.2010. 17:40 ] @
Citat:
vladanet: .Dali tel linija proverava gde je risiver ili proverava gde su i risiver i karta




da bas to .