[ cokiii @ 05.03.2010. 21:07 ] @
Na koji nacin se importuje kml, kmz fajl u Google SketchUp 6? U sekcijama importa nemam varijantu da ubacim ove ekstenzije. Ili mozda nacin da se ovi fajlovi ubace u max?
[ pwaper @ 06.03.2010. 07:29 ] @
Imali u programu u kojem si napravio taj model mozda export u .obj . pa probaj onda klikom na desni klik na toj ikonici fajla .obj da uzmes iz menia opciju open with i onda uzmi sa liste koji hoces program da ti ucuta taj fajl.
[ cokiii @ 06.03.2010. 08:12 ] @
Modeli su skinuti sa Google 3d warehouse, i to su valjda sketchup modeli (davno sam koristila sketchup, sada radim u maxu uglavnom). U sketchup ima opcija exportovanja modela u kmz fajlu i to valjda sluzi za postavljanje modela na Google earth. E sad ne postoji (bar ja nemam) mogucnost importovanja kmz fajla u tom istom sketchup-u. I zna li neko sta sa ovim?
[ Stranger2 @ 07.03.2010. 14:08 ] @
Probaj ukljuciti Google toolbar u Sketchupu pa klikni na taster "get models".

Stvarno je malo glupo sto nema u import... U starim verzijama SketchUp-a kada je imao samo google earth plugin je bilo. Ocigledno su to namerno izbacili iz nekog meni nepoznatog razloga.

Ja inace preuzimam scenu iz google eartha tako sto klknem na tatser "get view" to je sve.
[ cokiii @ 07.03.2010. 16:20 ] @
Otvara direktno u sketchup-u ali samo kada je fajl koji skidas formata skp, ovaj kmz ili kml ni dalje nece (tj ne prikazuje ti opciju da li hoces da ga direktno otvoris vec moze samo da se sacuva
[ Stranger2 @ 08.03.2010. 01:22 ] @
otvori ga u google earthu pa onda probaj u SketchUpu napraviti "get view".

ili nabavi SketchUp 5 i google earth plugin. Razlicite verzija sketchupa mozes imati pralelno instalirane. na primer mozes imati verziju 5, 6 ,7 ,7.10 u razlicitim folderima. nemoj samo u isti folder instalirati...
[ Stranger2 @ 09.04.2010. 02:28 ] @
U SketchUp 7.1 vracena je mogucnost importovanja i eksportovanja KMZ fajlova

Citat:
New! In 7.1: Import and Export KMZ files

http://sketchup.google.com/product/newin7.html