[ kUjKoJa @ 08.03.2010. 19:06 ] @
Mislim da sam dobro definisao naziv teme...

Imam problem, i nikako ne mogu da ga rešim.. Pokušao sam sa Call Centrom Telekoma, ali nisam uspeo... Ili ja ne definišem problem dobro, ili oni ne kapiraju šta hoću...:)

Elem..
Imam telekomov Netmod ISDN uređaj i dva nezavisna broja. (Imam i ADSL preko ovog broja ali mislim da to nije bitno za ovaj slučaj)
Do pre mesec dana (pre nego što su mi prebacili kabl koji je išao preko krova na podzemni) brojevi su radili na sledeći način. Kada mi "zvoni" bilo koji broj ab1 ili ab2, zvone mi oba aparata, i mogu da se javim na bilo koji aparat i on onda automatski preuzima liniju koja je zvonila.
E, od skora (kad su prebacili kabl na podzemni) to više ne mogu. Kada zvoni bilo koja linija ab1 ili ab2, zvone mi oba aparata, ali moram da se javim baš na onu liniju koja je dolazna (Recimo zvoni ab1 a ja podignem ab2, a ab1 i dalje zvoni a na ab2 imam signal slobodne veze). To me izluđuje jer su mi aparati i posebnim sobama te moram stalno da se cimam. Ja u svakom momentu mogu da preuzmem sa drugog aparata vezu koja dolazi na prvi (ukucam *82#), ali to je nekad radilo automatski a sada moram "ručno".

Probao sam više puta da resetujem uređaj i da predefinišem brojeve (sugestija telekomovog call centra), ali problem i dalje postoji...

Nadam se da sam dobro objasnio problem.. ako ima nekih nejasnoća pitajte, a ja očekujem da mi neko pomogne da ih konfigurišem tako da kad mi zvoni bilo koja linija da mogu da je preuzmem sa bilo kog aparata.

Hvala unapred...
[ zoranpr @ 08.03.2010. 20:13 ] @
Potrebno je da programiraš nt završetak. Podigni slušalicu aparata koji je uključen u ab1 a zatim ukucaj sledeće:
**91*tvoj prvi broj#

zatim

**92*tvoj drugi broj#

Isto ponovi i sa aparatom koji je uključen u ab2
Javi kako je prošlo.
[ kUjKoJa @ 08.03.2010. 20:33 ] @
ma braaaavo... :)

Ja sam radio slično nešto po isntrukcijama call centra

Prvo sa prvog aparata
**91*prvi broj#

a zatim sa drugog aparata
**92*drugi broj#


Hvala puno, mnooogo si mi pomogao :)