[ JimRainor @ 09.03.2010. 21:31 ] @
Znaci imam neku post ili get formu, text boxove i sve ostalo. Kako pretvoriti šđčćž u sdccz ?

Pozdrav
[ Goran Rakić @ 09.03.2010. 21:40 ] @
Zašto bi to želeo da uradiš? U svakom slučaju pogledaj strtr().
[ JimRainor @ 10.03.2010. 01:02 ] @
Jednostavno - Skripta izmedju ostalog vrsi upload nekih slika na server, pa bih zeleo da budem siguran da fajlovi imaju samo engleske fontove da ne bude problema. Imena slika ce se ionako vaditi iz mysql baze za prikazivanje, ovo je samo da bi folder bio human readable.
[ w3bl0rd @ 10.03.2010. 07:02 ] @
nema to nikakve veze sa fontovima, fontovi nemaju veze sa čćžšđ... pogledaj si malo po netu što font je :) on samo određuje oblik slova i ništa više...
[ Nikola Poša @ 10.03.2010. 09:44 ] @
E pa onda ti nije dovoljno da menjaš samo naša slova, jer i drugim pismima i jezicima postoje slova sa raznoraznim kvačicama i kukama.

Meni je jednom prilikom trebalo da od naslova koje korisnik unese u jednoj formi napravim SE friendly naslov, a to podrazumeva izbacivanje, odnosno zamenu tih nestadnardnih karaktera, odgovarajućim karakterima iz engleske abecede. U te svrhe, poslužio sam se dvema funkcijma iz Wordpress-a, seemsUTF8() i removeAccents(). Nema potrebe da sad ovde ostavljam kod tih funkcija, lako ćeš ih pronaći na netu ili u zvaničnoj dokumentaciji Wordpress-a. Uglavnom, removeAccents() utilizira seemsUTF8() funkciju kako bi proverila dal' uopšte ima nešto da se "menja", kao i strtr() funkciju, koju ti je predložio Goran u njegovom post-u.