[ subotind @ 14.03.2010. 10:23 ] @
Pretrazivao sam ovde po forumu , ali nisam naisao na slicno pitanje . Naime novi lnb je naprosto prestao da hvata horizontalnu polarizaciju . Postoji li neki nacin ili neki programcic za racunar , koji bi mogao da nekako "resetuje" lnb , ili da mu uradi bilo sta sto bi mu pomoglo da ponovo proradi ? Radi se o modelu "Inverto IDPL-40TL" , kupljen pre tri meseca , signal do racunara ide preko DiSEqC switch-a , na koji je nakacen jos jedan lnb - nesto stariji "Kopernikus" . Ima li tu nekog leka ?
[ legija @ 14.03.2010. 19:07 ] @
Zamijeni mu tranzistor na hor. anteni.
Nekad se i to radilo Samo pazi koliko ces kalaja da stavis zna da smeta.
[ fritz @ 14.03.2010. 19:30 ] @
A da li si siguran da ti 18v stigne do LNB-a?Meni se desavalo da kad na nekom konektoru udje voda,srednja zila malo oksidise,javi se pad napona i vise nema 18 volti nego manje i prestane da radi horizontala,ali vertikala radi..pretpostavka..proveri to za pocetak ako vec nisi
[ subotind @ 15.03.2010. 14:15 ] @
Proverijo sve , imam dva tanjira i dve ss2 kartice , prebacivao i na drugi tanjir , zamenijo sa drugim konvertorom , onaj drugi radi na oba tanjira , inverto ne radi ni na jednom . Cini se meni da cu morati da se olaksam za 20 evra i da kupim novi . Pokusacu da razmontiram ovaj pa bas da proverim ono za tranzistor , mozda i uspe . Desavalo mi se na starom konvertoru za analogni risiver da se odlemi neki kontakt i da prestane da radi , i uspevao sam da ga osposobim. Mozda i ovde budem te srece , pa ga popravim .
[ olujnik @ 15.03.2010. 14:21 ] @
inverto lnb ima 2god garanciju...
[ subotind @ 15.03.2010. 14:59 ] @
Ma pise na kutiji da ima tri godine , al sta to vredi kad ja nisam sacuvao racun iz radnje gde je kupljen . moja krivica .Bez racuna nema ni garancije , ali cu ipak pokusati da reklamiram .