[ belami @ 13.03.2010. 19:02 ] @
AZ box ni za zivu glavu ne kupujte ,imam jedan i uredjaj je ok ali firm ware je katastrofa i pricekajte da vidite sta ce biti sa nama pacenicima koji imamo AZ box.
Nikako nikako bjezite sto dalje-evo vec petnaest dan cekamo da isprave bugove a oni samo lazu danas ce sutra ce,
Stace vam reciver koji ni DVB subtitlove ne moze prikazati kako treba ,a to radi svaki recive r od 40 eura a ova od 340 ni da bekne.

[Ovu poruku je menjao Zeusplus dana 15.03.2010. u 14:43 GMT+1]
[ vkoja @ 13.03.2010. 20:03 ] @
Samo dreambox 800 ili 500hd.Provereni su , a sto se tice azboxa ja sam ga imao par dana i nikada vise ni za dzabe da mi ga daju.Sto se tice sovtvera za njega , pokusavaju da mu odrade nesto ,a prave samo gore sa njime, zato samo dream i mirni ste!!!
[ telesat @ 13.03.2010. 21:34 ] @
@vkoja
Ko je bre to probao dm500HD ? kad je brate to izaslo i kad su uspeli da ga provere ?
DM800 je proveren, radi na njemu Enigam , zna da zagalvi , kvalitet SD kanala je los , ali je proveren , ovo je provereno tacno
DM8000 je strava , ruku na srce, samo je malo skup ali skoro da nema zamerke na njegov rad i mogucnosti
Ali brate DM500HD proveren.... svasta


Citat:
belami: Nikako nikako bjezite sto dalje-evo vec petnaest dan cekamo da isprave bugove a oni samo lazu danas ce sutra ce,


@belami
e dok ima takvih kao ti , ljudi ce se slatko smejati
Pa gde si ti video da neko stoji obesen na klin i kad se tebi digne - izbaci FW sa bugovima za koje ti mislis da su jaaako strasni
I ko ti je rekao , danas ce , sutra ce ? hajde budi muz i reci ko ti je rekao koliko se ja secam , ja sam napisao u par navrata da je FW sa 2-3 banalna bug-a sredjen i da se cekaju dodatni testovi i da ce uskoro , niko , ali bas niko ni je nikad rekao : danas ce , sutra ce, odakle ti to majketi ??? Sto lazes covece ???
Nego , hajde reci koji su ti strasni bugovi za tebe , da se ljudi nasmeju
pogresno setiran timeot period za dvb subtitl ? pa rekli su ljudi - bice to odklonjeno , setirano na 30 , smanjeno na 10 sec, e stavrno strasan bug - ostaje zadnja poruka nakon zavrsetka filma - 30 sec, sta drugo bese sto tebi smeta ili je ovo jedino sto znas da kazes ?
ma daj covece, banirali te jer si vredjao supermoderatora na www.azbox4yu.com pa sada neznas kako da se osvetis , sramota brate ...


Citat:
belami: Stace vam reciver koji ni DVB subtitlove ne moze prikazati kako treba ,a to radi svaki recive r od 40 eura a ova od 340 ni da bekne.


Jaooo stvarno ovo prelazi u bezobrazluk, kako rece , ne moze dvb subtil da prikaze , majketi , reci nam ovde javno na kom kanalu ti ne moze koji subtitl da ti prikaze

sramota, admini , moderatori , supermoderatori , jel vi citate ovo ???

Ako imas bar malo casti i obraza , odgovorices na ovo sto sam te pitao .

pozdrav,
[ sofrenic @ 13.03.2010. 21:36 ] @
@belami jasno mi je da pokušavaš ovde isprovocirati nešto. Imaš 4 poruke u istom danu nakon dve godine ćutnje.
Jučerašnje ničim izazvano ,,đubre jedno" mi dovoljno govori o tebi.
Ako tvoja dalja priča bude išla u smeru uvreda, provokacija, biće sankcionisana. Ako nešto imaš reći Opensat-u ili vlasniku lično imaš zvanični forum pa izvoli.

[ belami @ 13.03.2010. 21:37 ] @
Vojka nece AZ box niko vise, sad je cak dobio na svim forumima novo ime zovu ga AZ Bug ,a FirmWare za njega zovu BugWare.
Ima odedjena ekipa koja ga hvali i trudi se da proda zalihe ,ali ako za par dana ne izbace paravi firmware AZ box je istorija zasto sto 15 marta u prodaju krece Vu+ single koji ce kostati 350 eura vec se moze naruciti ,a vec se zna kako mu radi i kakvu podrsku ima stariji brat Vu+ duo.
Mislim da AZ pored DM500HD pogotovo poslije mogucnosti izvodjena dva usb porta na njemu i Vu+ nema ama bas nikakve sanse !!!!
[ telesat @ 13.03.2010. 21:43 ] @
@belami
znaci nista od tvog obraza i casti , samo umes da lazes
To sam i ocekivao , umesto da odgovoris na konkretna pitanja - ti se samo svetis tiem sto pljujes , sinoc vredjao , danas pljujes, lazes....

e stvarno si ... dno dna

pozdrav,
[ vkoja @ 13.03.2010. 22:29 ] @
Pa vidite , za sd kanale na dream 800 ima plugin videoenhacement sa kojim se slika podesi i ona bude fenomenalna tako da je kod drima to reseno savrseno. Imam kineza i radi odlicno bez kocenja i pucanja enigme , a kod originala je to jos bolje. Sto se tice azboha sve u svemu to je vas izbor probajte ga pa ako vam se svidi nemam nista protiv ja imam dream vec 5 godina i ne kazem za azbox da je bukvalno los ali jednostavno sam navikao na dream uopste u radu sa njime odgovara mi jer je i dosta brzi okom ulaska u opcijama i td.Ko zna mozda izadje i neka enigma za azbox pa da i on radi odlicno.
[ Ivan Dimkovic @ 13.03.2010. 22:52 ] @
Ja mislim da je izbor na relaciji Dreambox vs. ostali vrlo prost:

a) Ako vam je kljucna stvar besprekorni C$, i svi znamo sta to znaci, Dreambox je i dan danas najstabilniji i najpodrzaniji risiver - UVEK se za Dreamboxe prvo pojave novi emulatori / patchevi / fixovi za nove zastite i sl... Svako ko tvrdi drukcije jednostavno nije u pravu. Jedino originalni Enigma2 risiveri mogu da se priblize (VU+) ali, opet, i oni imaju daleko manji community od dreamboxa - ali bar imaju kompatibilnost sa DM pluginovima

ILI

b) Ako vam je potrebniji media player, wifi, izmenjivi tuneri (a DM8000 je izvan budzeta) i to vam je bitnije od besprekornog i uvek dobro podrzanog C$-a - onda AZBox ima vise smisla, jer zaista ima unikatne opcije. Situacija je takva da za AZBox mozda morate da cekate ako se nesto promeni u nekom sistemu zastite, da se EMU isportuje i patchuje da radi na AZBox-u ali posle nekog vremena to radi.

I to je to. Odluka je vrlo prosta - siroka podrska za C$ sa friskim update-ima vs. sve ostalo. KOme je bitno ono prvo, DM je i dalje apsolutno #1, za ostale stvari je vec drugacije.
[ telesat @ 13.03.2010. 23:14 ] @
@Ivan Dimkovic

Cisto informativno , da dodam da nebude zabune , DVB API kompatibilnost je postignuta ustvari radi se na tome, prvicna ideja da se nabudzi da originalni CCCam za mipsel , znaci za dm800/8000/7025 , pokrene na AZBoxu , uspela je i radi , ali to je bilo nabudzano , sada se radi na podpunu emulaciju DVB API-a sto u prevodu znaci - bilo koji cam koji je pisan za mips znaci za gore-navedene risivere - radi(ce) i na azboxu - onako kako radi i na dm.

Trenutno stanje je : MultiCAS radi idealno sa CCCam protocolom a autor MultiCAS-a ima full podrsku od strane herbert-a , tako da - uspesno se prate sve izmene, MBox - radi idealno sa gbox protocolom, CardReaderi tipa : NewCS , Oscam - rade na AZBoxu sa externim Smargo citacima i usb phoenixe .
Naravno konstatacija da "Situacija je takva da za AZBox mozda morate da cekate ako se nesto promeni u nekom sistemu zastite, da se EMU isportuje i patchuje da radi na AZBox-u ali posle nekog vremena to radi"
je trenutno teoretski tacna , ali praksa je malo drugacija , a pojavom public resenja za DVB API emulaciju - nemate nikakvih problema sa kompatibilnoscu CAM-ova koji vec rade na DM .

pozdrav,
[ bosha06 @ 13.03.2010. 23:39 ] @
Par dana sam bio u kontaktu sa ovom masinom i reci cu moja iskustva
Wifi radi dobro bez greske
Multimedia takodje
Cccam prilicno nestabilno ..Probao sam mgcamd, multicas i novi cccam 2.1.4(klijent) i najbolje mi je radio 2.1.4 mada se i tu zablesavi ponekad ..Uglavnom sam vukao sa lokala tako da nema govora da je source los...
Druge emulat. nisam probao
Kod skeniranja kanala obavezno se rusio ,ja menjao firmware - ista prica
DVB -T radio bez greske....
[ Ivan Dimkovic @ 13.03.2010. 23:42 ] @
@telesat,

Verujem da je tacno to sto si naveo - ali, moja iskustva sa ljudima koje znam da imaju AZBox je da se svi stalno nesto cimaju oko C$-a - bas kao i bosha06 - vrlo su slicna iskustva.

Moguce je da oni ne znaju nesto (kao npr. to sto si naveo oko MultiCAS-a) ali, krajnji rezultat >trenutno< na mom malom uzorku je da se sa DM800 daleko lakse ljudi snalaze i daleko pre podese sve da radi kako treba - mozda ako si ekspert i znas sta radis nema razlike.

Ja bih licno voleo da se to promeni, jer Dream Multimedia zaista treba da ima konkurenciju jer su poceli da divljaju sa cenama. Slicna situacija kao Intel u svetu PC CPU-ova - kada nemaju konkurenciju, zna se sta sleduje sa cenama. Da stvar bude gora, sam hardver u DM konkurenciji kao sto je AZBox je dobar... samo softver mora da se popravi.
[ telesat @ 14.03.2010. 04:30 ] @
@Ivan Dimkovic

Ja ne znam kada je bosha06 testirao AZBox i ne znam koliko su tvoje informacije sveze, ali bar za MultiCAS mislim da je sve ok, bukvalno svakodnevno izlaze nove verzije, dosta toga je sredjeno.
Ja licno ne koristim CC , ali sam silom prilike koristio za test , jer mi je autor MultiCAS-a prijatelj i imali smo suradnju.
Moguce da ljudi recimo neznaju da mogu promeniti ver. pod kojom se MultiCAS identifikuje kod servera a default je 2.0.11 pa neki serevri mozda imaju setirano min.ver. pa ga odbiju, zato ce u sledecem MultiCAS-u setirana ver 2.1.4 a ako user hoce - moze promeniti editiranjem cfg fajla, ok ovo je jedano moguci problem, nekazem da ih nije bilo , recimo problem sa rekonekcijom , ako veza pukne ili ako se serevre restarta - to je takodje reseno....
Svakodnevno izlazi nova verzija , pa ljudima je pomalo dosadno , pa mozete naleteti u shoutboxoviam na nekim forumima na dijalog tipa : izaso novi Multicas , a drugi pita : jel radi ok, a dobije odgovor : ma sve poslednje ver. su ok, promenjeno je to i to (nebitno za C$, uglavnom citanje novih karata...)
U svakom slucaju, ako neko ima problem sa MultiCAS-om, nek obajsni sta se tacno desava/opise problem , a ja cu rado to preneti autoru MultiCAS-a.

Uglavnom , sve se svodi na dve stvari :
1).Navike - Ljudi su navikli da su im recimo bin fajlovi u /var/bin a cfg fajlovi u /var/keys i ako im to promenis - onda nevalja (sve dok ne nauce kako treba)
2).Relativno brz tempo promena - brzi u odnosu na Enigmu , jer AZBoxo je na trzistu nesto vise od 1 godinu , za razliku od enigme koja se razvija od vreme Dbox-a, pa ta brzina promena stvara delimicno netacne informacije - jer to sto nije radilo ok pre mesec dana - danas je sredjeno i radi ok...
Ako na sve ovo dodamo i ponekog 'padobranca' koji , od samo njemu poznatih razloga - popljuva AZBox (recimo baniran na drugom forumu gde je vredjao SuperModeraotra pa sada hoce da se sveti , ili recimo drugi platio debelo za dm8000 a vidi da na AZBoxu postoje neke stvari koje bolje rade , kao recimo multimedija, pa mora da ga popljuje jer ce mu biti lakse...) , onda lako dobijemo iskrivljenu sliku .

Moja preporuka:
Za one koji su imali Dbox2 ili DM500 i hoce samo sat tv --> dm800
Za one koji zele nesto vise (Multimediju, YouTube koji radi kako treba, 4:2:2 HD Feedovi , Combo 2xTuneri (DVB-S2,DVB-C, DVB-T).... ) --> AZbox

pozdrav,


[Ovu poruku je menjao telesat dana 14.03.2010. u 05:42 GMT+1]
[ belami @ 14.03.2010. 06:37 ] @
Ja i dalje tvrdim posto imam i dream i azbox da je podrska za AZ box uzas uzasa ko ima azbox i moze pratiti hronologiju posljednja tri mjeseca vidjece koliki nazadak je napravljen na tom uredjaju,cak i ono sto je radilo besprjekorno na posljednjem FW je unisteno do kraja.
Cs je neuporedivo bolji na dreamboxu ztao sto koristim isti emu pa mogu uporediti a to je mbox 04 na oba urdjaja, za ccam ne znam ,ali zna da na newcs nerade nove NDS kartice u internom citacu ,a takodjer oscam uopste neradi sa internim citacem tako da je bez smarga nemoguce pokrenuti NDS karticu osim u Multicasu a to opet za cs nevrijedi nista.
AZBox vjerojatno ima dobar Hardver ali sve je to gomila gvozdja i plastike bez prave podrske,ovdje je u softverskoj podrsci problem sto pojedini ,a pogotovo prodavci nece da shvate .
Jednostavno AZ box je dobar za spavacu sobu i nista vise !!!!!
[ belami @ 14.03.2010. 09:04 ] @
Posto ja nigdje nisam spomenuo u svojim postovima na ovom forume imena telesat i sofrenic trazim od administratora da obrise postove u kojima me njih dvojica napadaju i pisu o meni u negativnom kontekst ,price koje nemaju veze sa temom niti sa balkansat forumom.
Ja nibi htio kao njih dvojica da iskacem iz konteksta teme o kojoj se pise i svojom filozofijom skretati stvari sa problema AZboxa i opensat.
Odgovor telesatu DVB subtitlovi rade na AZ boxu -pitanje je kako-poslije zadnjeg dijaloga ostaju beskonacno dugo do sljedeceg pa tako neznas ko je sta vise rekao nemoguce je gledati titlovani film na taj nacin ,a kad krenu reklame ostaju po cijeli minut na ekranu i na reklamama-posto je to za tebe inace trgovca i prodavca AZBoxa mali bug to mogu da razumijem ,za nas kupce je to veliki bug zato sto smo uredjaj platili svojim novcima i na njemu neocekujemo dobit.
Subtitlovi u Media playeru-nepostoji razmak izmedju rijeci i to izgleda ovoka " jasamvoliodagledamfilmove" inace subtitlove nece nikako da pokrene u media playeru sa zadnjom betom rusi kompletan box,i nece da pokrene subtitlove na snimljeni TS materijal.
Toliko o subtitlovima !!!
O bugu u listama ,o izlasku poruke da je snimanje zavrseno iako se nista ne snima i poslije toga obaveznog rebota boxa,o ogranicenju USB i mreznog prikljucka da ne pricam.
Ima jos gomila stvari a od svega je najtuznije sto su te neke stvari radile na ponekom FW tako da bi covjek trebao multibot sa nekoliko razlicitih firmwar da bi dobio sve na boxu sto mu treba,a kako vrijeme odmice stice se utisak,moje misljenje,da opensat i ne moze napraviti bolji firmwar i da se samo vrti u krug.
To je sadasnje stanje na AZBoxu i gospodo znam da to nije lako provariti ali ovo je istina!!!!!!
[ telesat @ 14.03.2010. 15:14 ] @
UUu koliko lazi si napisao , moramo redom

Citat:
belami: Ja i dalje tvrdim posto imam i dream i azbox da je podrska za AZ box uzas uzasa ko ima azbox i moze pratiti hronologiju posljednja tri mjeseca vidjece koliki nazadak je napravljen na tom uredjaju,cak i ono sto je radilo besprjekorno na posljednjem FW je unisteno do kraja.

Ja imam AZBox i pratim hronologiju i tvrdim da lupetas , uostalom, sta je to konkretno navedi pls, znaci precizno navedi tu hronologiju da bi ti neko poverovao

Citat:
belami:Cs je neuporedivo bolji na dreamboxu ztao sto koristim isti emu pa mogu uporediti a to je mbox 04 na oba urdjaja, za ccam ne znam ,ali zna da na newcs nerade nove NDS kartice u internom citacu ,a takodjer oscam uopste neradi sa internim citacem tako da je bez smarga nemoguce pokrenuti NDS karticu osim u Multicasu a to opet za cs nevrijedi nista.

I ja imam oba uredjaja , a za mbox - e tu te cekam hajde , sta te muci , daj konkretni primer jer nema toga sto sa mowerom nismo ispeglali
Uostalom , kako mzoes reci da je C$ razlicit i to na Mboxu koji je originalni , znaci Mower je pisao i Mbox za DM uredjaje i Mbox za AZBox, shvatas li paradok koji si izneo ?
Hajde da ti objasnim, cela prica oko C$-a koju spominju ovi ljudi u predhodnim , normalnim tekstovima , osniva se na to da originalni CCCam nepostoji za AZBox i da je MultiCAS na pocetku imao problema oko kompatibilnoscu i nije bil moguce ni pokrenuti originalni CCCam na AZBox, mada i to se sada promenilo.Ali ti si uzeo , na tvoju veliku zalost , pogresan primer , jer MBox je pisan i kompajliran i za AZBox-a, tako da, kako radi na jednom , radice i an drugom , radice i na trecem risievru , jer MBox je Original
Ali ti prijatelju , ovim samo dokazujes da , jednostavno receno, lupas , jer em neznas celu pricu , em hoces ispasti pametan, a ispadas.....
Kako te nije sramota da ovo radis ?

Citat:
belami: Posto ja nigdje nisam spomenuo u svojim postovima na ovom forume imena telesat i sofrenic trazim od administratora da obrise postove u kojima me njih dvojica napadaju i pisu o meni u negativnom kontekst ,price koje nemaju veze sa temom niti sa balkansat forumom.
Ja nibi htio kao njih dvojica da iskacem iz konteksta teme o kojoj se pise i svojom filozofijom skretati stvari sa problema AZboxa i opensat.

A jeli , ti hoces da na ovom forumu preneses konflikt sa drugog foruma koji si ti sam poceo time sto si bez i kojeg razloga poceo vredjati SueprModeratora , pa te je Admin banirao na 7 dana , i dodje ovamo i , mislim da sa tekstovima koji slede - debelo sam razotkrio tvoje namere , i sada kad si shvatio da si debelo z... stavr - p ta hajde Admini , spasavajte me , brisite one tekstove koje mene demantiraju i tiem ja ispadam lazov - jel to zelis ?
Pa ko normalan bi to uradio covece Hajde , jedi sada to sto si skuhao

Citat:
belami: Odgovor telesatu DVB subtitlovi rade na AZ boxu -pitanje je kako-poslije zadnjeg dijaloga ostaju beskonacno dugo do sljedeceg pa tako neznas ko je sta vise rekao nemoguce je gledati titlovani film na taj nacin ,a kad krenu reklame ostaju po cijeli minut na ekranu i na reklamama-posto je to za tebe inace trgovca i prodavca AZBoxa mali bug to mogu da razumijem ,za nas kupce je to veliki bug zato sto smo uredjaj platili svojim novcima i na njemu neocekujemo dobit.

E stvarno si bre brate nevidjeni lazov
Znaci tacno je , period ostajanja titla ( ako ne dodje sledeci tekst) , vreme ostajanja teksta je , kako sam vec rekao setirano na 30 sec , sto je logicno mnogo , znaci daleko od tvojih 'cjeli minut' - ocigledno ili nisi gledao ili namerno lazes
Dalje , interesuje me ova trvoja laz , jer nije nista drugo , kad navodis da je nemoguc epratiti prevod ???
Kako to majketi objasni , imas dijalog , svaka naredna poruka obrise predhodnu , dijalog tece, poruke se menjaju , kad prestane dijalog - ostane poslednja poruka do max 30 , kako to neznas ko je to rekao ? jedino ako nisi pratio fiulm
Ponovo lazes

Citat:
belami: Subtitlovi u Media playeru-nepostoji razmak izmedju rijeci i to izgleda ovoka " jasamvoliodagledamfilmove" inace subtitlove nece nikako da pokrene u media playeru sa zadnjom betom rusi kompletan box,i nece da pokrene subtitlove na snimljeni TS materijal.
Toliko o subtitlovima !!!

Jao sram te bilo , ponovo lazes
kako rece , kako , kako ?
" jasamvoliodagledamfilmove"
hahaha , ovim si samog sebe prevazisao
Width fonta koji se koristi za subtitl je za 10% smanjen - kraj price , ako znas sta ovo znaci - znat ces koju si glupost napisao
btw SuperModerator ovog foruma moze te prilicno demantirati za ovu LAZ koju si napisao
Ako ti smeta kako je podesen default font - jednostavno ucitaj font koji tebi odgovara , sa normalnom sirinom, recimo Arial sa tvog pc-a , to bar nije tesko , prebacis na usb , sistem menu, load new font..., a ako hoces i extra razmak - ucitaj ArialBold
Jaoo covece , ponovo si ispao lazov

Citat:
belami: O bugu u listama ,o izlasku poruke da je snimanje zavrseno iako se nista ne snima i poslije toga obaveznog rebota boxa,o ogranicenju USB i mreznog prikljucka da ne pricam.

Ha , sada i tvoju nespretnost prijavljujes kao BUG od AZBoxovog FW-a ?
Pa dobro znas da je to do lose liste kanala i do nacina ubacivanja , lepo smo to objasnili , kad se to desi - zasto se desi i kako odkloniti , uzmes lepo moj ACC v.1.1, ubacis listu kanala sa njim i sve ok, Kako ces sada objasniti ovo da mozda nisi znao , nisi cuo/procitao ?
Daj molimte , sve sto si napisao je laz do lazi , jadno covece :S

Citat:
belami: Ima jos gomila stvari a od svega je najtuznije sto su te neke stvari radile na ponekom FW tako da bi covjek trebao multibot sa nekoliko razlicitih firmwar da bi dobio sve na boxu sto mu treba,a kako vrijeme odmice stice se utisak,moje misljenje,da opensat i ne moze napraviti bolji firmwar i da se samo vrti u krug.
To je sadasnje stanje na AZBoxu i gospodo znam da to nije lako provariti ali ovo je istina!!!!!!

Koja je to gomila , daj napisi deo nje
I ovo sto si napisao je samo kopirano od mojeg teksta : sta je sve izmenjano u posledjem FW-u koji treba da se pojavi
Znaci ovo je slag na tortu
Nas dragi prijatelj belami , je u svojem neznanju sta da prijavi kao realni bug - iskoristio moje tekstove gde sam jasno naveo ama bas sve ovo sto on spominje , ali naveo da je sve to odklonjeno , pocevsi od vreme ostajanja subtitla pa sve danalje .
On je iskoristio Bug Fix od sledeceg FW-a, pa jos izvrnuo stavri kako njemu odgovara

Sta drugo reci - LAZOV
I tesko da bi ti neko poverovao nakon ovog teksta
A ako mislis da nisam u pravu - demantirajme brate
[ belami @ 14.03.2010. 15:25 ] @
AZ box je trenutno na dnu linux ponude zbog uzasne plitike obmane koju vodi opensat prema klijentima.
Ja nikad i nikom nebi preporucio da kupi taj box.
Upravo zbog ove stvari uzasne politike koju vodi opensat i njegovi ljudi,nepostojanja prave podrske,nepostojanja korisnih pluginsa koji nemogu biti implementirani u sadsnjoj verziji softwera ,za nas interesantan Drtich i subtitldownloader.
Moje misljenje ja da AZ box nezvrjedjuje da se nadje u bilo cijoj kuci a pogotovo kod sat pocetnika grdno ce se nasnjkati ne zbog samog uredjaja nego zbog lose podrske!!!
Pozdrav!!!
Nepada mi na pamet da polemisem sa telesatom na ovom mjestu i nasjednem na njegovu provokaciju ovo nije mjesto za diskusiju o FW azboxa tema je HD reciveri preporuka i sve sto telesat pise je oftopic van teme.
JA i sad kazem moje misljenje AZ box sa sadsnjim firmvarom za onog ko zeli reciver za gledanje sat kanala je dno linux ponude,ko nevjeruje neka malo prelista ostale eminentne nepristrasne forume pa ce vidjeti reakcije ljudi na ovaj box.
Ovo je inace jedini box na trzistu gdje ljudi pisu peticije za pustanje drajvera da se moze napraviti valjan firmwre da bi box proradio kako treba.
Moje misljenje i preporuka je VU+ singl i malisa DM 500 HD ( sad kad ima modifikaciju za 2 USB porta )
Ova dva uredjaja u startu vec imaju super podrsku od eminentnih timova koji rade FW ,uz to ide i odlicna plugins podrska.
SAd sam procitao i jednostavno moram dodati mbox 04 radi koliko toliko korektno na AZ boxu mada losije nego DMM,dok je sa Mbox 06 sasvim druga prica valjda zbog mreznog protoka (mbox 06 trazi ubrzano odaziv peersa a to mreza AZ boxa ne moze podnijeti ) ili lose uradjenog mboxa 06 ako se ima vise pirsa od 3-5 dolazi do cestog sjeckanja ili duzeg prekida u CS narocito je izrazeno kod NDS_a.
I ovo govorim iz iskustva poslije nekoliko mjeseci patnje sa mboxom 06 na AZ boxu morao sam ugasiti server i preci na 04 mboxg da mi sat reciver nebi sluzio za gledanje divixa nego da ima koliko toliko funkciju linux boxa.

[Ovu poruku je menjao belami dana 14.03.2010. u 16:41 GMT+1]
[ sofrenic @ 14.03.2010. 15:49 ] @
Citat:
DVB subtitlovi rade na AZ boxu -pitanje je kako-poslije zadnjeg dijaloga ostaju beskonacno dugo do sljedeceg pa tako neznas ko je sta vise rekao nemoguce je gledati titlovani film na taj nacin ,a kad krenu reklame ostaju po cijeli minut na ekranu i na reklamama


Apsolutno netacno da je nemoguce gledati filmove jer titl uredno prati film. Jedina zamjerka koja se može reci je zaostajanje titla ,,nakon reklame" što rece :D
i to ne minut nego 30 sec nakon poslednje izgovorene recenice (2 laži)

Citat:
posto je to za tebe inace trgovca i prodavca AZBoxa mali bug to mogu da razumijem ,za nas kupce je to veliki bug zato sto smo uredjaj platili svojim novcima i na njemu neocekujemo dobit


Nastavljaš sa uvredama i posle upozorenja i iznosiš neistine o nekom koga uopšte i ne poznaješ

Citat:
Subtitlovi u Media playeru-nepostoji razmak izmedju rijeci i to izgleda ovoka " jasamvoliodagledamfilmove" inace subtitlove nece nikako da pokrene u media playeru


Ovaj problem postoji samo na poslednjem FW , na bilo kojem FW sa ranijim datumom problema nema.

Citat:
O bugu u listama ,o izlasku poruke da je snimanje zavrseno iako se nista ne snima i poslije toga obaveznog rebota boxa


Ne znam šta si eksperimentisao sa listama kanala znam da sa mojom listom kanala uredno snimam i kasnije reprodukujem sadržaj. Znaci menjaj listu kanala jer si nešto zeznuo.

I šta ocekuješ da na jednom forumu vredaš i onda dodeš na drugi u nameri da provociraš i da se svi pravimo ludi. Neralno preuvelicavaš stvari i od miša praviš magarca. Iskrivljuješ realnu sliku iz svog neznanja kao što je vecina gluposti po netu na kojih se može naici.Neke od njih su zabeležene ostale na azbox4yu u tvojoj režiji: nenormalno zumirana slika na tv koja se dobije pritiskanjem zoom na daljincu od tv-a :D, te nekakve linije iskrivljene za koje stvarno ne znam šta reći :D:D:D

[ telesat @ 14.03.2010. 16:02 ] @
Citat:
belami:SAd sam procitao i jednostavno moram dodati mbox 04 radi koliko toliko korektno na AZ boxu mada losije nego DMM,dok je sa Mbox 06 sasvim druga prica valjda zbog mreznog protoka (mbox 06 trazi ubrzano odaziv peersa a to mreza AZ boxa ne moze podnijeti ) ili lose uradjenog mboxa 06 ako se ima vise pirsa od 3-5 dolazi do cestog sjeckanja ili duzeg prekida u CS narocito je izrazeno kod NDS_a.


Jeli , znas ti sta si sada napisao ?
Oba MBoxa su ORIGINALI brate , znaci rade identicno na bilo kojoj platformi
btw , kakav probelm sa mrezom , kakav je to teret od 100-200 bajti koje MBox posalje serveru i primi 16 kao odgovor i to pazi sad, u roku od 10 sekundi jaoo car si stavrno , znaci ovo je strasan stres za mrezu AZBox-a ? CAREEEE svaka cast , vecu glupost nisam odavno cuo razveselio si mi dan
A inace o kakav problem sa mrezom pricas uopste ? pa jesi li ikada tetsirao mrezu ? i jesi bar procitao na netu da AZBox ima najbrzu mrezu od svih Linux Baziranih risivera od DMM , pa to ti je i Ludi Pera na SF-u priznao , da AZBox po pitanju transfera ima bolje rezultate od DM800 a sa dm8000 je tu negde
I kakav to problem ima AZBox sa mrezom ? ili ti vise neznas sta da plasiras kao laz pa lupas od rukava
Daj coevce oladi.
Dolazis na forum na kojem nisi pisao 100 godina i onda uletis u temu vezanu za ono sto tebe muci - baniran si posto si vredjao na drugom forumu koji je specijaliziran za AZBox i sada ovamo , uletis u temu i pocinjes pisati offtopic i plasirati lazi , mislim...
A da ne govorimo da ti ej to preslo u naviku , ako mislis da neke stavri ignorisemo , enznaci da neznamo , kao kad si prvi put zaradio ban , otiso si kod i-have-azbox i lupao u chatboxu , dok kajgan nije shvatio sa kim iam posla i opomenuo te i zatvorio privremeno chat box...
nemam reci
Jedino zasto odgovaram na tvoje poruke koje su iskljucivo laz je bas zbog onoga sto smo pricali sa Dimkovicem...

@Ivan Dimkovic
Jel vidis sada koliko sam u pravu za onaj moj komentar , mislim da je ovo pre-ocigledan primer kako se iskrivljuje realna slika

pozdrav,
[ belami @ 14.03.2010. 16:23 ] @
telesat pises nebuloze
Mbox 06.010 neradi kako treba na AZ boxu i to vec ptice cvrkucu po granama. :) (Moje iskustvo a i mbox forum oficijelni tu mozes procitati o tom kako mbox 06 radi na AZbox_U
Mreza - ne prelazi 3,5Mb/s i to standby modu dok ako je procesor od boxa zaposlen bilo cim cs,divx itd tad brzina mreze ne prelazi 1,6 mb/s i sporije i o tom pticice cvrkucu i ako je to najbrza mreza u linux svijetu svaka cast.
Sadasnji FW u TV modu ne moze podrzati pluginse-tvoje rijeci i odgovor na pitanje zastro se neimplementira subtitler u TV mod - i to ja lazem :)
Pricas o mojoj casti gdje je tvoja cast kad pokusavas ljudima uvaliti poluproizvod ,ja samo govorim o sebi i na hiljade prevarenih kupaca koji imaju box koji se vuce kao prebijena macka i neradi mu pola obecanih stvari i ti jos imas obraza spominjati cast !!! Nemoj vise meni govoriti da lazem osvrni se oko sebe pogledaj na drugim forumima utiske o AZ boxu i ako imas uticaj u opensatu-a kao prodavac mozda imas-pomozi da se popravi stanje, propasce ti trgaovina ,da bi svi bili sretni , a ko laze ko govori istinu mogu suditi samo oni koji imaju ovaj box koji su ga platili a ne dobili na poklon ili ga prodaju!!
I jos nesto kad i sta cu ja pisatina forumu tebe se ne tice. ( usput da se nisi zakacio nikad nebih ni spomenuo tvoje ime )
Opet administratoru moj prvi post i u tisci o AZbox nigdje nisam spomenuo telesat i sofrenica pisao sam samo o boxu koji iskreno receno sa sadasnjim fw nevalja nista!!
Ponovo trazim zastitu i brisanje postova gdje se spominje moje ime. ( cisto sumnjam da cu biti zasticen na ovom forumu )

[Ovu poruku je menjao belami dana 14.03.2010. u 17:59 GMT+1]
[ telesat @ 14.03.2010. 17:20 ] @
@belami
Mbox na AZboxu radi onako kako radi na dreamboxu , nekazem da je to idealno za C$ ali radi onako kako radi na DMM uredjajima, a odgovor sam ti napisao vec, ali vidim , preskaces fakte , znaci da ponovim, Mower , autor MBox-a je kompajlirao i pisao MBox za AZBox isto kao sto je pisao i za DMM
Mbox , za razliku od CCCam , pisan je za AZBox i ponavljam, radi onako kako radi na DMM.

Sto se tice mreze, nemoj izvrcati stavri , ja sam napisao : AZBox ima nejbrzu mrezu medju linux baziranim risiverima a ne u celom Linux Svetu - ponovo lazes
Ako bar malo znas kako radi mreza na linuxu , shvatio bi ne da ovo sto pise da su nebuloze , nego da treses takve gluposti i tako nespretno lazes....
Vreme transfera zavis od mnogo cega, znas ti dobro jer sam ja to fino objasnio, ali kako vidim , covece , ti si dokazan lazov.
Imas razne nacine da izmeris brzinu , od jednostavne komandne linije koja ceti ispisati vremetrajanje transfera fajla koji ti sluzi kao reper pa do raznih programcica.
Posto si rekao , a nadam se da nelazes i za to , da imas i dm800 , koja su tvoja iskustav sa brzinom mreze na njemu ?
Hajde brale , hajde recinam sada ,da svi vide kako lazes ko...
Strah te da to uradis , jer tek tada bi ispao ma ne dno dna , ma ne da pticice pricaju o tvojm lazima, ma bio bi reper za laz ovom svetu

Sto se tice prikazivanja pluginasa u TV mode , nesto si debelo pobrkao (samo se pitam jel namerno ili slucajno , jel to zavisi od IQ-a ili ?)

I kad lazov ostane bez argumenata - pocinje da laze
I kad lazov nema argumenata - kaze : ma imas to na forumima,
a ja te celo vreme pitam , daj konkretno reci , eto ja neidem po tim forumima i ovi ljudi ovde ne idu po tim forumima gde ti svracas , pa prenesi nam to ovde , da svi cujemo , umesto da kaze : ma ima tamo , pricaju...

jeste brate , cuo sam , strasno brate

To se mene i te kako tice - sta ti lazes po forumima , jer si ti nesvesno jasno pokazao ono sto sam Dimkovicu posocio.
Ti si nesvesno ustavri pokazao kako lik koji je baniran jer je vredjao na drugom forumu (baniran po drugi put - hmm sumnjivo zar ne) , kako taj lik , da bi se svetio - dodje na drugi forum , gde nije nikad pisao , i odna uleti bas u temu gde se spominje azbox , jer ti mu je idealan nacin da popljuje i sveti se jer je baniran sa foruma specijaliziran z aazbox

prilicno providno , ali jasno si potvrdio ono sto sam rekao Dimkovicu - postoje 'padobranci' koji ulete na forum i od sebi poznatih razloga - pocinju pljuvati i plasirati lazi.

Ovom prilikom hocu i da ti se zahvalim sto si ovo uopste uradio , jer da nije bilo ovog preociglednog slucaja - ljudi bi bili u zabludi dali ej tacno ono sto sam rekao Dimkovicu ili ne

Hajde budi mi pozdravljen, pisi sada sta hoces , i onako si odveo temu u off

pozdrav,


[Ovu poruku je menjao telesat dana 14.03.2010. u 18:45 GMT+1]
[ belami @ 14.03.2010. 17:55 ] @
Sad si ti notroni lazov i trgovac telesatu.
Mbox 06 na azboxu neradi kako treba to je cinjenica stalno kocenje trzanje i prekidanje sa vise o 5 pisa nemoguce je gledati nds kanale,licno iskustvo i zbog tog sam presao na 04 i on radi mnogo bolje na az boxu,to su cinjenice za tvoj trgovacki um.
Cinjenice ovdje na oficijelnom forumu mboxa pa i sam tvorac je na tom forumu potvrdio da mbox 06 neradi kako treba na AZboxu.
Tu nema vise rasprave to znaju svi.
Cinjenica je da ti vec dvije sedmice na svom forumu azbox4yu lazes ljude da je gotov fw sa otklonjenim bugovima i da se testira a od tog nista-razuvjerime ovdje postavi taj FW pa da vidimo ko je lazov.
Sama ova cinjenica da govoris o firmvaru bez bugova govori ko ovdje laze a ko govori istinu,dematujes sam sebe telesatu i sam sebi stavljas laz u usta a u lazi su kratke noge !!
E to je nastao problem kad ja vise nisam mogao trpiti kako ti lazes o novom firmvaru a i prije toga kad sam rekao da FW 0.9.4585 nevalja nista i da je bugovit ti jednostavno iskoristis pravo i stavis ban da nebi slucajno jos ko progovorio o AZ Bug boxu kako ga vec zovu po forumima.
Za tvoj info dobio sam desetke mailova gdje ljudi daju podrsku i tebe smatraju obicnim lazovom skoro svi oni sto na tvom forumu mede i odobravaju tvoje postupke smiju ti se iza ledja i kazu "kako laze al necemo se zamjerati" to ljudi na tvom forumu misle o tebi
E sad o brzini mreze potrebno je skoro sat vremena da s divx od 700 mb prebaci sa kompa na AZ elite HD externi disk na usb.
Telesat svi znaju da si ti trgovac i prodajes AZbox i da je sasvim normalno da ces svim metodama pokustai ucutkati one koji misle drugacije .
Sad je sve otislo van teme ali sam se morao braniti cijeli dan citam kako mi lazov govori da lazem,trazim zastitu ali admin ne reaguje pusta telesata da me vrijedja bez razloga od moga prvog posta gdje nisam niti u jednoj recenici spomenuo njegovo ime.
U lazi su kratke noge telesat.- AZBox sa sadsnjim stanjem ne zasluzuje da stoji u bilo cijoj kuci cinjenica je.
Za tvoj imfo na ovom forumu sam ne znam ni sam ali barem 7 godina i nikad nisam dobio bilo kakvu opomenu i dobio sam niz zahvala za pomoc od drugi clanova,i kako mozes lagati da nisam nikad napisao ni jedan post kad ima preko 500 postova eto koliki si ti lazov.
Izvinjavam se forumu ,administratoru i svim clanovima ali zaista nisam mogao vise izdrzati da me notroni lazov cijeli dan naziva lazovom iako sam u prva dva tri posta to pokusao ignorisati,vjerovatno ce sad admin mene kazniti a lazov ce i dalje ostati ovdje da laze iako ja cijeli dan trazim zastitu,da sad vidim postenje.
[ legija @ 14.03.2010. 17:58 ] @
Ne bih da uzimam niciju stranu, ali evo prenijecu svoja iskustva.

Bio sam korisnik DM500 kojeg sam platio kao original a pederi su mi podvalili klon. Uglavnom, klon je radio ok, ali ostaje gorak ukus prevare.
Kad je doslo vrijeme da predjem na HD, odlucio sam se za AZBOX, jedan dobar kolega je kupio prije mene i nije imao primjedbi.

Kupim ga i ja, i naravno na prvi pogled sam bio iznerviran, te daljinski drugaciji, to kompletan meni drugaciji, ne mislim vizuelno nego konceptualno.
Nakon par dana gubljenja vremena, otprilike sam uspio sve da konfigurisem, CS, NFS mount itd itd.

Mogu reci da sam prezadovoljan mogucnostima, multicas radi perfektno sa cccam serverom, a media player me odusevio.

Testirao sam snimanje, radi, ali obzirom da je EPG na svim nasim kanalima redovno netacan, snimanje i ne koristim.

Sto se tice sat TV dijela, nemam primjedbi, osim nekoliko stvari vezanih za channel liste i sam channel meni. Ima nekoliko iritantnih detalja,, recimo kad prebacujete lijevo desno, ako prebacujete sa krajnje desne stranice, onda prebaci dvije strane i obratno.

Media player hje posebna prica, ne vjerujem da postoji neki slican uredjaj koji bolje radi.
Podrzava vecinu formata, codeca i containera, osim par filmova na kojima nisam imao sliku sve sto sam "zgulio" sa neta islo je super.
Titlovi su mu jaca strana !


Mreza - ovdje postoji nekoliko problema.

- FTP je spor, mozete maksimalno izvuci oko 2MB/s !
- SAMBA isto tako sporo
- NFS - revolucija ! Kad sam nasao uputstvo kako mountati windows foldere preko NFS svi problemi su rijeseni. Bez problema reporodukuje filmove koji su stucali sa USB diska.

Youtube - jako rijetko koristim, ali radi ok. Jeste da su rezultati pretrage malo cudni (sto bi rekli ljudi niđe veze) ali moze da se nadje ono sto trazite.

Browser sam probao i brljavi, odnosno nije upotrebljiv uopste. A i ne treba mi, mislim da je smijesno i traziti nesto takvo.

Najbolja stvar je to sto "power off" dugme uvijek moze ugasiti ili restartovati box, a ne kao kod DM500 kad zaglavi zaglavi sve.
Imao bih jos dosta toga reci, i dobrog i loseg, ali mislim da nema potrebe. Uglavnom, moja preporuka je za ovaj box, iako moram reci da nisam probao ni DM800 ni DM8000.

@belami

Mislim da si pretenciozan i da dosta stvari tumacis pristrasno.
Ili da ti kazem na bosanskom, "daj ba ne *eri!"
[ belami @ 14.03.2010. 18:16 ] @
Dobro evo jos posla za administraciju za zadnj recenicu i ovo je za ban -usput sva troica ste i BL.
[ legija @ 14.03.2010. 18:25 ] @
Pa mi banjalucani smo ko slovenci, svi se medjusobno poznajemo !
(C) Vecernja Skola.
[ sofrenic @ 14.03.2010. 18:27 ] @
Pa da zbog ovakvih postova tipa @belami se i dobije iskrivljena slika nikako realna.

Ipak tu je i faktor cijena (www.idealo.de):
Azbox Elite HD 220 Evra
Dreambox 800 HD 383 Evra

Razlika je u ni manje ni više 163 evra !!!

Da smo svi dobro potkovanog novčanika kupovali bi DM8000 (999 evra) jer je to najbolji proizvod na tržištu. Ali ova razlika od 163 evra trebala bi da kupi strpljenje korisnika uređaja u razvoju koji je i ovakav sasvim prihvatljiv a biće još bolji.

PS. To nije loša ideja legija često sam u BL pa može razmjena iskustava uz kaficu
[ belami @ 14.03.2010. 18:34 ] @
Vidim prica se polako smeksava hvala administratoru !!
Za vasu informaciju ja uopce nemam DM 800 niti sam to gdje spomenuo ,cak sam pisao na mnogo mijesta da ni on nije nesto posebno. ( cak je los )
A AZ box je "mrak reciver"
[ legija @ 14.03.2010. 18:59 ] @

@belami

Ja ne vidim da se nesto smeksalo, a i zene vise vole da je malo tvrdje, zar ne ?

Inace, ja sam se malo nasalio, a u sali ima istine, jel tako ? Dodjes tu i pocnes koristiti rijecnik koji se nekad koristio na index crnoj politici, pun uvredljivih izraza i nimalo uljudjen.

Ipak je ovo ES, i clanstvo nije naviklo na takve clanove i postove. Pokusaj malo manje koristiti proizvoljne ocjene a vise argumente bez dodavanja znacaja koristenjem ptica na grani, lastavicjih gnijezda i inih pikanterija.

Citajuci tvoje postove, svako ko je kupio AZBOX moze steci pogresnu sliku o sebi, kao covjeku koji je u najmanju ruku "mentally challenged". Ne znam kakve racune imas sa telesat-om, i ne zanima me, ali - bilo bi sasvim ok da vas dvojica vase licne frustracije mozete rijesiti bez derogiranja ove teme.

@sofrenic

Evo ti pustam PM, pa se javi kad budes navracao, da popijemo kafu i pojedemo neku termicki obradjenu zivotinjku. :)
[ belami @ 14.03.2010. 19:11 ] @
legija za tvoju imformaciju,nadji moj prvi post i procitaj,nigdje se nespominje telesat ,uvijek isto ponavljam az je kao uredjaj ok ali softverska podrska je losa do krajnjih granica i to sam napisao.
To za FW opensat je poznato , tad je telesat prepoznao sebe ne znam zasto i poceo je on mene da vrijedja a ne ja njega ja sam pokusao cak ignorisati ,ali dali bi ti trpio da te neko cijeli dan zove lazovom iako zna da stvari koje govorim su tacne, ustvari da nema bugovi na AZ box firmvaru nebi ni trebao FW na kom su ispravljeni bugovi kojeg telesat najavljuje vec dvije sedmice i samim tim demantuje sam sebe.
E ko sad tu laze procijeni sam !!
Ustvari je... box nama je samo iz dzepa nikako u dzep i zasto se svadjati !!
[ telesat @ 14.03.2010. 19:58 ] @
@legija

vidim da si shvatio o kakvom liku je rec
btw , neki likovi ne zasluzuju da im kazes i nesto pre nego sto se pojavi u javnost i postane public , jer neshvataju sta je Confedential i ako nesto imam i nesmem da pustim public , ali smem da nagovestim i informisem ljude , i umesto da budu zahvalni sto im je neko rekao nesto i time su sa informacijom ispred ostalih
I vidis kako taj lik postupa ? Iskoristi Bug Fix koji sam plasirao , izvrne istinu , i plasira nam lazi , uostalom , imas AZBox i znas detalje

Ali sta ces , ima nas svakakvih .

pozdrav,
[ belami @ 14.03.2010. 20:53 ] @
Telesat
Sutra je dvije sedmice kako si ti na svome forumu najavio izlazak FW za AZ box u kome si najavio ispravku svih kako ti kazes mali bugova doslovno si rekao ovako " evo na moju intervenciju izacice FW u kom ce biti popravljen tajming subtitlova i bice sveden na 8-10 sec znaci ne potpuno ispravljen ali vec prihvatljivije,rekao si bice popravljen bug u media playeru i pustanju subtitlova i najvio si mogucnost pojave subtitl playera u TV modu i jos neke sitnice nesjecam se i rekao si da je FW vec gotov i testira se, poslije sedam dana kad su pitanja postala stalna gdje je FW sta se desava poceo si da vrdas te ekipa je u dubaiu te ovo te ono,da bi sedam dana poslije rekao da se je izlazak FW otegao zato sto je ekipa na tvoju izrazitu intervenciju odlucila da popravi razmak u subtitlovima u media playeru- op a ti si meni danas napisao da ja lazem da taj bug nepostoji a sam kazes na svom forumu da si izrazito insistirao da se taj bug popravi,cudno ja kazem da ima taj bug a ti meni danas kazes da ja lazaem a trazis da se taj bug ispravi ,rekao si da je za to potreban dublji ulaz u strukturu FW ali da je to vec skoro gotovo i da izlazi u cetvrtak,pa za vikend pa sve to prodje a nema nista !!
Ovo su tvoje rijeci telesat e sad cijeli dan tvrdis da ja lazem da postoje bugovi u AZ box FW a sam kako kazes intervenises kod tima da se poprave bugovi koje sam ja dans nabrojao.
Sad ko je kakav covjek i ko laze ostavljam ljudima na forumu da sami procjene !!
Telesat evo ponuda ako sutra do 16 sati izadje firmvare na kome sve radi kako si obecao javno cu ti se izviniti i na forumu cu javno napisati ja sam lazov!!!!
Ako ne uradi ti isto valjda su dvije sedmice dovoljne za testiranje !!!
Moja ponuda stoji i poslije ovog nezelim nikakvu polemiku,ovo radim u dobrobit AZ zajednice da natjeram tebe i opensat da ispostuje barem nesto od obecanog pa makar se ja javno ponizio bicu srecan ako moj az napokon prodise punim plucima.
Sad da vidim tvoja muda.
Nadam se da vidite sad svi kakav sam lik sto bi telesat rekao !!!
[ telesat @ 14.03.2010. 21:02 ] @
@belami

Sada vidim da je tebi potrebna strucna pomoc ....
...uzivaj u svom ludilu i svojoj izvrnutoj realnosti , nemam sta reci kad i pored postojecih tekstova - ti uporno izvrces stvari...
Zaboravime covece , nemam vremena da lecim tvoje frustracije, idi prebi nekog psa ili sta ja znam sta ljudi tvog kalibra rade u ovakvim kriznim trenutcima....

pozdrav,
[ belami @ 14.03.2010. 21:15 ] @
Ovo je bilo dovoljno da se vidi kakav je ko covjek !!!
Toliko o gospodinu telesatu i meni lazovu!!!
Definitivno znamo da sutra do 16 sati nece izaci novi FW za AZ box.
[ miba @ 14.03.2010. 21:59 ] @
azbox nije samo hd risiver, vec jedan jako lepo upakovan i vise nego solidan multimedialni uredjaj u kom, prosecan korisnik moze samo da uziva..
ne kazem da nema problema, bagova i cega sve vec ali se sve to polako pegla a za peglanje treba vremena
mislim da sam procitao, i slazem se sa tim, da je najveci problem linux risivera, a koij opet nisu bazirani na E1 i E2, taj sto putanje
na koje su ljudi navikli nisu ispostovane... to bi isto bilo ko kada bi sa windowsa sklonio start dugme... :P

kao prosecan korisnik koji je kupio azbox premium, a na preporuku par prijatelja, ne vidim gde sam pogresio... em sam prosao jeftinije
nego da sam pazario dm800 em imam hdd pa mogu da snimam em multimediu pa mogu youtube da vrtim em se ne greje kao dm pa mogu i u vitrinu da ga stavim
a slika mu je vise nego odlicna bar meni, to sto je REALNO SPOR zna po nekad da zasmeta... ali nije presudno... nece ceo zivot opensat
izbacivati beta fw :P , a moz da se desi i neka E mozda 3


@belami

sto se tice fw-a za azbox .... ja sam zadnji fw dobio od prijatelja koji ga je dobio od drugog prijatelja koji ga je opet dobio od nekog ko je blizak vrhu
pa ima pristup tim beta stvarima... veruj kod mene se na azbox premium vrti 0.9.462X a zasto on nije public.... ko to zna
(nadam se da ovim postom nikog iz ovog lanca prijatelja necu zeznuti)

verovatno ga i telesat ima ali nema pravo da ga pusti public, mozda ipak on govori ono sto je probao i u sta se uverio da radi, mozda ga i sofrenic ima
ali mudro cuti... ko ce to da zna... MI nikad necemo

sa druge strane napadati coveka, nazivati ga kako ne prilici, koji je u ovom poslu 10 godina ili koliko vec je bas hrabro... i smelo


nisam mogao a da se ne umesam...
zz


[ Zeusplus @ 14.03.2010. 22:13 ] @
A sta da kazem najlakse je kritikovati da nesto ne valja, ali treba malo i tolerancije i moze sve da se komentarise ali molim vas samo bez vredjanja, e sad sto se tice teme i Azboxa ja imam i AZbox i Dreambox8000 i ne mogu ta 2 risivera da uporedjujem jer je ogromna razlika u ceni ali reci cu sta Az ima bolje a to je multimedijalni deo, i uopste ne stoje kritike sto se tog dela tice znaci velicina titla, boja font izaberes koji hoces, avi, mkv itd itd bez greske nema tu sta da se prica, a procitao sam dosta komentara za satelitski deo Az radi kao sat jeste sporiji ali radi bez problema i bez seckanja i samo zapamtite jednu stvar ako pricate o CS nema dobrog CS-a ako server ne valja pa mozete da imat i dreambox 80000, mene jedino kod AZ boxa nervira sto sa novijim verzijama pokvare nesto sto je dobro radilo ali dobro zato sluze forumi pa ako vidis komentare onda nemoj da ubacujes novi fw, nego svi mi volimo da cackamo i menjamo fw.
[ Nabukodonosor @ 15.03.2010. 00:45 ] @
@telesat

Jedno pitane za tebe, i uopste nije zlonamerno. Ja kao nepristrasan u ovoj diskusiji, koju inace pratim ne bih li izvukao nesto korisno za sebe, neku informaciju, hocu da te pitam nesto. Da li se ti bavis prodajom ili distribucijom az box risivera?
[ telesat @ 15.03.2010. 01:55 ] @
Citat:
Nabukodonosor: @telesat

Jedno pitane za tebe, i uopste nije zlonamerno. Ja kao nepristrasan u ovoj diskusiji, koju inace pratim ne bih li izvukao nesto korisno za sebe, neku informaciju, hocu da te pitam nesto. Da li se ti bavis prodajom ili distribucijom az box risivera?


Ja se bavim prodajom sat tv opreme zadnjih ~21 g. , pocevsi od analognih risivera , pa sve do danas
Izmedju ostalog , u ponudi , pored Dreamboxova imam i Azboxove za koje pitas i naravno sve ostalo aktuelno od boxova u danasnje vreme.
Ako te interesuej dali imam neko generalno zastupnistvo za AZBox u regionu/drzavi u koju radim - odgovor je ne , tvoj prijatelj iPod , kad je pitao za to - posocio sam mu par firmi i prosetao ga do njih i dogovorio sa jednu od njih , znaci odgovor na to pitanje je - Ne
Tako da , podjednako su mi drazi i podjednako prodajem sve vrste risivera koje donose profit

pozdrav,
[ belami @ 15.03.2010. 06:42 ] @
miba@
jesam hrabar sam da kazem ono sto mislim ako si na mene mislio.
Posto ti donosis imformaciju iz prvr ruke daj postavi koji skrinsot od tog FW,ili bolje mali video da vidimo kako readi!!
Nbukodonosor @
Ako ne zuris nemoj jos uvijek kupovati AZ box- u ovom momentu kakav je situacija sa FW postaces beta tester kao sto smo mi svi koji imamo ovaj Box, ( pricekal da vidimo dali ce izaci fw koji ce bar donekle biti bez bugova )
Trenuti firmvare koji se vrti na ovome boxu ima sve one bugove koje sam naveo,tako da je zaista potrebno imati multibot od najmanje 4 FW da box dobije barem priblizno sve funkcije koje su pobrojane.
Da bi imao koliko toliko dobar tajming BVB subtitlova moras imati FW koji ima ovu oznaku 0.9.3xxx, ali tu gubis na brzina Zappa koji dodje na nekih 6-8 sekundi cekanja izmjene kanala,neces imati streming itd
Da bi imao prikaz subtitlova na snimljeni TS i brzi zap treba ti 9.4142 ali tad gubis tajming subtitlova,
Da bi dobio PC streaming trebas imati neki FW visi od 0.9.4142 ali tad gubis prikaz subtitlova na snimljeni ts i jos ponesto
Da bi dobio lijepu opciju da pamti posljedni path u media palyeru tad trebas imati 0.9.4585 ali sa ovim ces izgubiti multimediju zanimljivu za nas zato sto taj kad pustis neki film sa subtitlovim potpuno zablokira reciver i moras ga gasiti na zadnji prekidac.
Ovakvo je trenutno stanje sa AZ FW i valjda ce djeciji vrtic Opensat uspjeti da od ovog pobrojanog uspjeti da sklepa u dogledno vrijeme FW sa ovim svim funkcijama koje rade na pojedinim.
Ja znam da se ovo nekima ponovo nece svidjeti i da ce reci da lazem ali stanje je sad takvo,a i ti ako nevjerujes kupi box i probaj ovim redaom kao sam nabrojao i jos da ti kazem da se neiznenadis kad u radu odjednom izbaci poruku da je snimanje zavrseno iako nikad nista nisi ni pomislio snimati a kamoli snimao,ili kad saltas a on izbaci poruku da terba rebot iz cista mira.
Doduse moze se uz kompromis da gubis neke obecane stvari sloziti box da radi solidno ali nemoj ocekivati da ces imati sve sto u reklami stoji na jednom FW

Zeusplus @
Nije lako kritikovati nesto sto si osjetio na svojoj kozi-tolerancija postoji vec 9 mjeseci kod mene ali polako prvazilazi svaku mjeru sto se Opensta tice u zadnjih 5 mjeseci nisu napravili ni jedan korak naprijed u razvoju beta FW, cak sta vise svaki koji su izbacili bio je gori od predhodnog.
[ belami @ 15.03.2010. 07:04 ] @
Evo jos nesto sa azbox4yu ovo je postavio gospodin telesat ovo je kopi njegovog posta gdje odgovara nekim clanovima

@lonney
Nisi me razumeo , kad sam rekao da je odavno napisan - mislio sam za AZBoxa da je napisan, osnova naravno, a problem je kako prikazati na ekranu u TV modu.
Postoji jedna ideja kako to izvesti, jedino ogranicenje bi bilo da onda nemozes menjati kanal dok je plugin pokrenut , vec bi reagovao na komande vezane za sam drtic , ali ako ovo ogranicenje nije problem - onda postoji nacin da se izvede

@All
Bug koji se podkrao u poslednjem FW-u povezan sa ucitavanjem subtitlova pri pustanju video fajlova - prijavljen je , i sredjen, najverovatno ce u petak biti i novog FW-a. ( pisani 1 marata i taj petak je 5_tog marta a danas je vec 15 mart a od FW nista )
Takodje , prijavljen i valdja vec sredjen (radili su momci na tome kad sam poslednji put kontaktirao) - prikaz DVB subtitlova i ostajanje istih (poslednji ispisani text) celih 30 sec , pa i kad pocnu reklame - ostane text. Odredjeno je optimalno vreme od 8-10 sec za brisanje poslednjeg teksta i to vise nece biti problem FPRIVATE "
Ujedno, najverovatnije ce srediti (za ovo nisam dobio potvrdu, ali prijavljen je problem) - prikaz subtitlova u snimcima sa sat tv-a.

I sad ja lazem da FW ima bugove a telesat otvoreno trazi od Opensata da poravi bugove ustvari pise da je to vec otklonjeno .
E sad ....
[ telesat @ 15.03.2010. 07:27 ] @
Da , FW se svakodnevno nadgradjuje kako si naveo hronoloski sto nevidim da je neki problem , neshvatam te samo , sa jedne strane hoces da neko za tebe pise FW-e kad se tebi digne a sa druge strane smetati ova hronologija koju si naveo - kako sam shvatio svaki uvecan FW donosi nesto novo
A da lazes i izvrces stavri - to stoji, prvo si rekao da danas su 2 nedelje od kad sam ja najavio izlazak FW-a(samo ne znam kako ja to mogu najaviti izlazak FW-a ??? jel ti to malo cudno sto si napisao ? ) , da bi sada smanjio da je to bilo 5-tog , a kako sam proverio , FW je spakovan 7-mog , ja sam ga dobio 8-mog , a dobio dozvolu da najavim izmene tek sutradan , znaci 9-tog , u majkumu , malo ti vesela matematika Bezao si oda casova matematike mozda ?
Svi Useri koji imaju AZBox , koji su se ukljucili u temu , jasno ti ukazuju da ono sto pokusavas da dolovis je samo osveta na ban koji si zaradio na azbox4yu , a ti uporno nastavljas ...., jer sve sto si napisao je cista laz, ma kako ti to hteo da okrenes - laz je laz .
I jos jednom da ponovim , 9-tog sam napisao da sam preneo neke bugove i da je to odklonjeno, FW je u fazi testiranja i zbog sajma sat opreme u dubai-u , to se malo oduzilo, na to je jos dodano novih ideja pa je ver. FW-a uvecana za jos jedno skalilo.
Ja sam reako da je to odklonjeno , a ti sada ne znam sta hoces da postignes time ? jel ti krivo sto je odklonjeno i pitanje je dali ce se vec dans, sutar ili za 5 dana pojaviti public ?
Pojavice se public kad prodje testove a ne kad tebi odgovara , to nek ti bude jasno , i nevidim sto je tu problem.
Lazes, sada se jos i pravis lud a bogami pokusavas da sve nas napravis ludim, a pitanje je prilicno jednostavno : sta hoces time postici ?
OK , jasno nam je to da si ovo iscenirao samo zato sto si dobio ban na azbox4yu, ali to prijatelju stavrno nije normalno.
Ovo sto radis je na nivo birtije, ispod svake granice normalnog ponasanja.
OK, to je tvoje pravo , mada ovakvim ponasanjem samo dokazujes opravdanost baniranja (2 puta na azbox4yu) i zutih kartotna sa drugih foruma .

pozdrav,


[Ovu poruku je menjao telesat dana 15.03.2010. u 08:39 GMT+1]
[ sofrenic @ 15.03.2010. 07:43 ] @
Nikakva tajna nije da drtic ne ide zbog problema sa nano x, prikaz u TV Modu. Inače sam program je napisan (možda ne drtic ali nešto slično) ali zbog navedenog problema trenutno se ne da implementirati u FW.Nikakvu tajnu ne vidim u tome niti se ima šta tajiti.

U drugom postu @telesat daje informaciju da su bug-ovi sa novog FW prijavljeni i otklonjeni.
I ne vidim šta je u svemu sporno. Nije trebao ništa ni govoriti već jednostavno ćutiti iako ti može dati info o onom što te zanima, hmm.

@belami ne vidim drugo rešenje za tebe već da potražiš slamaricu i doplatiš za neki od uređaja: dreambox, vu+,.,,.

[ belami @ 15.03.2010. 07:44 ] @
Tvoj post sam postavio kao dokaz da sadasnji FW ima bugove koje sam ja napomenuo a ti mi stalno govoris da lazem a samim svojim postom to demantujes i ti lazes samog sebe.
( nadam se da neces svoj post brisati na svom forumu )
Te tvoje kartone o kojima pricas ja sam ponosan na njih bez dlake sam na jeziku i kazem uvijek sta mislim,a ti u nedostatku bilo kakvog valjanog argumenta uporno iznosis stvari koje naemaju veze niti sa ovim forumom niti sa temom.
Hronologija je tacna i terba najmanje 4 FW da na boxu proradi sve,sigurno da je ubaceno nesto novo ali azato sve staro ne radi tako da je gotovo svka beta u posljednjih 5 mjeseci neupotrebljiva.
Telesat hocu da budes posten prema nama i sebi da jednom otvoreno kazes OK upravuste ljudi AZ FW je pun bugova idemo zajedno na Opensat da nam omoguci da box proradi kako treba,a ne da svakog ko napise negativnu kritiku odmah napadas,proglasavs lazovom,proganjas po forumima i sta vec ne....
Znam da ti to nikad necse uraditi ipak si ti trgovac i od tog zivis !!!
Evo ponovo cu do srijede do 12 sat produziti svoju ponudu da ti se javno izvinim i napisem da sam ja najveci lazov ako se pojavi FW sa svim promjenama koje si ti naveo i normalno da sve ostale stvari koje su radile rade i dalje kako treba.
ponuda stoji !!!!

Sofrenicu tebe nisam nigdje spomenuo-a po ovome kako pises rekao bih da pokusavs biti nekome advokat i svakom loncu poklopac na forumu molim te neuzimaj me u usta nisam ti nista rekao ali kad vec trazis odgovor, najveca mana sadasnjeg FW je nemogucnost implementacije pluginsa u TV modu i kad tad opensat ce morati da odstupi od svoje tvrdoglave politike zatvorenog suorce koda ili ce propasti sto nije daleko


[Ovu poruku je menjao belami dana 15.03.2010. u 08:55 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao belami dana 15.03.2010. u 09:04 GMT+1]
[ telesat @ 15.03.2010. 07:54 ] @
Pa kad izvrnes istinu - onda lazes
Da si samo prekopirao bg-fix koji sam napisao pr enedelju dana - onda bi bilo ok
ali ti si izvrnuo stvari i ono sto sam napisao - prijavio kako tebi odgovara a ne kako ej realno stanje - a to je LAZ
Eto , i dalje tvrdim , kao i ostali koji su se ukljucili u temu - da ne iznosis istinu ili ako vise odgovara da lazes i to besramno
Pa jos nas pravis i ludim

Hmm , da ja priznam da bugovi postoje ???
Pa sta bre lupas cvovece , prvo me citiras da to radim, znaci da priznajem da postoje bugovi i da sam ih prijavi i da su reseni
a onda me napadas da to neradim
pa hajde dogovori se sam sa sobom koji je tovj stav
Ocigledno si u sukobu sam sa sobom
Odluci se coevce , spremi scenario , pa kad neces da priznas da lazes celo vreme i nas i sebe , daj bar smisli bolji film koji ces nam izrezirati
Niko tebe ne napada , vec ti si dosao na azbox4yu , poceo vredjaiti SueprModeratora koji je i na ovom forumu mod. i zaradio ban, to je istina
i istina je da nakon toga dolazis na ovaj forum i pocienjes iznositi neke price , i pazi sad, koja koincidencija , baniran na drugom forumu , zbog vredjanja sumermoderatora koji je i ovamo mod , i dodjes da provociras i lazes ?
providno , nisko, pokvareno iz dna duse sa tvoje strane

A sto se tice izvinjenja , to te nece oprati, moras se izviniti celom forumu sto si napravio sva ova sra*a , sto si sve nas pokusao napaviti maloumnim pokusavajuci da nas navedes da razmsiljamo kao ti
Necete nista oprati prijatelju , previse si zaglibio u sopstvenim lazima,
A sad mi jos i postavljas uslove , kao dajes ti meni foru a ?
cek bre, jesu tebi svi loncici na broju
Pa ko si bre ti da meni postavljas uslove , a i sto pa meni da postavljas uslove , jel ja pisem FW
jao bre, ti vise stvarno neznas ni sta radis ni sta pise ni sta lazes ni sta trazis

pozdrav,
[ sofrenic @ 15.03.2010. 08:42 ] @
Citat:
Sofrenicu tebe nisam nigdje spomenuo-a po ovome kako pises rekao bih da pokusavs biti nekome advokat i svakom loncu poklopac na forumu molim te neuzimaj me u usta nisam ti nista rekao ali kad vec trazis odgovor


Itekako si me spominjao i zbog toga si tu da lažeš i spamuješ i vodiš temu u off čitavo vreme. Te svoje đubretarske fazone sačuvaj za svoju kuću. Čime sam ja to zaslužio da mi uputiš rečenicu ,,đubre jedno" jako si mi fin. Pokazao si šta si, običan lažov provokator koji ni sam ne zna šta hoće.

Ispadaš smiješan sa svojim komentarima a o stručnosti i poznavanju uređaja dovoljno govori slika dole koju si ti zakačio na azbox4yu gde tvrdiš kako novi FW izgleda baš onako izvitoperen Ko želi da mu slika izgleda kao kod belamija neka uzme daljinac od Tv-a i stiska zuuuum do iznemoglosti

[ belami @ 15.03.2010. 09:06 ] @
Telesat tvoja filozofija ne pali vise nigdje ...urazumi se
Tvoj post stoji kao dokaz da FW bugovit i da ja ne lazem ( trenutno stanje a sta se radi tocemo tek vidjeti )
Hronologija razvoja je jos i gora nego sto sam napisao i istaina je da je na svakom FW ubucaneo novo ali je jos bolnija istina da je na savkom tom FW pokvareno ono sto je vec radilo ,tako da je posljednja beta dovela multimediju na nivo neupotrebljivosti a kvalitet slike na HD kanalima svela gotovo na nivo SD kanala ( moje licno zapazanje a i niz komentara na respektabilnom satpimps forumu )
Istina je da je AZ box FW zasticen softver i da je nemoguce uci u suorce kod bez odobrenja Opensta istina je da sigma neda drajvere i da se na svim forumima pisu peticije za pustanje drajvera da se napokon napise valjan FW za AZ box,ovo je prica a ti moze reci da je to laz i filozofirati.
Nije istina da je Opensat krenuo od nule u razvoj istina je da je AZ box celerun mediaplajer na koji je dodat tv dio i da je opensta ima gotov multimedijalni dio na koji je trebalo dodati TV modul medjutim to opensatu neide bas najbolje barem do sad.
Ja nisam trgovac a i box nisam dobio dzaba i mogu da iznesem svoje utiske i da trazim da vec jednom naprave to kako treba 9 mjeseci biti betatester ne svojom voljom je previse!!!!!
[ telesat @ 15.03.2010. 09:23 ] @
Ovo definitivno moze da bude tacno samo u tvojoj iskvarenoj masti
Jer , OEM azboxa je celrun, koji je autor FW-a .
Kraj price.
Sve sto si izneo o lego kockama je samo plod tvoje bolne maste jer HW je od celruna , SW je od celruna , na tvoju veliku zalost - to je istina
Opensat samo placa razvoj FW-a i nista vise , placa naravno celrunu
Nazalost , ponovo laz sa tvojih prstiju
Ja jesam trgovac i prodajem i dreamboxove i azboxove i ostale boxove za koje nisi ni cuo
I u moj inetres je da prodajem sve te boxove.
Ali prednost kod mene je sto sa, sve te boxove probao i znam koji kako radi.
Samo da te podsetim, tema glasi : HD risiveri preporuka !!! , ja sam dao ocenu boxova koji su se spomenuli , da za sve one boxove koje sam dao ocenu - sve ih prodajem, ali dao sam moju ocenu
Za razliku od tebe , koji si upao u ovu temu samo zato i jedino samo zato sto si baniran na azbox4yu , zato sto si vredjao supermoderatora koji je na ovom forumu moderator i hteo da se svetis za to.
Ti si taj koji si upao u temu i odneo je off, jer u ovoj temi mi pricamo o : HD risiveri preporuka !!! , ane o azboxu i sta nam belami hhoce plasirati iz svoje kuhinje lazi i prevara.
Samo da te podsetim jos jednom - ova tema nosi naslov : HD risiveri preporuka !!! , ja jesma trgovac koji prodaje HD risivere i dao sam ocenu i moje misljenje o tim risiverima koje prodajem i koej sam testirao , znaci nedvojeci dmm, vu+ ili azbox
I da te jos jednom podsetim, ti si upao u ovu temu i odveo je off jer si tendenciozno i smisljeno plasirao neistine i lazi samo zato da bi se osvetio za ban koji si zaradio.
I da jos jednom ponovim , debelo si zaglibio u svojim lazima i sve dublje tones i unistavas temu, koja glasi : HD risiveri preporuka !!!

Nadam se da neces zaraditi kaznu i na ovom forumu , jer kozna sta ces tek onda na nekom trecem forumu raditi

hajde , budi mi pozdravljen , smisli novu laz da bi nas nasmejao jos vise
[ belami @ 15.03.2010. 10:02 ] @
OK .
Sve sto sam naveo za AZ box firmvare je istina.
AZ box sa sadasnjm FW je veoma nisko na ljestvici linux boxova i nebih nikome preporucio da ga kupi da nesipadne magarc kao sto sam ja bio !!!
telesat @
vidim da si toliko nisko da pokusavas administraciju navesti da me banuje, to me raduje zato sto me se bojis ovakvog bez dlake na jeziku i to mi govori koliko sam u pravu,ako cemo iskreno ako je bilo ko zaradio ban na forumu si ti vrijdjas me vec dva dana navodis stvari koje nemaju vezu sa forumom ili temom,prvi si me napao i izazva ali to mi nije bitno drago mi je da postoji mjesto gdje se mogu iznijeti cinjenice malo drugacije od onih koje ti pises.
A sad kad si vec postavio sliku tvoj komentar nisam citao zato sto se to meni desilo a ti bi ionako izokrenuo stvar evo sta je bilo
poslije instalacije zadnje bete i rebota desilo se ono sto je na slici zglupio box tipke na daljinskom nisu radile,ni poslije ponovnog rebota tek kad sam iscupao HDMI kabal i stavio skart tipke su proradile pa sam mogao popraviti rezoluciju,nastavio sam dalje test i kod multimedije je ponovo zapelo kod pustenog divixa sa titlovima boks je ponovo zaglupio i morao sam ga ponovo cupati iz struje. To me skroz izbacilo hti sam ga baciti kroz prozor,to sam postavio i napisao na azboy4yu i gospodin telesat mi je stavio ban,vjerojatno se tu nesmije kritikovati AZ box.
Zaista ovaj zadnj FW mi je otvorio oci bogati slozio sam hronologiju i vidio da nas sve Opensat vec mjesecima vuce za nos korak naprijed nazad dva i u krug.
Ko ne vjeruje da je sad satnje takvo neka slobodno kupi neki AZ Box i krene bas hronologijom kako sam napisao i napise na svoje utiske.
Vjerujte ja ga sad nebi ni Dzaba uzeo dok god se ne sredi FW
[ sofrenic @ 15.03.2010. 13:16 ] @
Hronologija izlazaka Gemini Image za DM 800:

12.02.2010 10:41 gemini 4.7,
24.12.2009 21:53 gemini 4.6
2 mjeseca
19.07.2009 14:29 Gemini 4,4
08.11.2009 18:43 Gemini 4.5
4 mjeseca

Kada uporedimo sa azovim FW koji je izlazio svaka 3-7-10 dana što je bila dosadašnja praksa (konačno prekinuta) onda postane jasnije zašto su se stalno provlačile greške. S tim da se Enigma razvija još od dbox-a a ovo je nešto sasvim novo.




[ Nabukodonosor @ 15.03.2010. 14:46 ] @
Da, sigurno mi Windows 95 nije bio ono sto je danas Windows 7. Sigurno ce biti potrebno jos barem par godina da fw na az-u bude stabilan, brz, i upotrebljiv kao kod jace konkurencije.
[ belami @ 15.03.2010. 15:28 ] @
Az Box ima izrazito bugovit FW trenutno je takva situacija,i moje misljenje je da za iste novce postoje uredjai sa vec isprobanim FW i puno boljom podrske nego sto pruza opensat.
Zbog strukture i nepostojanja opensuorce kuda uskracena je podrska i pluginsa .
Akose uporede cijene VU+ singl i duo koji kostaju izmedju 350 i 450 eura,DM500HD koji je izmedju 350 i 400 eura ( Cjenovni razred azbox premium i premium+ ) a koji imaju podrsku od svih vecih timova i na kojima vec rade gotovo svi pluginsi za enigmu dva ( drtich ,titldownloader ,titlplayer i ostalo ) ocito je da VU+ i dreambox u sadsnjem odnosu imaju veliku prednost!!!

[Ovu poruku je menjao belami dana 15.03.2010. u 17:04 GMT+1]
[ Jumbrowsky @ 15.03.2010. 17:02 ] @
Ovoliko izliva mrznje za ovako kratko vreme nisam procitao odavno!
Samo se pitam odakle samo vam toliko negativne energije, chudo jedno.

[ bosha06 @ 15.03.2010. 17:45 ] @
Zanima me Belami sto si toliko ljut ....Pa resi se azboxa ako te toliko nervira...Verovatno si
puno ocekivao od njega a mozda i bude nikad se nezna !!!!
[ lancia88 @ 15.03.2010. 17:47 ] @
Pozdrav,

iscitah temu (mada sam je i do sada pratio) jutros do kraja i izvukoh sebi nekoliko zakljucaka:

- ocigledno je da tim za podrsku ne funkcionise bas kako treba i da jos uvek nema ili ne primenjuje iskustva cim stancuju tako mnogo SW-a za relativno kratak period. Ovo mogu kompenzovati tako sto cu koristiti onu verziju cija se stabilnost ne dovodi u pitanje, bez obzira gde je njeno hronolosko mesto u nizu izbacenih softvera.

- sporo menjanje kanala ce mi smetati i to je zaista na vagi, na njenom negativnom tasu.

- multimedija je ono sto je prevagnulo na drugom tasu, treba mi taj komfor

Prema ovim zakljuccima, narucio sam pre 15 minuta Elite i sutra bih ga trebao montirati i pustiti u rad. Jedinu muku imam da se odlucim gde ce koji, iako verujem da ce ipak DM800 da predje u dnevnu sobu a na njegovo mesto u spavacoj sobi doci ce AZ....eto, meni je licno vredela ova kampanja protiv AZ-a :)
[ belami @ 15.03.2010. 18:48 ] @
Sofrenic @
Svakodnevniu izlazak Fw neznaci nista dobro znaci samo da je FW u totlnom rasulu pa neznaju sta rade i koriste krajnje kupce kao betatester.
Cinjenica DMM to ne radi
Sofrenicu jeli ti poznato ovo !!
I hope that will stop the daily madness FW and will continue ejaculate tested FW where not allowed to be older FW is better than the latest.
And of course, significant changes in the speed of the channel list, and of course drtic da prevedem
(Nadam se da ce se ludilo svakodnevnih fw zaustaviti , i da ce nastaviti izlaziti testirani FW gdje se nece smjeti desiti da je stari FW bolji od novoga.
I naravno da ce se desiti znacajne promjene u brzini ,listi kanal i naravno drtich.)
E sad posto ti uporno tvrdis da ja lazem da AZ FW nema bugova kako to da ti postavis takav post gdje se ti nadas da ce se stnje popraviti ne da znas nego se nadas- U lazi su kratke noge to sam rekao danas.
Inace post je od danas sa satpimpsa gdje je sofrenic V.I.P

Bosha @
Ja necu da se rijesim boxa ja i drugi ljudi koji pisu po drugim forumima hocemo da Opensat konacno shvati da se ne moze vise zajebavati sa ljudima, ipak trgovci i oni koji imaju koristi od opensat ( dobili boxove na poklon da daju podrsku opensatu kakav je sad ) tu kampanju hoce da predstave na drugi nacin kao nekakvo neprijateljstvo i nece nipokoju cijenu da priznaju da to sto opensat radi svojim korisnicima prelazi svaku mjeru .
Ovo je jedini nacin da se firma natjera da ispostuje ono sto je obecala , da napravi upotrebljiv FW i zato ovo nije nikakva kampanja protiv AZ Boxa ovo je kampanja za AZ box ,a oni koji negiraju bugove i po svaku cijenu zele predstaviti AZ i opensat kao predivnu bajku ti rade protiv boxa.

lancia 88 @

Ispravno razmisljanje i mene je cudilo kako to da opensat ne moze sloziti FW a da je u njemu sve od proslog plus novo nego je uvijek bilo prezentirano nova a staro sto je radilo iskljucivano je u novom, zato sam i rekao ako si citao da je potrebno najmanje 4 FW da bi BOX radi sve obecano,kompromis postoji dabi pronasao koliko toliko stabilan fw moras se odreci nekih stvari koje su u drugom.
Vidim da nisi pratio na drugim mjestima ali je populacija ogorcena na opensat ljudi ne pljuju box nego politiku opensat i ekipe oko njih, napadi na takav odnos prema kupcima i korisnicima jedini su nacin da se trgnu i napokon urade obecano, a kako vidim moglo bi nesto biti mada ponukan iskustvom posljednji 9 mjeseci dok ne vidim nevjerujem.
A i kod mene je AZ u spavacoj sobi tu je dobar , i kad si vec odlucijo da kupis AZ box dok neizadje taj obecani ubaci 0.9.4142 taj ce ti toliko


[Ovu poruku je menjao belami dana 15.03.2010. u 20:13 GMT+1]
[ sofrenic @ 15.03.2010. 19:33 ] @
Citat:
Sofrenic @
Svakodnevniu izlazak Fw neznaci nista dobro znaci samo da je FW u totlnom rasulu pa neznaju sta rade i koriste krajnje kupce kao betatester.
Cinjenica DMM to ne radi


Svaki puta kada me prozoveš sa nikom ja se zamislim ko je to. Pa ja sam đubretar sjećaš li se, još ćeš mi početi i persirati.
Ne sjećaš se svakodnevnih izlazaka tvorca najboljih imagea za Dreambox ruDreama??? Isti scenario . Ili nećeš da se sjetiš ili si tada motao Stronga, Tehnikus-a pa o tome nemaš pojma

http://www.elitesecurity.org/t124483-0
Dovoljno je malo se vratiti u prošlost ne tako davnu.
[ telesat @ 15.03.2010. 20:22 ] @
@balami

Zasto i dalje lazes ljude , nisi li jos shvatio da je sviam jasno zasto to radis - da se svetis za ban koji si zaradio na drugom forumu i sada uhodis moderatora koga si vredjao ?

Zasto i dalje lazes ljude , kad dobro znas da imas OFICIJALNE FW , koje mozes skinuti preko setup menia risivera ili sa stranice za OFICIJALNI FW , a postoje i dnevni FW-i , za ljude koji zele svakodnevne izmene i da se nesto desava , znaci za normalne ljude koji zele da se igraju i testiraju, da TESTIRAJu dobro sam napisao, za sve one koji neznaju sta je dnsvni FW - uvek postoji OFICIJALNI FW , koji je bez bugova koje spominjes i tamo nemas - dodatno nesto novo a nesto neradi , jer to si OFICIJALNI FW-i, naravno bez nekih novih mogucnosti koje mozes da nadjes u novom dnevnom FW-u , ali bez BUG-ova.
E sada ponovo pravis paradoksalne scene , prvo trazis da FW izadje kad se tebi digne i kukas : nema citave 2 nedelej novog FW-a , a sa druge strane ti smeta sto izlazi cesto ???
Jel ti stvarno imas sukob sam sa sobom covece
pa daj se odluci sta trazis


Ti to dobro znas sta je dnevni FW a sta OFICIJALNI, ali nazalost , i dalje lazes , Svesno lazes

OK, da se ne zaboravi , pre 2 dana si usao na specijaliziranom forumu za azbox i bez bilo kakvog razloga napao i poceo vredjati tamosenjg SuperModeratora koji je takodje Moderator i na ovom forumu, Admin tog foruma te je banirao i odma nakon toga dolazis na ovom forumu i zapocinjes sa lazima u temi koja povezuje moderatora koga si vredjao.
Ovo ti nije prvi put da tako reagujes, kad si pre 2-3 nedelje biobaniran na istom forumu , otisao si na i-have-azbox i tamo radio po istom scenariju, za tvoju zalost, admin i vlasnig tok foruma te je odmah procitao , opomenuo i zbog tebe zatvorio scahtbox .

Eto , to je belami drugovi

pozdrav,
[ iPod @ 15.03.2010. 20:45 ] @
Pozdrav,

Evo da se i ja nadovezem....

Neko je pitao ovog decka @belami , sto se ne rijesi box-a ?

Pa kako ce ga se rijesiti kada on i nema taj resiver.

Iskreno, prvi put cujem za BUG : " zastopale su mi tipke na daljincu, uradio sam reboot i tek kada sam prespojio sa HDMI na SCART proradile su tipke " .

Ja na svom daljinskom od premiuma ne vidim niti HDMI niti SCART ?! No dobro mozda ti imas neki drugi AzBox .

Nego, hajde ti nama reci ko te poslao da pises protiv AzBox-a .

Nisi ti kriv sto si ne upucen i neiskusan, pa te neko koristi za svoje prljave igre, ja to razumijem, ali ne razumijem dokle si spreman da ides, pa cak do tog dijela kada pocinjes da vjerujes u to da imas azbox i da imas problema sa istim, da svi lazu i da su ti svi neprijatelji.

Opet kazem, ne znam, koji AzBox imas 800 ili 8000 ? Koji Gemini je unutra ?

P.S koji ti je TV, svidja mi se ova ZOOM opcija, bas je detaljna, i koliko vidim ima opciju koji dio ekrana da zumiras.
[ roger rabbit @ 15.03.2010. 20:50 ] @
@ belami

1. Ko te tera da stavljas Daily FW na box?
2. Da li si procitao upozorenje pre nego sto si poceo uopste stavio Daily FW?
!! ATTENTION !!
These snapshots are generated automatically and are untested. Means the compiler found the source good enough to compile.
Dont forget that these snapshots are provided as a courtesy only and might NOT WORK.

ili treba da prevedem.
3. Ako imas bilo kave primedbe forum OpenSat-a je otvoren 24h dnevno i lepo iznesi svoje misljenje
nemoj opterecivati ostatak i ovog foruma sa svojom frustracijom.
4. Ukoliko si nezadovoljan sa box-om niko ti ne brani da ga prodas i kupis nesto cime ces biti.
5. Kada ne izlazi FW onda je zasto ga nema kada izadje zasto sad nesto ne radi???? Nikako da razumem logiku coveka koji
voli da sam sebe muci stavljajuci nesto sto nije provereno, a cak i u tim FW ima onih koji jako pristojno rade.
6. I na kraju ukoliko te interesuje ja sam te banovao zbog vredjanja u chatbox-u na drugom forumu i ja sam obrisao te uvrede
ocigledno nisi pratio ko se sve nalazi na forumu.


[ iPod @ 15.03.2010. 20:53 ] @
@ ostali

Ej pa ljudi, nemojte Belamia, nije on kriv sto voli da laze.

@ Roger rabbit

Potpuno se slazem sa tobom, na fw.azupd.com postoji objasnjenje za daily fw verzije, stoga, kome se ne svidja neka se vrati na 3xxx verziju.

Ali rogger , sta moze da proda, on ima onaj stari model sto se grije, AzBox 800 .

@ belami

Posto vidim da imas AzBox 800 ili 8000 , probaj neki od drugih modela Elite, Premium ili Premium+ .

[ telesat @ 15.03.2010. 20:58 ] @
Citat:
belami: Cinimi se da te jedan clan pitao dali prodajes boxove i dali propagiras AZ napisao si odrecno NE.


Citat:
telesat: Ja se bavim prodajom sat tv opreme zadnjih ~21 g. , pocevsi od analognih risivera , pa sve do danas
Izmedju ostalog , u ponudi , pored Dreamboxova imam i Azboxove za koje pitas i naravno sve ostalo aktuelno od boxova u danasnje vreme.
Ako te interesuej dali imam neko generalno zastupnistvo za AZBox u regionu/drzavi u koju radim - odgovor je ne , tvoj prijatelj iPod , kad je pitao za to - posocio sam mu par firmi i prosetao ga do njih i dogovorio sa jednu od njih , znaci odgovor na to pitanje je - Ne
Tako da , podjednako su mi drazi i podjednako prodajem sve vrste risivera koje donose profit

pozdrav,




Mislim da je izlisna komentar - belami , nema veceg lazova od tebe covece
pa jel mislis da ako je moj odgovor na jednu stranicu ispred ove - da ljudi nece procitaati

pozdrav,
[ Zeusplus @ 15.03.2010. 21:00 ] @
Toliko o ovoj temi hvala svima.

Molio bih sve koji su ucestvovali u ovoj temi da je ne prenose u neku drugu jer necu vise tolerisati ovakvu vrstu rasprava.