[ nemanja87mn @ 17.03.2010. 14:22 ] @
Pozz svima , imam jedno pitanje , imam igru World of warcraft i prodao sam gold nekim ljudima iz malezije Oo , i poslali oni pare sve ok i ja odem da rasknjizim to i kaze mi zena u banci da kod nas i nije bas legalno da se salju i primaju novci od igara bilo koje vrste ;

moje pitanje je ako neko ima iskustva sa tim stvarima , sta je najbolje navesti kao svrhu primanja novca kod ovakvih i slicnih stvari ???

P.S. ja sam napisao usluge prodaje za igru World of warcraft i dobio pare sve ok , samo ne znam oce me sad j***ti nesto :P

Hvala
[ dolke022 @ 19.03.2010. 19:47 ] @
Po meni, pošto si fizičko lice, jedno od rešenja bi bilo da kao svrhu prijema deviza iz inostranstva staviš: HONORAR
Takođe, možeš da prilikom potpisivanja izjave o poreklu novca koji ti je stigao iz inostranstva, napomeneš da će se i za buduće prijeme novca koristiti isto. Time ćeš izbeći ponovno pisanje izjave u banci...

Pošto su e-transakcije u Srbiji siva zona, ovakve stvari se smatraju regularnim, bar po onome što sam uspevao da pronađem i pročitam na internetu. Takođe, u pitanju su mali iznosi, a verujem da te uplate neće biti jako česte, stoga spavaj mirno :)

Postoji more ne rešenih pitanja kojima se uređuje ovaj (online) transfer novca i dobara. Mislim da u mnogim slučajevima ni nema adekvatnog zakonskog rešenja. Meni je jako zanimljiv slučaj kada recimo dobiješ na online kladionici. Recimo bet-at-home. Prebaciš sredstva na svoj MB račun i zatražiš slanje novca na svoj, uredno registrovan, devizni račun, u recimo banci Intesa. Na izvodu, prilikom prispeća novca piše Moneybookers LTD (i još neke oznake) a da li je poreklo tog novca prodaja nečega, igra na sreću ili nešto treće je potpuno svejedno...

zato i kažem - siva zona