[ nenadvr @ 17.03.2010. 23:30 ] @
Radim sa Sql serverom 2005 express. Treba da bekapujem bazu pa vidim da ima više načina da se to uradi. Ima full backup i to radim iz menadžment studija i on mi napravi neki (.bak) fajl. Pitanje bi bilo kakva je razlika izmedju ovoga i bekapa koje bih napravio sa DTS wizardom pa export import funkcija, to još nisam probao?
Drugo pitanje je u vezi veličine same Sql baze. Do skoro je imala veličinu 10MB, sad odjedamput ima 40MB a nisam ništa naročito ubacio unutra. (mdf fajl ima 30MB a ldf ima 10MB) Probao sam neki database shrink i nesto je i nisam smanjio. Baza ja ASPNETDB koja se automtski pravi za membership klasu ...samo sam ja dodao 5 tabela
[ Koce @ 18.03.2010. 09:13 ] @
Ako ti treba bekap - uradi bekap, ne export-import wizard to je nesto drugo. Takodje, bekap mozes raditi i sql skriptom kroz query, moja topla preporuka.
Ako vec nemas mnogo tabele u bazi, ispitaj koja od njij zauzima koliko mjesta, naredba je: sp_spaceused 'imetabele'/ Takodje, shrink ti moze pomoci samo ako je prostor alociran ali ne i zauzet sa podacima, a to mozes da vidis kroz report: disk usage.
[ nenadvr @ 18.03.2010. 10:46 ] @
Hvala na odgovoru. Sad sam proverio koliko koja tabela zauzima mesta i ni jedna nije nesto velika, najveca ima oko 1.6MB i uglavnom sav prostor je iskoriscen. Sta bi jos moglo da poveca velicinu baze?