[ photo_vlada @ 18.03.2010. 06:55 ] @
Nedavno sam dosao iz Amerike i doneo studijsku rasvetu. Problem mi predstavlja monolight Norman 400r jer sam morao da napravim novi trafo za njega(konvertovao sam struju sa 110 na 220 ).Licno sam odneo svetlo u Trafco i na osnovu onohg sto je napisano na svetlu su napravili poseban trafo.Kada ukljucim u struju problem nastaje sa modeling light-om neprestano treperi a flash ne pruza maximalnih 400 wati.U cemu moze da bude problem ????Da li je trafo preslab ??? U slucaju da je prejak osigurac od 12 ampera bi ga izbacio ….Dali neko mozda zna u cemu je problem???
[ StORM48 @ 18.03.2010. 08:41 ] @
Pilot lampa spada u fluorescentna svetla - pitanje je da li mu treba još nešto od elektronike da ne bi treperilo.

Šta ste vi pravili - ceo novi generator ili samo trafo koji ispred cele rasvete konvertuje napon 220>110V?
Ako ste pravili ceo generator (odnosno menjali trafo u njemu) - da li je prilagođena i propratna elektronika generatora mono-bloka? Gde je ostao kondenzator (ako stoji u generatoru) i da li je zamenjen prikladnim za novi napon? Očigledno je da prosta zamena trafoa ne radi, jer mu fali još nešto. Moguće je da deo interne elektronike ne funkcioniše dobro na različitoj frekvenciji struje (60Hz bilo, a sada je 50).

Mislim, nisam se bavio uopšte ovom problematikom, ali... nije li jednostavnije rešenje da nabaviš odgovarajući konvertor 220-110V na koji ćeš da nakačiš rasvetu?

Pozdrav
[ Backy @ 18.03.2010. 12:02 ] @
Citat:
StORM48: Moguće je da deo interne elektronike ne funkcioniše dobro na različitoj frekvenciji struje (60Hz bilo, a sada je 50).


99% je problem u ovome... bar što se tiče treperenja, dok to što ne izvlači punu snagu može da bude i do dotrajalog glavnog kondenzatora
[ photo_vlada @ 19.03.2010. 02:30 ] @
Hvala puno na savetu samo gde predlazete da odem sledece???
Kod koga mogu da odnesem da provere???
Da odem opet u firmu gde su mi napravili trafo???

Hvala

Vladimir