[ sladjan02 @ 18.03.2010. 21:55 ] @
Imam jedan problem koji ne znam kako da rešim, ustvari ne znam dal je to uopšte moguće. Nov sam u PHP-u, a dobio sam ispitni zadatak da napravim aplikaciju za evidenciju štampača i tonera...
Dakle, treba u tabelu toneri da unesem po dva podatka za svaki id (doneti i odneti toneri prilikom reciklaže), i da jednim pritiskom na submit imam sve vrednosti koje sam uneo kako bi dalje njih obrađivao (dodajem i oduzimam na postojeće stanje). Stvar je u tome sto je ukupan broj tih id-jeva za koje treba da se unose podaci promenljiv (kada dodamnovi tip tonera da ne menjam kod), znaci treba mi promenljiva promenljiva. Evo kako sam ja pokušao da rešim (možda sam lupao svašta, ali učim sam, ne zamerite):
Code:

 <font size="5"><b> RECIKLAZA TONERA </b></font>
<p>

<table border cellpadding=3>
    <form action = "<?php echo $_SERVER[’PHP_SELF’]; ?>"
    method = "POST">
    <th width='150'><b>Tip: </b></th> <th width='60'><b> Odneto: </b></th> <th width='60'><b> Doneto: </b></th></tr>
<?php
        $data = mysql_query("SELECT * FROM toneri")
        or die(mysql_error());
        while($info = mysql_fetch_array( $data ))

    {
?>
    <td><? echo $info['tip']; ?></td> <td><input name="<? echo "odneto{$info['id']}"; ?>" type="text"  maxlength="30"/></td> <td><input name="<? echo "doneto{$info['id']}"; ?>" type="text"  maxlength="30"/></td></tr>
<?php
        }
?>
</table>
    <br/>

<tr><th colspan=2><input type="submit" name="submit" value="Reciklaza" /></th></tr>


Hvala unapred!
[ dakipro @ 18.03.2010. 22:09 ] @
Iskreno, tri puta sam procitao, i nista nisam razumeo o cemu se radi tacno...
Promenjiva promenjiva se koristi sa dva dolara $$naziv, ali nisam ukapirao da ti to ovde zaista treba.
[ sladjan02 @ 18.03.2010. 22:26 ] @
probaću da pojasnim, input name u polju za unos se vrti u while petlji (ima nekoliko reda u tabeli). šta da stavim za input name tako da kasnije za svako polje koje unesem mogu da koristim podatke.ja sam probao tako što sam stavio neku reč (doneto) i na to da se doda još, recimo, id iz te tabele
Code:
<input name="<? echo "doneto{$info['id']}"; ?> ili <input name="doneto<? $info['id']; ?>"
, pa kasnije kad kliknem na submit imam promenljivu koja izgleda nešto kao doneto1, doneto2...
Code:
 $_POST['doneto'{$info['id']}] 

[ Goran Rakić @ 18.03.2010. 22:33 ] @
http://www.elitesecurity.org/p2532885
[ sladjan02 @ 18.03.2010. 23:02 ] @
TO JE TO!!!!

Hvala puno!!!!