[ Skeneropulos @ 21.03.2010. 19:59 ] @
Odlucio sam da pocnem, posto nemam ni jedan sertifikat mislio sam da je idealno da krenem sa MCSA. Sad mene interesuje zbog promjena u sertifikaciji kod Microsofta da li ja treba da se spremam za MCSA kao po starom to jest da pocnem od MCSA ili od nekog drugog nije mi bas to jasno
[ Branko Santo @ 22.03.2010. 02:45 ] @
MCITP: Server administrator je po novom za 2008.

Edit: Čuj novo, evo već smo valjano zagazili u 2010.
[ Skeneropulos @ 22.03.2010. 13:53 ] @
Koje ispite treba da polozim da bih dobio MCITP
[ Branko Santo @ 22.03.2010. 14:22 ] @
Google: mcitp windows server administrator 2008
[ Skeneropulos @ 22.03.2010. 22:03 ] @
ok druze reci mi koje od ovih ispita treba da polozim odnosno koliko http://www.microsoft.com/learn.../certification/mcitp.aspx#tab2. Za MCSA fino pise da treba 4

PS: koliko sam skontao prvo treba da se dobije MCTS pa onda mcitp
[ Branko Santo @ 22.03.2010. 23:37 ] @
Citat:
MCITP: Server Administrator


Exam 70-640

Exam 70-642

Exam 70-646


Sa jednim dobijas MCTS sa sva tri MCITP Server admin
[ osmania @ 11.01.2012. 11:06 ] @
SItuacija je takva zelio bih da pocnem da ucim za MS certifikate, sto se tice Windows Client imam jako puno predznanja ali server malo vrlo malo...

eh sad zelio bih da vas pitam koje ispite sve da polazem, mislim kojim redosljedom?

Ja sam mislio ovako:

1. Windows 7 configuracija 70-680
2 Windows server Active Directory 640

eh sad da li je bolje prvo Network Infrastrkturu 642 ili Application 643
pa onda enterprise server 647 ili server administration 432

Koliko je sta skim kojim ispitom povezano to ne znam...

Sta vi kazete?

I kakva su vasa iskustva sa Video Treningom?
Testout ili TRainsignal vidio sam imaju najvise i rade sve za MS certifikate dok ostale nisam bas puno nasao.
da li je video trening preporucljiv ili ne?


hvala puno
[ valjan @ 11.01.2012. 12:24 ] @
Svi su ispiti međusobno ispovezivani i ne bi se smelo gledati na svaki ispit kao na nezavisnu celinu, već bi bilo poželjno najpre preći materijal za sve ispite, pa onda se još pred svaki koncentrisati na specifične oblasti baš za taj ispit. Postoji puno pitanja na ispitu gde jednostavno nećeš znati pravi odgovor ako nisi prešao i preostale oblasti, a i ako pogledaš praktično - radne stanice bez servera i serveri bez radnih stanica i sve to bez mrežne infrastrukture baš i nema puno smisla, zar ne?

Znači, kad jednom pređeš sav materijal, onda će ti biti nebitno kojim redosledom ćeš polagati, najverovatnije onaj ispit koji osećaš da si najbolje savladao polagaćeš prvi, itd.
[ osmania @ 11.01.2012. 12:48 ] @
Hvala na odgovoru valjan,
mada ne znam zacrtao sam oko 10 ispita da uradim iz MS narednih godinu dvije. Ali fazon je u tome ako bi ja htio sad da sve to rpedjem sto se tice system administrator mislim necu rec ali to ce me usporiti

mada znao sam da su svi nekako povezani ali ipak mislim morala bi da bude neka ljestvica sta i kako bi bilo najbolje

ne znam skinuo sam sa neta svu potrebnu literaturu i zelim da pocnem ovih dana mada mislim da cu poceti ipak sa win 7 configuracija aktiv direktorije pa onda cemo da vidimo

ako ima jos neko neki prijedlog slobodno pisite i hvala puno
[ Branko Santo @ 11.01.2012. 16:52 ] @
Citat:
osmania Ali fazon je u tome ako bi ja htio sad da sve to rpedjem sto se tice system administrator mislim necu rec ali to ce me usporiti


Ako hoces da znas i da radis kako treba ovo je jako los stav. Odredjen broj sati ces morati da ulozis a u kom periodu to je na tebi.
[ osmania @ 11.01.2012. 17:07 ] @
Ili ja vas ne kontam ili nesto deseto,
kazete da bi se trebalo da predje gradivo ono procitat prelistat ili sta vec i da se odlucis sta ces da ucis i da polazes.

Vec mjesec dana se bavim gledanjem koliko ima toga svega i odlucio sam da idem u smijeru administrator,
mislim to je toliko gradiva mislim cak mogu da kazem da je to Microsoft akademija ili universitet.

es sad poredit to sa fakultetom je malo mozda previse ali doci do microsoft ahitekt mislim da je bolje nego zavrsiti i jedan IT fax.
Eh sad zamisli krenes na fax i sad da procitam sve predmete i da onda cu da krenem polagati ono sto mi lezi, elektrotehnika a ne znam ni jedan integral izvaditi. Sto kaze prvo polozi mathematiku pa ces onda da znas dalje.

Tako nekoko zamisljam da je i sa certifikatima, pocnes od necega i kasnije. Mislim u svakom slucaju mislim mora da ima neki pocetak i da ima kraj.
Nekako mi je nezamisljivo da dodjem sad citat oko 100 000 stranica i ono meni se svidja enterprise server ispit... a ne znam konfigurisat win 7

Vi koji ste to polagali znate sigurno bolje od mene.

Ne znam je li neko od vas isao kurs MCITP.?

Kako su poceli tamo da rade? Ima ljudi koji su ubijali i ono dosli samo da pokupe sertifikate ali sigurno je bilo ljudi koji su ono malo nesto znali cackat al nista posebno. Kako ste vi ucili mislim koji vam je pocetak bio, cime ste poceli da radite.

hvala puno
[ alasalas @ 08.02.2012. 21:13 ] @
Pozdrav,
interesuje me kolika je razlika izmedju w2k8 i w2k8 r2.
Naime, koristio sam knjige i CBT (gde se uopste ne spominje r2) za pripremu ispita ali vidim da su sada na testovima ubacili neke nove stvari kao npr. Win7.
Na sta bi jos trebalo da obratim paznju i dodatno pogledam a tice se ispita?